Қазақстан Республикасының "Пошта туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне пошта мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 21 шілдедегі № 58-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының "Пошта туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне пошта мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О почте" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам почты"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 июля 2016 года № 58-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О почте" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан, по вопросам почты" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.

3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі ведомстволық шешімдер қолданысқа енгізілгеннен кейін бір ай мерзімде бұрын тиісті қатынастарды реттеген Қазақстан Республикасының Үкіметі актілерінің күші жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі актісінің жобаларын Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізуді қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 21 шілдедегі
№ 58-ө өкімімен
бекітілген

3. Министерству информации и коммуникаций Республики Казахстан в месячный срок после введения в действие ведомственных решений обеспечить внесение в Правительство Республики Казахстан проектов актов Правительства Республики Казахстан о признании утратившими силу актов Правительства Республики Казахстан, ранее регулировавших соответствующие отношения.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 июля 2016 года № 58-р
Перечень

Қазақстан Республикасының "Пошта туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне пошта мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 06.10.2016 № 99-ө өкімімен
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің атаулары
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Субсидиялар мөлшерін есептеуді қоса алғанда, әмбебап қызмет көрсету операторларын айқындау жөніндегі конкурсты өткізу қағидаларын, Уәкілетті органның байланыс операторларына әмбебап қызметтер көрсету жөніндегі міндетті жүктеу қағидаларын, байланыс операторларына қойылатын байланыстың әмбебап қызметтерін көрсету жөніндегі талаптарды, Байланыстың әмбебап көрсетілетін қызметтерінің тізбесін бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
2.

нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О почте" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам почты"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 06.10.2016 № 99-р.
п/п
Наименование нормативных правовых и правовых актов Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых и правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении Правил проведения конкурса по определению операторов универсального обслуживания, включая расчет размера субсидий, Правила возложения уполномоченным органом обязанности по оказанию универсальных услуг на операторов связи, требований к операторам связи по оказанию универсальных услуг связи, перечня универсальных услуг связи и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
2.

Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 06.10.2016 № 99-ө өкімімен.
3.
құпия
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
4.
Банкке клиенттерді тарту, банк талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асыру, банк клиентіне құжаттарды беру бойынша қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2016 жылғы шілде
О.А. Смоляков
5.
Пошта төлемінің мемлекеттік белгілерін және филателиялық өнімді шығару, өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
6.
Қазақстан Республикасында пошта индекстерін беру жөніндегі қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
7.
Операторды тағайындау және тағайындалған оператордың өкілеттіктерін кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә.Абаев
8.
Арнаулы пошта байланысы кызметі қызметкерлерінің нысанды киімінің және Ұлттық пошта операторы жұмыскерлерінің нысанды киімінің (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру қағидаларын, онымен қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә.Абаев
9.
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу мақсатында пошта байланысы желілері мен құралдарына қойылатын талаптарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының пошта желілерінде жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізудің аппараттық-бағдарламалық және техникалық құралдарын енгізу және пайдалану кезіндегі өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ, ҰҚК (келісім бойынша)
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
10.
Пошта байланысының көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
11.
Пошта операторларының атаулы құрылғыларды қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
12.
Электрондық абоненттік пошта жәшіктерінің бірыңғай жүйесінің жұмыс істеуі және электрондық абоненттік пошта жәшіктерінің бірыңғай жүйесінде пошта операторының көрсетілетін қызметтерін пайдаланушыларды авторландыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
13.
Абоненттік пошта жәшіктерін орналастыру, күтіп-ұстау және олардың техникалық сипаттамалары жөніндегі талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
14.
Пошта байланысының әмбебап көрсетілетін қызметтерінің сапа көрсеткіштерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
15.
Пошта операторларының қызметтер көрсетуіне қажетті және жеткілікті, пошта операторының көрсетілетін қызметтерін пайдаланушылардың дербес деректерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
16.
Ұлттық пошта операторын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
17.
Ұлттық пошта операторының немесе пошта операторларының өтініштері бойынша халықаралық пошта алмасу орындарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ Қаржымині
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
18.
Пошта төлемінің мемлекеттік белгілерін қоспағанда, оны пайдалану тәртібін және пошта операторының пошта төлемі белгілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
19.
Адресаттардың абонементтік жәшікті пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
20.
Оператор тағайындаған пошта операторын тағайындау туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы қыркүйек
Д.Ә. Абаев
21.
Тағайындалған оператордың өкілеттігін тағайындау туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
22.
Пошта төлемінің мемлекеттік белгілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
23.
Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектілері өндіретін және өткізетін көрсетілетін қызметтерге бағаларды реттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
24.
Ауылдық елді мекендерде көрсетілетін, субсидияланатын байланыстың әмбебап көрсетілетін қызметтеріне бағалардың шекті деңгейін реттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
25.
Пошта жөнелтілімдерін ішкі су көлігімен тасымалдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ ИДМ
2016 жылғы шілде
Д.Ә. Абаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі;
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.

Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 06.10.2016 № 99-р.
3.
секретно
постановление Правительства Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
4.
Об утверждении Правил оказания услуг банку по привлечению клиентов, осуществлению проверки на соответствие требованиям банка, передаче документов клиенту банка
постановление правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
июль 2016 года
Смоляков О.А.
5.
Об утверждении Правил выпуска, реализации государственных знаков почтовой оплаты и филателистической продукции
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
6.
Об утверждении Правил по присвоению почтовых индексов в Республике Казахстан
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
7.
Об утверждении Правил назначения и отзыва полномочий назначенного оператора
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
8.
Об утверждении образцов, правил ношения, норм обеспечения форменной одеждой сотрудников службы специальной почтовой связи и форменной одеждой (без погон) работников Национального оператора почты
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
9.
Об утверждении требований к сетям и средствам почтовой связи для целей проведения оперативно­розыскных мероприятий а также Правил взаимодействия при внедрении и эксплуатации аппаратно-программных и технических средств проведения оперативно­розыскных мероприятий на почтовых сетях Республики Казахстан
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК, КНБ (по согласованию)
июль 2016 года
Абаев Д.А.
10.
Об утверждении Правил предоставления услуг почтовой связи
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
11.
Об утверждении Правил применения именных устройств операторами почты
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
12.
Об утверждении Правил функционирования единой системы электронных абонентских почтовых ящиков и авторизации пользователей услуг оператора почты в единой системе электронных абонентских почтовых ящиков
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
13.
Об утверждении требований по размещению, содержанию и техническим характеристикам абонентских почтовых ящиков
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
14.
Об утверждении показателей качества универсальных услуг почтовой связи
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
15.
Об утверждении единого перечня персональных данных пользователей услуг оператора почты, необходимого и достаточного для оказания услуг операторами почты
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
16.
Об определении Национального оператора почты
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
17.
Об утверждении мест международного почтового обмена по заявлениям Национального оператора почты или операторов почты
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
МФ
июль 2016 года
Абаев Д.А.
18.
Об утверждении Правил использования и предъявляемых требований к знакам почтовой оплаты оператора почты, за исключением государственных знаков почтовой оплаты
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
19.
Об утверждении Правил использования адресатами абонементного ящика
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
20.
О назначении оператора почты назначенным оператором
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
сентябрь 2016 года
Абаев Д.А.
21.
О назначении полномочий назначенного оператора
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
22.
Об утверждении требований к государственным знакам почтовой оплаты
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
23.
Об утверждении Правил регулирования цен на услуги, производимые и реализуемые субъектами государственной монополии в области связи
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
24.
Об утверждении Правил регулирования предельного уровня цен на субсидируемые универсальные услуги связи, оказываемые в сельских населенных пунктах
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
июль 2016 года
Абаев Д.А.
25.
Об утверждении Правил перевозки почтовых отправлений внутренним водным транспортом
приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
МИР
июль 2016 года
Абаев Д.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан.