"Қазақстан Республикасында үкіметтік емес ұйымдар мен мемлекеттің өзара іс-қимылын дамыту жөніндегі 2016 – 2020 жылдарға арналған ұлттық жоспарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 159-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 21 қарашадағы № 155-ө өкімі
"Қазақстан Республикасында үкіметтік емес ұйымдар мен мемлекеттің өзара іс-қимылын дамыту жөніндегі 2016 – 2020 жылдарға арналған ұлттық жоспарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 159-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасында үкіметтік емес ұйымдар мен мемлекеттің өзара іс-қимылын дамыту жөніндегі 2016 – 2020 жылдарға арналған ұлттық жоспар осы өкімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-тармақтың 2) тармақшасы, 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жыл сайын 25 маусымға және 25 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрлігіне Ұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі жыл сайын 25 қаңтарға және 25 шілдеге дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Ұлттық жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрлігіне жүктелсін.".
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 155 өкіміне қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
159-ө өкімімен
бекітілген

О внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 159-р "Об утверждении Национального плана по развитию взаимодействия неправительственных организаций и государства в Республике Казахстан на 2016 – 2020 годы"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 ноября 2017 года № 155-р
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 159-р "Об утверждении Национального плана по развитию взаимодействия неправительственных организаций и государства в Республике Казахстан на 2016 – 2020 годы" следующие изменения:
Национальный план по развитию взаимодействия неправительственных организаций и государства в Республике Казахстан на 2016 – 2020 годы, утвержденный указанным распоряжением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему распоряжению;
подпункт 2) пункта 2, пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"2) ежегодно до 25 июня и 25 декабря представлять информацию о ходе исполнения Национального плана в Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан.
3. Министерству по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе исполнения Национального плана в Правительство Республики Казахстан ежегодно до 25 января и 25 июля.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан.".
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 ноября 2017 года
№ 155-р
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года
№ 159-р
Национальный план

Қазақстан Республикасында үкіметтік емес ұйымдар мен мемлекеттің өзара іс-қимылын дамыту жөніндегі 2016 – 2020 жылдарға арналған ұлттық жоспар
Р/с №
Іс-шаралар
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушы
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1. Қоғамдық мониторингтеу және бақылау жүйесін дамыту
1.
Үкіметтік емес ұйымдарды әртүрлі нысандардағы қоғамдық бақылауды жүргізу жөніндегі қоғамдық кеңестердің қызметіне тарту
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік жобаларды іске асыру
ДІАҚМ (жинақтау), ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 жылдан бастап
талап етілмейді
2.
Қазақстан халқы Ассамблеясының қоғамдық келісім кеңестерінің форумын өткізу
Форумның ұсынымдары
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша)

по развитию взаимодействия неправительственных организаций и государства в Республике Казахстан на 2016 – 2020 годы
№ п/п Мероприятия Форма завершения Ответственный исполнитель Срок исполнения Сумма финансирования (тыс. тенге)
1
2
3 4 5 6
1. Развитие системы общественного мониторинга и контроля
1.
Привлечение неправительственных организаций к деятельности общественных советов по проведению различных форм общественного контроля
реализация социальных проектов в рамках государственного социального заказа
МДРГО (свод), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно с 2016 года
не требуется
2.
Проведение форума советов общественного согласия Ассамблеи народа Казахстана
рекомендации форума
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)

2016 – 2018 жылдар
РБ:
"Қоғамдық келісім" РММ – 2016 жылы – 4 553,0,
2017 жылы – 4 553,0,
2018 жылы – 4 553,0.
3.
Қоғамдық мониторингті қолданудың отандық және халықаралық тәжірибесін (практикасын) зерделеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне талдамалық анықтама
ДІАҚМ (жинақтау), ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы 1 желтоқсанға қарай
талап етілмейді
4.
Халықтың қалың жігі арасында қоғамдық мониторингке азаматтардың қатысуын кеңейтуге бағытталған ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын үкіметтік емес ұйымдардың қатысуымен ұйымдастыру
БАҚ-та жария ету
АКМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 жылдан бастап
ЖБ:
Алматы облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 000,0,
2017 жылы – 2 000,0,
2018 жылы – 2 000,0,
2019 жылы – 2 000,0,
2020 жылы – 2 000,0.
5.
Қоғамдық кеңестермен бірлесіп, қоғамдық бақылауды жүргізуге бағытталған әлеуметтік жобаларды іске асыру
қоғамдық кеңес отырысының хаттамасы
ДІАҚМ (жинақтау), ОМО, "Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2018 жылдар
РБ:
МСМ – 2016 жылы – 11 411,8;
МҚІСҚА – 2016 жылы – 46 254,0,
2017 жылы – 46 254,0,
2018 жылы – 46 254,0;
ЖБ:
Маңғыстау облысының әкімдігі – 4 000,0.
6.
Үкіметтік емес ұйымдардың мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, гранттық қаржыландыру шеңберінде әлеуметтік жобаларды іске асыру тиімділігі мен ашықтығына қоғамдық мониторинг жүргізуі
қорытынды есептер
ДІАҚМ, ОАО (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, "АБҚО" КЕАҚ
(келісім бойынша)
жыл сайын
РБ:
ДІАҚМ – 2018 жылы – 38 606,0,
2019 жылы – 38 606,0,
2020 жылы – 38 606,0;
ЖБ:
Астана қаласының әкімдігі – 2016 жылы – 3 000,0,
2017 жылы – 3 500,0,
2018 жылы – 4 000,0,
2019 жылы – 4 500,0,
2020 жылы – 5 000,0;
Ақмола облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 000,0, 2017 жылы – 2 000,0;
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 300,0,
2017 жылы – 2 300,0,
2018 жылы – 2 300,0,
2019 жылы – 2 300,0,
2020 жылы – 2 300,0;
Жамбыл облысының әкімдігі – 2017 жылы – 1 900,0,
2018 жылы – 1 900,0,
2019 жылы – 2 000,0,
2020 жылы – 2 100,0;
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 700,0.
7.
Үкіметтік емес ұйымдармен бірлесіп, сыбайлас жемқорлыққа қарсы дүниетанымды қалыптастыруға бағытталған әлеуметтік жобаларды іске асыру
қорытынды есептер
ДІАҚМ (жинақтау), ОАО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 – 2020 жылдар
РБ:
ДІАҚМ – 2018 жылы – 2 299,0,
2019 жылы – 2 299,0,
2020 жылы – 2 299,0;
ЖБ:
Астана қаласының әкімдігі – 2016 жылы – 8 000,0,
2017 жылы – 9 000,0,

2016 2018 годы
РБ:
РГУ "Қоғамдық келісім" –
2016 год – 4 553,0,
2017 год – 4 553,0,
2018 год – 4 553,0.
3.
Изучение отечественного и международного опыта (практики) применения общественного мониторинга
аналитическая справка в Правительство Республики Казахстан
МДРГО (свод), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
к 1 декабря 2016 года
не требуется
4.
Организация информационно-разъяснительной работы среди широких слоев населения с участием неправительственных организаций, направленной на расширение участия граждан в общественном мониторинге
освещение в СМИ
МИК, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно с 2016 года
МБ:
акимат Алматинской области –
2016 год – 2 000,0,
2017 год – 2 000,0,
2018 год – 2 000,0,
2019 год – 2 000,0,
2020 год – 2 000,0.
5.
Совместно с общественными советами реализация социальных проектов, направленных на проведение общественного контроля
протокол заседания общественного совета
МДРГО (свод), ЦГО, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162018 годы
РБ:
МКС –
2016 год – 11 411,8;
АДГСПК –
2016 год – 46 254,0,
2017 год – 46 254,0,
2018 год – 46 254,0;
МБ:
акимат Мангистауской области – 4 000,0.
6.
Проведение неправительственными организациями общественного мониторинга эффективности и прозрачности реализации социальных проектов в рамках государственного социального заказа, грантового финансирования
итоговые отчеты
МДРГО (свод), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, НАО "ЦПГИ" (по согласованию)
ежегодно
РБ:
МДРГО –
2018 год – 38 606,0,
2019 год – 38 606,0,
2020 год – 38 606,0;
МБ:
акимат г. Астаны –
2016 год – 3 000,0,
2017 год – 3 500,0,
2018 год – 4 000,0,
2019 год – 4 500,0,
2020 год – 5 000,0;
акимат Акмолинской области –
2016 год – 2 000,0,
2017 год – 2 000,0;
акимат Восточно-Казахстанской области –
2016 год – 2 300,0,
2017 год – 2 300,0,
2018 год – 2 300,0,
2019 год – 2 300,0,
2020 год – 2 300,0;
акимат Жамбылской области –
2017 год – 1 900,0,
2018 год – 1 900,0,
2019 год – 2 000,0,
2020 год – 2 100,0;
акимат Западно-Казахстанской области –
2016 год – 700,0.
7.
Реализация совместно с неправительственными организациями социальных проектов, направленных на формирование антикоррупционного мировоззрения
итоговые отчеты
МДРГО (свод), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
20162020 годы
РБ:
МДРГО –
2018 год – 2 299,0,
2019 год – 2 299,0,
2020 год – 2 299,0;
МБ:
акимат г. Астаны –
2016 год – 8 000,0,
2017 год – 9 000,0,

2018 жылы – 10 000,0,
2019 жылы – 11 000,0,
2020 жылы – 12 000,0;
Алматы қаласының әкімдігі – 2016 жылы – 2 500,0;
Ақмола облысының әкімдігі – 2016 жылы – 1 300,0,
2017 жылы – 1 300,0;
Жамбыл облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 000,0,
2017 жылы – 2 080,0,
2018 жылы – 2 100,0,
2019 жылы – 2 200,0,
2020 жылы – 2 300,0;
Қостанай облысының әкімдігі – 2016 жылы – 1 030,0,
2017 жылы – 1 100,0,
2018 жылы – 1 100,0,
2019 жылы – 1 150,0,
2020 жылы – 1 150,0;
Қарағанды облысының әкімдігі – 2016 жылы – 700,0;
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 1 500,0.
8.
Қоғамдық кеңестердің республикалық мәжілісін ұйымдастыру және өткізу
Қоғамдық кеңестер мәжілісінің ұсынымдары
ДІАҚМ
2017 – 2020 жылдар
2017 жылы – 10 200,0,
2018 жылы – 14 095,0,
2019 жылы – 14 095,0,
2020 жылы – 14 095,0.
2. Үкіметтік емес ұйымдардың жергілікті өзін-өзі басқаруды дамытуға қатысуы
9.
Үкіметтік емес ұйымдарды коммерциялық емес ұйымдар мен азаматтардың ұсыныстарын ескере отырып, конкурстық негізде жергілікті өкілді органдардың жанынан құрылатын қоғамдық кеңестердің құрамына қосу
қорытынды есептер
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
талап етілмейді
10. П
Үкіметтік емес ұйымдарды жергілікті өзін-өзі басқаруды іске асыру қағидаттарын, тетіктерін түсіндіру жөнінде өңірлерде ақпараттық науқандарды өткізуге тарту
қорытынды есептер
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
МБ:
Жамбыл облысының әкімдігі – 2016 жылы – 1 300,0,
2017 жылы – 1 300,0,
2018 жылы – 1 400,0,
2019 жылы – 1 400,0,
2020 жылы – 1 500,0;
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 700,0;
Қостанай облысының әкімдігі – 2016 жылы – 1 325,0,
2017 жылы – 1 400,0,
2018 жылы – 1 400,0,
2019 жылы – 1 500,0,
2020 жылы – 1 500,0.
11.
Үкіметтік емес ұйымдарды (облыстық, қалалық/аудандық, ауылдық деңгейлердегі) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс лоттарының тақырыптарын одан әрі қалыптастыру үшін өңірлердің әлеуметтік проблемаларын анықтау үшін жергілікті халықтың қажеттіліктерін бағалауды тарта отырып жүргізу
қорытынды есептер
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҚХА (келісім бойынша)
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
талап етілмейді
12.
Үкіметтік емес ұйымдар қатарынан сарапшыларды оқытушылар ретінде тарта отырып, жергілікті өзін-өзі басқарудың практикалық модельдерін енгізу мәселелері бойынша біліктілікті арттыру бағдарламалары аясында мемлекеттік қызметшілерді оқытуды ұйымдастыру
қорытынды есептер
МҚІСҚА (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
бөлінген бюджет қаражаты шегінде
13.
Үкіметтік емес ұйымдармен бірлесіп, ауылдар мен қалаларда азаматтық бастамаларды басқару мәселелері бойынша мемлекеттік қызметшілер, әлеуметтік белсенді азаматтар, қоғамдық пікір көшбасшылары, жастар ұйымдарының өкілдері арасында оқыту курстары мен мектептерін тұрақты түрде өткізу
іс-шаралар бағдарламасы
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
талап етілмейді
14.
Үкіметтік емес ұйымдардың жергілікті өзін-өзі басқару институттарының қызметін ұйымдастыру жөніндегі жұмысының оң тәжірибесін және әлеуетін жинақтау. Өңірлердің әкімшілік-аумақтық бірліктерінің базасында азаматтық секторға берілетін мемлекеттік функцияларды іске асырудың барлық кезеңдерін енгізу практикасын ұйымдастыру және тәжірибені әрі қарай басқа өңірлерге трансформациялау үшін жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері үшін ұсынымдар
ҰЭМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері

2018 год – 10 000,0,
2019 год – 11 000,0,
2020 год – 12 000,0;
акимат г. Алматы –
2016 год – 2 500,0;
акимат Акмолинской области –
2016 год – 1 300,0,
2017 год – 1 300,0;
акимат Жамбылской области –
2016 год – 2 000,0,
2017 год – 2 080,0,
2018 год – 2 100,0,
2019 год – 2 200,0,
2020 год – 2 300,0;
акимат Костанайской области –
2016 год – 1 030,0,
2017 год – 1 100,0,
2018 год – 1 100,0,
2019 год – 1 150,0,
2020 год – 1 150,0;
акимат Карагандинской области –
2016 год - 700,0;
акимат Северо-Казахстанской области –
2016 год – 1 500,0.
8.
Организация и проведение республиканского Мажилиса общественных советов
рекомендации Мажилиса общественных советов
МДРГО
2017 2020 годы
2017 год – 10 200,0,
2018 год – 14 095,0,
2019      год – 14 095,0,
2020 год – 14 095,0.
2. Участие неправительственных организаций в развитии местного самоуправления
9.
Включение неправительственных организаций в составы общественных советов, создаваемых при местных представительных органах, на конкурсной основе с учетом предложений некоммерческих организаций и граждан
итоговые отчеты
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162020 годы
не требуется
10.
Привлечение неправительственных организаций к проведению информационных кампаний в регионах по разъяснению принципов, механизмов реализации местного самоуправления
итоговые отчеты
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162020 годы
МБ:
акимат Жамбылской области –
2016 год – 1 300,0,
2017 год – 1 300,0,
2018 год – 1 400,0,
2019 год – 1 400,0,
2020 год – 1 500,0;
акимат Западно-Казахстанской области –
2016 год – 700,0;
акимат Костанайской области –
2016 год – 1 325,0,
2017 год – 1 400,0,
2018 год – 1 400,0,
2019 год – 1 500,0,
2020 год – 1 500,0.
11.
Проведение с привлечением неправительственных организаций (на областном, городском/ районном, сельском уровнях) оценки потребностей местного населения для выявления социальных проблем регионов для дальнейшего формирования тематики лотов государственного социального заказа
итоговые отчеты
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, АНК (по согласованию)
ежегодно, 20162020 годы
не требуется
12.
Организация обучения государственных служащих в рамках программ повышения квалификации по вопросам внедрения практических моделей местного самоуправления с привлечением экспертов из числа неправительственных организаций в качестве преподавателей
итоговые отчеты
АДГСПК (по согласованию), Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162020 годы
в пределах выделенных бюджетных средств
13.
Регулярное проведение совместно с неправительственными организациями в селах и городах обучающих курсов и школ среди государственных служащих, социально активных граждан, лидеров общественного мнения, представителей молодежных организаций по вопросам управления гражданскими инициативами
программа мероприятий
МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162020 годы
не требуется
14.
Обобщение позитивного опыта работы и потенциала неправительственных организаций по организации деятельности институтов местного самоуправления. Организация на базе административно-территориальных единиц регионов практики внедрения всех этапов реализации передаваемых государственных функций в гражданский сектор и развитие местного самоуправления для последующей трансформации опыта в другие регионы
рекомендации для акиматов областей, городов Астаны и Алматы
МНЭ (свод), акиматы областей, городов Астаны и Алматы

2016 – 2017 жылдар
талап етілмейді
15.
Үкіметтік емес ұйымдарды тарта отырып, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамытуға және аумақтарды басқару процестеріне халықтың қатысуын кеңейтуге бағытталған әлеуметтік жобаларды іске асыру
қорытынды есептер
ҰЭМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
ЖБ:
Ақмола облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 000,0,
2017 жылы – 2 000,0,
2018 жылы – 2 000,0,
2019 жылы – 2 000,0,
2020 жылы – 2 000,0;
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 3 500,0;
Жамбыл облысының әкімдігі – 2018 жылы – 1 900,0,
2019 жылы – 2 000,0, 2020 жылы – 2 100,0.
16.
"Үкіметтік емес ұйымдардың мамандары үшін жергілікті өзін-өзі басқару мектебі" республикалық семинарын ұйымдастыру және тәжірибені тарату бойынша ұсынымдар әзірлеу
жергілікті атқарушы органдар үшін ұсынымдар
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
2016 жыл бойы
ЖБ:
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 4 000,0.
17.
Үкіметтік емес ұйымдарды қоғамдық тәртіпті және құқық бұзушылықтардың алдын алуды қамтамасыз етуде еріктілердің халықтық топтарының қызметіне тарту және тәжірибені Қазақстан аумағында тарату
құқық қорғау және жергілікті атқарушы органдар үшін ұсынымдар
Қарағанды облысының әкімдігі
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
ЖБ:
Қарағанды облысының әкімдігі – 2016 жылы – 6 000,0;
2017 жылы – талап етілмейді;
2018 жылы – талап етілмейді;
2019 жылы – талап етілмейді;
2020 жылы – талап етілмейді.
18.
Үкіметтік емес ұйымдарды тарта отырып, ірі халықаралық іс-шараларға ("ЭКСПО-2017" және Универсиада – 2017) дайындалу үшін волонтерлер мектебін" ұйымдастыру, "Волонтер-2016" конкурсын өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
БҒМ
2016 жыл бойы
РБ:
БҒМ – 2016 жылы – 6 693,0
19.
Азаматтық қоғам өкілдерінен келіп түскен, халықты алаңдататын өзекті мәселелерге мониторинг жүргізу
қорытынды есептер
ДІАҚМ (жинақтау), ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жарты-жылдықтар бойынша, 2017 – 2020 жылдар
талап етілмейді
20.
Орталық және жергілікті мемлекеттік органдар бірінші басшыларының азаматтық сектор өкілдерімен тұрақты кездесулерін ұйымдастыру және өткізу
кездесу кестелері
ДІАҚМ (жинақтау), ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2017 – 2020 жылдар
талап етілмейді
3. Мемлекет пен үкіметтік емес ұйымдардың салалық ынтымақтастығын кеңейту
21.
Бұқаралық ақпарат құралдарының барлық түрлерін тарта отырып, үкіметтік емес ұйымдар қызметі саласындағы заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүргізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
АКМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жыл бойы
талап етілмейді
22.
Жалпы әлеуметтік жобаларды іске асыру кезінде салалық ынтымақтастық (верификациялау) қағидатын әзірлеу, талқылау және мемлекет пен үкіметтік емес ұйымдардың өзара іс-қимылы практикасына енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДІАҚМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, жергілікті атқарушы органдар, жұмыс тобының құрамындағы ҮЕҰ

2016 2017 годы
не требуется
15.
Реализация с привлечением неправительственных организаций социальных проектов, направленных на развитие местного самоуправления и расширение участия населения в процессах управления территориями
итоговые отчеты
МНЭ (свод), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162020 годы
МБ:
акимат Акмолинской области –
2016 год – 2 000,0,
2017 год – 2 000,0,
2018 год – 2 000,0,
2019 год – 2 000,0,
2020 год – 2 000,0;
акимат Восточно-Казахстанской области –
2016 год – 3 500,0;
акимат Жамбылской области –
2018 год – 1 900,0,
2019 год – 2 000,0,
2020 год – 2 100,0.
16.
Организация республиканского семинара "Школа местного самоуправления для специалистов неправительственных организаций" и выработка рекомендаций по распространению опыта
рекомендации для местных исполнительных органов
акимат Восточно-Казахстанской области
в течение 2016 года
МБ:
акимат Восточно-Казахстанской области –
2016 год – 4 000,0
17.
Привлечение неправительственных организаций к деятельности добровольных народных дружин в обеспечении общественного порядка и профилактике правонарушений и распространение опыта на территории Казахстана
рекомендации для правоохранительных и местных исполнительных органов
акимат Карагандинской области
ежегодно, 20162020 годы
МБ:
акимат Карагандинской области –
2016 год – 6 000,0;
2017 год – не требуется;
2018 год – не требуется;
2019 год – не требуется;
2020 год – не требуется.
18.
Организация с привлечением неправительственных организаций "Школы волонтеров для подготовки к крупным международным мероприятиям (EXPO - 2017 и Универсиада - 2017), проведение конкурса "Волонтер - 2016"
информация в МДРГО
МОН
в течение 2016 года
РБ:
МОН –
2016 год – 6 693,0
19.
Проведение мониторинга актуальных вопросов, волнующих население, поступивших от представителей гражданского общества
итоговые отчеты
МДРГО (свод), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
по полугодиям, 20172020 годы
не требуется
20.
Организация и проведение регулярных встреч первых руководителей центральных и местных государственных органов с представителями гражданского сектора
график встреч
МДРГО (свод), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20172020 годы
не требуется
3. Расширение отраслевого сотрудничества государства и неправительственных организаций
21.
Проведение информационно-разъяснительной работы по вопросам совершенствования законодательства в сфере деятельности неправительственных организаций с привлечением всех видов средств массовой информации
информация в МДРГО
МИК, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение 2016 года
не требуется
22.
Разработка, обсуждение и внедрение в практику взаимодействия государства и неправительственных организаций принципа отраслевого сотрудничества (верификации) при реализации общих социальных проектов
информация в Правительство Республики Казахстан
МДРГО (свод), МНЭ, МФ, местные исполнительные органы, НПО в составе рабочей группы

2016 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
23.
Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың, үкіметтік емес ұйымдар дерекқорының жұмысын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДІАҚМ, ИДМ
2016 жылғы 1-тоқсан
талап етілмейді
24.
Халықтың қажеттіліктерін талдау және бағалау, әлеуметтанушылық зерттеу қорытындылары мен үкіметтік емес ұйымдар ұсыныстары негізінде мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс лоттарының тақырыптарын қалыптастыру практикасын кеңейту
қорытынды есептер
ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
талап етілмейді
25.
Қазақстанның VII Азаматтық форумын Қазақстанның VIІI Азаматтық форумын Қазақстанның IХ Азаматтық форумын ұйымдастыру және өткізу
Азаматтық форумның ұсынымдары
ДІАҚМ (жинақтау), ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жылғы 4-тоқсан;
2018 жылғы 4-тоқсан;
2020 жылғы 4-тоқсан
РБ:
2016 жылы – 30 000,0,
2018 жылы – 20 000,0,
2020 жылы – 20 000,0.
26.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс қаражатын үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттарға қайта бөлу жөніндегі мәселені пысықтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МСМ (жинақтау), ДСӘДМ, БҒМ, ІІМ, АКМ, ҰЭМ, МҚІМ, ЭМ, Қаржымині
2016 жыл бойы
талап етілмейді
27.
Үкіметтік емес ұйымдар жетістіктерінің салалық көрмелерін, әлеуметтік идеялар мен үкіметтік емес ұйымдар жобаларының жәрмеңкелерін өткізу
ҮЕҰ жобалары мен жетістіктерінің каталогы
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҚХА (келісім бойынша)
2016 – 2020 жылдар
ЖБ:
Атырау облысының әкімдігі – 2016 жылы – 1 400,0,
2017 жылы – 1 400,0,
2018 жылы – 1 400,0,
2019 жылы – 1 400,0,
2020 жылы – 1 400,0;
Қарағанды облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 590,0,
2017 жылы – 2 590,0,
2018 жылы – 2 590,0,
2019 жылы – 2 590,0;
Павлодар облысының әкімдігі – 2016 жылы – 300,0,
2017 жылы – 300,0,
2018 жылы – 300,0,
2019 жылы – 300,0,
2020 жылы – 300,0.
28.
Үкіметтік емес ұйымдарға сыйлықақы беру бойынша конкурс ұйымдастыру
ДІАҚМ-ның бұйрығы
ДІАҚМ
2017 – 2020 жылдар
РБ:
ДІАҚМ
2017 жылы – 68 070,0,
2018 жылы – 64 935,0,
2019 жылы – 64 935,0,
2020 жылы – 70 906,0.
29.
Үкіметтік емес ұйымдардың облыстық форумдарын өткізу
форумдардың ұсынымдары
ДІАҚМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016, 2019 жылдар
ЖБ:
Астана қаласының әкімдігі – 2016 жылы – 5 000,0;
Ақмола облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 500,0;
Ақтөбе облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 700,0;
Алматы облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2000,0;
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2000,0;

4-квартал 2016 года
не требуется
23.
Организация работы оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций, базы данных неправительственных организаций
информация в Правительство Республики Казахстан
МДРГО, МИР
1-квартал 2016 года
не требуется
24.
Расширение практики формирования тематики лотов государственного социального заказа на основе анализа и оценки потребностей населения, итогов социологических исследований и предложений неправительственных организаций
итоговые отчеты
ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162020 годы
не требуется
25.
Организация и проведение:
VII Гражданского форума Казахстана
VIII Гражданского форума Казахстана
IX Гражданского форума Казахстана
рекомендации Гражданского форума
МДРГО (свод), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
4-квартал 2016 года;
4-квартал 2018 года;
4-квартал 2020 года
РБ:
2016 год – 30 000,0;
2018 год – 20 000,0;
2020 год – 20 000,0.
26.
Организация работы по проработке вопроса по перераспределению средств государственного социального заказа на гранты для неправительственных организаций
информация в Правительство Республики Казахстан
МКС (свод), МЗСР, МОН, МВД, МИК, МНЭ,
МДГС, МЭ, МФ
в течение
2016 года
не требуется
27.
Проведение отраслевых выставок достижений неправительственных организаций, ярмарок социальных идей и проектов неправительственных организаций
каталог проектов и достижений НПО
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, АНК (по согласованию)
20162020 годы
акимат Атырауской области –
2016 год – 1 400,0,
2017 год – 1 400,0,
2018 год – 1 400,0,
2019 год – 1 400,0,
2020 год – 1 400,0;
акимат Карагандинской области –
2016 год – 2 590,0,
2017 год – 2 590,0,
2018 год – 2 590,0,
2019 год – 2 590,0;
акимат Павлодарской области –
2016 год – 300,0,
2017 год – 300,0,
2018 год – 300,0,
2019 год – 300,0,
2020 год – 300,0.
28.
Организация конкурса по премированию неправительственных организаций
приказ МДРГО
МДРГО
20172020 годы
РБ:
МДРГО –
2017 год – 68 070,0;
2018 год – 64 935,0;
2019 год – 64 935,0;
2020 год – 70 906,0.
29.
Проведение областных форумов неправительственных организаций
рекомендации форумов
МДРГО (свод), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2016, 2019 годы
МБ:
акимат г. Астаны – 2016 год – 5 000,0;
акимат Акмолинской области –
2016 год – 2 500,0;
акимат Актюбинской области –
2016 год – 2 700,0;
акимат Алматинской области –
2016 год – 2000,0;
акимат Восточно-Казахстанской области –
2016 год – 2000,0;
акимат Жамбылской области –

Жамбыл облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 300,0,
2019 жылы – 3 000,0;
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 1 600,0;
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 1 700,0
30.
Үкіметтік емес ұйымдар әлеуметтік идеяларының "Үздік әлеуметтік әріптес" конкурсын өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі
2016 жыл
ЖБ:
Алматы қаласының әкімдігі – 2016 жылы – 5 000,0
31.
"Үкіметтік емес ұйымдардың Қазақстанда іске асырылатын "Үздік әлеуметтік жобалары" конкурсын ұйымдастыру
конкурстық комиссияның шешімі
Еңбекмині (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
талап етілмейді
32.
Үкіметтік емес ұйымдармен бірлесіп, әртүрлі өңірлерде Азаматтардың әлеуметтік проблемалары картасына сәйкес проблемаларды шешуге бағытталған әлеуметтік жобаларды іске асыру
қорытынды есептер
ДІАҚМ (жинақтау), ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде бөлінген бюджет қаражаты шегінде
33.
Уәкілетті орган жанындағы үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру
отырыстар хаттамалары
ДІАҚМ
2016 – 2020 жылдар
талап етілмейді
34.
"Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасымен бірлесіп, мемлекеттік функцияларды азаматтық секторға беру мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдар үшін оқыту семинарларын өткізу
ДІАҚМ-ге ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), Қазақстанның азаматтық альянсы (келісім бойынша), "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы (келісім бойынша), ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 жыл
талап етілмейді
35.
"БАҚ және ҮЕҰ қоғамдағы құқық бұзушылықтарға "мүлдем төзбеушілікті", сондай-ақ халықтың сыбайлас жемқорлыққа қарсы түсінігін қалыптастырушы құрал ретінде" атты тақырыпқа республикалық семинарлар мен өңірлік дөңгелек үстелдер ұйымдастыру және өткізу
мемлекеттік органдарға арналған ұсынымдар
АКМ (жинақтау), ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 – 2017 жылдар
РБ:
АКМ – 2016 жылы – 5 000,0,
2017 жылы – 5 000,0.
36.
Жергілікті атқарушы органдар өкілдері үшін үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл тиімділігі мәселелері жөніндегі семинарларды ұйымдастыру және өткізу
мемлекеттік органдарға ұсынымдар
ДІАҚМ
2017 жыл
РБ:
ДІАҚМ – 2017 жылы – 2 125,5
37.
Үкіметтік емес ұйымдарымен бірлесіп, "Бұйымдарды ЭКСПО-2017 көрмесіне ұсыну перспективасымен мүгедектерді оқыту арқылы халықтық қолөнерді дамыту және оларды жұмысқа орналастыру" әлеуметтік жобасын іске асыру
қорытынды есептер
Алматы облысының әкімдігі
2016 – 2017 жылдар
ЖБ:

2016 год – 2 300,0,
2019 год – 3 000,0;
акимат Западно-Казахстанской области –
2016 год – 1 600,0;
акимат Северо-Казахстанской области –
2016 год – 1 700,0.
30.
Проведение конкурса социальных идей неправительственных организаций "Лучший социальный партнер"
информация в МДРГО
акимат г. Алматы
2016 год
МБ:
акимат г. Алматы –
2016 год – 5 000,0
31.
Организация и проведение конкурса "Лучшие социальные проекты неправительственных организаций, реализуемые в Казахстане"
решение конкурсной комиссии
МТСЗН (свод), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162020 годы
не требуется
32.
Реализация в различных регионах совместно с неправительственными организациями социальных проектов, направленных на решение проблем в соответствии с Картой социальных проблем граждан
итоговые отчеты
МДРГО (свод), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162020 годы
в пределах выделенных бюджетных средств в рамках государственного социального заказа
33.
Организация деятельности Координационного совета по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе
протокол заседаний
МДРГО
2016 2020 годы
не требуется
34.
Проведение совместно с Национальной палатой предпринимателей "Атамекен" обучающих семинаров для неправительственных организаций по вопросам передачи государственных функций в гражданский сектор
информация в МДРГО
МНЭ (свод), Гражданский альянс Казахстана (по согласованию), Национальная палата предпринимателей "Атамекен" (по согласованию), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2016 год
не требуется
35.
Организация и проведение республиканских семинаров и региональных круглых столов на тему: "СМИ и НПО как инструмент формирования "нулевой терпимости" к правонарушениям в обществе, а также антикоррупционного сознания у населения"
рекомендации для государственных органов
МИК (свод), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
20162017 годы
РБ:
МИК –
2016 год – 5 000,0;
2017 год – 5 000,0.
36.
Организация и проведение семинаров для представителей местных исполнительных органов по вопросам эффективности взаимодействия с неправительственными организациями
рекомендации для государственных органов
МДРГО
2017 год
РБ:
МДРГО –
2017 год – 2 125,5
37.
Реализация совместно с неправительственными организациями социального проекта "Развитие народных ремесел через обучение инвалидов и их трудоустройство, с перспективой предоставления изделий на выставке ЭКСПО-2017"
итоговые отчеты
акимат Алматинской области
20162017 годы
МБ:
акимат Алматинской области –

Алматы облысының әкімдігі – 2016 жылы – 3 000,0;
2017 жылы – 3 000,0.
38.
Халыққа және ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялаудың жаңа жүйесін, "Ауыл шаруашылығы кооперациясы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын түсіндіру үшін салалық одақтар, қауымдастықтар қатарынан үкіметтік емес ұйымдардың өкілдерін тарту
ДІАҚМ-ге ақпарат
АШМ
2016 жыл
талап етілмейді
39.
Үкіметтік емес ұйымдар өкілдерінің Қазақстанның биоәралуандығын қорғау және сақтау мәселелері бойынша баспасөз турлары сериясына қатысуын ұйымдастыру
ДІАҚМ-ге ақпарат
АШМ
2016 жыл
талап етілмейді
4. Қайырымдылық мәдениетін және әлеуметтік жауапкершілікті
дамытудағы үкіметтік емес ұйымдардың рөлі
40.
Кіші Отанын дамытуға қатысуға халықты, бизнес-құрылымдар, үкіметтік емес ұйымдар өкілдерін және волонтерлерді ынталандыруға, көтермелеуге және жігерлендіруге бағытталған "Жомарт жүрек" әлеуметтік жобасын іске асыру
қорытынды есептер
ДІАҚМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
2017 – 2018 жылдар
РБ:
ДІАҚМ – 2018 жылы – 13 000,0,
2019 жылы – 13 000,0,
2020 жылы – 13 000,0.
41.
ҮЕҰ-мен бірлесіп, өңірлер бөлінісінде жыл сайынғы жерлестер слетін өткізу
іс-шаралар ұсынымдары
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 жыл
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі – 9,5,
Ақтөбе обласының әкімдігі – 8,0,
Алматы обласының әкімдігі – 15,0,
Павлодар облысының әкімдігі – 3,3,
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі – 6,0.
42.
Меценаттардың, қайырымдылық жасаушылардың қатысуымен форумдар өткізу
форумның ұсынымдары
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ДІАҚМ
2017 жыл
Алматы облысының әкімдігі – 60,0, Қызылорда облысының әкімдігі – 3,6,
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі – 45,6, Алматы қаласының әкімдігі – 10,0,
Қарағанды облысының әкімдігі – 4,3,
Қостанай облысының әкімдігі – 3,2.
43.
Республикалық және өңірлік деңгейлерде Қазақстанда қайырымдылықты, оның ішінде Қазақстан халқы Ассамблеясының аясындағы, осы саладағы үкіметтік емес ұйымдардың рөлін дамыту мәселелерін талқылау жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру
мемлекеттік органдар мен ҮЕҰ үшін ұсынымдар
Еңбекмині, мүдделі мемлекеттік органдар, "Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
2016 – 2020 жылдар
талап етілмейді
44.
Үкіметтік емес ұйымдармен бірлесіп, қайырымдылық іс-шаралары кешенін ("Қайырымдылық керуені", "Қайырымды істер эстафетасы" және т.б.), оның ішінде Қазақстан халқы Ассамблеясының бастамасымен ұйымдастыру
Бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланымдар
Еңбекмині, мүдделі мемлекеттік органдар, "Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
демеушілер қаражаты
45.
Әлеуметтік жауапкершілікті және қайырымдылық мәдениетін ынталандыруға, оның ішінде үкіметтік емес ұйымдардың, бизнес құрылымдары мен азаматтардың бірлескен қайырымдылық жобаларын іске асырудың табысты тәжірибелерін бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуге бағытталған жарияланымдарды ұйымдастыру
Бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланымдар
АКМ (БАҚ-та жария ету), ОМО (материалдарды әзірлеу), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2016 – 2020 жылдар
бөлінген қаражат шегінде
46.
Қайырымдылық ұйымдары мен донорлар өкілдерінің республикалық съезін өткізу, Қазақстан халқы Ассамблеясының бастамасымен қайырымдылық науқанына бастамашылық ету
съезд ұсынымдары
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, Еңбекмині, ДСМ, БҒМ, ДІАҚМ
2016 – 2018 жылдар
РБ:

2016 год – 3 000,0;
2017 год – 3000,0.
38.
Привлечение представителей неправительственных организаций из числа отраслевых союзов, ассоциаций для разъяснения населению и сельхозтоваропроизводителям новой системы субсидирования агропромышленного комплекса, Закона Республики Казахстан "О сельхозкооперации"
информация в МДРГО
МСХ
2016 год
не требуется
39.
Организация участия представителей неправительственных организаций в серии пресс-туров по вопросам охраны и сохранения биоразнообразия Казахстана
информация в МДРГО
МСХ
2016 год
не требуется
4. Роль неправительственных организаций в развитии культуры благотворительности и социальной ответственности
40.
Реализация социального проекта "Жомарт жүрек", направленного на стимулирование, поощрение и мотивацию населения, представителей бизнес-структур, неправительственных организации и волонтеров к участию в развитии малой родины
итоговые отчеты
МДРГО (свод), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 2018 2020 годы
РБ:
МДРГО –
2018 год – 13 000,0;
2019 год – 13 000,0;
2020 год – 13 000,0.
41.
Проведение совместно с НПО ежегодного слета уроженцев в разрезе регионов
рекомендации мероприятия
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
2017 год
акимат Западно-Казахстанской области – 9,5,
акимат Актюбинской области – 8,0,
акимат Алматинской области – 15,0,
акимат Павлодарской области – 3,3,
акимат Южно-Казахстанской области – 6,0.
42.
Форумы с участием меценатов, благотворителей
рекомендации форума
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МДРГО
2017 год
акимат Алматинской области – 60,0,
акимат Кызылординской области – 3,6,
акимат Южно-Казахстанской области – 45,6,
акимат г. Алматы – 10,0,
акимат Карагандинской области – 4,3,
акимат Костанайской области – 3,2.
43.
Организация мероприятий на республиканском и региональном уровнях по обсуждению вопросов развития благотворительности в Казахстане, в том числе под эгидой Ассамблеи народа Казахстана, и роли неправительственных организаций в данной сфере
рекомендации для государственных органов и НПО
МТСЗН, заинтересованные государственные органы,
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162020 годы
не требуется
44.
Организация совместно с неправительственными организациями комплекса благотворительных мероприятий ("Караван милосердия", "Эстафета добрых дел" и др.), в том числе под эгидой Ассамблеи народа Казахстана
публикации в средствах массовой информации
МТСЗН, заинтересованные государственные органы, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию),
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20162020 годы
спонсорские средства
45.
Организация публикаций в средствах массовой информации, направленных на стимулирование социальной ответственности и культуры благотворительности, в том числе освещение успешного опыта реализации совместных благотворительных проектов неправительственных организаций, бизнес-структур и граждан
публикации в средствах массовой информации
МИК
(освещение в СМИ), ЦГО (подготовка материалов), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
20162020 годы
в пределах выделенных средств
46.
Проведение республиканского съезда представителей благотворительных организаций и доноров, инициирование благотворительной кампании под эгидой Ассамблеи народа Казахстана
рекомендации съезда
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МТСЗН, МЗ, МОН, МДРГО
20162018 годы
РБ:

2016 жылы – 21 977,0,
2017 жылы – 21 977,0,
2018 жылы – 21 977,0.
47.
Халықтың әлеуметтік белсенділігін арттыруға және қайырымдылық мәдениетін ілгерілетуге бағытталған "Елімнің тағдыры – менің тағдырым" акциясын үкіметтік емес ұйымдардың жобалары мен азаматтардың жеке бастамаларын мысалға ала отырып өткізу
бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланымдар
Павлодар облысының әкімдігі
2016 – 2020 жылдар
ЖБ:
Павлодар облысының әкімдігі – 2016 жылы – 1 200,0,
2017 жылы – 1 200,0,
2018 жылы – 1 200,0,
2019 жылы – 1 200,0,
2020 жылы – 1 200,0.
48.
Әлеуметтік кәсіпкерлік шеңберінде қосымша инвестициялар тарту жөнінде үкіметтік емес ұйымдарды оқыту бойынша семинарлар өткізу
қорытынды есептер
Астана қаласының әкімдігі
2016 – 2020 жылдар
ЖБ:
Астана қаласының әкімдігі – 2016 жылы – 4 000,0,
2017 жылы – 4 500,0,
2018 жылы – 5 000,0,
2019 жылы – 5 500,0,
2020 жылы – 6 000,0.
49.
Үкіметтік емес ұйымдардың қайырымдылықты дамытуға қатысуының әртүрлі модельдері мен нысандарын қолданудың шетелдік тәжірибесі мен табысты практикаларын зерделеу. Шетелдік тәжірибе мен табысты практикаларды ескере отырып, Қазақстандағы ұйымдастырушылық және заңнамалық практиканы жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды пысықтау
ДІАҚМ-ге ақпарат
ДІАҚМ, Еңбекмині, СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
5. Халықаралық үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылдың басым бағыттары
50.
Халықаралық және шетелдік үкіметтік емес ұйымдардың қызметін реттеу, олардың жария есептілігінің рәсімдері мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасын талдау
ДІАҚМ-ге ақпарат
СІМ, ХҮЕҰ (келісім бойынша) жұмыс тобының шеңберінде
2016 жылғы 4-тоқсан
талап етілмейді
51.
Халықаралық үкіметтік емес ұйымдардың жыл сайынғы "Мол мүмкіндіктер" жәрмеңкесін және үкіметтік емес ұйымдарға гранттар ұсынатын халықаралық ұйымдардың (донорлар) форумын өткізу
жәрмеңкелер каталогы
ДІАҚМ (жинақтау), СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар, АКМ, (БАҚ-та жария ету), ХҮЕҰ (келісім бойынша)
2016 жылғы 4-тоқсан
РБ:
ДІАҚМ – 6 223,8
52.
Халықаралық ұйымдардың Қазақстан аумағындағы әртүрлі салалардағы жобалар мен бағдарламалардың іске асырылу жоспарларын тұрақты талқылау
сессиялар хаттамалары
ДІАҚМ, СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар, ХҮЕҰ (келісім бойынша)
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
талап етілмейді
53.
Салалық бағыттарға сәйкес халықаралық үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды ұйымдастыру және бірлескен жобалық қызметті жүзеге асыру
бағдарламалар, ұсынымдар
ДІАҚМ (жинақтау), ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2017 – 2020 жылдар
талап етілмейді

2016 год – 21 977,0,
2017 год – 21 977,0,
2018 год – 21 977,0.
47.
Проведение акции "Судьба страны - моя судьба", направленной на повышение социальной активности населения и продвижение культуры благотворительности на примере проектов неправительственных организаций и личных инициатив граждан
публикации в средствах массовой информации
акимат Павлодарской области
20162020 годы
МБ:
акимат Павлодарской области –
2016 год – 1 200,0,
2017 год – 1 200,0,
2018 год – 1 200,0,
2019 год – 1 200,0,
2020 год – 1 200,0.
48.
Проведение семинаров по обучению неправительственных организаций по привлечению дополнительных инвестиций в рамках социального предпринимательства
итоговые отчеты
акимат г. Астаны
20162020 годы
МБ:
акимат г. Астаны –
2016 год – 4 000,0,
2017 год – 4 500,0,
2018 год – 5 000,0,
2019 год – 5 500,0,
2020 год – 6 000,0.
49.
Изучение зарубежного опыта и успешных практик применения различных моделей и форм участия неправительственных организаций в развитии благотворительности. Выработка предложений с учетом зарубежного опыта и успешных практик по совершенствованию организационной и законодательной практики в Казахстане
информация в МДРГО
МДРГО, МТСЗН, МИД, заинтересованные государственные органы
4-квартал 2016 года
не требуется
5. Приоритетные направления взаимодействия с международными неправительственными организациями
50.
Анализ законодательства Республики Казахстан по вопросам регулирования деятельности международных и иностранных неправительственных организаций, процедур их публичной отчетности
информация в МДРГО
МИД, МНПО (по согласованию) в рамках рабочей группы
4-квартал 2016 года
не требуется
51.
Проведение ежегодной ярмарки международных неправительственных организаций "Широкие возможности" и форума международных организаций, предоставляющих гранты неправительственным организациям (доноры)
каталог ярмарки
МДРГО (свод), МИД, заинтересованные государственные органы, МИК (освещение в СМИ), МНПО (по согласованию)
4-квартал 2016 года
РБ:
МДРГО – 6 223,8
52.
Регулярное обсуждение планов реализации международными организациями проектов и программ в различных сферах на территории Казахстана
протоколы сессий
МДРГО, МИД, заинтересованные государственные органы, МНПО (по согласованию)
ежегодно, 20162020 годы
не требуется
53.
Организация взаимодействия с международными неправительственными организациями в соответствии с отраслевой направленностью и осуществление совместной проектной деятельности
программы, рекомендации
МДРГО (свод), ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20182020 годы
не требуется

6. Қоғамдық сананы жаңғырту:
мемлекеттің және үкіметтік емес ұйымдардың өзара іс-қимылы
54.
Үкіметтік емес ұйымдармен бірлесіп, "Әлеуметтік бастамалар картасы" жобасын енгізу және іске асыру арқылы жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін шешуге бағытталған іс-шараларды ұйымдастыру
жобаларды іске асыру, қорытынды есептер
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2018 – 2020 жылдар
РБ:
ДІАҚМ – 2018 жылы – 37 000,0,
2019 жылы – 37 000,0,
2020 жылы – 37 000,0.
55.
"Болашаққа бағдар: қоғамдық сананы жаңғырту" идеологиялық
платформасын қолдауда Қазақстанның этномәдени бірлестіктерін біріктіру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру
қорытынды есептер
ДІАҚМ, МСМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша)
жыл сайын, 2018 – 2020 жылдар
РБ:
ДІАҚМ – 2018 жылы – 5 000,0,
2019 жылы – 5 000,0,
2020 жылы – 5 000,0.
56.
ҮЕҰ арасында мемлекеттік тілді ілгерілету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру
қорытынды есептер
ДІАҚМ, МСМ, ОМО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2018 – 2020 жылдар
РБ:
ДІАҚМ – 2018 жылы – 5 000,0,
2019 жылы – 5 000,0,
2020 жылы – 5 000,0.
57.
Жыл сайынғы "Асар" үшжақты әріптестік (мемлекет, бизнес, ҮЕҰ) форумын өткізу
форумның ұсынымдары
ДІАҚМ, ОМО,
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2017 – 2020 жылдар
РБ:
ДІАҚМ – 2017 жылы – 3 100,0,
2018 жылы – 8 987,0,
2019 жылы – 8 987,0,
2020 жылы – 8 987,0.
58.
Волонтерлік қызмет мәселелері бойынша халықты хабардар ету жүйесін жетілдіру
қорытынды есептер
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2017 – 2020 жылдар
РБ:
ДІАҚМ – 2017 жылы – 9 150,0,
2018 жылы – 9 150,0,
2019 жылы – 9 150,0,
2020 жылы – 9 150,0.
59.
Волонтерлер корпусын (волонтерлер корпусын, желілерін, коалицияларын, қозғалыстарын, волонтерлердің ашық дерекқорын құру және т.б.) дамыту
қорытынды есептер
ДІАҚМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2017 – 2020 жылдар
Алматы қаласының әкімдігі 2017 жылы – 6 900,0;
Ақмола облысының әкімдігі – 2018 жылы – 8 000,0,
2019 жылы – 8 000,0,
2020 жылы – 8 000,0;
Атырау облысының әкімдігі – 2017 жылы – 5 200,0,
2018 жылы – 5 200,0,
2019 жылы – 5 200,0;
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі – 2017 жылы – 11 009,0,
2018 жылы – 11 009,0,
2019 жылы – 11 009,0;
Қостанай облысының әкімдігі – 2017 жылы – 3 000,0,
2018 жылы – 3 000,0,
2019 жылы – 3 000,0,
2020 жылы – 3 000,0;
Маңғыстау облысының әкімдігі – 2017 жыл – 4 000,0;
Павлодар облысының әкімдігі – 2017 жылы – 1 200,0,
2018 жылы – 1 200,0,
2019 жылы – 1 200,0,
2020 жылы – 1 200,0;
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі – 2017 жылы – 398,4,

6. Модернизация общественного сознания: взаимодействие государства и неправительственных организаций
54.
Организация совместно с неправительственными организациями мероприятий, направленных на решение актуальных вопросов местного сообщества через внедрение и реализацию проекта "Әлеуметтік бастамалар картасы"
реализация проекта, итоговые отчеты
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20182020 годы
РБ:
МДРГО –
2018 год – 37 000,0,
2019 год – 37 000,0,
2020 год – 37 000,0.
55.
Организация мероприятий по консолидации этнокультурных объединений Казахстана в поддержку идеологической платформы "Взгляд в будущее: модернизация общественного сознания"
итоговые отчеты
МДРГО, МКС, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ежегодно, 2018 2020 годы
РБ:
МДРГО –
2018 год – 5 000,0,
2019 год – 5 000,0,
2020 год – 5 000,0.
56.
Организация мероприятий по продвижению государственного языка среди НПО
итоговые отчеты
МДРГО, МКС, ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20182020 годы
РБ:
МДРГО –
2018 год – 5 000,0,
2019 год – 5 000,0,
2020 год – 5 000,0.
57.
Проведение ежегодного форума трехстороннего партнерства "Асар" (государство, бизнес, НПО)
рекомендации форума
МДРГО, ЦГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 2017 2020 годы
2017 год – 3 100,0,
2018 год – 8 987,0,
2019 год – 8 987,0,
2020 год – 8 987,0.
58.
Совершенствование системы информирования населения по вопросам волонтерской деятельности
итоговые отчеты
МДРГО,
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 20172019 годы
РБ: МДРГО
2017 год – 9 150,0,
2018 год – 9 150,0,
2019 год – 9 150,0.
59.
Развитие волонтерского корпуса (создание волонтерских корпусов, сетей, коалиций, движений, открытой базы данных волонтеров и пр.)
итоговые отчеты
МДРГО, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
20172020 годы
акимат г. Алматы –
2017 год – 6 900,0;
акимат Акмолинской области –
2018 год – 8 000,0,
2019      год – 8 000,0,
2020 год – 8 000,0;
акимат Атырауской области –
2017 год – 5 200,0,
2018      год – 5 200,0,
2019 год – 5 200,0;
акимат Западно-Казахстанской области –2017 год – 11 009,0,
2018      год – 11 009,0,
2019 год – 11 009,0;
акимат Костанайской области –
2017 год – 3 000,0,
2018      год – 3 000,0,
2019 год – 3 000,0,
2020 год – 3 000,0;
акимат Мангистауской области –
2017 год – 4 000,0;
акимат Павлодарской области –
2017 год – 1 200,0,
2018      год – 1 200,0,
2019 год – 1 200,0,
2020 год – 1 200,0;
акимат Южно-Казахстанской области –
2017 год – 398,4,

2018 жылы – 398,4,
2019 жылы – 398,4,
2020 жылы – 398,4.
60.
Республикалық волонтерлер форумын өткізу
қорытынды есептер
Павлодар облысы
2017 жыл
Павлодар облысының әкімдігі – 5 000,0
61.
Үкіметтік емес ұйымдар үшін "Азаматтық (ресурстық) орталықтар" қызметінің жұмыс істеуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету
қорытынды есептер
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2016 – 2020 жылдар
РБ:
ДІАҚМ – 2018 жылы – 69 251,0;
ЖБ:
Жамбыл облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 200,0,
2017 жылы – 2 300,0,
2018 жылы – 2 300,0,
2019 жылы – 2 400,0,
2020 жылы – 2 500,0;
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 1 000,0;
Қарағанды облысының әкімдігі – 2016 жылы – 2 900,0,
2017 жылы – 2 900,0,
2018 жылы – 2 900,0,
2019 жылы – 2 900,0;
Қостанай облысының әкімдігі – 2016 жылы – 13 850,0,
2017 жылы – 14 280,0,
2018 жылы – 14 280,0,
2019 жылы – 14 500,0,
2020 жылы – 14 500,0;
Маңғыстау облысының әкімдігі – 2016 жылы – 18 000,0;
Павлодар облысының әкімдігі – 2016 жылы – 700,0,
2017 жылы – 700,0,
2018 жылы – 700,0,
2019 жылы – 700,0,
2020 жылы – 700,0;
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі – 2016 жылы – 3 000,0.
62.
"Туған жерге тағзым" акциясын өткізу
қорытынды есептер
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын, 2018 – 2020 жылдар
РБ:
ДІАҚМ – 2018 жылы – 10 000,0,
2019 жылы – 10 000,0,
2020 жылы – 10 000,0;
демеушілер қаражаты
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚХА
Қазақстан халқы Ассамблеясы
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҰЭМ
ИДМ
ДІАҚМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі
АКМ
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
МҚІСҚА
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
СІМ
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ДСМ
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
МСМ
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
БҒМ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
АШМ
МҚІМ
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі
ДСӘДМ
ЖБ
ХҮЕҰ
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік дамыту министрлігі
жергілікті бюджет
халықаралық үкіметтік емес ұйымдар
ЖӨБ
жергілікті өзін-өзі басқару
ҮЕҰ
үкіметтік емес ұйымдар
ҚР
Қазақстан Республикасы
РБ
республикалық бюджет
ОМО
орталық мемлекеттік органдар
"АБҚО"
КЕАҚ
"Азаматтық бастамаларды қолдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

2018      год – 398,4,
2019 год – 398,4,
2020 год – 398,4.
60.
Проведение республиканского форума волонтеров
итоговые отчеты
Павлодарская область
2017 год
акимат Павлодарской области – 5000,0
61.
Организация и обеспечение функционирования деятельности "Гражданских (ресурсных) центров" для неправительственных организаций
итоговые отчеты
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 2016 2020 годы
РБ:
МДРГО –
2018 год – 69 251,0;
МБ:
акимат Жамбылской области –
2016 год – 2 200,0,
2017 год – 2 300,0,
2018 год – 2 300,0,
2019 год – 2 400,0,
2020 год – 2 500,0;
акимат Западно -Казахстанской области –
2016 год – 1 000,0;
акимат Карагандинской области –
2016 год – 2 900,0,
2017 год – 2 900,0,
2018 год – 2 900,0,
2019 год – 2 900,0;
акимат Костанайской области –
2016 год – 13 850,0,
2017 год – 14 280,0,
2018 год – 14 280,0,
2019 год – 14 500,0,
2020 год – 14 500,0;
акимат Мангистауской области –
2016 год – 18 000,0;
акимат Павлодарской области –
2016 год – 700,0,
2017 год – 700,0,
2018 год – 700,0,
2019 год – 700,0,
2020 год – 700,0;
акимат Южно-Казахстанской области-
2016 год – 3 000,0.
62.
Проведение акции "Туған жерге тағзым"
итоговые отчеты
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно, 2018 2020 годы
РБ:
МДРГО –
2018 год – 10 000,0,
2019 год – 10 000,0,
2020 год – 10 000,0;
спонсорские средства
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АНК
Ассамблея народа Казахстана
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МИР
МДРГО
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Министерство по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
МИК
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
АДГСПК
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МКС
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МДГС
Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан
МЗСР
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МБ
местный бюджет
МНПО
международные неправительственные организации
МСУ
местное самоуправление
НПО
неправительственные организации
РК
Республика Казахстан
РБ
республиканский бюджет
ЦГО
центральные государственные органы
НАО "ЦПГИ"
некоммерческое акционерное общество "Центр поддержки гражданских инициатив"