Жер реформасы бойынша комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 11 мамырдағы № 38-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 29 қарашадағы № 119-ө өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 29.11.2016 № 119-ө өкімімен.
"Жер заңнамасының жекелеген нормаларын қолдануға мораторий енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 6 мамырдағы № 248 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасы Жер кодексінің нормаларын талқылау және түсіндіру әрі ұсыныстар әзірлеу үшін:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Жер реформасы бойынша комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 11 мамырдағы
№ 38-ө өкіміне
қосымша
Жер реформасы бойынша комиссияның құрамы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 01.07.2016 № 54-ө өкімімен.
Сағынтаев
Бақытжан Әбдірұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төраға
Құл-Мұхаммед Мұхтар
Абрарұлы
-
"Нұр Отан" партиясы Төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша), төрағаның орынбасары
Үшкемпіров
Жақсылық Әміралыұлы
-
"Жақсылық" шаруа қожалығының басшысы, қоғам қайраткері (келісім бойынша), төрағаның орынбасары
Абаев
Дәурен Әскербекұлы
-
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі
Бишімбаев
Қуандық Уәлиханұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Мырзахметов
Асқар Исабекұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі, төраға
Кравченко
Андрей Николаевич
-
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары (келісім бойынша)
Баймолдина
Зәуреш Хамитқызы
-
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары
Айтаханов
Қуаныш Айтаханұлы
-
Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Сағындықов
Елеусін Наурызбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Дүйсебаев
Жексенбай Қартабайұлы
-
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Сабильянов
Нұртай Салихұлы
-
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Тілеухан
Бекболат Қанайұлы
-
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Смағұл
Бахытбек
-
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Платонов
Артур Станиславович
-
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Күрішбаев
Ақылбек Қажығұлұлы
-
"Сәкен Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" акционерлік қоғамының ректоры (келісім бойынша)
Сағадиев
Кенжеғали Әбенұлы
-
Қоғам қайраткері, экономика ғылымдарының докторы, профессор (келісім бойынша)
Қалиев
Ғани Әлімұлы
-
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің жанындағы Аграрлық білімді, ғылымды және өндірісті ықпалдастыру, агроөнеркәсіптік кешеннің кадр әлеуетін дамыту жөніндегі комиссияның төрағасы (келісім бойынша)
Жолдасбеков
Мырзатай Жолдасбекұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының академигі, "Президенттік мәдениет орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры, филология ғылымдарының докторы (келісім бойынша)
Сағитов
Абай Оразұлы
-
"Өсімдіктерді қорғау ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісім бойынша)
Оразалиев
Рахым Алмабекұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының академигі (келісім бойынша)
Косарев
Владислав Борисович
-
Қазақстан коммунистік халықтық партиясы Орталық комитетінің құрметті хатшысы (келісім бойынша)
Перуашев
Азат Тұрлыбекұлы
-
"Ақ жол" демократиялық партиясының төрағасы (келісім бойынша)
Бектаев
Әли Әбдікәрімұлы
-
"Ауыл" халықтық патриоттық партиясының төрағасы, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Сұлтанғали
Серік Сұлтанғалиұлы
-
"Бірлік" партиясының төрағасы (келісім бойынша)
Тұяқбай
Жармахан Айтбайұлы
-
Жалпыұлттық социал-демократиялық партия төрағасы (келісім бойынша)
Озғанбаев
Өмірзақ Озғанбайұлы
-
"Қазақстан Республикасының Ардагерлер ұйымы"республикалық қоғамдық бірлестіктің орталық кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Сәбден
Оразалы Сәбденұлы
-
Қазақстан ғалымдар одағының президенті (келісім бойынша)
Ерімбетов
Нұрлан Кенжебекұлы
-
"Қазақстан азаматтық альянсы" заңды тұлғалар бірлестігінің президенті (келісім бойынша)
Әлтаев
Нұржан Бауыржанұлы
-
"Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Сауэр
Иван Адамович
-
"Родина" агрофирмасының бас директоры, "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасының төралқа мүшесі (келісім бойынша)
Батталова
Зәуреш Қабылбекқызы
-
"Қазақстанда парламентаризмді дамыту қоры" Акционерлік қоғамының директоры (келісім бойынша)
Дарынов
Әуезхан Кәмешұлы
-
"Қазақстан фермерлер одағы" республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісім бойынша)
Бақтыбаев
Сайын Рысбайұлы
-
"Қазақ мақта қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
Сағындықов
Алик Сабырбекұлы
-
"Қазақстан агроодағы" ауыл шаруашылығы кооперативтерінің республикалық қауымдастығы (келісім бойынша)
Бисетаев
Қайрат Серікбайұлы
-
"Қазақстан картоп өсірушілері одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
Оспанов
Нұрлан Елеусізұлы
-
"Қазақстан астық одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің президенті (келісім бойынша)
Ган
Евгений Альбертович
-
"Астық өндеушілер және нан пісірушілер одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің президенті (келісім бойынша)
Әбдікәрімов
Мақсат Серікұлы
-
"Бағбандар қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
Жанғоразов
Ибрагим Дәуітұлы
-
"Ижевский" өндірістік кооперативінің басшысы, "Қазақстанның кұс есірушілер одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің өкілі (келісім бойынша)
Досмұхамбетов
Темірхан Мыңайдарұлы
-
"Байсерке-агро" агроөнеркәсіптік кешен басшысы (келісім бойынша)
Жексенбай
Бибігүл Нұрғалиқызы
-
Бас редакторлар клубының басшысы (келісім бойынша)
Құдайбергенов
Олжас
-
"Макроэкономикалық зерттеулер одағы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісім бойынша)
Әбенов
Мұрат Абдуламитұлы
-
Қоғам қайраткері (келісім бойынша)
Көшімов
Досмұханбет Қалмаханұлы
-
"Ұлтты тағдыры" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
Тайжан
Мұхтар
-
Болатхан Тайжан атындағы қорының президенті (келісім бойынша)
Сарым
Айдос
-
саясаттанушы (келісім бойынша)
Қуанбаев
Нұрлыбек
-
"Желтоқсан" халықтық-патриоттық қозғалысының басшысы (келісім бойынша)
Бабамұратов
Дәурен
-
"Болашақ" жастар қозғалысының басшысы (келісім бойынша)
Жандосов
Ораз Әлиұлы
-
"Ракурс" экономикалық талдау орталығы" қоғамдық қорының директоры (келісім бойынша)
Қожахметов
Асылбек Базарбайұлы
-
"Almaty Management University" білім беру мекемесінің президенті (келісім бойынша)
Шибұтов
Марат Мақсұмұлы
-
Саясаттанушы (келісім бойынша)
Шаханов
Мұхтар
-
"Жалын" журналының бас редакторы (келісім бойынша)
Әшімжанов
Жанарбек Садықұлы
-
Қазақстан Жазушылар одағы басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Құлкенов
Мереке
-
Қазақстан Жазушылар одағының өкілі (келісім бойынша)
Әкім
Жанұзақ
-
Халықаралық адам институтының басшысы (келісім бойынша)
Ерманов
Жүрсін Молдашұлы
-
Ақын, журналист (келісім бойынша)
Бәшімов
Марат Советұлы
-
Еуропалық құқық және адам құқығы сараптамалық институтының директоры (келісім бойынша)
Боқаев
Макс Кебенұлы
-
"Арлан" үкіметтік емес ұйымының төрағасы (келісім бойынша)
Әбдіғали
Берік
-
Саясаттанушы (келісім бойынша)
Нұрыпбаев
Мақсат Ілиясұлы
-
Құқық қорғаушы (келісім бойынша)
Ысқақов
Нартай Жұматайұлы
-
"Нарол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, Ақмола облыстық мәслихатының депутаты (келісім бойынша)
Сағналин
Нұрлан
-
"АкТеп" компаниясының директоры (келісім бойынша)
Жапарқұл
Тасқын Тұрғанғазиұлы
-
"Ернар" шаруа қожалығының басшысы (келісім бойынша)
Сұлтанов
Сабыржан Қыдырсихұлы
-
"Кұрманғазы" өндірістік кооперативінің төрағасы (келісім бойынша)
Тұмабаев
Мұхит Тоғысқанұлы
-
"Приречное" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басшысы (келісім бойынша)
Манатов
Саха Ұзақұлы
-
"Манат" шаруа қожалығының басшысы (келісім бойынша)
Ашығалиев
Қатауолла Мерәліұлы
-
"Ақас" агрофирмасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісім бойынша)
Төребеков
Абдолла Төребекұлы
-
"Қазақстан фермерлер одағы" қоғамдық бірлестігінің Қарағанды облысы бойынша облыстық филиалының төрағасы (келісім бойынша)
Буканов
Сайран Балкенұлы
-
"Каркен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісім бойынша)
Имандосов
Самұрат Жұманұлы
-
"РЗА" акционерлік қоғамының президенті (келісім бойынша)
Поляков
Александр Владимирович
-
"Победа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басшысы (келісім бойынша)
Рафальский
Анатолий Брониславович
-
"Тайынша Астық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің басшысы (келісім бойынша)
Абасов
Қайнар Бегалыұлы
-
"Мақта компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісім бойынша)
Сейбағытов
Даржок
-
Ауыл шаруашылық саласының еңбек ардагері (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 11 мамырдағы
№ 38-ө өкімімен
бекітілген
Жер реформасы бойынша комиссия туралы ереже

О создании Комиссии по земельной реформе
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 мая 2016 года № 38-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года № 119-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 29.11.2016 № 119-р.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 6 мая 2016 года № 248 "О введении моратория на применение отдельных норм земельного законодательства" для обсуждения и разъяснения норм Земельного кодекса Республики Казахстан и выработки предложений:
1. Образовать Комиссию по земельной реформе (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
Премьер-Министр К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 мая 2016 года № 38-р
Состав
Комиссии по земельной реформе
Сноска. Состав с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 01.07.2016 № 54-р.
Мырзахметов
Аскар Исабекович
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр сельского хозяйства Республики Казахстан, председатель
Кул-Мухаммед
Мухтар Абрарулы
-
первый заместитель Председателя партии "Нур Отан" (по согласованию), заместитель председателя
Ушкемпиров
Жаксылык Амиралыулы
-
глава крестьянского хозяйства "Жаксылык", общественный деятель (по согласованию), заместитель председателя
Абаев
Даурен Аскербекович
-
Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан
Бишимбаев
Куандык Валиханович
-
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Кравченко
Андрей Николаевич
-
заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан (по согласованию)
Баймолдина
Зауреш Хамитовна
-
заместитель министра юстиции Республики Казахстан
Айтаханов
Куаныш Айтаханулы
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Сагиндыков
Елеусин Наурызбаевич
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Дуйсебаев
Жексенбай Картабаевич
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Сабильянов
Нуртай Салихулы
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Тлеухан
Бекболат Канайулы
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Смагул
Бахытбек
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Платонов
Артур Станиславович
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Куришбаев
Ахылбек Кажигулович
-
ректор акционерного общества "Казахский агротехнический университет имени Сакена Сейфуллина" (по согласованию)
Сагадиев
Кенжегали Абенович
-
общественный деятель, доктор экономических наук, профессор (по согласованию)
Калиев
Гани Алимович
-
председатель комиссии по интеграции аграрного образования, науки и производства, развитию кадрового потенциала агропромышленного комплекса при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан
Жолдасбеков
Мырзатай Жолдасбекович
-
академик Национальной академии наук Республики Казахстан, директор республиканского государственного учреждения "Президентский центр культуры", доктор филологических наук (по согласованию)
Сагитов
Абай Оразович
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт защиты растений", академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)
Уразалиев
Рахим Алмабек-улы
-
академик Национальной академии наук Республики Казахстан (по согласованию)
Косарев
Владислав Борисович
-
почетный секретарь Центрального комитета коммунистической народной партии Казахстана (по согласованию)
Перуашев
Азат Турлыбекович
-
председатель Демократической партии "Ак жол" (по согласованию)
Бектаев
Али Абдикаримович
-
председатель народной патриотической партии "Ауыл", депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Султангали
Серик Султангалиулы
-
председатель партии "Бірлік" (по согласованию)
Туякбай
Жармахан Айтбайулы
-
председатель Общенациональной социал - демократической партии (по согласованию)
Озганбаев
Омирзак Озганбаевич
-
председатель центрального совета республиканского общественного объединения "Организация ветеранов Республики Казахстан" (по согласованию)
Сабден
Оразалы Сабденович
-
президент союза ученых Казахстана (по согласованию)
Еримбетов
Нурлан Кенжебекович
-
президент объединения юридических лиц "Гражданский альянс Казахстана" (по согласованию)
Альтаев
Нуржан Бауыржанович
-
заместитель председателя правления Национальной палаты предпринимателей "Атамекен" (по согласованию)
Сауэр
Иван Адамович
-
генеральный директор агрофирмы "Родина", член президиума Национальной палаты -предпринимателей "Атамекен" (по согласованию)
Батталова
Зауреш Кабылбековна
-
президент общественного фонда "Фонд развития парламентаризма в Казахстане" (по согласованию)
Даринов
Ауезхан Камешевич
-
президент республиканского общественного объединения "Союз фермеров Казахстана" (по согласованию)
Бактыбаев
Саин Рысбаевич
-
председатель объединения юридических лиц "Казахская хлопковая ассоциация" (по согласованию)
Сагиндыков
Алик Сабырбекович
-
республиканская ассоциация сельскохозяйственных кооперативов "Агросоюз Казахстана" (по согласованию)
Бисетаев
Кайрат Серикбаевич
-
председатель объединения юридических лиц "Союз картофелеводов Казахстана" (по согласованию)
Оспанов
Нурлан Елеусизович
-
президент объединения юридических лиц "Зерновой союз Казахстана" (по согласованию)
Ган
Евгений Альбертович
-
президент объединения юридических лиц "Союз зернопереработчиков и хлебопеков Казахстана" (по согласованию)
Абдукаримов
Максат Серикович
-
председатель объединения юридических лиц "Ассоциация садоводов" (по согласованию)
Жангуразов
Ибрагим Даутович
-
руководитель производственного кооператива "Ижевский", представитель объединения юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана" (по согласованию)
Досмухамбетов
Темирхан Мынайдарович
-
руководитель агропромышленного холдинга "Байсерке-Агро" (по согласованию)
Жексенбай
Бибигуль Нургалиевна
-
руководитель клуба главных редакторов (по согласованию)
Худайбергенов
Олжас
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Центр макроэкономических исследований" (по согласованию)
Абенов
Мурат Абдуламитович
-
общественный деятель (по согласованию)
Кушимов
Досмуханбет Калмаханулы
-
председатель общественного объединения "Ұлт тағдыры" (по согласованию)
Тайжан
Мухтар
-
президент фонда имени Болатхана Тайжана (по согласованию)
Сарым
Айдос
-
политолог (по согласованию)
Куанбаев
Нурлыбек
-
руководитель народно-патриотического движения "Желтоксан" (по согласованию)
Бабамуратов
Даурен
-
руководитель молодежного движения "Болашак" (по согласованию)
Жандосов
Ораз Алиевич
-
директор общественного фонда "Центр экономического анализа "Ракурс" (по согласованию)
Кожахметов
Асылбек Базарбаевич
-
президент образовательного учреждения "Almaty Management University" (по согласованию)
Шибутов
Марат Максумович
-
политолог (по согласованию)
Шаханов
Мухтар
-
главный редактор журнала "Жалын" (по согласованию)
Ашимжанов
Жанарбек Садыкович
-
заместитель председателя правления союза писателей Казахстана (по согласованию)
Кулкенов
Мереке
-
представитель союза писателей Казахстана (по согласованию)
Аким
Жанузак
-
руководитель международного института человека (по согласованию)
Ерманов
Журсин Молдашевич
-
поэт, журналист (по согласованию)
Башимов
Марат Советович
-
директор экспертного института Европейского права и прав человека (по согласованию)
Бокаев
Макс Кебенович
-
председатель неправительственной организации "Арлан" (по согласованию)
Абдигали
Берик
-
политолог (по согласованию)
Нурыпбаев
Максат Илиясулы
-
правозащитник (по согласованию)
Искаков
Нартай Жуматаевич
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Нарол", депутат Акмолинского областного маслихата (по согласованию)
Сагналин
Нурлан
-
директор компании "АкТеп" (по согласованию)
Жапаркул
Таскын Тургангазиевич
-
Руководитель крестьянского хозяйства "Ернар" (по согласованию)
Султанов
Сабыржан Кыдырсихович
-
председатель      производственного кооператива "Курмангазы" (по согласованию)
Тумабаев
Мухит Тогусканович
-
руководитель товарищества с ограниченной ответственностью "Приречное" (по согласованию)
Манатов
Саха Узакович
-
руководитель крестьянского хозяйства "Манат" (по согласованию)
Ашыгалиев
Катауолла Мералиулы
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Агрофирма "Ақас" (по согласованию)
Торебеков
Абдолла Торебекович
-
председатель областного филиала общественного объединения "Союз фермеров Казахстана" по Карагандинской области (по согласованию)
Буканов
Сайран Балкенович
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Каркен" (по согласованию)
Имандосов
Самурат Жұманұлы
-
президент акционерного общества "РЗА" (по согласованию)
Поляков
Александр Владимирович
-
руководитель товарищества с ограниченной ответственностью "Победа (по согласованию)
Рафальский
Анатолий Брониславович
-
руководитель товарищества с ограниченной ответственностью "Тайынша Астык" (по согласованию)
Абасов
Кайнар Бегалиевич
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Хлопковая компания" (по согласованию)
Сейбагытов
Даржок
-
ветеран труда в сфере сельского хозяйства (по согласованию)
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 мая 2016 года № 38-р
Положение о Комиссии по земельной реформе

1. Жалпы ережелер
1. Жер реформасы бойынша комиссия (бұдан әрі - Комиссия) қызметінің мақсаты Қазақстан Республикасы Жер кодексінің нормаларын түсіндіру жұмысын ұйымдастыру және оны жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін және осы Ережені басшылыққа алады, сондай-ақ өңірлердегі қоғамдық кеңестермен өзара іс-қимыл жасайды.
3. Жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
4. Комиссияның отырыстары Комиссия төрағасы айқындайтын күндері өткізіледі.
2. Комиссияның міндеттері
5. Комиссияның негізгі міндеттері жер заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу, сондай-ақ түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру болып табылады.
3. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі
6. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі Комиссияның хаттамалық шешімімен бекітілетін Комиссияның жұмыс регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Целями деятельности Комиссии по земельной реформе (далее - Комиссия) являются организация разъяснительной работы и выработка предложений по совершенствованию норм Земельного кодекса Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и настоящим Положением, а также взаимодействует с общественными советами в регионах.
3. Рабочим органом Комиссии является центральный уполномоченный орган по управлению земельными ресурсами.
4. Заседания Комиссии проводятся в дни, определяемые председателем Комиссии.
2. Задачи Комиссии
5. Основными задачами Комиссии являются выработка предложений по совершенствованию земельного законодательства, а также организация разъяснительной работы.
3. Организация и порядок работы Комиссии
6. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Регламентом работы Комиссии, утверждаемым протокольным решением Комиссии.