Заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту жөніндегі комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 тамыздағы № 102-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту жөніндегі комиссия туралы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
Заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр      Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 13 тамыздағы
№ 102-ө өкіміне
қосымша
Заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту жөніндегі комиссиясының құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерістер енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 21.05.2019 № 87-ө өкімімен; 13.12.2019 № 925 қаулысымен; 18.05.2020 № 71-ө; 23.10.2020 № 137-ө өкімдерімен; ҚР Үкіметінің 26.02.2021 № 98; 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының Әділет министрі, төраға Қазақстан Республикасының Әділет вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Заңнама департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының мүшесі (келісім бойынша)
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің хатшысы - Аппарат басшысы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының директоры (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің аппарат басшысы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бірінші орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 13 тамыздағы
№ 102-ө өкімімен
бекітілген
Заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту жөніндегі комиссия туралы ереже

О Комиссии по систематизации законодательства и его модернизации
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 августа 2018 года № 102-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
О Комиссии по систематизации законодательства и его модернизации
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В целях выработки предложений по систематизации законодательства и его модернизации:
1. Образовать Комиссию по систематизации законодательства и его модернизации (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
Премьер-Министр       Б. Сагинтаев
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 августа 2018 года № 102-p
Состав
Комиссии по систематизации законодательства и его модернизации
Сноска. Состав с изменениями, внесенными распоряжениями Премьер-Министра РК от 21.05.2019 № 87-р; постановлением Правительства РК от 13.12.2019 № 925; от 18.05.2020 № 71-р; от 23.10.2020 № 137-р; постановлением Правительства РК от 26.02.2021 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.03.2021 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Министр юстиции Республики Казахстан, председатель
вице-министр юстиции Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента законодательства Министерства юстиции Республики Казахстан, секретарь
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию)
член Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан (по согласованию)
член Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
заместитель Министра обороны Республики Казахстан
заместитель Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
вице-министр энергетики Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства национальной экономики Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
руководитель аппарата Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию)
секретарь Высшего Судебного Совета Республики Казахстан - руководитель Аппарата (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (по согласованию)
судья Верховного Суда Республики Казахстан (по согласованию);
директор республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан
заместитель председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (по согласованию)
первый заместитель председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию)
первый заместитель Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 августа 2018 года №102-р
Положение
о Комиссии по систематизации законодательства и его модернизации

1. Жалпы ережелер
1. Заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асыратын консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
4. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 21.05.2019 № 87-ө өкімімен.
2. Комиссияның негізгі міндеті
5. Комиссияның негізгі міндеті:
1) заңнаманы жүйелеудің басым бағыттары;
2) заңнаманы жүйелеу әдіснамасын жетілдіру;
3) заңнаманы жүйелеу бойынша шетелдік тәжірибені пайдалану;
4) заңнама салаларының және кіші салаларының біркелкі дамуын қамтамасыз ету;
5) заңнама салаларының кодификациялануын және шоғырлануын одан әрі дамытудың перспективаларын анықтау;
6) заңнамаларды жаңғырту мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
6. Комиссияны ұйымдастыру және жұмыс тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Комиссия по систематизации законодательства и его модернизации (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, осуществляющим выработку предложений по систематизации законодательства и его модернизации.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Рабочим органом Комиссии является Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
Сноска. Пункт 4 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 21.05.2019 № 87-р.
2. Основная задача Комиссии
5. Основной задачей Комиссии является выработка предложений по вопросам:
1) приоритетных направлений систематизации законодательства;
2) совершенствования методологии систематизации законодательства;
3) использования зарубежного опыта по систематизации законодательства;
4) обеспечения равномерного развития отраслей и подотраслей законодательства;
5) определения перспектив дальнейшего развития кодификации и консолидации отраслей законодательства;
6) модернизации законодательства.
3. Организация деятельности Комиссии
6. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.