"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жарнама мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 14 ақпандағы № 21-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жарнама мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының жауапты орталық мемлекеттік органдары, жергiлiктi атқарушы органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және тізбеде белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі тоқсан қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 14 ақпандағы
№ 21 өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 8 января 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам рекламы"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 февраля 2019 года № 21-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 8 января 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам рекламы" (далее – перечень).
2. Ответственным центральным государственным органам, местным исполнительным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством Республики Казахстан порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов;
2) принять в установленном порядке соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Министерство национальной экономики Республики Казахстан в установленный перечнем срок.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, проинформировать Правительство Республики Казахстан.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 февраля 2019 года № 21-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жарнама мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемле-кеттік орган
Орын-дау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 8 января 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам рекламы"
№ п/п Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1 2 3 4 5 6
1.

"Елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 121 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2019 жылғы ақпан
С. М. Жұманғарин
2.
"Сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер аумағы шегінде республикалық және облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде, сондай-ақ аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде, аудандық маңызы бар қалалардағы, ауылдардағы, кенттердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыны есептеу және төлеу қағидаларын, сондай-ақ оның мөлшерлемелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 қазандағы № 1055 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2019 жылғы ақпан
С. М. Жұманғарин
3.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2019 жылғы ақпан
С. М. Жұманғарин
4.
"Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 16 маусымдағы № 353 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АКМ
2019 жылғы ақпан
Н. Ө. Мәуберлинова
5.
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2019 жылғы ақпан
Р. В. Скляр
6.
Жерлеудің және қабірлерді қарап-күту жөніндегі істі ұйымдастырудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы наурыз
А. Н. Жұмағұлов
7.
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы елді мекендердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде, елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнен тыс жерде орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ,
ІІМ
2019 жылғы наурыз
С. М. Жұманғарин
8.
Мәдени, спорттық және спорттық-бұқаралық іс-шаралар афишаларын орналастыру үшін арнайы бөлінген орындар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы наурыз
С. М. Жұманғарин
9.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарының мониторингін жүргізу қағидаларын және оны есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2019 жылғы наурыз
Н. Ө. Мәуберлинова
10.
Міндетті теле-, радиоарналарда әлеуметтік жарнаманы қалыптастыру және орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің бұйрығы
АКМ
2019 жылғы наурыз
Н. Ө. Мәуберлинова
11.
Сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін халықаралық, республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ,
ІІМ
2019 жылғы наурыз
Р. В. Скляр
12.
Сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін елді мекендердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ,
ІІМ
2019 жылғы наурыз
Қ. А. Өскенбаев
13.
Қазақстан Республикасының жарнама туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесiн бағалау өлшемшарттары мен тексеру парағын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2019 жылғы наурыз
С. М. Жұманғарин
14.

О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 121 "Об утверждении Правил размещения объектов наружной (визаульной) рекламы в населенных пунктах"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
февраль 2019 года
Жумангарин С.М.
2.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2013 года № 1055 "Об утверждении Правил исчисления и уплаты платы, а также ставок за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского и областного значения в пределах территории городов районного значения, сел, поселков, а также на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения, на открытом пространстве за пределами помещений в городах районного значения, селах и поселках"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
февраль 2019 года
Жумангарин С.М.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
февраль 2019 года
Жумангарин С.М.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2016 года № 353 "Некоторые вопросы Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИК
февраль 2019 года
Мауберлинова Н.О.
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИР
февраль 2019 года
Скляр Р.В.
6.
Об утверждении типовых правил погребения и организации дела по уходу за могилами
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
март 2019 года
Жумагулов А.Н.
7.
Об утверждении правил размещения наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в населенных пунктах, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ,
МВД
март 2019 года
Жумангарин С.М.
8.
Об утверждении перечня специально отведенных мест для размещения афиш культурных, спортивных и спортивно-массовых мероприятий
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
март 2019 года
Жумангарин С.М.
9.
Об утверждении правил проведения мониторинга средств массовой информации, распространяемых на территории Республики Казахстан, и методики его расчета
приказ
Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
март 2019 года
Мауберлинова Н.О.
10.
Об утверждении правил формирования и размещения социальной рекламы на обязательных теле-, радиоканалах
приказ
Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
март 2019 года
Мауберлинова Н.О.
11.
Об утверждении правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного, республиканского, областного и районного значения
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР,
МВД
март 2019 года
Скляр Р.В.
12.
Об утверждении правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в населенных пунктах
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР,
МВД
март 2019 года
Ускенбаев К.А.
13.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о рекламе
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
март 2019 года
Жумангарин С.М.
14.

"Төлемақы төлеушілер, сыртқы (көрнекі) жарнаманың орналастырылу кезеңі мен орны, рұқсат құжаттарының бар (жоқ) екендігі туралы мәліметтің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 403 бұйрығына өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы наурыз
Қ. Е. Баеділов
15.
"Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 455 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 39 бірлескен бұйрығына өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
АКМ,
ҰЭМ
2019 жылғы наурыз
Н. Ө. Мәуберлинова,
С. М. Жұманғарин
16.
Жерлеу және қабірлерді қарап-күту жөніндегі істі ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана мәслихаттарының шешімдері
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ЖАО
2019 жылғы наурыз
17.
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы елді мекендердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде, елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінен тыс жерде орналастыру туралы қағидалар мен шарттарын бекіту туралы
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана мәслихаттарының шешімдері
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ЖАО,
ішкі істер органдарының аумақтық бөлімшелері,
ҰЭМ
2019 жылғы наурыз
18.
"Астана қаласында сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырудың тәртібі мен шарттары туралы қағида туралы" Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 18 наурыздағы № 340/48-V шешімінің күші жойылды деп тану туралы
Астана қаласы маслихатының шешімі
астананың ЖАО
2019 жылғы наурыз
19.
"Алматы қаласының аумағын көріктендіру Ережесін бекіту туралы" ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының VІ сессиясының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы № 45 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы қаласы маслихатының шешімі
ЖАО
2019 жылғы наурыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі;
ЖАО – жергiлiктi атқарушы орган;
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 403 "Об утверждении формы сведений о плательщиках платы, периоде и месте размещения наружной (визуальной) рекламы, наличии (отсутствии) разрешительных документов"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
март 2019 года
Баедилов К.Е.
15.
О внесении изменений в совместный приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 455 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 39 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании"
совместный приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МИК,
МНЭ
март 2019 года
Мауберлинова Н.О.,
Жумангарин С.М.
16.
Об утверждении правил погребения и организации дела по уходу за могилами
решения
маслихатов областей, городов республиканского значения, столицы
МИО
областей, городов республиканского значения, столицы
март 2019 года
17.
Об утверждении правил и условий размещения наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в населенных пунктах, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования
решения
маслихатов областей, городов республиканского значения, столицы
МИО
областей, городов республиканского значения, столицы, территориальные подразделения органов внутренних дел, МНЭ
март 2019 года
18.
О признании утратившим силу решения маслихата города Астаны от 18 марта 2015 года № 340/48-V "О Правилах о порядке и условиях размещения наружной (визуальной) рекламы в городе Астане"
решение маслихата города Астаны
МИО
столицы
март 2019 года
19.
О внесении изменений в решение VI сессии маслихата города Алматы IV созыва от 12 декабря 2007 года № 45 "Об утверждении Правил благоустройства территории города Алматы"
решение маслихата города Алматы
МИО
март 2019 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИК – Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан;
МИО – местный исполнительный орган;
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан.