"Қазақстан - жаңа Жібек жолы" жобасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың кешенді жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 231-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан – жаңа Жібек жолы» жобасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың кешенді жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ мүдделі ұйымдар Жоспарды іске асыру бойынша шаралар қабылдасын.

Об утверждении Комплексного плана мероприятий по реализации проекта "Казахстан – новый Шелковый путь"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 231-р
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план мероприятий по реализации проекта «Казахстан – новый Шелковый путь» (далее – План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям принять меры по реализации Плана.

3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрі Ә.Ө. Исекешевке жүктелсін.
Премьер-Министр                                      С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 231-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан - жаңа Жібек жолы» жобасын іске асыру
жөніндегі іс-шаралардың кешенді жоспары
Р/c №
Іс-шаралар
Аяқтау нысаны
Орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар (млн. теңге)
Қаржыландыру көзі
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
2016 ж.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Институционалды жетілдіру
1.
Импортты және тез бұзылатын өнімдердің ел ішінде сатылуын жақсарту мақсатында Германия тәжірибесіне сүйене отырып ветеринариялық және карантиндік қызметтердің сапалы және тиімді жұмысын ұйымдастыру
ПМК-ға есеп
АШМ, Қаржымині, ЭДСМ
2015 жылғы қаңтар, шілде
Талап етілмейді
2.
Автожолдарды ұстау жөніндегі мемлекеттік кәсіпорынды қайта құрылымдауды қоса алғанда, жол секторында институционалдық реформаларды жүзеге асыру
ПМК-ға есеп
ККМ, Қаржымині, ЭДСМ
2016 жылға дейін тұрақты негізде
Талап етілмейді
3.
Цифрлық тахографтармен жабдықталған (ЦТ) автокөлік құралдарын пайдалану бойынша инфрақұрылым құруға байланысты жұмысты аяқтау
ЦТ қолдану үшін инфрақұрылым құру
ККМ
2013 жылғы шілде
Талап етілмейді
4.
Жаңа Жібек жолы бойынша жүктер тасымалдауға тартылған тасымалдаушыларға қытайлық және басқа да шетелдік рұқсаттамаларды бірінші кезекте бөлу бойынша ұсыныстар әзірлеу
ККМ сарапшылық кеңесiнiң шешiмi
ККМ
2013 жылғы шілде
Талап етілмейді
Халықаралық ынтымақтастық
5.
Жүктерді тасымалдауға арналған тарифтерді төмендету, инфрақұрылымдық шектеулерді алу бөлігінде ТРАСЕКА дәлізін дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу
ПМК-ға есеп
ККМ, ЭДСМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қараша
Талап етілмейді
6.
Трансқазақстандық дәліздерді халықаралық интеграцияланған көліктік жүйеге интеграциялау бойынша Шаралар кешенін әзірлеу
Үкіметаралық келiсiмдер, Меморандумдар, кездесулердiң хаттамалары, ПМК-ға есеп
ККМ, СІМ, ЭДСМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қараша
Талап етілмейді
7.
ҚР ТЛЖ дамыту жобаларына стратегиялық инвесторлар мен операторларды тарту, өзара тиімді ынтымақтастық туралы стратегиялық келісімдерге қол қою және іске асыру жолымен транзиттік тасымалдарды тарту, сондай-ақ көліктік-логистикалық бизнестің әлемдік көшбасшыларымен бірлескен логистикалық өнімдерді жасау
Кездесу хаттамалары,ыңтымақтастық туралы меморандумдар, ПМК-ға есеп
ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ИЖТМ, ЭДСМ, «KAZNEX INVEST» АҚ (келісім бойынша)
2016 жылға дейін тұрақты негізде
30,4
30,4
30,4
30,4
30,4
«ҚТЖ» ҰК» АҚ қаражаты
8.
Теңiз, құрлық порттарындағы жетекші әлемдік консультанттар мен операторларды тарту.
Ақтау теңіз портына ықпалдастыра отырып «Қорғас - Шығыс қақпасы» АЭА басқару бойынша Бизнес-жоспар әзірлеу
ПМК-ға есеп
ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2013-2014 жылғы қаңтар, шілде

3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Исекешева А.О.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 декабря 2012 года № 231-р
Комплексный план мероприятий по реализации проекта
«Казахстан - новый Шелковый путь»
№ п/п
Мероприятия
Форма завершения
Исполни-
тели
Сроки испол-
нения
Предполагаемые расходы (млн.тенге)
2012 г.
2013 г.
2014 г.
2015 г.
2016 г.
Источники финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
Институциональное совершенствование
1.
Организация качественной и эффективной работы ветеринарных и карантинных служб на опыте Германии с целью улучшения импорта и торговли внутри страны скоропортящейся продукции
Отчет в КПМ
МСХ, МФ, МЭРТ
Январь,
июль 2015 года
Не требуется
2.
Осуществление институцио-
нальных реформ в дорожном секторе, включая реструктуризацию государственного предприятия по содержанию автодорог
Отчет в КПМ
МТК, МФ, МЭРТ
До 2016 года на постоянной основе
Не требуется
3.
Завершение работы по созданию инфраструктуры по использованию автотранспортных средств, оборудованных цифровыми тахографами (ЦТ)
Создание инфраструктуры для использования ЦТ
МТК
Июль 2013 года
Не требуется
4.
Выработка предложений по первоочередному выделению китайских и других иностранных разрешений перевозчикам, занятым на перевозках грузов по Новому Шелковому пути
Решение Экспертного совета МТК
МТК
Июль 2013 года
Не требуется
Международное сотрудничество
5.
Выработка предложений по развитию коридора ТРАСЕКА в части снижения тарифов на перевозку грузов, снятия инфраструктурных ограничений
Отчет в КПМ
МТК, МЭРТ,
АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
Ноябрь 2014 год
Не требуется
6.
Разработка комплекса мер по интеграции трансказахстанских коридоров в интегрированную международную транспортную систему
Межправи-
тельст-
венные соглашения, Меморандумы, протоколы встреч, отчет в КПМ
МТК, МИД, МЭРТ,
АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
Ноябрь 2014 год
Не требуется
7.
Привлечение стратегических инвесторов и операторов в проекты развития ТЛС РК и транзитных перевозок путем подписания и реализации стратегических соглашений о взаимовыгодном сотрудничестве, а также создание совместных логистичеких продуктов с мировыми лидерами транспортно-
логистического бизнеса
Протоколы встреч, меморандумы о сотрудничестве,
отчет в КПМ
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласованию), МИНТ, МЭРТ, АО «KazNex Invest» (по согласованию)
До 2016 года на постоянной основе
30,4
30,4
30,4
30,4
30,4
АО «НК «КТЖ»
8.
Привлечение ведущих мировых консультантов и операторов морских, сухих портов. Разработка бизнес-плана по управлению СЭЗ «Хоргос – Восточные ворота» с интеграцией с морским портом Актау
Отчет в КПМ
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
Январь, июль 2013-2015 года

110,7
«ҚТЖ» ҰК» АҚ қаражаты
9.
ҚХР-мен бірлесе отырып, Достық-Алашаңқай теміржол өткелінің өткізу қабілетін ұлғайтудың үкіметаралық кешенді бағдарламасын әзірлеу
Үкіметаралық келісім
ККМ, Қаржымині (КБК), СІМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы қараша
Талап етілмейді
10.
Қазақстан Республикасы және ҚХР-ның бақылаушы мемлекеттік органдарының қызметін ықпалдастыру, тәулік бойғы режимде бірлесіп жұмыс істеудің ұйымдық және технологиялық схемасын әзірлеу
ПМК-ға есеп
Қаржымині (КБК), ККМ, СІМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2013-2014 жылғы қаңтар, шілде
Талап етілмейді
11.
Контейнерлік пойыздар қозғалысының жылдамдығын, Чунцин-Дуйсбург, Клайпеда–Алматы (Saule), «Балтика–Транзит», «Балтика–Транзит-2» контейнерлік бағытында қауіпсіздік деңгейін арттыру (5С принципін қолдану)
ПМК-ға есеп
ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2020 жылға дейін тұрақты негізде
Талап етілмейді
12.
БЭК шеңберінде жинақ (өңірлік) жүктерден/контейнерлерден құрастырылған контейнерлі пойыздар үшін толассыз тарифтік ставкаларды қолдану жөнінде ұсыныстар әзірлеу және тасымалдау процесіне қатысушылармен барлық транзиттік дәліздерде бірыңғай бәсекелестіктің толассыз тарифтік ставкаларын айқындау
ПМК-ға есеп
ККМ, ЭДСМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2013-2014 жылғы қаңтар, шілде
Талап етілмейді
Зерттеулер және жаңа кадрларды құру
13.
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы өтетін халықаралық көлік дәлізі транзитін арттыру бойынша зерттеулер жүргізу және ұсыныстар әзірлеу (Солт. ТАТМ, Орталық ТАТМ, Оңт. ТАТМ, – Солт. - Оңт.)
ПМК-ға есеп
ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), Қаржымині, ЭДСМ
2013 жылғы қараша
Талап етілмейді
14.
Жоғарғы және жоғарыдан кейінгі кәсіптік және техникалық білім беру, мамандықтары (кәсіптері) бөлінісінде логистика саласындағы мамандарға деген еңбек нарығы қажеттілігін талдау
ПМК-ға есеп
ККМ, Еңбекмині,мүдделі мемлекеттік органдар, компаниялар (келісім бойынша)
2013 жылғы қараша
Талап етілмейді
15.
Логистика саласындағы мамандарға еңбек нарығы қажеттілігіне талдау жүргізудің негізінде ЖОО-да және ТМББ ұйымдарында және кадрларды даярлауды ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізу
ККМ-не ақпарат
БҒМ, ЖАО
2014 жылғы шілде, қараша
Талап етілмейді
16.
ҚР өңірлерінде логистикалық терминалдар құрылысына терминалдық желі, ТЭН тұжырымдамасын әзірлеу
Көлік-логистикалық орталықтар құрылысына ТЭН
«ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы қараша
140,5
«ҚТЖ» ҰК» АҚ қаражаты
17.
Экспорт үшін логистикалық өнімдер әзірлеу (қатарлап салу, жiберiп тұру, жүктерді тасымалдау және әлемдік нарықта экспорттық өнімдерді жылжыту)
ПМК-ға есеп
ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2016 жылға дейін
Талап етілмейді
18.
Қазақстан Республикасы кәсіпорындарында Supply Chain Management жүйесі бойынша кеңесшілерді тарта отырып, жеткізілімдер тізбегін басқару тұжырымдамасын дайындау бойынша ұсыныстар енгізу
Жеткізілім тізбегінің тұжырымдамасын әзірлеу және бекіту
«ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ККМ, ЭДСМ
2013 жылғы шілде, қараша
Талап етілмейді
19.
Компаниялар арасында логистикалық бизнесті жүргізу бойынша тәжірибе алмасу және де жеткізу тізбегін басқару саласында консалтингтік қызметтер ұсыну бағыты бойынша одан әрі кеңестер беру (Supply Chain Management)
ПМК-ға есеп
ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2020 жылға дейін тұрақты негізде
Талап етілмейді
20.
Дүниежүзілік банктің логистикалық жүйелері тиімділігі индексінде Қазақстанның рейтингін (LPI) арттыру бойынша жұмыс жүргізу
LPI-да Қазақстанның рейтингін арттыру
ЭДСМ, ККМ, Қаржымині, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2016 жылға дейін тұрақты негізде

110,7
Средства АО «НК «КТЖ»
9.
Разработка совместно с КНР межправительст-
венной комплексной программы увеличения пропускной способности ж/д перехода «Достык–Алашанькоу»
Межправительст-
венное соглашение
МТК, КТК МФ, МИД, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
Ноябрь 2014 года
Не требуется
10.
Интеграция деятельности контролирующих государственных органов Республики Казахстан и КНР, выработка организационной и технологической схемы совместной работы в круглосуточном режиме
Отчет в КПМ
МФ (КТК), МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
Январь, июль 2013-2015 года
Не требуется
11.
Повышение скорости движения контейнерных поездов, уровня безопасности на контейнерных маршрутах Чунцин-Дуйсбург, Клайпеда–Алматы (Saule), «Балтика –Транзит», «Балтика – Транзит-2» (применение принципа 5С)
Отчет в КПМ
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
До 2020 года на постоянной основе
Не требуется
12.
Выработка предложений по применению сквозных тарифных ставок для контейнерных поездов, сформированных из сборных (региональных) грузов/контейнеров в рамках ЕЭП, и определение с участниками перевозочного процесса единой конкурентной сквозной тарифной ставки на всех транзитных коридорах
Отчет в КПМ
МТК, МЭРТ, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
Июль 2013-2015 года
Не требуется
Исследования и создание новых кадров
13.
Внесение предложений по проведению исследований и разработке предложений по увеличению транзита по международным транспортным коридорам, проходящим по территории Республики Казахстан (Северный ТАЖМ, Центральный ТАЖМ, Южный ТАЖМ, Север-Юг)
Отчет в КПМ
МТК,
АО «НК «КТЖ» (по согласованию), МЭРТ
Ноябрь 2013 года
Не требуется
14.
Анализ потребности рынка труда в специалистах для сферы логистики в разрезе специальностей (профессий) высшего и послевузовского, технического и профессионального образования
Отчет в КПМ
МТК, МТСЗН, заинтересован
ные государственные органы, компании (по согласованию)
Ноябрь 2013 года
Не требуется
15.
Внесение предложений по организации подготовки кадров в ВУЗах и организациях ТИПО на основании анализа потребности рынка труда в специалистах для сферы логистики
Информация в МТК
МОН, МИО
Июль, ноябрь 2014 года
Не требуется
16.
Разработка концепции развития терминальной сети, ТЭО на строительство логистических терминалов в регионах РК
ТЭО на строительство транспортно-
логисти-
ческих центров
АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
Ноябрь 2013 года
140,5
Средства АО «НК КТЖ»
17.
Разработка логистического продукта для экспорта (складирование, экспедирование, транспортировка грузов и продвижение экспортной продукции на мировых рынках)
Отчет в КПМ
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
До 2016 года
Не требуется
18.
Внесение предложений по разработке концепции управления цепями поставок с привлечением консультантов по системе Supply Chain Management на предприятиях Республики Казахстан
Разработка и утверждение Концепции управления цепями поставок
АО «НК «КТЖ» (по согласованию), МТК, МЭРТ
Июль, ноябрь 2013 года
Не требуется
19.
Обмен опытом ведения логистического бизнеса между компаниями и последующие консультации, в частности по направлению предоставления консалтинговых услуг в сфере управления цепочками поставок (Supply Chain Management)
Отчет в КПМ
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
До 2020 года на постоянной основе
Не требуется
20.
Проведение работы по повышению рейтинга Казахстана в индексе эффективности логистических систем Всемирного банка (LPI)
Повышение рейтинга Казахстана в LPI
МЭРТ, МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
Ноябрь 2013 года

22,5
ДБ қаражаты
21.
Логистика саласында кадрларды оқытуды қамтамасыз ету, ҚазАТО ОСО-да семинар, тренингтер ұйымдастыру
Талдамалық анықтама
ККМ, ҚазАТО (келісім бойынша)
Тұрақты негізде
Талап етілмейді
22.
Республикадағы маңызды көлік-логистикалық дәліздердің базасында халықаралық деңгейдегі сауда-логистикалық хаб құру және КЛЖ-ні басқару жөнінде 2013 - 2015 жылдарға арналған инновациялық технологияларды қолдану бөлігінде «Қазақстан – жаңа Жібек жолы» жобасын зерттеудің және ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету мүмкіндігін қарастыру
ПМК-ға ұсыныс
ККМ, БҒМ, Қаржымині, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы наурыз
Талап етілмейді
Ақпараттық Қазақстан-2020
23.
Жүкті мультимодальдік тасымалдау барысында жүктің орналасқан орнын айқындауға мүмкіндік беретін бірыңғай ұлттық көлік дерекқорын (жүк трекингі) құру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ПМК-ға есеп
ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), «ҚТКФ» АҚ, ҚҰЭҚ (келісім бойынша), ҚазАТО (келісім бойынша), «Kazlogistic» (келісім бойынша)
2013-2015 жылғы шілде
Талап етілмейді
24.
«Бірыңғай терезе» қағидаты бойынша, кедендікпен қоса алғанда, көлік қызметтерін көрсетудің бірыңғай орталығы үшін жағдайлар жасау
ПМК-ға есеп
ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), Қаржымині, ЭДСМ
2013- 2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
25.
Шекара өткелдеріңде ЦИМ/ХЖҚК бірыңғай жүк құжаттарын қолдануға көшуді аяқтау
ПМК-ға есеп
ККМ, Қаржымині (КБК)«ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2013-2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
26.
Тасымалдау процесінде жүргізіліп жатқан жүйені пысықтау жолымен қатысушыларды электронды түрде хабардар ету
ЖТҚО АЖ құру
«ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ККМ
2014 жылғы қараша
535,1
«ҚТЖ» ҰК» АҚ қаражаты
27.
«Логистика» БАЖ ақпараттық жүйесін әзірлеу үшін «ҚТЖ» ҰК» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту бойынша инвестициялық ұсыныс енгізу
Жобасының ҚЭН
«ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ККМ
2013-2014 жылғы маусым
Талап етілмейді
«Электрондық пойыз» көлiктегi құжат айналымын автоматтандыру жобасы
Саланы ынталандыру
28.
Мемлекеттің қаржылық қолдау жолымен өңделген тауарларды ішкі нарыққа тасымалдауда қазақстандық тасымалдаушыларды ынталандыру мәселелерін пысықтау.
Осы үдерістің барлық қатысушыларын өзара іс-қимыл жасасу тетiгін әзірлеу
ПМК-ға есеп
ИЖТМ, ККМ, Қаржымині, ЭДСМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), «KAZNEX INVEST» АҚ (келісім бойынша)
2016 жылға дейін тұрақты негізде
Талап етілмейді
29.
Жылжымалы құрам мен автокөлік құралдарын сатып алуға мемлекеттiк қолдау көрсету жөнінде ұсыныстар әзірлеу, вагондар паркін және фитингтік платформаларды арттыру, сондай-ақ біртұтас құйма өндірісін оқшаулау іс-шараларын қолдану (вагон арбаларды және вагондарды, сондай-ақ бүйір жақтаулары, рессор үсті біліктерін жинақтау)
ПМК-ға есеп
ККМ, ЭДСМ, Қаржымині, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2016 жылға дейін тұрақты негізде
Талап етілмейді
30.

22,5
Средства ВБ
21.
Обеспечение обучения кадров в сфере логистики, организации семинаров, тренингов в УСЦ КазАТО
Аналитическая справка
МТК, КазАТО (по согласованию)
Постоянно
Не требуется
22.
Рассмотрение возможности проведения исследования и научно-методического обеспечения проекта «Казахстан – новый Шелковый путь» в части создания на базе ключевых транспортных коридоров республики торгово-
логистического хаба международного уровня и применения инновационных технологий управления ТЛС на 2013-2015 годы
Предложение в КПМ
МТК, МОН, МФ, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
Март 2013 года
Не требуется
Информационный Казахстан – 2020
23.
Выработка предложений по созданию единой национальной транспортной базы данных, которая позволит определять местоположение груза при мультимодальной транспортировке груза (трекинг грузов)
Отчет в КПМ
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласо-
ванию), АО «КМТФ», АНЭК (по согласо-
ванию), КазАТО (по согласо-
ванию), «Kazlogistics» (по согласо-
ванию)
Июль 2013-2015 года
Не требуется
24.
Создание условий для единого центра оказания транспортных услуг, включая таможенные, по принципу «единого окна»
Отчет в КПМ
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласованию), МФ, МЭРТ
Июль 2013-2014 года
Не требуется
25.
Завершение перехода к использованию единой накладной ЦИМ/СМГС на пограничных переходах
Отчет в КПМ
МТК, МФ (КТК),
АО «НК «КТЖ» (по согласо-
ванию)
Июль 2013-2014 года
Не требуется
26.
Электронное информирование участников перевозочного процесса путем доработки существующих систем
Создание
АС ЦРГП
АО «НК «КТЖ» (по согласо-
ванию),МТК
Ноябрь 2014 года
535,1
Средства АО «НК «КТЖ»
27.
Внесение инвестиционного предложения по увеличению уставного капитала АО «НК «КТЖ» для разработки информационной системы АСУ «Логистика»
ФЭО проекта
АО «НК «КТЖ» (по согласо-
ванию)МТК
Июнь 2013-2014 годов
Не требуется
Проект автоматизации документооборота на транспорте «Электронный поезд»
Стимулирование отрасли
28.
Проработка вопроса стимулирования казахстанских перевозчиков при транспортировке обработанных товаров на внешние рынки путем предоставления финансовой государственной поддержки. Разработка механизма взаимодействия всех участников данного процесса
Отчет в КПМ
МИНТ, МТК, МФ, МЭРТ,
АО «НК «КТЖ» (по согласо-
ванию), АО «KazNex Invest» (по согласо-
ванию)
До 2016 года на постоянной основе
Не требуетя
29.
Выработка предложений по оказанию государственной поддержки по приобретению подвижного состава и автотранспортных средств, увеличение парка вагонов и фитинговых платформ, а также разработка мер локализации производства цельного литья (комплектов вагонных тележек и вагонов, а также надрессорной балки и боковой рамы)
Отчет в КПМ
МТК, МЭРТ, МФ, АО «ДАМУ» (по согласо-
ванию), АО «НК «КТЖ» (по соглас-
ванию)
До 2016
года на постоянной основе
Не требуется
30.

Қазақстан Республикасының 2013–2020 жылдарға арналған темір жол көліктерінде контейнерлік тасымалдауды дамыту бойынша шаралар кешенін әзірлеу
ПМК-ға есеп
ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2020 жылға дейін тұрақты негізде
Талап етілмейді
31.
Өтінімдерді өңдеу, тасымалдау жоспарын келісу, кеден декларациясын, рұқсат құжаттарын ресімдеу, толтыру үрдістері үшін регламент әзірлеу және қолдану (өзара іс-қимыл тетігі, технологиясы, жауапкершілік шаралары және т.б.)
ПМК-ға есеп
Қаржымині, ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), «Атамекен» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2016 жылға дейін тұрақты негізде
Талап етілмейді
32.
Ұлттық көлік-логистикалық компания құру үшін Бизнес-жоспар әзірлеу
«ҚТЖ» ҰК» АҚ Бизнес-жоспары
«ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2015 жылға дейін тұрақты негізде
15
235
«ҚТЖ» ҰК» АҚ қаражаты
33.
Тауарларды қоймалық сақтау саласын дамытуды қолдау, сондай-ақ ҚР КЛЖ дамыту бағдарламасымен ҮИИДМБ-ге енгізу және басқарушы компаниялармен жүк және көлік қызметтерін жеткізушілерге А класты қойма ғимараттарын құру бойынша іс-шараларды енгізу
ПМК-ға есеп
ККМ, ЭДСМ, ЖАО
2016 жылға дейін тұрақты негізде
Талап етілмейді
34.
Ірі өңірлерде көтерме азық-түлік бөлу орталықтарын қолдау мәселесін пысықтау
ПМК-ға есеп
ЭДСМ, облыс әкімдіктері, «Даму» КДҚ АҚ (келісім бойынша)
2016 жылға дейін тұрақты негізде
Талап етілмейді
Инвестициялық жобалар және негізгі қорларды дамыту
35.
Инфрақұрылымды және әлеуметтік нысандар құру жолымен «Қорғас - Шығыс қақпасы» АЭА жұмыс күшін қамтамасыз ету мақсатында елді мекендерді дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ПМК-ға есеп
Алматы облысының әкімдігі, Қаржымині, ЭДСМ, ИЖТМ, БҒМ, Еңбекмині

Разработка комплекса мер по развитию контейнерных перевозок на железнодорожном транспорте Республики Казахстан на 2013 – 2020 годы
Отчет в КПМ
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласо-
ванию)
До 2020 года на постоянной основе
Не требуется
31.
Разработка и применение регламента для процессов обработки заявки, согласования плана перевозки, заполнения таможенной декларации, оформления разрешительных документов (механизм, технология взаимодействия, меры ответственности и другое)
Отчет в КПМ
МФ (КТК),
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласо-
ванию), НЭП «Союз «Атамекен» (по согласо-
ванию)
До 2016 года на постоян
ной основе
Не требуется
32.
Разработка бизнес-плана для создания Национальной транспортно-логистической компании
Бизнес-план АО «НК «КТЖ»
АО «НК «КТЖ» (по согласо-
ванию)
До 2015 года на постоян
ной основе
15
235
Средства АО «НК «КТЖ»
33.
Поддержка развития отрасли складского хранения товаров, а также включение в программу развития ТЛС РК и ГПФИИР мероприятий по созданию складских помещений класса А управляющими компаниями и поставщиками грузовых и транспортных услуг
Отчет в КПМ
МТК, МЭРТ,
МИО
До 2016 года на постоянной основе
Не требуется
34.
Проработка вопроса поддержки развития оптово- продовольственных распределительных центров в крупных регионах
Отчет в КПМ
МЭРТ, акиматы областей, АО ФРП «Даму» (по согласо-
ванию)
До 2016 года на постоянной основе
Не требуется
Инвестиционные проекты и развитие основных фондов
35.
Выработка предложений по развитию населенного пункта с целью обеспечения рабочей силой СЭЗ «Хоргос – Восточные ворота» путем создания инфраструктуры и социальных объектов
Отчет в КПМ
Акимат Алматинской области, МФ, МЭРТ, МИНТ, МОН, МТСЗН

2013-2014 жылғы қаңтар, шілде
Талап етілмейді
36.
«Қорғас - Шығыс қақпасы» АЭА үшін сыртқы инфрақұрылым объектілерiнiң құрылысын қамтамасыз ету, соның ішінде электрмен және газбен жабдықтау бойынша ұсыныстар енгізу
ПМК-ға есеп
ИЖТМ, Қаржымині, ЭДСМ, ККМ, Алматы облысының әкімдігі, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2014-2016 жылғы қаңтар
Талап етілмейді
37.
Авто, теміржол көліктерімен тез бұзылатын жүктерді тасымалдау кезінде қажетті инфрақұрылымды ұйымдастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ПМК-ға есеп
ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша), ҚазАТО, (келісім бойынша)
2016 жылға дейін тұрақты негізде
Талап етілмейді
38.
Достық станциясы бойынша инженерлік-техникалық іс-шаралар (қабылдау-жөнелту парктерін, сұрыптау жолдарын және т.б. салумен станцияны реконструкциялау)
ККМ-ге есеп
«ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2016 жылға дейін тұрақты негізде

Январь, июль 2013-2014 годы
Не требуется
36.
Внесение предложений по обеспечению строительства объектов внешней инженерной инфраструктуры для СЭЗ «Хоргос – Восточные ворота», в том числе электроснабжения и газоснабжения
Отчет в КПМ
МИНТ, МФ, МЭРТ, МТК, акимат Алматинской области, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласо-
ванию)
Январь 2014-2016 годы
Не требуется
37.
Разработка предложений по организации необходимой инфраструктуры при перевозке грузов скоропортящихся грузов авто, железнодорожным транспортом
Отчет в КПМ
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласованию), КазАТО (по согласованию)
До 2016 года на постоянной основе
Не требуется
38.
Инженерно-
технические мероприятия по станции Достык (реконструкция станции со строительством приемо-
отправочных парков, сортировочных путей и т.д.)
Отчет в МТК
АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
До 2016 года на постоянной основе

4 707
16 775
6 019
«ҚТЖ» ҰК» АҚ қаражаты
44.
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық бағдарламалары шеңберінде Жетіген-Қорғас теміржол желісінің құрылысы*
Құрылыстың аяқтауы
ККМ, ЭДСМ, Қаржымині, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісу арқылы)
2012-2016 жылғы шілде
10 094
РБ
45.
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық бағдарламалар шеңберінде «Үшарал – Достық» автожолы учаскесін қайта жаңарту жөнінде ұсыныстар енгізу
ПМК-ға есеп
ККМ, ЭДСМ, Қаржымині
2013-2014 жылғы шілде
Талап етілмейді
Теңіз және әуе транзиті
46.
Паромдық кемелердің құрылысы/сатып алу мәселесін пысықтау
Бiрлескен шешiм бойынша Үкіметке ақпарат
ЭДСМ, ККМ, Қаржымині, «ҚТКФ» АҚ
2013 жылғы шілде
Талап етілмейді
47.
Құрғақ жүк таситын кемелердің құрылысы/сатып алу мәселесін пысықтау
Бірлескен шешім бойынша Үкіметке ақпарат
ЭДСМ, ККМ, Қаржымині, «ҚТКФ» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы шілде
Талап етілмейді
48.
Авиакөлікте «E-freight» халықаралық стандартын енгізу мәселесін пысықтау
Жүк авиатасымалдаулардың электрондық ресімдеу мен сүйемелдеу
ККМ, Қаржымині (КБК), «Эйр Астана» АҚ (келісім бойынша)
2013-2015 жылғы шілде
Талап етілмейді
* - "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ жобаларын 2014 және келесі жылдары қаржыландыру 2013 жылы қаралатын болады (Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия мәжілісінің 2012 жылғы 21 қыркүйектегі № 11-5/И-380 және 2012 жылғы 21 қыркүйектегі № 1-5/11-ДСП хаттамасы).
Ескертпе:
іс-шаралар бойынша қаражат көлемі жыл сайын «Республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нақтылануы мүмкін;
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖТЕО АЖ – «Жүк тасымалдау есеп орталығы» автоматтандырылған жүйесі
«KazNex Invest» АҚ – «KAZNEX INVEST» экспорт және инвестициялар ұлттық агенттігі» акционерлік қоғамы
«ҚТКФ» АҚ – "Қазақтеңізкөлікфлоты" ұлттық теңіз кеме қатынасы компаниясы» акционерлік қоғамы
«ҚТЖ» ҰК» АҚ – «Қазақстан темiр жолы» ұлттық компаниясы» акционерлiк қоғамы
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ – «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«Логистика» БАЖ – «Логистика» Басқару Автоматтандырылған Жүйесі
ЖОО – жоғары оқу орны
БЭК - Бірыңғай экономикалық кеңістік
ҚазАТО – Қазақстан Республикасының халықаралық автомобильдік тасымалдаушылар одағы
«КДТС» АҚ – «КеденТрансСервис» акционерлік қоғамы
ҚХР – Қытай Халық Республикасы
ПМК – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
Қаржымині (КБК) – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭДСМ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
«Атамекен» ҚҰЭП – «Атамекен» одағы» Қазақстанның ұлттық экономикалық палатасы
РБ – республикалық бюджет
ХЖҚК - Халықаралық жүк қатынасы келісімі
ТБС - техникалық байқау станциясы
АЭА - арнайы экономикалық аймақ
ТАТМ – Трансазиаттық теміржол магистралі
ТЖКБ – Техникалық және кәсіптік білім беру
ҚР КЛЖ – Қазақстан Республикасы Көлік логистикалық жүйесі
ТРАСЕКА - Еуропа-Кавказ-Азия көлік дәлізі
ТЭН - техникалық-экономикалық негіздеме
ЦИМ – халықаралық теміржол жүк тасымалдау туралы шартқа бірыңғай құқықтық тұжырымдар

4 707
16 775
6 019
Средства АО «НК «КТЖ»
44.
Строительство ж/д линии Жетыген-Коргас в рамках действующих государственных и отраслевых программ *
Завершение строи-
тельства
МТК, МЭРТ, МФ, АО «НК «КТЖ» (по согласо-
ванию)
Июль
2009-2013 года
10 094
РБ
45.
Внесение предложений по реконструкции участка автодороги «Ушарал – Достык» в рамках действующих государственных и отраслевых программ
Отчет в КПМ
МТК, МЭРТ, МФ
Июль 2013-2014 года
Не требуется
Морской и воздушный транзит
46.
Проработка вопроса по строительству/приобретению паромных судов
Информация по совместному решению в Прави-
тельство Республики Казахстан
МЭРТ, МТК, МФ, АО «КМТФ» (по согласо-
ванию)
Июль
2013 год
Не требуется
47.
Проработка вопроса по строительству/приобретению сухогрузных судов
Информация по совместному решению в Прави-
тельство Республики Казахстан
МЭРТ, МТК, МФ, АО «КМТФ» (по согласо-
ванию)
Июль 2013 года
Не требуется
48.
Проработка вопроса по внедрению международного стандарта «E-freight» на авиатранспорте
Электронное оформление и сопровождение грузовых ави-
аперевозок
МТК, КТК МФ РК, АО «Эйр Астана» (по согласо-
ванию)
Июль 2013-2015 года
Не требуется
*- Финансирование проектов АО «ФНБ «Самрук – Казына» на 2014 и последующие годы будет рассмотрено в 2013 году (протокол заседания Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан от 21 сентября 2012 года № 11-5/И-380 и от 21 сентября 2012 года № 1-5/ 11- ДСП.
Примечания:
объемы средств по мероприятиям могут уточняться ежегодно в соответствии с Законом Республики Казахстан «О республиканском бюджете»;
расшифровка аббревиатур:
АС ЦРГП – автоматизированная система «Центр расчетов за грузовые перевозки»
АО «KazNex Invest» - акционерное общество «Национальное агентство по экспорту и инвестициям «KAZNEX INVEST»
АО «КМТФ» - акционерное общество «Национальная морская судоходная компания «Казмортрансфлот»
АО «НК «КТЖ» - акционерное общество «Национальная компания «Қазақстан темір жолы»
АО «ФНБ «Самрук-Казына» - акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АСУ «Логистика» - автоматизированная система управления "Логистика"
ВУЗ - высшее учебное заведение
ЕЭП - Единое экономическое пространство
КазАТО - Союз международных автомобильных перевозчиков Республики Казахстан
КДТС - акционерное общество «КеденТрансСервис»
КНР - Китайская Народная Республика
КПМ - Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
МФ (КТК) - Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МИО - местные исполнительные органы
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
НЭП «Союз » Атамекен» - Национальная экономическая палата Казахстана «Союз «Атамекен»
РБ - республиканский бюджет
СМГС - Соглашение о международном железнодорожном грузовом сообщении
СТО - станция технического осмотра
СЭЗ - специальная экономическая зона
ТАЖМ - Трансазиатская железнодорожная магистраль
ТИПО - Техническое и профессиональное образование
ТЛС РК - транспортно-логистическая система Республики Казахстан
ТРАСЕКА - транспортный коридор Европа - Кавказ - Азия
ТЭО - технико-экономическое обоснование
ЦИМ - единые правовые предписания к договору о международной железнодорожной перевозке грузов