Бес институционалдық реформаның іске асырылу барысын жария ету және түсіндіру жөніндегі 2016 - 2017 жылдарға арналған арнайы ақпараттық жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 9 қарашадағы № 114-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Бес институционалдық реформаның іске асырылу барысын жария ету және түсіндіру жөніндегі 2016-2017 жылдарға арналған арнайы ақпараттық жоспар (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық, жергілікті атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың (келісім бойынша) бірінші басшылары:
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) Жоспарда көзделген іс-шаралардың орындалу барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне белгіленген мерзімдерде берсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 9 қарашадағы
№ 114-ө өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Бес институционалдық реформаның іске асырылу барысын жария ету және түсіндіру жөніндегі 2016-2017 жылдарға арналған арнайы ақпараттық жоспар
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
I. Ұйымдастыру-дайындау іс-шаралары
1.
Мемлекеттік органдардың және квазимемлекеттік сектордың, депутаттық корпус, ҚХА өкілдері, қоғамдық пікір көшбасшылары, халықаралық және жергілікті сарапшылар, үкіметтік емес ұйымдар өкілдері қатарынан Бес институционалдық реформаның негізгі бағыттарын түсіндіру бойынша БАҚ-та сөз сөйлеу және комментарийлер беру үшін спикерлер тізімін қалыптастыру
спикерлер тізімі
АКМ (жинақтау), ОМО, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері, ЖС (келісім бойынша), ҚХАХ (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ҚСЗИ (келісім бойынша)
2016 жылғы 20 қарашаға дейін
2.
Бес институционалдық реформаның іске асырылуы туралы ақпараттық-анықтамалық және топикалық материалдарды әзірлеуді қамтамасыз ету және оларды БАҚ-қа жіберу
ақпараттық-анықтамалық материалдар, топикалық материалдар
АКМ (жинақтау), ОМО, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері, ЖС (келісім бойынша), ҚХАХ (келісім бойынша), БП (келісім бойынша)
2016 жылғы қазан -2017 жылғы желтоқсан
3.
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25-жылдығын мерекелеуді ескере отырып, бес институционалдық реформаны ақпараттық сүйемелдеу бойынша брендбукты өзектілендіру
брендбук
АКМ
2016 жылғы 20 қарашаға дейін
4.
Бес институционалдық реформаның іске асырылу барысын түсіндіру бойынша ОКҚ алаңында баспасөз іс-шараларын уақтылы өткізуді қамтамасыз ету
баспасөз іс-шаралары
АКМ, ұлттық компаниялар (келісім бойынша), ОМО, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы қазан - 2017 жылғы желтоқсан
5.

Об утверждении Специального информационного плана по освещению и разъяснению хода реализации пяти институциональных реформ на 2016 - 2017 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 ноября 2016 года № 114-р
1. Утвердить прилагаемый Специальный информационный план по освещению и разъяснению хода реализации пяти институциональных реформ на 2016-2017 годы (далее - План).
2. Первым руководителям центральных, местных исполнительных и иных государственных органов (по согласованию):
1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
2) представить в установленные сроки в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан информацию о ходе выполнения мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 ноября 2016 года № 114-р
Специальный информационный план по освещению и разъяснению хода реализации пяти институциональных реформ на 2016-2017 годы
п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Сроки исполнения
1
2
3
4
5
I. Организационно-подготовительные мероприятия
1.
Сформировать список спикеров для выступлений и комментариев в СМИ по разъяснению основных направлений пяти институциональных реформ из числа представителей государственных органов и квазигосударственного сектора, депутатского корпуса, АНК, лидеров общественного мнения, международных и местных экспертов, неправительственных организаций
список спикеров
МИК (свод), ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, ВС (по согласованию), С АНК (по согласованию), ГП (по согласованию), КИСИ (по согласованию)
до 20 ноября 2016 года
2.
Обеспечить разработку информационно-справочных и топиковых материалов о реализации пяти институциональных реформ и направить их в СМИ
информационно-справочные материалы, топиковые материалы
МИК (свод), ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, ВС (по согласованию), САНК (по согласованию), ГП (по согласованию)
октябрь 2016 года - декабрь 2017 года
3.
Актуализировать брендбук по информационному сопровождению пяти институциональных реформ с учетом празднования 25-летия Независимости Республики Казахстан
брендбук
МИК
до 20 ноября 2016 года
4.
Обеспечить своевременное проведение пресс-мероприятий на площадке СЦК по разъяснению хода реализации пяти институциональных реформ
пресс-мероприятия
МИК, национальные компании (по согласованию), ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
октябрь 2016 года - декабрь 2017 года
5.

"Strategy2050.kz" сайтының "100 нақты қадам" айдарын контенттік толтыруды қамтамасыз ету
"100 нақты қадам" айдары үшін ақпараттық-анықтамалық материалдар
АКМ, ОМО, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері, ҚСЗИ (келісім бойынша), ҰКП (келісім бойынша)
2016 жылғы 1 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
6.
Ұлт жоспарының іске асырылу барысын талқылау бойынша Бас редакторлар клубының отырыстарын ұйымдастыру
БРК отырысы (жеке кесте бойынша)
АКМ, "Бас редакторлар клубы" ҚБ (келісім бойынша)
қажеттілігіне қарай
7.
Бес институционалдық реформаны жария ету бойынша негізгі меседждерді және ақпараттық жұмыстың бағыттарын түсіндіру мақсатында журналистер мен блогерлер пулымен кездесулерді ұйымдастыру
журналистермен кездесулер
АКМ (жинақтау), ОМО, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
қажеттілігіне қарай
8.
Елшіліктер мен шетелдік өкілдіктер желісі бойынша, сондай-ақ жетекші шетелдік БАҚ-та шетелде Ұлт жоспарын іске асыру жөніндегі кешенді ақпаратгық-түсіндіру жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
шетелдік БАҚ-тағы материалдар
СІМ
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
9.
БАҚ-тың, оның ішінде шетелдік БАҚ-тың сыни материалдарын анықтау тұрғысынан материалдардың мониторингін қамтамасыз ету және қарсы аргументациялық жұмысты ұйымдастыру
анықтама
АКМ, СІМ - мониторинг; ОМО - қосымша материалдарды дайындау
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі - тоқсан сайын - (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
10.
Интернетте және әлеуметтік желілерде бес институционалдық реформаны түсіндіру бойынша хабарламалар тарату үшін бірыңғай хэштегті пайдалана отырып, жұмыс ұйымдастыру
әлеуметтік желілердегі хэштег және оны ілгерілету
АКМ
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
11.
Орталық, жергілікті мемлекеттік органдар мен ұлттық компаниялардың ресми сайттарында өзектілендірілген брендбук шеңберінде "100 қадам" бірыңғай логотипімен бес институционалдық реформаның іске асырылуы бойынша "100 нақты қадам" арнайы айдарларын өзектілендіруді қамтамасыз ету
өзектілендірілген "100 нақты қадам" арнайы айдарлары
АКМ (жинақтау), ОМО, ұлттық компаниялар (келісім бойынша), Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 20 қарашаға дейін
12.
Бес институционалдық реформаның іске асырылу барысын жария ету жөнінде креативті медиа-өнімдерді тұрақты әзірлеу үшін мемлекеттік органдардың, квазимемлекеттік сектордың және БАҚ өкілдерінен шығармашылық жұмыс тобын қалыптастыру
жұмыс тобы
АКМ, МСМ, МҚІСҚА (келісім бойынша), ЖС (келісім бойынша), ҰЭМ
2016 жылғы 20 қарашаға дейін
II. Ақпараттық жұмыс

Обеспечить контентное наполнение рубрики "100 конкретных шагов" сайта "Strategy2050.kz"
информационно-справочные материалы для рубрики "100 конкретных шагов"
МИК, ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, КИСИ (по согласованию), НПП (по согласованию)
с 1 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
6.
Организовать заседания клуба главных редакторов по обсуждению хода реализации Плана Нации
заседания КГР (по отдельному графику)
МИК, ОО "Клуб главных редакторов" (по согласованию)
по мере необходимости
7.
Организовать встречи с пулом журналистов и блогеров в целях разъяснения ключевых месседжей и направлений информационной работы по освещению пяти институциональных реформ
встречи с журналистами
МИК (свод), ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей,
по мере необходимости
8.
Обеспечить проведение комплексной информационно-разъяснительной работы по реализации Плана Нации за рубежом по линии посольств и зарубежных представительств, а также в ведущих иностранных СМИ
материалы в зарубежных СМИ
МИД
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
9.
Обеспечить мониторинг материалов СМИ, в том числе зарубежных, на предмет выявления критических материалов и организовать контраргументационную работу
справка
МИК, МИД- мониторинг; ЦГО - подготовка дополнительных материалов
С 10 ноября 2016^1 года, далее ежеквартально (к 5 числу каждого месяца, следующего за отчетным)
10.
Организовать работу в Интернете и социальных сетях с использованием единого хэштега для сообщений по разъяснению пяти институциональных реформ
хэштег в социальных сетях и его продвижение
МИК
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
11.
Обеспечить актуализацию специальных рубрик "100 конкретных шагов" на официальных сайтах центральных, местных государственных органов и национальных компаний по реализации пяти институциональных реформ под единым логотипом "100 шагов" в рамках актуализированного брендбука
актуализированные специальные рубрики "100 конкретных шагов"
МИК (свод), ЦГО, национальные компании (по согласованию), акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
До 20 ноября 2016 года
12.
Сформировать творческую рабочую группу из представителей государственных органов, квазигосударственного сектора и СМИ для постоянной разработки креативной медиа­продукции по освещению хода реализации Пяти институциональных реформ
рабочая группа
МИК, МКС, АДГСПК (по согласованию), ВС (по согласованию), МНЭ
до 20 ноября 2016 года
II. Информационная работа

1. Қазіргі заманғы мемлекеттік аппаратты қалыптастыру
13.
Бірінші реформаның іске асырылуын жария ету жөніндегі ақпараттық жұмыстың негізгі акценттерін қалыптастыру
негізгі акценттер
МҚІСҚА (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), АКМ
2016 жылғы 20 қарашаға дейін
14.
Мемлекеттік қызметке кіру рәсімдерін жаңғыртуды іске асыру туралы мемлекеттік телеарналар эфирінде спикерлер пулымен сұхбаттың, баспа басылымдарында және интернет-ресурстарда мақалалардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-дағы материалдар
МҚІСЖҚА(келісім бойынша), Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
15.
Мемлекеттік телеарналар эфирінде мемлекеттік қызметті жаңғырту туралы арнайы жобалар жасауды қамтамасыз ету
арнайы жобалар
МҚІСҚА (келісім бойынша), АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
16.
Бірінші институционалдық реформаның іске асырылу барысы туралы инфографикалық және телеграфикалық материалдарды әзірлеуді және БАҚ-та орналастыруды қамтамасыз ету
инфографика, телеграфика
МҚІСҚА (келісім бойынша) (жинақтау), Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері, АКМ - инфографикалық материалдарды дайындау
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
17.
Бірінші институционалдық реформаны іске асыру барысы туралы қалыптастырылған пулға сәйкес жетекші интернет-ресурстарында спикерлердің пікірлерін, комментарийлерін жариялауды қамтамасыз ету
жарияланымдар, әлеуметтік желілердегі комментарийлер
АКМ, МҚІСҚА (келісім бойынша), БП (келісім бойынша)
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
18.
Мемлекеттік қызметке кірудің артықшылықтары туралы әлеуметтік желілер үшін бейімделген медиа-өнімді дайындауды және орналастыруды қамтамасыз ету
медиа-өнім
МҚІСҚА (келісім бойынша), АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
19.
Мемлекеттік қызмет институтын жетілдіру бойынша жүргізіліп жатқан жұмыс туралы ("Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің және т.б. алдағы кешенді аттестаттаудың мақсаттары мен міндеттері туралы) мемлекеттік телеарналар эфирінде тақырыптық ақпараттық материалдардың, баспа басылымдарында және интернет-ресурстарда мақалалардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-дағы материалдар
МҚІСҚА (келісім бойынша), АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
20.
Инфографика құруды және орналастыруды, "Кәсіби мемлекеттік аппаратты қалыптастыру үшін не жасалды" реформасының қорытындысын көрсете отырып, телеграфика және қысқа роликтер көрсетілімін қамтамасыз ету
БАҚ-тағы және әлеуметтік желілердегі материалдар
МҚІСҚА (келісім бойынша), АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
тоқсан сайын
21.
Мемлекеттік қызметке кіру процесі туралы қысқа ролик жасау және тарату (тест тапсыруды, комиссия отырысы және т. б. жариялау)
әлеуметтік желілер
МҚІСҚА (келісім бойынша), АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 20 қарашаға дейін

1. Формирование современного государственного аппарата
13.
Сформировать ключевые акценты информационной работы по освещению реализации первой реформы
ключевые акценты
АДГСПК (по согласованию), ГП (по согласованию), МИК
До 20 ноября 2016 года
14.
Организовать выход интервью с пулом спикеров в эфире государственных телеканалов, статей в печатных изданиях и на интернет-ресурсах о реализации модернизации процедуры поступления на государственную службу
материалы в СМИ
АДГСПК (по согласованию), акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
15.
Обеспечить создание специальных проектов в эфире государственных телеканалов о модернизации государственной службы
специальные проекты
АДГСПК (по согласованию), МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
16.
Обеспечить разработку и размещение в СМИ инфографических и телеграфических материалов о ходе реализации первой институциональной реформы
инфографика, телеграфика
АДГСПК (по согласованию), (свод), акиматы гг. Астаны, Алматы и областей, МИК - изготовление инфографических материалов
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
17.
Обеспечить публикацию на ведущих Интернет-ресурсах откликов, комментариев спикеров, согласно сформированному пулу о ходе реализации первой институциональной реформы
публикации, комментарий в социальных сетях
МИК, АДГСПК (по согласованию), ГП (по согласованию)
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
18.
Обеспечить подготовку и размещение медиа­продукции, адаптированной для социальных сетей, о преимуществах поступления на государственную службу
медиа-продукция
АДГСПК (по согласованию), МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
19.
Организовать выход тематических информационных материалов в эфире государственных телеканалов, статей в печатных изданиях и на интернет-ресурсах о проводимой работе по совершенствованию института государственной службы (о целях и задачах предстоящей комплексной аттестации административных государственных служащих корпуса "Б" и др.)
материалы в СМИ
АДГСПК (по согласованию), МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
20.
Обеспечить создание и размещение инфографиков, трансляцию телеграфиков и коротких роликов с обозначением итогов реформы "Что сделано для формирования профессионального госаппарата"
Материалы в СМИ и социальных сетях
АДГСПК (по согласованию), МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
Ежеквартально
21.
Создать и распространить короткий ролик о процессе поступления на государственную службу (осветить сдачу тестирования, заседание комиссии и т.д.)
социальные сети
АДГСПК, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
до 20 ноября 2016 года

2. Заң үстемдігін қамтамасыз ету
22.
Екінші реформаның іске асырылу барысы туралы мемлекеттік телеарналар эфирінде спикерлер пулымен сұхбаттың, баспа басылымдарында және интернет-ресурстарда мақалалардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
АКМ, ЖС (келісім бойынша), ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
23.
Екінші реформаның іске асырылуын жария ету бойынша ақпараттық жұмыстың негізгі акценттерін, месседждерін қалыптастыру
негізгі акценттер
АКМ, ЖС (келісім бойынша), ІІМ, БП (келісім бойынша)
2016 жылғы 20 қараша
24.
Мемлекеттік телеарналарда және ақпараттық агенттіктердің сайттарында екінші реформаның іске асырылу барысын тұрақты жария етуге арналған арнайы жоба құруды қамтамасыз ету
арнайы жобалар
АКМ, ЖС (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
25.
Әлеуметтік желілер мен интернет-форумдарда екінші бағыттың іске асырылу барысына кеңінен пікір білдіруді қамтамасыз ету
әлеуметтік желілердегі пікір білдірулер
АКМ - пікір білдіру, ЖС (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ІІМ – қосымша материалдарды ұсыну
2016жылғы 20 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
26.
Біліктілік талаптарын оңтайландыру және өзгерту мен судья лауазымына кандидаттарды іріктеу тетігі туралы инфографикалық материалдарды әзірлеуді және үйлестіруді қамтамасыз ету
инфографикалық материалдар
АКМ - материалдарды дайындау, ЖС (келісім бойынша) - материалдарды контенттік толтыру, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері - орналастыру
2016 жылғы 20 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
27.
Заң үстемдігін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтің іске асырылу барысын талқылау үшін ток-шоуға сөз сөйлеушілердің қатысуын қамтамасыз ету
ток-шоу
АКМ, ЖС (келісім бойынша), Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 20 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
28.
Жергілікті полиция қызметін құру бойынша жүргізілген жұмыс туралы республикалық және өңірлік телеарналар эфирінде кеңейтілген сюжеттің шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы сюжеттер
АКМ, ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
29.
"Қылмыстық құқық бұзушылық картасын" құру туралы және осы картаны қолдану бойынша барлық нормаларын түсіндіре отырып арнайы түсіндіру интернет-роликтер әзірлеп, ақпараттық агенттіктердің сайттарында материалдардың шығуын қамтамасыз ету
ақпараттық агенттіктер сайттарындағы материалдар
БП (келісім бойынша), АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
30.
Судьялық корпусқа қойылатын біліктілік және кәсіби талаптарды күшейту және олардың имиджін арттыру бойынша ақпараттық материалдардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
ЖС (келісім бойынша), АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
31.
Жеке сот орындаушылары институтын одан әрі дамытуды түсіндіру және сот орындаушыларының мемлекеттік қызметін кезең-кезеңмен қысқартуды жүргізу бойынша сарапшыларды қатыстыра отырып, тақырыптық сұхбат шығуын ұйымдастыру
сұхбат
Әділетмині, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
32.
Атқарушы органдардың автоматтандырылған ақпараттық жүйесін құру, республикалық және өңірлік телеарналар эфирінде оның халық үшін артықшылықтары туралы ақпараттық сюжеттердің шығуын қамтамасыз ету
БАҚ-тағы материалдар
Әділетмині, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
33.
Атқарушылық іс жүргізу туралы заңнамадағы өзгерістер мен жаңалықтарды түсіндіру бойынша ақпараттық материалдар жариялауды ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
Әділетмині, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың - 5-күніне)
34.
Мемлекеттік органдардың қоғамдық кеңестерінің қызметін жария ететін сюжеттердің шығуын ұйымдастыру
сюжеттер
АКМ, ОМО, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 20 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
35.
Орталық коммуникациялар қызметінің алаңында "Ішкі істер органдары қызметінің мәселелері бойынша қоғамдық кеңестің қызметі туралы халықты хабардар ету" тақырыбы бойынша Қоғамдық кеңестің төрағасы М. Коғамовтың брифингін өткізу
Орталық коммуникациялар қызметі алаңындағы брифинг
ІІМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы қараша
36.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту шеңберінде пенитенциарлық инфрақұрылымды жаңғырту бойынша жүргізіліп жатқан жұмыс туралы ақпараттық материалдардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
ІІМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы қараша
37.
Инфографикаларды құруды және орналастыруды, телеграфикаларды және "Заң үстемдігін қамтамасыз ету үшін қандай шаралар жасалды?" атты екінші реформа қорытындыларын көрсете отырып, қысқа роликтер көрсетілімін қамтамасыз ету
БАҚ-тағы және әлеуметтік желілердегі материалдар
ЖС (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
тоқсан сайын

2. Обеспечение верховенства закона
22.
Организовать выход интервью с пулом спикеров в эфире государственных телеканалов, статей в печатных изданиях и на интернет-ресурсах о ходе реализации второй реформы
материалы в СМИ
МИК, ВС (по согласованию), МВД, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
23.
Сформировать ключевые акценты, месседжи информационной работы по освещению реализации второй реформы
ключевые акценты
МИК, ВС (по согласованию), МВД, ГП (по согласованию)
20 ноября 2016 года
24.
Обеспечить создание специального проекта на государственных телеканалах и сайтах информационных агентств, посвященного регулярному освещению хода реализации второй реформы
специальные проекты
МИК, ВС (по согласованию), ГП (по согласованию), МВД, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
25.
Обеспечить широкое комментирование хода реализации второго направления в социальных сетях и интернет-форумах
комментирование в социальных сетях
МИК - комментирование, ВС (по согласованию), ГП (по согласованию), МВД - предоставление дополнительных материалов
с 20 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
26.
Обеспечить разработку и размещение инфографических материалов об оптимизации и изменении квалификационных требований и механизмов отбора кандидатов на судейские должности
инфографические материалы
МИК - изготовление материалов, ВС (по согласованию) - контентное наполнение материалов, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей - размещение
с 20 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
27.
Обеспечить участие в ток-шоу выступающих для обсуждения хода реализации деятельности по обеспечению верховенства закона
ток-шоу
МИК, ВС (по согласованию), акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 20 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
28.
Организовать выход развернутого сюжета в эфире республиканских и региональных телеканалов о работе по созданию местной полицейской службы
сюжеты в СМИ
МИК, МВД, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
29.
Обеспечить выход материалов на сайтах информационных агентств о создании "Карты уголовных правонарушений" с разъяснением всех норм по использованию данной карты, в том числе разработать специальные разъяснительные интернет-ролики
материалы на сайтах информационных агентств
ГП (по согласованию), МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
30.
Организовать выход информационных материалов по усилению квалификационных и профессиональных требований к судейскому корпусу и повышению их имиджа
материалы в СМИ
ВС (по согласованию), МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
31.
Организовать выход тематических интервью с привлечением экспертов по разъяснению дальнейшего развития института частных судебных исполнителей и проведения поэтапного сокращения государственной службы судебных исполнителей
интервью
МЮ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
32.
Обеспечить выход информационных сюжетов в эфире республиканских и региональных телеканалов о создании автоматизированной информационной системы органов исполнительного производства, ее преимуществах для населения
материалы в СМИ
МЮ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
33.
Организовать публикацию информационных материалов по вопросу разъяснения изменений и новшеств в законодательстве об исполнительном производстве
материалы в СМИ
МЮ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
34.
Организовать выход сюжетов, освещающих деятельность общественных советов государственных органов
сюжеты
МИК, ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 20 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
35.
Провести брифинг председателя общественного совета М. Когамова на тему: "Информирование населения о деятельности общественного совета по вопросам деятельности органов внутренних дел" на площадке Службы центральных коммуникаций
брифинг на площадке Службы центральных коммуникаций
МВД, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
ноябрь 2016 года
36.
Организовать выход информационных материалов о проводимой работе по модернизации пенитенциарной инфраструктуры в рамках развития государственно­частного партнерства
материалы в СМИ
МВД, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
ноябрь 2016 года
37.
Обеспечить создание и размещение инфографиков, трансляцию телеграфиков и коротких роликов с обозначением итогов второй реформы "Что сделано для обеспечения верховенства закона?"
материалы в СМИ и социальных сетях
ВС (по согласованию), ГП (по согласованию), МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
ежеквартально

3. Индустрияландыру және экономикалық өсім
38.
Үшінші реформаның іске асырылуын жария ету бойынша ақпараттық жұмыстың негізгі акценттерін қалыптастыру
негізгі месседждер
ҰЭМ, ИДМ, Қаржымині, ДСӘДМ, АКМ, БҒМ, ЭМ, АШМ
2016 жылғы 15 қараша
39.
"KazakhTV" және "24KZ" телеарналарында үшінші институционалдық реформаның іске асырылу барысын түсіндіруге арналған арнайы жоба құруды қамтамасыз ету
арнайы жобалар
АКМ
2016 жылғы 20 қараша
40.
Жергілікті және шетелдік БАҚ-та экспорттаушылар мен импорттаушылардың кеден рәсімдерінен өтуі кезіндегі "бір терезені" енгізуді іске асыру туралы материалдардың шығуын қамтамасыз ету
жергілікті және шетелдік БАҚ-тағы материалдар
Қаржымині, ИДМ, СІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5 күніне)
41.
Тәуелсіздік жылдарындағы (Тәуелсіздіктің 25 жылдығы) салық және кеден саясатын дамыту туралы сұхбаттың шығуын қамтамасыз ету. Халыққа "Ұлт жоспарының" 45-қадамының іске асырылу барысын және мақсаттарын түсіндіру
республикалық телеарналар эфиріндегі сұхбат
Қаржымині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
42.
Еркін және тең бәсекелестікке жағдай жасау бойынша қабылданып жатқан шаралар туралы БАҚ-та материалдардың шығуын қамтамасыз ету
БАҚ-тағы материалдар
ҰЭМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
43.
Мүлікті және ақша қаражатын заңдастыру рәсімдерін жеңілдету туралы талдамалық мақалалардың, сондай-ақ интернет-роликтердің шығуын және ақпараттық агенттіктердің сайттарында, баспа басылымдарында жариялануын қамтамасыз ету
талдамалық мақалалар, интернет-роликтер
Қаржымині, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
44.
"Нұрлы жол" бағдарламасын іске асыру шеңберінде құрылыс жобалары бойынша баспасөз-турларды ұйымдастыру және БАҚ-та жариялауды қамтамасыз ету
баспасөз-турлар
БАҚ-тағы материалдар
ҰЭМ, ИДМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 20 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
45.
Назарбаев университетінің тәжірибесін ескере отырып, ЖОО-ның академиялық және басқарушылық дербестігін кезең-кезеңмен кеңейту туралы шағын сұхбат серияларының шығуын ұйымдастыру және оларды интернет-ресурстар сайттарында, әлеуметтік желілерде жариялау
қысқа роликтер
БҒМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
46.
БАҚ-та міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды іске асыру барысы туралы материалдардың шығуын қамтамасыз ету
БАҚ-тағы материалдар
ДСӘДМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
47.
Мемлекеттік телеарналар эфирінде көрсетілетін бағдарламалар шеңберінде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандырудың іске асырылу барысы туралы сарапшылардың қатысуын қамтамасыз ету
БАҚ-тағы материалдар
ДСӘДМ, АКМ
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
48.
Жүргізіліп жатқан мүлікті заңдастыру акциясының тәртібі, шарттары, оның артықшылықтары, сондай-ақ жалпыға бірдей декларациялауды енгізудің мерзімі мен шарттары туралы ақпараттық материалдардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
Қаржымині, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
49.
Жүргізіліп жатқан мүлікті жекешелендірудің тәртібі, шарттары мен рәсімдері туралы ақпараттық материалдардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
Қаржымині, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
50.
Салық саясатын жетілдіруді түсіндіру, соның ішінде жанама салықтар мен салықтық әкімшілендіру мәселелері бойынша сұхбат ұйымдастыру
сұхбат
Қаржымині, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан э тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
51.
Шикізаттық емес сектор жобаларын іске асыру және бәсекеге қабілетті, экономикалық жағынан тиімді өнім шығаратын кәсіпорындарды құру тақырыбында республикалық және өңірлік телеарналардың эфирінде сюжеттердің шығуын ұйымдастыру
сюжеттер
ИДМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
52.
Халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету шараларын түсіндіру туралы сарапшылардың, қоғамдық пікір көшбасшыларының сөз сөйлеуін ұйымдастыру
мақалалар, сюжеттер
ДСӘДМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
53.
Назарбаев Университетінің базасында "AstanaBusinessCampus", Алматы қаласында "Инновациялық технологиялар паркі" екі инновациялық кластерін құру және дамыту туралы баспа және электрондық БАҚ эфирінде сұхбат шығуын ұйымдастыру
сұхбат
"Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша), БҒМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
54.
"Индустрияландыру мен экономикалық өсуді дамыту үшін не жасалды?" реформасының қорытындысын көрсете отырып, инфографика құруды және орналастыруды, телеграфика және қысқа роликтер көрсетілімін қамтамасыз ету
БАҚ-тағы және әлеуметтік желілердегі материалдар
ҰЭМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
тоқсан сайын

3. Индустриализация и экономический рост
38.
Сформировать ключевые акценты информационной работы по освещению реализации третьей реформы
ключевые месседжи
МНЭ, МИР, МФ, МЗСР, МИК, МОН, МЭ, МСХ
15 ноября 2016 года
39.
Обеспечить создание специального проекта на телеканале "KazakhTV" и "24KZ", посвященного разъяснению хода реализации третьей институциональной реформы
специальные проекты
МИК
20 ноября 2016 года
40.
Обеспечить выход материалов в местных и зарубежных СМИ о реализации введения "единого окна" при прохождении таможенных процедур экспортерами и импортерами
материалы в местных и зарубежных СМИ
МФ, МИР, МИД, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
41.
Обеспечить выход интервью о развитии налоговой и таможенной политики за годы независимости (25-летие Независимости). Разъяснение населению целей и хода реализации 45 шага "Плана Нации"
интервью в эфире республиканских телеканалов
МФ, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
42.
Обеспечить выход материалов в СМИ о принимаемых мерах по созданию условий для свободной и здоровой конкуренции
материалы в СМИ
МНЭ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
43.
Обеспечить выход аналитических статей, а также интернет-роликов об упрощении процедуры легализации имущества и денежных средств, размещение на сайтах информационных агентств, печатных изданий
аналитические статьи, интернет-ролики
МФ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
44.
Организовать пресс-туры по строительным проектам в рамках реализации программы "Нурлы жол" и обеспечить освещение в СМИ
пресс-туры, материалы в СМИ
МНЭ, МИР, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 20 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
45.
Организовать выход серии мини-интервью о поэтапном расширении академической и управленческой самостоятельности ВУЗов с учетом опыта Назарбаев Университета и размещение на сайтах интернет-ресурсов и в социальных сетях
мини-ролики
МОН, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
46.
Обеспечить выход материалов в СМИ о ходе реализации обязательного социального медицинского страхования
материалы в СМИ
МЗСР, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
47.
Обеспечить участие экспертов в рамках существующих программ в эфире государственных телеканалов о ходе реализации обязательного социального медицинского страхования
материалы в СМИ
МЗСР, МИК
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
48.
Организовать выход информационных материалов о порядке, условиях проводимой акции по легализации имущества, ее преимуществах, а также сроках и условиях введения всеобщего декларирования
материалы в СМИ
МФ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
49.
Организовать выход информационных материалов о порядке, условиях и процедурах проводимой приватизации имущества
материалы в СМИ
МФ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
50.
Организовать интервью по разъяснению совершенствования налоговой политики, в том числе по вопросам косвенных налогов и налогового администрирования
интервью
МФ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
51.
Организовать выход сюжетов в эфире республиканских и региональных телеканалов на тематику реализации проектов несырьевого сектора и создания конкурентоспособных, экономически эффективных предприятий, производящих продукцию
сюжеты
МИР, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
52.
Организовать выступления экспертов, лидеров общественного мнения о разъяснении мер по обеспечению занятости населения
статьи,
сюжеты
МЗСР, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
53.
Организовать выход интервью в эфире электронных и печатных СМИ о создании и развитии двух инновационных кластеров: "Astana Business Campus" на базе Назарбаев Университета, "Парк инновационных технологий" в г. Алматы
интервью
АОО "Назарбаев Университет" (по согласованию), МОН, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
54.
Обеспечить создание и размещение инфографиков, трансляцию телеграфиков и коротких роликов с обозначением итогов реформы "Что сделано для развития индустриализации и экономического роста?"
материалы в СМИ и социальных сетях
МНЭ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
ежеквартально

4. Бірегейлік және бірлік
55.
Төртінші реформаны іске асыруды жария ету бойынша ақпараттық жұмыстың негізгі месседждерін қалыптастыру
негізгі месседждер
МСМ, ДСӘДМ, БҒМ, АКМ
2016 жылғы 20 қараша
56.
"Болашағы біртұтас ұлт" науқанын іске асыру барысы туралы медиа-өнімдерді, соның ішінде интернет-роликтерді, мотиваторларды, инфографикалық материалдарды, бағдарламааралық үзілістерді және үзінділерді өзектілендіру
медиа-өнім
АКМ, МСМ, БҒМ, ДСӘДМ, ҚР Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша)
2016 жылғы 20 қарашаға дейін
57.
"Мәңгілік ел" жалпыұлттық патриоттық идеясын түсіндіру бойынша ақпараттық іс-шараларды ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
МСМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын - (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
58.
БАҚ-та "Жалпыға ортақ еңбек қоғамы" идеясын ілгерілетуге бағытталған материалдардың, соның ішінде "Нұрлы жол" индустриялық-инновациялық даму мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға қатысатын сарапшылар мен қызметкерлердің түсініктемелерімен шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
АКМ, ДСӘДМ, ОМО, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
59.
"100 жетістік тарихы" жобасына қатысушылар туралы интернет-роликтер жасауды және орналастыруды қамтамасыз ету
интернет-роликтер
АКМ, ОМО, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
60.
"Нұрлы жол" бағдарламасын іске асыру барысы туралы материалдардың БАҚ-та шығуын қамтамасыз ету
БАҚ-тағы материалдар
ҰЭМ, ИДМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
61.
"Strategy2050.kz" сайты шеңберінде "100 жетістік тарихы" жобасы туралы арнайы айдар жасауды және оны тұрақты толтыруды ұйымдастыруды қамтамасыз ету
айдар
АКМ, ОМО, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
62.
83-қадамды іске асыру шеңберінде Еңбек күнін мерекелеуге арналған баннерлер жасап, оларды интернет-ресурстар сайттарында және интернет-ресурстар сайттары мен республикалық телеарналар эфиріндегі бағдарламааралық үзілістерді орналастыруды ұйымдастыру
баннерлер бағдарламааралық үзілістер
ДСӘДМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы қазан, 2017 жылғы қыркүйек-қазан
63.
Республикалық және өңірлік телеарналар эфирінде спикерлердің қатысуымен 87-қадамды іске асыру шеңберінде қарт азаматтарды әлеуметтік қорғау бойынша Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі қабылдайтын шаралар туралы сұхбат шығуын қамтамасыз ету
сұхбат
ДСӘДМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы қазан, 2017 жылғы қыркүйек-қазан
64.
Мектептердің, колледждердің және жоғары оқу орындарының жұмыссыз түлектерін жұмысқа орналастыру бойынша жүргізіліп жатқан жұмыстар туралы ақпараттық материалдардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
ДСӘДМ, БҒМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
65.
Қазақстан Республикасы Ұлттық музейі базасында "Қазақстан халқы Ассамблеясы және Қазақстанның полиэтникалық тарихы" залының ашылуына арналған сюжеттердің, виртуалды музей презентациясының шығуын ұйымдастыру
сюжеттер
МСМ, ҚХАХ (келісім бойынша), АКМ

4. Идентичность и единство
55.
Сформировать ключевые месседжи информационной работы по освещению реализации четвертой реформы
ключевые месседжи
МКС, МЗСР, МОН, МИК
20 ноября 2016 года
56.
Актуализировать медиа-продукцию о ходе реализации кампании "Нация единого будущего", в том числе интернет-ролики, мотиваторы, инфографические материалы, межпрограммные заставки и перебивки
медиа-продукция
МИК, МКС, МОН, МЗСР, РГУ "Қоғамдық келісім" при Президенте РК (по согласованию)
до 20 ноября 2016 года
57.
Организовать информационные мероприятия по разъяснению общенациональной патриотической идеи "Мәңгілік ел"
материалы в СМИ
МКС, акиматы гг. Астаны, Алматы, областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
58.
Организовать выход материалов в СМИ, направленных на продвижение идеи "Общество всеобщего труда", в том числе с комментариями экспертов и работников, участвующих в реализации государственных программ индустриально-инновационного развития и "Нұрлы жол"
материалы в СМИ
МИК, МЗСР, ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
59.
Обеспечить создание и размещение интернет-роликов об участниках проекта "100 историй успеха"
интернет-ролики
МИК, ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
60.
Обеспечить выход материалов в СМИ о ходе реализации Программы "Нурлы жол"
материалы в СМИ
МНЭ, МИР, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
61.
Обеспечить создание специальной рубрики в рамках сайта "Strategy2050.kz" о проекте "100 историй успеха" и организовать ее постоянное наполнение
рубрика
МИК, ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
62.
Организовать создание и размещение баннеров на сайтах интернет-ресурсов и межпрограммных заставок в эфире республиканских телеканалов. посвященных празднованию Дня труда в рамках реализации 83 шага
баннеры межпрограммные заставки
МЗСР, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
октябрь 2016 года, сентябрь - октябрь 2017 года
63.
Обеспечить выход интервью с участием спикеров в эфире республиканских и регио­нальных телеканалов о мерах, предприни­маемых Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, по социальной защите пожилых граждан в рамках реализации 87 шага
интервью
МЗСР, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
октябрь 2016 года, сентябрь - октябрь 2017 года
64.
Организовать выход информационных материалов о проводимой работе по трудоустройству безработных выпускников школ, колледжей и ВУЗов
материалы в СМИ
МЗСР, МОН, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
65.
Организовать выход сюжетов, посвященных открытию зала "Истории Ассамблеи народа Казахстана и полиэтничности Казахстана", презентации виртуального музея на базе Национального музея Республики Казахстан
сюжеты
МКС, САНК (по согласованию), МИК

2016 жылғы 15 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
66.
"Tilalemy.kz" порталын құру туралы ақпараттық материалдардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
МСМ, АКМ
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
67.
V Бүкіләлемдік қазақтар құрылтайын (2017 жылғы II-III тоқсан) өткізудің мақсаттары мен міндеттері туралы ақпараттық материалдардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
МСМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
68.
"Мәңгілік ел" жалпыұлттық патриоттық идеясын және жинақы жерлерде тұратын шетелдегі отандастарымызға тарату үшін бес институционалдық реформаны ілгерілетуге бағытталған арнайы ақпараттық-имидждік өнімдерді әзірлеу және шығару
қазақ-түрік, қазақ-қытай (тете жазу), қазақ-моңғол, қазақ-өзбек, қазақ-араб, қазақ-орыс, қазақ-ағылшын тілдерінде брошюралардың электрондық нұсқасын "Bag.kz", "El.kz", "Gazag-alemi.kz", "Mks.gov.kz" веб-сайттарына орналастыру
МСМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жыл
69.
Жастардың қатысуымен әскери-патриоттық іс-шараларды өткізу тақырыбында (әскери-қолданбалы спорт түрлері және жауынгерлік даярлық пәндері бойынша жарыстар, әскерилендірілген эстафета және т.б.) ақпараттық материалдардың шығуын ұйымдастыру
жарыс БАҚ-тағы материалдар
Қорғанысмині, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
70.
"Бірегейлік және бірлікті қалыптастыру үшін не жасалды?" реформасының қорытындысын көрсете отырып, инфографикалар жасауда және орналастыруды, телеграфикалар және қысқа роликтер көрсетілімін қамтамасыз ету
БАҚ-тағы және әлеуметтік желілердегі материалдар
МСМ, АКМ, ҚХАХ (келісім бойынша), Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
тоқсан сайын
5. Есеп беретін мемлекет қалыптастыру
71.
Бесінші реформаны іске асыруды жария ету бойынша ақпараттық жұмыстың негізгі акценттерін қалыптастыру
негізгі акценттер
АКМ, ҰЭМ
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне
72.
97-қадамды іске асыру шеңберінде спикерлердің қатысуымен жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту туралы сұхбаттың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
ҰЭМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
73.
Орталық мемлекеттік органдардың статистикалық деректер базасының онлайн қолжетімділігін қамтамасыз ету бойынша жүргізілген жұмыс туралы материалдар сериясының шығуын қамтамасыз ету
БАҚ-тағы материалдар
АКМ, ОМО, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
74.
Өзін-өзі реттеуді дамыту арқылы шешімдер қабылдау процесінде азаматтардың қатысу мүмкіндігін кеңейту бойынша сарапшылардың толық сұхбатын ұйымдастыру және оларды БАҚ-та орналастыруды қамтамасыз ету
БАҚ-тағы материалдар
ҰЭМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
75.
Мемлекеттік органдар мен әкімдіктердің жанындағы қоғамдық кеңестерді күшейту туралы арнайы роликтердің шығуын ұйымдастыру
арнайы роликтер
МСМ, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
76.
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы туралы деректі фильм шығаруды және трансляциялауды қамтамасыз ету
деректі фильм
АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
77.
Республикалық және өңірлік телеарналар эфирінде қаржылық бақылаудың қолданыстағы жүйесінде құқық қолдану практикасының тәжірибесін ескере отырып мемлекеттік аудиттің кешенді жүйесін құру туралы ақпараттық материалдардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-тағы материалдар
Қаржымині, АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
2016 жылғы 10 қарашадан бастап, одан әрі тоқсан сайын (есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне)
78.
"Есеп беретін мемлекетті қалыптастыру үшін не жасалды?" реформасының қорытындысын көрсете отырып, инфографика құруды және орналастыруды, телеграфика және қысқа роликтер көрсетілімін қамтамасыз ету
БАҚ-тағы және әлеуметтік желілердегі материалдар
АКМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдіктері
тоқсан сайын
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ПӘ - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
ЖС - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
БП - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ҚСЗИ - Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттелер орталығы
МҚІСҚА - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ДСӘДМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрілігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
ҮЕҰ - үкіметтік емес ұйымдар
АҰКП - Қазақстан Республикасының "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" РММ - Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі
"Назарбаев Университеті" ДБҰ - "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы
ҚБ - қоғамдық бірлестіктер
ҚХАХ - Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Қазақстан халқы Ассамблеясының Хатшылығы
БАҚ - бұқаралық ақпарат құралдары
ОМО - орталық мемлекеттік органдар

с 15 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
66.
Организовать выход информационных материалов о создании портала "Tilalemy.kz"
материалы в СМИ
МКС, МИК
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
67.
Организовать выход информационных материалов о целях и задачах проведения V Всемирного курултая казахов (II-III квартал 2017 года)
материалы в СМИ
МКС, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
68.
Разработка и выпуск специальной информационно-имиджевой продукции, направленной на продвижение общенациональной патриотической идеи "Мәңгілік ел" и пяти институциональных реформ для распространения в местах компактного проживания соотечественников за рубежом
размещение на веб­сайтах "Bag.kz", "El.kz", "Gazag-alemi.kz", "Mks.gov.kz" электронный вариант брошюр на казахско-турецком, казахско-китайском (тотежазу), казахско-монгольском, казахско-узбекском, казахско-арабском, казахско-русском, казахско-английских языках
МКС, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
2016 год
69.
Организовать выход информационных материалов по тематике проведения военно-патриотических мероприятий с участием молодежи (соревнования по военно-прикладным видам спорта и предметам боевой подготовки, военизированные эстафеты и др.)
материалы в СМИ
МО, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
70.
Обеспечить создание и размещение инфографиков, трансляцию телеграфиков и коротких роликов с обозначением итогов реформы "Что сделано для формирования идентичности и единства?"
материалы в СМИ и социальных сетях
МКС, МИК, С АНК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
ежеквартально
5. Формирование подотчетного государства
71.
Сформировать ключевые акценты информационной работы по освещению реализации пятой реформы
ключевые акценты
МИК, МНЭ
С 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом)
72.
Организовать выход интервью с участием спикеров о развитии местного самоуправ­ления в рамках реализации 97 шага
материалы в СМИ
МНЭ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
73.
Обеспечить выход серии материалов о проделанной работе по обеспечению онлайн-доступности статистических баз данных центральных государственных органов
материалы в СМИ
МИК, ЦГО, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
74.
Организовать развернутые интервью экспертов по расширению возможностей граждан участвовать в процессе принятия решений через развитие саморегулирования и обеспечить их размещение в СМИ
материалы в СМИ
МНЭ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
75.
Организовать выход специальных роликов об усилении общественных советов при государственных органах и акиматах
специальные ролики
МКС, МЖ, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
76.
Обеспечить создание и трансляцию документального фильма о государственной корпорации "Правительство для граждан"
документальный фильм
МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца, следующего за отчетным)
77.
Организовать выход информационных материалов в эфире республиканских и региональных телеканалов о создании комплексной системы государственного
материалы в СМИ
МФ, МИК, акиматы гг. Астаны, Алматы и областей
с 10 ноября 2016 года, далее ежеквартально (к 5 числу месяца,
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АП - Администрация Президента Республики Казахстан
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КИСИ - Казахстанский институт стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан
АДГСПК - Агентство по делам государственной службы и противодействию коррупции Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
НПО - неправительственные организации
НПП - Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
РГУ "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан - республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
АОО "Назарбаев Университет" - автономная организация образования "Назарбаев Университет"
ОО - общественное объединение
САНК - Секретариат Ассамблеи народа Казахстана Администрации Президента Республики Казахстан
СМИ - средства массовой информации
ЦГО - центральные государственные органы