Қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 10 қазандағы № 145-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 3 наурыздағы № 47-ө өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 03.03.2021 № 47-ө өкімімен.
1. Қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссия құрамы;
2) Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 10 қазандағы
№ 145-ө өкімімен
бекітілген
Қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 29.05.2019 № 96-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің жауапты хатшысы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Тіл саясаты комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 10 қазандағы
№ 145-ө өкімімен
бекітілген
Қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссия отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 29.05.2019 № 96-ө өкімімен.
2. Комиссияның міндеті мен функциялары
6. Комиссияның негізгі міндеті сатып алынатын қоғамдық маңызы бар әдебиеттің тізбесін қарау болып табылады.

О Межведомственной комиссии по вопросам приобретения общественно значимой литературы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 октября 2017 года № 145-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 марта 2021 года № 47-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 03.03.2021 № 47-р.
1. Образовать Межведомственную комиссию по вопросам приобретения общественно значимой литературы (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии.
Премьер-Министр        Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 октября 2017 года № 145-р
Состав Межведомственной комиссии по вопросам приобретения общественно значимой литературы
Сноска. Состав с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 29.05.2019 № 96-р.
Министр культуры и спорта Республики Казахстан, председатель
ответственный секретарь Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, заместитель председателя
председатель Комитета языковой политики Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 октября 2017 года № 145-р
Положение о Межведомственной комиссии
по вопросам приобретения общественно значимой литературы
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам приобретения общественно значимой литературы (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений по приобретению общественно значимой литературы.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
Сноска. Пункт 5 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 29.05.2019 № 96-р.
2. Задача и функции Комиссии
6. Основной задачей Комиссии является рассмотрение перечня приобретаемой общественно значимой литературы.

7. Осы Ереженің 6-тармағында көрсетілген міндетті іске асыру үшін Комиссия қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу жөніндегі сараптама комиссиясының қорытындыларын қарайды және сатып алынатын әдебиеттің тізбесін қалыптастыру жөнінде шешім қабылдайды.
3. Комиссия жұмысының ұйымдастырылуы және тәртібі
8. Комиссия жұмысының ұйымдастырылуы мен тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүргізіледі.

7. Для реализации задачи, указанной в пункте 6 настоящего Положения, Комиссия рассматривает заключения экспертной комиссии по приобретению общественно значимой литературы и принимает решение по формированию перечня приобретаемой литературы.
3. Организация и порядок работы Комиссии
8. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.