"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне электр энергетикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 123-ө өкімі
1. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне электр энергетикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық және құқықтық актiлердiң тiзбесi (бұдан әрi – тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі:
1) тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының жобасын Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 123-ө өкiмiмен
бекiтiлген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам электроэнергетики"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 123-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам электроэнергетики" (далее - перечень).
2. Министерству энергетики Республики Казахстан:
1) внести на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан проект постановления Правительства Республики Казахстан согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 123-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне электр энергетикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтiк құқықтық және құқықтық актiнiң атауы
Актiнiң нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзiмi
Нормативтiк құқықтық және құқықтық актiлердің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимое целях реализации Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам электроэнергетики"
п/п
Наименование нормативного правового и правового акта Форма акта Государственные органы, ответственные за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
2.
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы үлгілік шартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
3.
Электр қуатының жүктемені көтеруге әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке арналған үлгілік шартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
4.
Жүйелік оператордың қызметтер көрсету, жүйелік және қосалқы көрсетілетін қызметтер нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ АШМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
5.
Электр берудің әуе желілерінің тіректерін орналастыру үшін жер учаскелерінің көлемін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
6.
Ұлттық оператордың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
7.
Міндетті ведомстволық есептілік нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ ҰЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
8.
Нарық кеңесінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
9.
Электр энергиясы мен қуатының болжамды теңгерімдерін әзірлеу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
10.
Генерациялайтын қондырғылардың электр қуатын аттестаттауды өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
11.
Бірыңғай сатып алушы құрамына жылу электр орталықтары кіретін жұмыс істеп тұрған энергия өндіруші ұйымдармен жасасатын электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызмет көлемін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
12.
Бірыңғай сатып алушының электр қуатының жүктемені көтеруге әзірлігін қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметке бағаны есептеуі және интернет-ресурста орналастыруы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М. Жақсалиев
13.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2015 жылғы 10 желтоқсан
Б.М.Жақсалиев
14.
Электр энергиясына шекті тарифті бекіту кезінде ескерілетін тіркелген пайданы, сондай-ақ теңгерімдеуші электр энергиясына шекті тарифті бекіту кезінде ескерілетін теңгерімдеуге тіркелген пайданы айқындау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2017 жылғы қараша
Б.М. Жақсалиев
15.
Жаңғыртудың, кеңейтудің, реконструкциялаудың және (немесе) жаңартудың инвестициялық бағдарламаларын қарауға жіберу, оларды қарау және іріктеу, жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық келісімдерді жасасу, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттарды тиісінше жасауды және осы шарттар үшін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тарифтерді, электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу көлемдері мен мерзімдерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2017 жылғы қараша
Б.М. Жақсалиев
16.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
2.
Об утверждении типового договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
3.
Об утверждении типового договора на оказание услуги по обеспечению готовности электрической мощности к несению нагрузки
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
4.
Об утверждении Правил оказания услуг системным оператором, организации и функционирования рынка системных и вспомогательных услуг
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
МСХ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
5.
Об утверждении Правил определения размеров земельных участков для размещения опор воздушных линий электропередачи
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
6.
Об утверждении Правил функционирования Национального оператора
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
7.
Об утверждении форм обязательной ведомственной отчетности
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
МСХ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
8.
Об утверждении Правил функционирования Совета рынка
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
9.
Об утверждении Правил разработки прогнозных балансов электрической энергии и мощности
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
10.
Об утверждении Правил проведения аттестации электрической мощности генерирующих установок
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
11.
Об утверждении Правил определения объема услуги по поддержанию готовности электрической мощности для договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности, заключаемых единым закупщиком с действующими энергопроизводящими организациями, в состав которых входят теплоэлектроцентрали
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
12.
Об утверждении Правил расчета и размещения на Интернет-ресурсе единым закупщиком цены на услугу по обеспечению готовности электрической мощности к несению нагрузки
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
13.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
10 декабря 2015 года
Джаксалиев Б.М.
14.
Об утверждении методики определения фиксированной прибыли, учитываемой при утверждении предельных тарифов на электрическую энергию, а также фиксированной прибыли за балансирование, учитываемой при утверждении предельных тарифов на балансирующую электроэнергию
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
ноябрь 2017 года
Джаксалиев Б.М.
15.
Об утверждении Правил допуска на рассмотрение, рассмотрения и отбора инвестиционных программ модернизации, расширения, реконструкции и (или) обновления, заключения инвестиционных соглашений на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление, соответствующего заключения договоров о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности и установления для данных договоров индивидуальных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, объемов и сроков покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
ноябрь 2017 года
Джаксалиев Б.М.
16.

"Электр энергиясына шекті тарифтерді және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтерге шекті тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 3 шілдедегі № 465 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2017 жылғы қараша
Б.М.Жақсалиев
17.
"Электр энергиясына шекті тарифті және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тарифті бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 147 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2018 жылғы қараша
Б.М.Жақсалиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 3 июля 2015 года № 465 "Об утверждении предельных тарифов на электрическую энергию и предельных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
ноябрь 2017 года
Джаксалиев Б.М.
17.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 147 "Об утверждении Правил утверждения предельного тарифа на электрическую энергию и предельного тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
ноябрь 2018 года
Джаксалиев Б.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
МСХ Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
MНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан