"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 28 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 4 қарашадағы № 101-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 28 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 4 қарашадағы
№ 101-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 28 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 ноября 2015 года № 101-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (далее – перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 ноября 2015 года № 101-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 28 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық және құқықтық актiлердiң тiзбесi
Р/с №
Нормативтік құқықтық актiнiң атауы
Актiнiң нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзiмi
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.

"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңын одан әрi iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 сәуірдегі № 397 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
2.
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
3.
Қазақстан Республикасында құрылыстағы жаңа технологиялардың бірыңғай мемлекеттік тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
4.
Мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен объектілер құрылысының құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
5.
Мемлекеттік инвестициялар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілердің құрылысына арналған жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының бірыңғай мемлекеттік электрондық банкін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
6.
Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
7.
Барлық деңгейдегі қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
8.
"Астана қаласы және оның қала маңы аймағының аумағындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін ерекше реттеудің, сондай-ақ қала құрылысын регламенттеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 15 сәуірдегі № 01-04-03/47 НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
9.
Құрылыс саласында құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
10.
Объектілер құрылысының жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама, сондай-ақ әртүрлі деңгейдегі аумақтардың қала құрылысын жоспарлау жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу жұмыстарының құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
11.
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысатын инженерлік-техникалық қызметкерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
12.
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық жағынан күрделі объектілердегі үйлер мен ғимараттардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
13.
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысатын инженерлік-техникалық қызметкерлерді аттестаттау жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
14.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару ұйымдарын аккредиттеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
15.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс каталогтарын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
16.
Объектілер құрылысы жобасын басқару жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын және жобаны басқару жөніндегі қызметтер көрсететін ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
17.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2004 года № 397 "О некоторых мерах по дальнейшей реализации Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
3.
Об утверждении Правил формирования Единого государственного реестра новых технологий в строительстве в Республике Казахстан
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
4.
Об утверждении Правил определения стоимости строительства объектов за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
5.
Об утверждении Правил формирования Единого государственного электронного банка предпроектной и проектной (проектно­сметной) документации на строительство объектов, финансируемых за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
6.
Об утверждении Правил осуществления технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
7.
Об утверждении Правил проведения комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов всех уровней
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
8.
О признании утратившим силу приказа Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра регионального развития Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года № 01-04-03/47 НҚ "Об утверждении Правил особого регулирования архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, а также градостроительной регламентации на территории города Астаны и ее пригородной зоны"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
9.
Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
10.
Об утверждении Правил определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов, а также комплексной градостроительной экспертизы проектов градостроительного планирования территорий различного уровня
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
11.
Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
12.
Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
13.
Об утверждении Правил и разрешительных требований по аттестации инженерно­технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
14.
Об утверждении Правил по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
15.
Об утверждении Правил формирования и ведения архитектурных, градостроительных и строительных каталогов
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
16.
Об утверждении Правил оказания инжиниринговых услуг по управлению проектом строительства объектов и квалификационных требований, предъявляемых к организациям, оказывающим услуги по управлению проектом
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
декабрь 2015 года
Ускенбаев К.А.
17.

"Электр энергиясын пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 143 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ, ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
18.
"Жылу энергиясын пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ, ҰЭМ
2015 жылғы желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 143 "Об утверждении Правил пользования электрической энергией"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ, МНЭ
декабрь 2015 года
Джаксалиев Б.М.
18.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 211 "Об утверждении Правил пользования тепловой энергией"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ, МНЭ
декабрь 2015 года
Джаксалиев Б.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан