"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне оларды Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларына сәйкес келтіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 27 шілдедегі № 100-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне оларды Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларына сәйкес келтіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары (келісім бойынша):
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 100-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 11 июля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам их приведения в соответствие с нормами Конституции Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 июля 2017 года № 100-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 июля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам их приведения в соответствие с нормами Конституции Республики Казахстан" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан (по согласованию):
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 100-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне оларды Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларына сәйкес келтіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет Қазақстан Республикасы құқықтық актілерінің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ОСК (келісім бойынша)
2017 жылғы қыркүйек
В.К. Фоос
2.

правовых актов Республики Казахстан, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 июля 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам их приведения в соответствие с нормами Конституции Республики Казахстан"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
О признании утратившими силу некоторых указов Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
ЦИК (по согласованию)
сентябрь 2017 года
Фоос В.К.
2.

"Облыстық маңызы бар қалалар мен облыстар аудандарының, облыстық маңызы бар қалалардағы аудандардың, республикалық маңызы бар қала мен астанадағы аудандардың әкімдерін қызметке тағайындау, өкілеттігін тоқтату және қызметтен босату тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 19 мамырдағы № 86 Жарлығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰЭМ
2017 жылғы қыркүйек
А.Н. Жұмағұлов
3.
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰЭМ, ҰБ (келісім бойынша)
2017 жылғы қыркүйек
А.Н. Жұмағұлов
Д.Т. Ғалиева
4.
Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылатын барлық органдар қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2017 жылғы қыркүйек
А.Н. Жұмағұлов
5.
Қазақстан Ұлттық Банкі қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу жүйесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2017 жылғы қыркүйек
Д.Т. Ғалиева
6.
"Ішкі істер органдарының Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау және Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру, оның ішінде жеңілдетілген тәртіппен (тіркеу тәртібімен), азаматтықтан шығу, азаматтықтан айырылу және Қазақстан Республикасының азаматтығына жататындығын айқындау мәселелері жөніндегі өтінішхаттарды (өтініштерді) қабылдау, ресімдеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 85 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
бұйрық
ІІМ
2017 жылғы тамыз
Р.Т. Жақыпов
7.
Қазақстан Республикасының азаматтығы, Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалту мен одан айыру және Қазақстан Республикасының азаматтығына жататындығын айқындау мәселелері бойынша өтініштерді Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің қабылдау, ресімдеу және қарау тәртібін бекіту туралы
бұйрық
СІМ
2017 жылғы қыркүйек
М.Б. Тілеуберді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ОСК - Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі.

О признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан от 19 мая 2011 года № 86 "О порядке назначения на должность, прекращения полномочий и освобождения от должности акимов городов областного значения и районов областей, районов в городах областного значения, районов в городе республиканского значения и столицы"
Указ Президента Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2017 года
Жумагулов А.Н.
3.
О признании утратившими силу некоторых указов Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
МНЭ,
НБ (по согласованию)
сентябрь 2017 года
Жумагулов А.Н., Галиева Д. Т
4.
Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь 2017 года
Жумагулов А.Н.
5.
Об утверждении системы оплаты труда работников Национального Банка Казахстана
постановление правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
сентябрь 2017 года
Галиева Д. Т.
6.
О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 85 "Об утверждении Правил приема, оформления и рассмотрения органами внутренних дел ходатайств (заявлений) по вопросам приема в гражданство Республики Казахстан и восстановления в гражданстве Республики Казахстан, в том числе в упрощенном (регистрационном) порядке, выхода из гражданства, утраты гражданства и определения принадлежности к гражданству Республики Казахстан"
приказ
МВД
август 2017 года
Джакупов Р.Т.
7.
Об утверждении Правил приема, оформления и рассмотрения загранучреждениями Республики Казахстан заявлений по вопросам гражданства Республики Казахстан, утраты и лишения гражданства Республики Казахстан и определения принадлежности к гражданству Республики Казахстан
приказ
МИД
сентябрь 2017 года
Тлеуберди М.Б.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ЦИК - Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан.