Қазақстан Республикасы мен Атом энергиясы жөніндегі халықаралық агенттік арасындағы Қазақстан Республикасында Атом энергиясы жөніндегі халықаралық агенттіктің Төмен байытылған уран банкін құру туралы келісім жобасын дайындаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 21 тамыздағы № 145-ө өкімі
Қазақстан Республикасы мен Атом энергиясы жөніндегі халықаралық агенттік арасындағы Қазақстан Республикасында Атом энергиясы жөніндегі халықаралық агенттіктің Төмен байытылған уран банкін құру туралы келісім жобасын (бұдан әрі - Келісім жобасы) дайындау мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Келісім жобасын дайындау жөніндегі
ведомствоаралық жұмыс тобының құрамы бекітілсін.
2. Осы өкімге қосымшаға сәйкес Келісім жобасының баптарын
дайындауға жауапты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен ұйымдары бекітілсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі Ә.Ө. Исекешевке жүктелсін.
Премьер-Министр                             С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 21 тамыздағы
№ 145-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мен Атом энергиясы жөніндегі халықаралық агенттік арасындағы Қазақстан Республикасында Атом энергиясы жөніндегі халықаралық агенттіктің Төмен байытылған уран банкін құру туралы келісім жобасын дайындау жөніндегі ведомствоаралық жұмыс тобының құрамы
Исекешев
Әсет Өрентайұлы          - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
орынбасары - Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар
министрі, жетекші
Ыдырысов
Ерлан Әбілфайызұлы       - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер
министрі, жетекшінің орынбасары
Жантикин
Тимур Мифтахұлы          - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігінің Атом
энергиясы комитеті төрағасының орынбасары,
хатшы
Қазыханов
Ержан Хозеұлы            - Қазақстан Республикасы Президентінің
көмекшісі (келісім бойынша)
Кравченко
Андрей Николаевич        - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының
орынбасары (келісім бойынша)
Әбдіқазымов
Қабдолкәрім Ратайұлы     - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
комитеті төрағасының орынбасары (келісім
бойынша)
Школьник
Владимир Сергеевич       - «Қазатомөнеркәсіп» ұлттық атом компаниясы»
акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Баймолдина
Зәуреш Хамитқызы         - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің
орынбасары
Сапаров
Оқас Базарғалиұлы        - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрінің орынбасары
Жақсалиев
Бақытжан Мұхамбетқалиұлы - Қазақстан Республикасының Индустрия және
жаңа технологиялар вице-министрі
Бектұров
Азат Ғаббасұлы           - Қазақстан Республикасының Көлік және
коммуникация вице-министрі
Дәленов
Руслан Ерболатұлы        - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрі
Ақсамбиев
Талғат Әбдіқайымұлы      - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны
қорғау вице-министрі
Қырықбаев
Арман Оразбайұлы         - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
ақпарат вице-министрі
Петров
Валерий Викторович       - Қазақстан Республикасының Төтенше
жағдайлар вице-министрі
Жақсылықов
Тимур Мекешұлы           - Қазақстан Республикасының Экономика және
бюджеттік жоспарлау вице-министрі
Кошелев
Владимир Леонидович      - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары
Садықов
Барлыбай Кәрімұлы        - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігінің ерекше тапсырмалар
жөніндегі елшісі
Шәріпов
Мәжит Бейсембайұлы       - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі Атом энергиясы
комитетінің төрағасы
Байтұқбаев
Ерлан Ысқақұлы           - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп
комитеті төрағасының орынбасары
Тен
Игорь Викторович         - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Кедендік бақылау комитеті
төрағасының орынбасары
Пірімқұлов
Ахметжан Әбдіжәмілұлы    - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу
және бақылау комитеті төрағасының
орынбасары
Исетов
Арман Асқарұлы           - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігінің Халықаралық құқық
департаментінің директоры
Төребаев
Қайрат Қалмұқаметұлы     - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
Халықаралық ынтымақтастық департаментінің
директоры
Жамаубаев
Ерұлан Кенжебекұлы       - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Үйлестіру департаментінің директоры
(келісім бойынша)
Бәкіров
Дархан Әбдіманапұлы      - Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Халықаралық шарттарды
сараптау департаменті директорының
орынбасары
Таналиев
Әнуар Ескендірұлы        - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігінің Көпжақты ынтымақтастық
департаменті директорының орынбасары
Боранбаева
Айсұлу Қасенқызы         - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Салық комитетінің салық заңнамасын
түсіндіру және жетілдіру басқармасының
басшысы
Омаров
Әрсен Қобландыұлы        - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі Көпжақты ынтымақтастық
департаментінің халықаралық қауіпсіздік
басқармасының басшысы
Төлебаев
Марат Зекайылұлы         - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі Төтенше жағдайларды және
өнеркәсіп қауіпсіздігін мемлекеттік
бақылау комитетінің атом энергиясын
пайдалану объектілерін мемлекеттік бақылау
басқармасының басшысы
Ысқақов
Рауан Бауыржанұлы        - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі Салалық
экономиканы дамыту департаментінің
Өнеркәсіпті, ауыл шаруашылығын және
экологияны дамыту басқармасының басшысы
Ходанов
Александр Анатольевич    - «Үлбі металлургия зауыты» акционерлік
қоғамының өткізу жөніндегі директоры
(келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 21 тамыздағы
№ 145-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы мен Атом энергиясы жөніндегі халықаралық агенттік арасындағы Қазақстан Республикасында Атом энергиясы жөніндегі халықаралық агенттіктің Төмен байытылған уран банкін құру туралы келісім жобасының баптарын дайындауға жауапты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен ұйымдарын бекіту

О некоторых вопросах подготовки проекта Соглашения между Республикой Казахстан и Международным агентством по атомной энергии о создании Банка низкообогащенного урана Международного агентства по атомной энергии в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 августа 2013 года № 145-р
В целях подготовки проекта Соглашения между Республикой Казахстан и Международным агентством по атомной энергии о создании Банка низкообогащенного урана Международного агентства по атомной энергии в Республике Казахстан (далее - проект Соглашения):
1. Утвердить прилагаемый состав межведомственной рабочей группы по подготовке проекта Соглашения.
2. Закрепить государственные органы и организации Республики Казахстан, ответственные за подготовку статей проекта Соглашения, согласно приложению к настоящему распоряжению.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Исекешева А.О.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 августа 2013 года № 145-р
Состав
межведомственной рабочей группы по подготовке проекта
Соглашения между Республикой Казахстан и Международным
агентством по атомной энергии о создании Банка
низкообогащенного урана Международного агентства по атомной
энергии в Республике Казахстан
Исекешев                    - Заместитель Премьер-Министра
Асет Орентаевич               Республики Казахстан - Министр
индустрии и новых технологий Республики
Казахстан, руководитель
Идрисов                     - Министр иностранных дел Республики
Ерлан Абильфаизович           Казахстан, заместитель руководителя
Жантикин                    - заместитель председателя Комитета по
Тимур Мифтахович              атомной энергии Министерства индустрии
и новых технологий Республики
Казахстан, секретарь
Казыханов                   - помощник Президента Республики
Ержан Хозеевич                Казахстан (по согласованию)
Кравченко                   - заместитель Генерального прокурора
Андрей Николаевич             Республики Казахстан (по согласованию)
Абдиказимов                 - заместитель Председателя Комитета
Кабдулкарим Ратаевич          национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Школьник                    - председатель правления акционерного
Владимир Сергеевич            общества «Национальная атомная компания
«Казатомпром» (по согласованию)
Баймолдина                  - заместитель Министра юстиции
Зауреш Хамитовна              Республики Казахстан
Сапаров                     - заместитель Министра обороны
Окас Базаргалиевич            Республики Казахстан
Джаксалиев                  - вице-министр индустрии и новых
Бахытжан Мухамбеткалиевич     технологий Республики Казахстан
Бектуров                    - вице-министр транспорта и
Азат Габбасович               коммуникаций Республики Казахстан
Даленов                     - вице-министр финансов Республики
Руслан Ерболатович            Казахстан
Ахсамбиев                   - вице-министр охраны окружающей
Талгат Абдыкаимович           среды Республики Казахстан
Кырыкбаев                   - вице-министр культуры и информации
Арман Оразбаевич              Республики Казахстан
Петров                      - вице-министр по чрезвычайным
Валерий Викторович            ситуациям Республики Казахстан
Жаксылыков                  - вице-министр экономики и бюджетного
Тимур Мекешевич               планирования Республики Казахстан
Кошелев                     - заместитель акима Восточно-
Владимир Леонидович           Казахстанской области
Садыков                     - посол по особым поручениям
Барлыбай Каримович            Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Шарипов                     - председатель Комитета по атомной
Мажит Бейсембаевич            энергии Министерства индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
Байтукбаев                  - заместитель председателя Комитета
Ерлан Искакович               промышленности Министерства индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
Тен                         - заместитель председателя Комитета
Игорь Викторович              таможенного контроля Министерства
финансов Республики Казахстан
Примкулов                   - заместитель председателя Комитета
Ахметжан Абдижамилевич        экологического регулирования и
контроля Министерства охраны окружающей
среды Республики Казахстан
Исетов                      - директор Международно-правового
Арман Аскарович               департамента Министерства иностранных
дел Республики Казахстан
Торебаев                    - директор Департамента международного
Кайрат Калмукаметович         сотрудничества Министерства экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
Жамаубаев                   - директор Департамента координации
Ерулан Кенжебекович           Национального Банка Республики
Казахстан (по согласованию)
Бакиров                     - заместитель директора Департамента
Дархан Абдиманапович          экспертизы международных договоров
Министерства юстиции Республики
Казахстан
Таналинов                   - заместитель директора Департамента
Ануар Ескендирович            многостороннего сотрудничества
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Бурамбаева                  - руководитель управления разъяснения и
Айсулу Касеновна              совершенствования налогового
законодательства Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
Омаров                      - руководитель управления международной
Арсен Кобландыулы             безопасности Департамента
многостороннего сотрудничества
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Тюлюбаев                    - руководитель управления по
Марат Зекаилович              государственному контролю за объектами
использования атомной энергии Комитета
по государственному контролю за
чрезвычайными ситуациями и промышленной
безопасностью Министерства по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Скаков                      - руководитель управления развития
Рауан Бауыржанович            промышленности, сельского хозяйства и
экологии Департамента развития
отраслевой экономики Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Ходанов                     - директор по сбыту акционерного общества
Александр Анатольевич         «Ульбинский металлургический завод»
(по согласованию)
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 августа 2013 года № 145-р
Закрепление государственных органов и организаций Республики
Казахстан, ответственных за подготовку статей проекта
Соглашения между Республикой Казахстан и Международным
агентством по атомной энергии о создании Банка
низкообогащенного урана Международного агентства по атомной
энергии в Республике Казахстан

1. Кіріспе - ИЖТМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар.
2. Анықтамалар - ИЖТМ (жинақтау), «Қазатомөнеркәсіп» ҰАК» АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар.
3. АЭХА ТБУ банкі - ИЖТМ (жинақтау), «Қазатомөнеркәсіп» ҰАК» АҚ (келісім бойынша), «ҮМЗ» АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар.
4. АЭХА құқықтық мәртебесі - ИЖТМ (жинақтау), Әділетмині, СІМ.
5. Қол сұқпаушылық - ИЖТМ (жинақтау), СІМ, БП (келісім бойынша), Әділетмині, ТЖМ, Қаржымині.
6. Қаржылық жеңілдіктер - ИЖТМ (жинақтау), ҰБ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар.
7. Салықтардан, алымдардан, баждардан, тыйым салулар мен шектеулерден босату - ИЖТМ (жинақтау), ЭБЖМ, Қаржымині.
8. АЭХА ТБУ банкінің жұмыс істеуіне байланысты қызметтер көрсету мен көрсетілетін қызметтерді қамтамасыз ету - ИЖТМ (жинақтау), «Қазатомөнеркәсіп» ҰАК» АҚ (келісім бойынша), «ҮМЗ» АҚ (келісім бойынша).
9. Байланыс және көлік - ИЖТМ (жинақтау), ККМ, мүдделі мемлекеттік органдар.
10. Кіру және шығу тәртібі - ИЖТМ (жинақтау), СІМ, ІІМ, ҰҚК
(келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар.
11. Артықшылықтар мен иммунитеттер - ИЖТМ (жинақтау), СІМ, БП (келісім бойынша), Әділетмині, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар.
12. Рұқсатнама - ИЖТМ (жинақтау), СІМ, ҰҚК (келісім бойынша).
13. АЭХА ТБУ банкін, АЭХА ТБУ қоймасын, АЭХА Өкілдігін және пайдалануға берілген қызметтік үй-жайларды күзету - ИЖТМ (жинақтау), ІІМ, ҰҚК (келісім бойынша), «Қазатомөнеркәсіп» ҰАК» АҚ (келісім бойынша), «ҮМЗ» АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар.
14. Қауіпсіздік, физикалық қауіпсіздік және кепілдіктер - ИЖТМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), ТЖМ, Қоршағанортамині, «Қазатомөнеркәсіп» ҰАК» АҚ (келісім бойынша), «ҮМЗ» АҚ (келісім бойынша).
15. Авариялық дайындық және ден қою - ИЖТМ (жинақтау), ТЖМ,
«Қазатомөнеркәсіп» ҰАК» АҚ (келісім бойынша), «ҮМЗ» АҚ (келісім бойынша).
16. Жауапкершілік және жауапкершіліктен босату - ИЖТМ (жинақтау), СІМ, БП (келісім бойынша), Әділетмині, «Қазатомөнеркәсіп» ҰАК» АҚ, «ҮМЗ» АҚ (келісім бойынша).
17. Жалпы ережелер - ИЖТМ (жинақтау), «Қазатомөнеркәсіп» ҰАК» АҚ (келісім бойынша), «ҮМЗ» АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар.
18. Дауларды реттеу - ИЖТМ (жинақтау), Әділетмині, СІМ.
19. Келісімнің қолданылуы - ИЖТМ (жинақтау), СІМ, Әділетмині.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
«Қазатомөнеркәсіп» ҰАК - «Қазатомөнеркәсіп» ұлттық атом компаниясы» акционерлік қоғамы
«ҮМЗ» АҚ - «Үлбі металлургия зауыты» акционерлік қоғамы

1. Преамбула - МИНТ (созыв), заинтересованные государственные органы.
2. Определения - МИНТ (созыв), АО «НАК Казатомпром» (по согласованию), заинтересованные государственные органы.
3. Банк НОУ МАГАТЭ - МИНТ (созыв), АО «НАК Казатомпром», АО «УМЗ» (по согласованию), заинтересованные государственные органы.
4. Правовой статус МАГАТЭ - МИНТ (созыв), МЮ, МИД.
5. Неприкосновенность - МИНТ (созыв), МИД, ГП (по согласованию), МЮ, МЧС, МФ.
6. Финансовые льготы - МИНТ (созыв), НБ (по согласованию), заинтересованные государственные органы.
7. Освобождение от налогов, сборов, пошлин, запрещений и ограничений - МИНТ (созыв), МЭБП, МФ.
8. Обеспечение обслуживания и услуг в связи с функционированием Банка НОУ МАГАТЭ - МИНТ (созыв), АО «НАК Казатомпром» (по согласованию), АО «УМЗ» (по согласованию).
9. Связь и транспорт - МИНТ (созыв), МТК, заинтересованные государственные органы.
10. Въезд и выезд - МИНТ (созыв), МИД, МВД, КНБ (по согласованию), заинтересованные государственные органы.
11. Привилегии и иммунитеты - МИНТ (созыв), МИД, ГП (по согласованию) МЮ, МФ, заинтересованные государственные органы.
12. Пропуска - МИНТ (созыв), МИД, КНБ (по согласованию).
13. Охрана Банка НОУ МАГАТЭ, склада НОУ МАГАТЭ, представительства МАГАТЭ и предоставленных служебных помещений - МИНТ (созыв), МВД, КНБ (по согласованию), АО «НАК Казатомпром» (по согласованию), АО «УМЗ» (по согласованию), заинтересованные государственные органы.
14. Безопасность, физическая безопасность и гарантии - МИНТ (созыв), КНБ (по согласованию), МЧС, МООС, АО «НАК Казатомпром» (по согласованию), АО «УМЗ» (по согласованию).
15. Аварийная готовность и реагирование - МИНТ (созыв), МЧС, АО «НАК Казатомпром» (по согласованию), АО «УМЗ» (по согласованию).
16. Ответственность и освобождение от ответственности - МИНТ (созыв), МИД, ГП (по согласованию), МЮ, АО «НАК Казатомпром» (по согласованию), АО «УМЗ» (по согласованию).
17. Общие положения - МИНТ (созыв), АО «НАК Казатомпром» (по согласованию), АО «УМЗ» (по согласованию), заинтересованные государственные органы.
18. Урегулирование споров - МИНТ (созыв), МЮ, МИД.
19. Действие Соглашения - МИНТ (созыв), МИД, МЮ.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
АО «НАК Казатомпром» - акционерное общество «Национальная атомная компания Казатомпром»
АО «УМЗ» - акционерное общество «Ульбинский металлургический завод».