"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зияткерлік меншік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 12 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 3 ақпандағы № 24-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зияткерлік меншік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы  12 қаңтардағы Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі:
1) тізбеде көрсетілген нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 3 ақпандағы
№ 24-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
зияткерлік меншік мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының
2012 жылғы 12 қаңтардағы Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген өнертапқышы» атағын беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
2.
Құпия өнеркәсіптік меншік объектілерімен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
3.
Өнеркәсіптік меншік объектілеріне өзгеге беру шартын тіркеу туралы өтініш нысанын бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
4.
Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға арналған лицензиялық шарттарды немесе сублицензиялық шарттарды тіркеу туралы өтініш нысанын бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
5.
«Апелляциялық кеңестің кейбір мәселелері туралы» Әділет министрінің 2010 жылғы 12 наурыздағы № 81 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
6.
Аттестациялық комиссияның шешімінің нысанын бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
7.
Апелляциялық комиссия туралы ережені бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
8.
Инновациялық патенттің және өнертабысқа патенттiң, пайдалы модель мен өнеркәсiптiк үлгiге патенттiң қолданылу мерзiмiн ұзарту ережесін бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
9.
«Өнеркәсіптік меншік объектілерін құқықтық қорғаудың кейбір мәселелері» туралы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 23 сәуірдегі № 136 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
10.
Қазақстан Республикасында тауар таңбасын (қызмет көрсету таңбасын) жалпыға бiрдей белгiлi деп тану жөнiндегi комиссия туралы ереженi бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
11.
«Авторлық құқық пен сабақтас құқықтардың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 131 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
12.
Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды тіркеуге берілетін өтініштің нысандарын, авторлық құқық объектісіне құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нысанын бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
13.
Өнеркәсiп үлгiсiне өтiнiмдi жасау, ресiмдеу және қарау, мәлiметтердi Қазақстан Республикасының өнеркәсiптік үлгiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу, сондай-ақ қорғау құжатын беру ережесін бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
14.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы ақпан
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 12 января 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам интеллектуальной собственности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 февраля 2012 года № 24-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 12 января 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам интеллектуальной собственности» (далее – перечень).
2. Министерству юстиции Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов, указанных в перечне;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 3 февраля 2012 года № 24-р
Перечень нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 12
января 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
интеллектуальной собственности»
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил
присвоения звания
«Заслуженный
изобретатель
Республики Казахстан»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Февраль
2012 года
2.
Об утверждении Правил
обращения с секретными
объектами промышленной
собственности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
Февраль 2012
года
3.
Об утверждении формы
заявления о
регистрации договора
уступки на объекты
промышленной
собственности
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
4.
Об утверждении формы
заявления о
регистрации
лицензионного договора
или сублицензионного
договора на
использование объектов
промышленной
собственности
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
5.
О внесении изменений в
приказ Министра
юстиции от 12 марта
2010 года № 81 «О
некоторых вопросах
апелляционного совета»
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
6.
Об утверждении формы
решения аттестационной
комиссии
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
7.
Об утверждении
Положения об
апелляционной комиссии
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
8.
Об утверждении Правил
продления срока
действия
инновационного патента
и патента на
изобретение, патента
на полезную модель и
промышленный образец
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
9.
О внесении изменений в
приказ и.о. Министра
юстиции Республики
Казахстан от 23 апреля
2010 года № 136
«Некоторые вопросы
правовой охраны
объектов промышленной
собственности»
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
10.
Об утверждении
Положения о комиссии
по признанию товарного
знака (знака
обслуживания)
общеизвестным в
Республике Казахстан
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
11.
О внесении изменений в
приказ и.о. Министра
юстиции Республики
Казахстан от
22 апреля 2010 года
№ 131 «О некоторых
вопросах авторского
права и смежных прав»
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
12.
Об утверждении
форм заявлений на
регистрацию прав на
произведения,
охраняемые авторским
правом, и формы
свидетельства о
государственной
регистрации прав на
объект авторского
права
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
13.
Об утверждении Правил
составления,
оформления и
рассмотрения заявки
на промышленный
образец, внесения
сведений в
государственный
реестр промышленных
образцов Республики
Казахстан,а также
выдачи охранного
документа
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
14.
О признании утратившим
силу некоторых
приказов Министра
юстиции Республики
Казахстан
Приказ
МЮ
Февраль 2012
года
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан