"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жобалық қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 539 Заңын іске асыру шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 5 наурыздағы № 47-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жобалық қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 539 Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Тізбеге сәйкес мемлекеттік органдар нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (келісім бойынша) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 5 наурыздағы
№ 47-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
жобалық қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының

О мерах реализации Закона Республики Казахстан от 12 января 2012 года № 539 "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам проектного финансирования"
Распоряжение Премьер-Министр Республики Казахстан от 5 марта 2012 года № 47-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 12 января 2012 года № 539 «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам проектного финансирования» (далее – перечень).
2. Государственным органам разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню.
3. Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию)
принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 марта 2012 года № 47
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан, принятие
которых необходимо в целях реализации Закона Республики

2012 жылғы 12 қаңтардағы Заңын іске асыру мақсатына қабылдануы
қажет Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесі
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Жобалық қаржыландыру және секъюритизациялау кезінде бөлінген активтердің құрамына кіретін ақшаны инвестициялауды жүзеге асыруға қойылатын талаптарды және бөлінген активтердің есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ
(келісім бойынша)
2012 жылғы ақпан
2.
Бухгалтерлік есепті жүзеге асыру және қаржылық есептілікті жасау мәселелерін реттейтiн нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасынын қаулысы
ҰБ
(келісім бойынша)
2012 жылғы ақпан
3.
Мемлекеттiң қатысуымен жобалық қаржыландыру кезінде базалық шарт бойынша уақытша атқарушыны таңдау қағидаларын және оның қызметін жүзеге асыру шарттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
ЭДСМ
2012 жылғы ақпан
4.
«Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
ЭДСМ (жинақтау), Қаржымині, Еңбекмині, ДСМ, БҒМ, ҚТҮКШІА
2012 жылғы ақпан
5.
Концессиялық жобаларды әлеуметтік маңызы бар санатқа жатқызу өлшемдерін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
ЭДСМ (жинақтау), Қаржымині, Еңбекмині, ДСМ, БҒМ, ҚТҮКШІА
2012 жылғы ақпан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭДСМ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ҚТҮКШІА – Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі

Казахстан от 12 января 2012 года «О внесении изменений и
дополнений в некоторые законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам проектного финансирования»
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государственный
орган, ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1
Об утверждении требований к
осуществлению инвестирования
денег, входящих в состав
выделенных активов и перечня
финансовых инструментов,
разрешенных к приобретению за
счет выделенных активов при
проектном финансировании и
секьюритизации
Постановление
Правления
Национального
Банка
Республики
Казахстан
НБ
(по согласованию)
Февраль
2012 года
2.
О внесении изменений и
дополнений в нормативно
правовые акты регулирующие
вопросы осуществления
бухгалтерского учета и
составления финансовой
отчетности
Постановление
Правления
Национального
Банка
Республики
Казахстан
НБ
(по согласованию)
Февраль 2012
года
3.
Об утверждении Правил выбора
и условий осуществления
деятельности временного
исполняющего по базовому
договору при проектном
финансировании с участием
государства
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ
Февраль 2012
года
4.
О внесении дополнения в
постановление Правительства
Республики Казахстан от 26
февраля 2009 года № 220 «Об
утверждении Правил исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ (созыв),
МФ, МТСЗН, МЗ, МОН,
АДСиЖКХ
Февраль 2012
года
5.
Об утверждении критериев
отнесения концессионных
проектов к категории
социально значимых
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭРТ (созыв),
МФ, МТСЗН,
МЗ, МОН, АДСиЖКХ
Февраль 2012
года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭРТ – Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МОН –Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
НБ – Национальный банк Республики Казахстан
АДСиЖКХ – Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства