Эстония Республикасының Премьер-Министрі Андрус Ансиптің Қазақстан Республикасына жұмыс сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 6 қыркүйектегі № 162-ө Өкімі
Эстония Республикасының Премьер-Министрі Андрус Ансиптің Қазақстан Республикасына жұмыс сапарын дайындау және өткізу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2012 жылғы 5 – 8 қыркүйекте Астана және Алматы қалаларында Эстония Республикасының Премьер-Министрі Андрус Ансиптің Қазақстан Республикасына жұмыс сапарын (бұдан әрі – сапар) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) қосымшаға сәйкес «1+10» форматы бойынша Эстония Республикасының ресми делегациясының мүшелеріне жоғары деңгейде қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын, сапарды өткізуге арналған шығыстарды 2012 жылға арналған республикалық бюджетте 001 «Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету», 003 «Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы» және 004 «Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Эстония Республикасының ресми делегациясы мүшелерінің Астана және Алматы қалаларының әуежайларында, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Эстония Республикасы Премьер-Министрі Андрус Ансиптің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстінен ұшуын, Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қонуын және одан ұшып шығуын;
2) Астана және Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің және/немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан қабылдаулар (бейресми қабылдаулар) кезінде концерттік бағдарламалар ұйымдастырсын;

О подготовке и проведении рабочего визита Премьер-Министра Эстонской Республики Андруса Ансипа в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 сентября 2012 года № 162-р
В целях подготовки и проведения рабочего визита Премьер-Министра Эстонской Республики Андруса Ансипа в Республику Казахстан:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению рабочего визита Премьер-Министра Эстонской Республики Андруса Ансипа в Республику Казахстан 5 – 8 сентября 2012 года в городах Астане и Алматы (далее – визит).
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Эстонской Республики на высшем уровне по формату «1+10» согласно приложению, обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2012 год по программам 001 «Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов», 003 «Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне» и 004 «Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан».
3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов официальной делегации Эстонской Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы, в местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Премьер-Министра Эстонской Республики Андруса Ансипа над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны и Алматы.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан:
1) организовать концертную программу во время приемов (неформальных приемов) от имени Президента Республики Казахстан и/или Премьер-Министра Республики Казахстан;

2) сапарды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз етсін.
6. Астана және Алматы қалаларының әкімдігі Эстония Республикасының ресми делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, әуежайды және көшелерді безендіруді, баратын орындарға бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарламалары ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
7. Алматы қаласының әкімдігі Эстония Республикасының Премьер-Министрі Андрус Ансиптің құрметіне қабылдау ұйымдастырсын.
8. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Эстония Республикасының Премьер-Министрі Андрус Ансип сапарының бағдарламасына сәйкес қатыссын.
9. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісім бойынша) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті Эстония Республикасының ресми делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қарсы алу және шығарып салу кезінде тиісті жәрдемді қамтамасыз етсін.
10. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 162-ө өкіміне
қосымша
Эстония Республикасының ресми делегациясы мүшелерін
қамтамасыз ету және оларға қызмет көрсету жөніндегі
ұйымдастыру шаралары
1. Эстония Республикасы ресми делегациясының мүшелерін (1+10 форматы бойынша) және Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметінің қызметкерлерін Астана және Алматы қалаларындағы қонақүйлерде орналастыру.
2. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапардың бағдарламалары, автокөліктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
3. Эстония Республикасының ресми делегациясын қарсы алу және шығарып салу кезінде Астана және Алматы қалаларының әуежайларында шай дастарханын ұйымдастыру және гүлмен безендіру.
4. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Назарбаевтың атынан және/немесе Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі К.Мәсімовтың атынан Астана және Алматы қалаларында Эстония Республикасының Премьер-Министрі Андрус Ансиптің құрметіне қабылдау (таңғы, түскі, кешкі астар) ұйымдастыру.
5. Делегация басшысы мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
6. Астана және Алматы қалаларында іс-шаралар өтетін орындарды гүлмен безендіру.
7. Астана және Алматы қалаларында ресми делегация мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға көліктік қызмет көрсету.
8. Астана және Алматы қалаларында ресми делегацияның мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.

2) обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Акиматам городов Астаны и Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Эстонской Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы, оформлению аэропорта и улиц, сопровождению в местах посещений, а также организацию культурных программ.
7. Акимату города Алматы организовать прием в честь Премьер-Министра Эстонской Республики Андруса Ансипа.
8. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие согласно программе визита Премьер-министра Эстонской Республики Андруса Ансипа.
9. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) и Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить соответствующее содействие во время встреч и проводов официальной делегации Эстонской Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы.
10. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 сентября 2012 года № 162-р
Организационные меры по обеспечению и обслуживанию
членов официальной делегации Эстонской Республики
1. Размещение членов официальной делегации Эстонской Республики  (по формату 1+10) и сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах городов Астана и Алматы.
2. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
3. Организация чайного стола и цветочного оформления в аэропортах городов Астана и Алматы при встрече и проводах официальной делегации Эстонской Республики.
4. Организация приемов (завтраки, обеды, ужины) от имени Президента Республики Казахстан Н. Назарбаева и/или от имени Премьер-Министра Республики Казахстан К. Масимова в честь Премьер-министра Эстонской Республики Андруса Ансипа в городах Астана и Алматы.
5. Приобретение подарков и сувениров для главы и членов делегации.
6. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий в городах Астана и Алматы.
7. Транспортное обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц в городах Астана и Алматы.
8. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц в городах Астана и Алматы.