"Атом энергиясын пайдалану туралы" 2016 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 7-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Атом энергиясын пайдалану туралы» 2016 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                       К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 29 қаңтардағы
№ 7 өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 12 января 2016 года "Об использовании атомной энергии"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 7-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 12 января 2016 года «Об использовании атомной энергии» (далее – перечень).
2. Министерству энергетики Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие нормативные правовые и правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 января 2016 года № 7-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации

«Атом энергиясын пайдалану туралы» 2016 жылғы 12 қаңтардағы
Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық және құқықтық актiлердiң
тiзбесi
Р/с
Нормативтiк құқықтық актiнiң атауы
Нормативтік құқықтық және құқықтық актiнiң нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзiмi
Нормативтiк құқықтық және құқықтық актiні сапалы және уақтылы әзірлеу мен енгізуге жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
«Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
2.
Қазақстан Республикасының аумағында Атом энергиясы жөнiндегi халықаралық агенттiк инспекцияларын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
3.
Ядролық қондырғыларды және көму пункттерін орналастыру алаңын таңдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
4.
Ядролық және радиациялық қондырғыларды пайдаланудан шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
5.
Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
6.
Ядролық және радиациялық аварияларға ден қоюдың ұлттық жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
7.
Радиоактивті заттарды және радиоактивті қалдықтарды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
8.
Атом энергиясын пайдаланатын объектілерде жұмыс істейтін персоналдың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
9.
Атом энергиясын пайдаланатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
10.
Ядролық материалдарды және ядролық қондырғыларды физикалық қорғау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
11.
Иондандырушы сәулелену көздерін және сақтау пункттерін физикалық қорғау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
12.
Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
13.
Ядролық материалдарды мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
14.
Иондандырушы сәулелену көздерін мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
15.
Радионуклидті көздермен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
16.
Ядролық материалдарды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
17.
Тасымалдау қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
18.
Радиоактивті қалдықтарды және пайдаланылған ядролық отынды жинауды, сақтауды және көмуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
19.
Атом энергиясын пайдалану объектілерінде жұмыс істейтін персоналға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы ақпан
Б.М. Жақсалиев
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі

Закона Республики Казахстан от 12 января 2016 года
«Об использовании атомной энергии»
п/п
Наименование нормативного
правового и правового акта
Форма нормативного правового и правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение нормативного правового и правового акта
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 «Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
2.
Об утверждении Правил организации инспекций Международного агентства по атомной энергии на территории Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
3.
Об утверждении Правил выбора площадки размещения ядерных установок и пунктов захоронения
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
4.
Об утверждении Правил вывода из эксплуатации ядерных и радиационных установок
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
5.
Об утверждении Правил проведения экспертизы ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
6.
Об утверждении национального плана реагирования на ядерные и радиационные аварии
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
7.
Об утверждении Правил транспортировки радиоактивных веществ и радиоактивных отходов
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
8.
Об утверждении Правил повышения квалификации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
9.
Об утверждении Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
10.
Об утверждении Правил физической защиты ядерных материалов и ядерных установок
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
11.
Об утверждении Правил физической защиты источников ионизирующего излучения и пунктов хранения
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
12.
Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
13.
Об утверждении Правил государственного учета ядерных материалов
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
14.
Об утверждении Правил государственного учета источников ионизирующего излучения
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
15.
Об утверждении Правил безопасности при обращении с радионуклидными источниками
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
16.
Об утверждении Правил транспортировки ядерных материалов
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
17.
Об утверждении Правил утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
18.
Об утверждении Правил организации сбора, хранения и захоронения радиоактивных отходов и отработавшего ядерного топлива
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
19.
Об утверждении квалификационных требований к персоналу, занятому на объектах использования атомной энергии
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
февраль
2016 года
Джаксалиев Б.М.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан