"Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2019 жылға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 160-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 20 мамырдағы № 86-ө өкімі
"Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2019 жылға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 160-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақтың өкіміне мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2019 жылғы 5 шілдеге және 5 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат жіберсін.";
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі 2019 жылғы 15 шілдеден және 15 желтоқсаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі мен Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жоспар іс-шараларының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне жүктелсін.";
көрсетілген өкіммен бекітілген "Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2019 жылға арналған іс-шаралар жоспары осы өкімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 20 мамырдағы
№ 86 өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 160-ө өкімімен
бекітілген
"Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2019 жылға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжанатын шығыстар (мың теңге)
Қаржыландыру көздері
Сапа көрсеткіштері
1
2
3
4
5
6
7
8
1-бағыт: Білімнің салтанат құруы
Мақсаты: Қазақстандықтар табыстылығының іргелі факторы ретінде білімнің салтанат құруына ұмтылу
Міндеттері:
1. Заманауи инновациялық технологияларды есепке ала отырып, білім беру сапасын арттыру.
Азаматтардың жалпы білімділік деңгейінің өсуі. Өз бетінше білім алу үшін мүмкіндіктер беру.
Өскелең ұрпақ санасында білім құндылықтарын қалыптастыру.
1.
Балалардың қосымша білім алу ұйымдарының желісін:
- балалардың бос уақытын өткізу орталықтарының жұмыс істеуі үшін тұрғын үйлерді салған кезде
1-қабаттарда үй-жайларды жоспарлау;
- балалардың бос уақытын өткізетін орталықтардың жұмыс істеуі үшін мектептердің бос үй-жайларын ұсыну есебінен кеңейту
қосымша білім беру ұйымдарының кеңейтілген желісі
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қосымша білім берумен қамтылған оқушылар үлесі – %
2.
Жалпы білім беретін мектептерде қызығушылықтары бойынша үйірмелер санының өсуін қамтамасыз ету
қызығушылықтар бойынша үйірмелер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
үйірмелерде сабақтармен қамтылған оқушылардың үлесі – 25 %
3.
Жас магистранттар мен докторанттарды тарта отырып, ғылыми жобалар мен бағдарламаларды іске асыру
ғылыми жобалар мен бағдарламалар
БҒМ, АШМ, ЖОО-лар (келісу бойынша), акционерлік қоғамдар (келісу бойынша)
жыл бойы
ЖОО-лар мен ҒЗИ қаражаты есебінен
-
жобаны орындаушылардың кемінде 30 %-ы
4.
ШҚО-да "Білікті маман" жобасын іске асыру (гранттар беру, кәсіптік бағдарлау жұмысы)
білім беру гранттары, дайындық курстары
ШҚО әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
білім гранттарының саны – 400 орын;
пәндер бойынша даярлық курстарымен қамту – 1600 адам
5.
Қарағанды қаласында "КitapFest-2019" фестивалін өткізу (көрме, кітаптар алмасу)
фестиваль
Қарағанды облысының әкімдігі
2019 жылғы сәуір
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар және сатылған кітаптар саны
6.
"Book Dating" жобасын іске асыру (сүйікті кітаптарды танымал тұлғалардың таныстыруы)
кездесулер сериясын өткізу
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
қатысушылар саны – 500 адам
7.
Оқушылар арасында робототехника, спидкубинг және зияткерлік спорттың басқа да түрлері бойынша іс-шаралар кешенін өткізу
жарыстар, конкурстар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
зияткерлік спорт түрлерімен айналысатын оқушылар саны – 5 мың адам
8.
KazakhBooks.com веб-сайты арқылы қазақ әдебиетін ілгерілету
веб-сайтта 40 кітапты орналастыру
СІМ
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
сайтқа кірушілер саны, жүктеп алу саны
9.
Халық арасында оқуды дәріптеу жөніндегі жобаны іске асыру
акциялар, марафондар, флешмобтар, кездесулер
АҚДМ, БҒМ, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы

О внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 160-р "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Программы "Рухани жаңғыру" на 2019 год"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 мая 2019 года № 86-р.
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 160-р "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Программы "Рухани жаңғыру" на 2019 год" следующие изменения:
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) до 5 июля и 5 декабря 2019 года направлять в Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан информацию о ходе реализации Плана.";
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан не позднее 15 июля и 15 декабря 2019 года представлять в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан и Администрацию Президента Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации мероприятий Плана.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.";
План мероприятий по реализации Программы "Рухани жаңғыру" на 2019 год, утвержденный указанным распоряжением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему распоряжению.
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 мая 2019 года № 86-р
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 декабря 2018 года № 160-р
План мероприятий
по реализации Программы "Рухани жаңғыру" на 2019 год
п/п
Наименование мероприятия Форма завершения Ответственные исполнители Срок
исполнения
Предполагаемые расходы
(тыс.тенге)
Источники финансирования Качественные показатели
1 2 3 4 5 6 7 8
Направление 1: Культ знания
Цель: Стремление к культу образования в качестве фундаментального фактора успеха казахстанцев
Задачи:
1. Повышение качества образования с учетом современных инновационных технологий.
2. Рост общего уровня образованности граждан. Предоставление возможностей для самообразования.
3. Формирование в сознании подрастающего поколения ценностей образованности.
1.
Расширение сети организаций дополнительного образования детей за счет:
- планирования при строительстве жилых домов помещений на 1-х этажах для функционирования детских досуговых центров;
- предоставления свободных помещений школ для функционирования детских досуговых центров
расширенная сеть организаций дополнительного образования
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
доля школьников, охваченных дополнительным образованием - %
2.
Обеспечение роста количества кружков по интересам в общеобразовательных школах
кружки по интересам
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
доля школьников, охваченных занятиями в кружках - 25 %
3.
Реализация научных проектов и программ с привлечением молодых магистрантов и докторантов
научные проекты и программы
МОН, МСХ, ВУЗы (по согласованию), акционерные общества (по согласованию)
в течение года
за счет средств ВУЗов и НИИ
-
не менее 30 % исполнителей проекта
4.
Реализация проекта "Білікті маман" в ВКО (предоставление грантов, профориентационная работа)
образовательные гранты, подготовительные курсы
акимат
ВКО
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число образовательных грантов, - 400 мест; охват подготовительными курсами по предметам - 1600 чел.
5.
Проведение фестиваля "КitapFest-2019" в г.Караганде (выставка, обмен книгами)
фестиваль
акимат Карагандинской области
апрель
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников и проданных книг
6.
Реализация проекта "Book Dating" (презентация известными личностями любимых книг)
проведение серии встреч
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
число участников -
500 чел.
7.
Проведение комплекса мероприятий среди школьников по робототехнике, спидкубингу и другим видам интеллектуального спорта
соревнования, конкурсы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число школьников, занимающихся интеллектуальными видами спорта - 5 тыс. чел.
8.
Продвижение казахской литературы посредством веб-сайта
KazakhBooks.com
Размещение на веб-сайте 40 книг
МИД
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
число посетителей сайта, количество скачиваний
9.
Реализация проекта по популяризации чтения среди населения
акции, марафоны, флешмобы, встречи
МИОР, МОН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года

17 565 001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" республикалық бюджеттік бағдарлама шеңберінде
республикалық және жергілікті бюджеттер
кітап оқитын халықтың үлесі
10.
"Тілдік кедергілерсіз білім және ғылым" брейн-ринг форматындағы халықаралық ғылыми-практикалық конференцияны өткізу
материалдар жинағы
С. Торайғыров атындағы ПМУ (келісу бойынша)
жыл бойы
ЖОО қаражаты есебінен
-
конференцияға шетелдік қатысушы сарапшылардың саны
11.
QS WORLDWIDE университеттерінің "Рухани құндылықтар мен жоғарғы технологиялар үйлесімділігі" атты дүниежүзілік форумын өткізу
жинақ
"U38" университеттерінің альянсы (келісу бойынша)
жыл бойы
ЖОО қаражаты есебінен
-
шетел ғалымдарының саны
12.
"IITU Robocon Games 2019" чемпионатын өткізу
сертификаттар
Алматы қаласы әкімдігі, ХАТУ (келісу бойынша)
жыл бойы
көзделген қаражат және ЖОО қаражаты шегінде
жергілікті бюджет
қатысушыларды қамту
13.
"Smart Reading" (үздік кітаптардан құнды идеялар алу) жобасын іске асыру
жобаны іске асыру
Шымкент қаласының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушыларды қамту – 160 мың адам; оқырман адамдардың санын ұлғайту
14.
Киберспорт бойынша Орталық Азия чемпионатын өткізу
ойындар, жарыстар
Шымкент қаласының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушыларды 3 мың адамға дейін қамту
15.
"Qazaq Epos" тарихи-танымдық ағартушылық конкурсын өткізу
конкурс
Алматы облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
конкурсқа қатысушылардың саны
2-бағыт: Сананың ашықтығы
Мақсаты: Халықтың үздік әлемдік жетістіктер мен практикаларға алғырлығын қалыптастыру
Міндеттері:
1. Әлемде болып жатқан процестер мен оқиғалар туралы азаматтардың хабардар болуын арттыру.
2. Өз Отанына қызмет етуге бағытталған әлеуметтік белсенділікті қалыптастыру.
16.
ШҚО-да жобаларды басқару бойынша ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
интернет-платформа
ШҚО әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
жүйені пайдаланушылар саны – 200 адам
17.
Қарағанды қаласында "IT-WEEKEND.KZ - 2019 - Қоғам мүддесіндегі цифрлық технологиялар" IT-форумын өткізу
форум
Қарағанды облысының әкімдігі
2019 жылғы ІІІ тоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
форум шеңберінде әзірленген қолданбалы IT өнімдерінің (қосымшалар) саны – 20 бірл.
18.
"Рухани жаңғыру" бағдарламасы және жастардың рухани-адамгершілік бағдары" халықаралық конференциясын өткізу
мақалалар жинағы
Алматы қаласының әкімдігі
2019 жылғы IV тоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
жинақта жариялауға жіберілген мақалалар саны
19.
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл –патриотизмнің жаңа түрі" атты іс-шаралар кешенін өткізу
кездесулер, дәрістер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, МҚІСҚА (келісу бойынша, ЖОО (келісу бойынша)
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
сыбайлас жемқорлыққа қарсы индекс көрсеткіштері бойынша өңірдегі сыбайлас жемқорлық деңгейі
20.
"Білім беру ұйымдарындағы жаңа коммуникациялық саясат" жобасын іске асыру
кездесулер, әңгімелесулер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, БҒМ, АҚДМ
жыл бойы
талап етілмейді
-

17 565 в рамках республиканской бюджетной программы 001 "Формирование и реализация государственной политики в сфере информации и общественного развития"
республиканский и местные бюджеты
доля населения, читающего книги
10.
Проведение международной научно-практической конференции "Образование и наука без языковых барьеров" в формате брейн-ринг
сборник материалов
ПГУ им. С.Торайгырова (по согласованию)
в течение года
за счет средств ВУЗа
-
число зарубежных экспертов -участников конференции
11.
Проведение Всемирного форума университетов QS WORLDWIDE "Синхронизация духовных ценностей и высоких технологий"
сборник
Альянс университетов "U38" (по согласованию)
в течение года
за счет средств ВУЗов
-
число зарубежных ученых
12.
Проведение чемпионата "IITU Robocon Games 2019"
сертификаты
акимат города Алматы, МУИТ (по согласованию)
в течение года
в пределах предусмотренных средств и средств ВУЗа
местный бюджет
охват участников
13.
Реализация проекта "Smart Reading" (извлечение ценных идей из лучших книг)
реализация проекта
акимат города Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват участников, - 160 тыс. чел.; увеличение числа читающих людей
14.
Проведение чемпионата Центральной Азии по киберспорту
игры, соревнования
акимат города Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват участников до 3 тыс. чел.
15.
Проведение историко-познавательного просветительского конкурса "Qazaq Epos"
конкурс
акимат Алматинской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников конкурса
Направление 2: Открытое сознание
Цель: Формирование у населения восприимчивости к лучшим мировым достижениям и практикам
Задачи:
1. Повышение информированности граждан о процессах и событиях, происходящих в мире.
2. Формирование социальной активности, направленной на служение своему
Отечеству.
16.
Обеспечение функционирования информационной системы по управлению проектами в ВКО
интернет-платформа
акимат
ВКО
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число пользователей системы - 200 чел.
17.
Проведение IT-форума "Цифровые технологии в интересах общества" - "IT-WEEKEND.KZ - 2019" в г.Караганде
форум
акимат Карагандинской области
III квартал
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число разработанных в рамках форума прикладных IT продуктов (приложений) - 20 ед.
18.
Проведение международной конференции "Программа "Рухани жаңғыру" и духовно-нравственные ориентиры молодежи"
сборник статей
акимат города Алматы
IV квартал
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число статей, направленных для публикации в сборнике
19.
Проведение комплекса мероприятий "Противодействие коррупции - новая форма патриотизма"
встречи, лекции
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, АДГСПК (по согласованию), ВУЗы (по согласованию)
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
уровень коррупции в регионе по показателям индекса противодействия коррупции
20.
Реализация проекта "Новая коммуникационная политика в организациях образования"
встречи, беседы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, МОН, МИОР
в течение года
не требуются
-

жобамен қамтылған оқушылардың үлесі – 25 % жобаны іске асыратын білім беру ұйымдарының саны – 500 бірл.
3-бағыт: Прагматизм
Мақсаты: Нақты мақсатқа қол жеткізуге, білім алуға, саламатты өмір салтын ұстануға және кәсіптік табысқа басымдық бере отырып, мінез-құлықтың ұтымды моделін қалыптастыру
Міндеттері:
1. Ұтымдылық мәдениетін қалыптастыру.
2. Өзіне, қоршаған ортаға және жұмысқа жауапты қарау.
3. Тауарлар мен көрсететін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін арттыру.
21.
Білім беру ұйымдарында оқушы жастар арасында ұтымдылық мәдениетін дамыту бойынша дәрістер, сынып сағаттарын өткізу
кездесулер, дәрістер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
білім алушыларды ақпараттық-түсіндіру жұмысымен қамту – 150 мың адам
22.
Халықаралық әлеуметтік бейнероликтер фестивалін өткізу
фестиваль
Шымкент қаласының әкімдігі
2019 жылғы IV тоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
бейнероликтер саны – 50
23.
Ерекше қажеттіліктері бар адамдар үшін ақпараттық-консультациялық қызметтер көрсету жөніндегі іс-шаралар кешенін іске асыру
консультациялар, кездесулер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қызметтер көрсетумен қамтылған ерекше қажеттіліктері бар адамдар саны – 3 мың адам
24.
Балалар арасында салауатты және дұрыс тамақтану мәселелері бойынша белсенді ақпараттық-білім беру жұмыстары арқылы құнарлы тамақтану дағдыларын қалыптастыру
консультациялар, кездесулер, дәрістер
ДСМ, "Нұр Отан" партиясы (келісу бойынша)
жыл бойы
40 716 001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
ақпараттық жұмыспен қамтылған балалар мен жасөспірімдер саны – 88 мың адам
25.
Ұтымдылық мәдениетін қалыптастыру бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүргізу
кездесулер, дәрістер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
ақпараттық-түсіндіру жұмысымен қамту – 150 мың адам
26.
Экологиялық мәдениетке тәрбиелеу, ресурстарды үнемдеу идеяларын насихаттау, аумақтарды абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі іс-шаралар кешенін өткізу
акциялар, флешмобтар, конкурстар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, АҚДМ, ЭМ
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты іс-шаралармен қамту – 100 мың адам.
27.
"Құпия сатып алушы", "бақылау үшін сатып алу" қағидаты бойынша тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасын анықтау және оның мониторингі бойынша ҮЕҰ тарта отырып, іс-шаралар өткізу
акциялар,кездесулер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
анықталған ескертулер мен бұзушылықтар саны іс-шараларға қатысқан ҮЕҰ саны
28.
Мүгедектігі бар адамдарға қатысты қарым-қатынас бойынша қоғамдық пікірді қалыптастыру, қоғамда орын алған теріс пікірді және стереотиптерді өзгерту, физикалық және психологиялық кедергілерді еңсеру бойынша ақпараттық материалдарды (жарнамалық баннерлер, бейнероликтер, ақпараттық буклеттер) дайындау және БАҚ-та орналастыру
"Нұр Отан" партиясына ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, АҚДМ, Еңбекмині, БҒМ, ИИДМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
республикалық және жергілікті бюджеттер
ақпараттық жұмыспен қамтылған халық саны
29.
Жаяу, велосипед турлары идеяларын ілгерілету, қоғамдық көлікті пайдалану бойынша "PARK (ing) Day" іс-шаралар кешенін ұйымдастыру
акциялар, жаяу, велосипед турлары
Шымкент қаласының әкімдігі
жыл бойы
талап етілмейді
-
апта сайын 3000-ға дейін қатысушы
30.
Республикалық әлеуметтік жарнама және фотосурет конкурсын өткізу
жарнамалық роликтер, әлеуметтік фотосуреттер, марапаттау рәсімі
АҚДМ
жыл бойы

доля учащихся, охваченных проектом - 25% количество организаций образования, реализующих проект - 500 ед.
Направление 3: Прагматизм
Цель: Формирование рациональной модели поведения с акцентом на достижение реальных целей, образование, здоровый образ жизни и профессиональный успех
Задачи:
1. Развитие культуры рациональности.
2. Ответственное отношение к себе, окружающему миру и работе.
3. Повышение качества и безопасности товаров и услуг.
21.
Проведение лекций, классных часов в организациях образования по развитию культуры рациональности среди учащейся молодежи
встречи, лекции
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
охват обучающихся инфрмационно-разъяснительной работой - 150 тыс. чел.
22.
Проведение международного фестиваля социальных видеороликов
фестиваль
акимат города Шымкента
IV квартал
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество видеороликов - 50
23.
Реализация комплекса мероприятий по предоставлению информационно-консультационных услуг для людей с особыми потребностями
консульта ции, встречи
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число людей с особыми потребностями, охваченных услугами - 3 тыс. чел.
24.
Формирование навыков здорового питания путем активной информационно-образовательной работы по вопросам здорового и рационального питания среди детей
консульта ции, встречи, лекции
МЗ, партия "Нұр Отан" (по согласованию)
в течение года
40 716 в рамках республиканской бюджетной программы 001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
республиканский бюджет
число детей и подростков, охваченных информационной работой - 88 тыс. чел.
25.
Проведение информационно-разъяснительной работы по формированию культуры рациональности
встречи, лекции
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват информационно-разъяснительной работой - 150 тыс. чел.
26.
Проведение комплекса мероприятий по воспитанию экологической культуры, пропаганде идей ресурсосбережения, благоустройству и озеленению территорий
акции, флешмобы, конкурсы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента,
МИОР, МЭ
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват населения мероприятиями - 100 тыс. чел.
27.
Проведение мероприятий с привлечением НПО по мониторингу и выявлению качества товаров и услуг по принципу "тайный покупатель", "контрольная закупка"
акции, встречи
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
количество выявленных замечаний и нарушений;
количество НПО, принявших участие в мероприятиях
28.
Изготовление и размещение в СМИ информационных материалов (рекламных баннеров, видеороликов, информационных буклетов) по формированию общественного мнения, изменению негативного отношения и стереотипов, преодолению физических и психологических барьеров, существующих в обществе по отношению к людям с инвалидностью
информация в партию "Нұр Отан"
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, МИОР, МТСЗН, МОН, МИИР, НПП "Атамекен" (по согласованию)
в течение года
в пределах предусмотренных средств
республиканский и местный бюджеты
количество населения, охваченного информационной работой
29.
Организация комплекса мероприятий "PARK (ing) Day" по продвижению идей пеших, велосипедных туров, пользования общественным транспортом
акции, пешие, велосипедные туры
акимат города Шымкента
в течение года
не требуются
-
еженедельно до 3000 участников
30.
Проведение республиканского конкурса социальной рекламы и фотографии
рекламные ролики, социальные фотографии, церемония награждения
МИОР
в течение года

10 181 001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
қатысушылар саны, телекөрермендерді қамту
31.
"Ашық жүрек" халықаралық әлеуметтік бейнероликтер фестивалін өткізу
фестиваль
Шымкент қаласының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
280 бейнеролик, ТВ-да үздік 25 бейнероликті көрсету
32.
Волонтерлерді, студенттерді және т.б. тарта отырып, бұқаралық аула ойындарын (асық ату, тоғыз құмалақ, дойбы, домино, "Айгөлек", доппен, секіргішпен ойындар және т.б.) танымал етуге бағытталған "Кел, ойнайық!" жобасын іске асыру
ойындар, жарыстар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
балалар мен жасөспірімдерді қамту
4-бағыт: Бәсекелік қабілет
1-мақсат: Адами капиталды дамыту үшін жағдайларды жақсарту
Міндеттері:
1. Еңбек өнімділігі мен құндылығын арттыру. Еңбекқор ұлтты тәрбиелеу.
2. Азаматтардың санасын масылдық көңіл-күйден белсенді өмірлік ұстанымға қайта бейімдеу.
33.
Еңбекшілер әулеттері, ауылдық жерге жұмысқа келген жас мамандар туралы ақпараттық бейнероликтерді, материалдарды шығару
бейнероликтер, ақпараттық материалдар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
БАҚ-та кемінде 100 жарияланым;
телеаудитория – 5 млн. адам
34.
Жастар кәсіпкерлігін дамыту жөніндегі іс-шаралар кешенін іске асыру
стартап-конкурстар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ЖОО (келісу бойынша)
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет, демеушілік қаражат
стартап жобалар –50;
жас кәсіпкерлер саны – 300 адам
35.
БАҚ-та және әлеуметтік желілерде жеке жетістіктер тарихын ілгерілету
мақалалар, бейнероликтер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, АҚДМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл бойы
талап етілмейді
-
жарияланымдар саны – 500
36.
Кәсіпкерлікті, оның ішінде ауылдық елді мекендерде кәсіпкерлікті дамытудың табысты тәжірибесі туралы БАҚ-та материалдар жариялау, телевизиялық сюжеттер шығару
мақалалар, телевизиялық сюжеттер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ (келісу бойынша)
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет, демеушілік қаражат
БАҚ-тағы жарияланымдар саны – 300
37.
Жұмыс берушілерді тарта отырып, білім беру ұйымдарында ерте кәсіптік бағдар беру жұмыстарын жүргізу жөніндегі іс-шаралар кешенін іске асыру
кездесулер, дәрістер, сауалнамалар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Қазақстан-2050" жалпыұлттық қозғалысы" ҚБ (келісу бойынша)
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
іс-шаралармен қамтылған оқушылар мен студенттер саны – 200 мың адам
38.
Ауылдық мектептерде ІТ-кабинеттерді ашу
цифрлық технологиялар кабинеттері
Қостанай облысының әкімдігі
жыл бойы
демеушілік қаражат есебінен
-
цифрлық технологиялар кабинеттерінің саны – 16
39.
Республикалық IT-стартаптар форумын өткізу
сертификаттар табыстау
Павлодар облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
әзірленген стартап жобаларының саны
40.
IT-технологияларды пайдалана отырып, жас өнертапқыштардың республикалық конкурс-фестивалін өткізу
конкурс-фестиваль
СҚО әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар әзірлеген жобалар саны
5-бағыт: Ұлттық бірегейлікті сақтау
Мақсаты: Ұлттың өзін-өзі сәйкестендіру негізі ретінде мәдени кодты қайта қарау
Міндеттері:

10 181 в рамках республиканской бюджетной программы 001 "Формирование и реализация государственной политики в сфере информации и общественного развития"
республиканский бюджет
число участников, охват телезрителей
31.
Проведение международного фестиваля социальных видеороликов "Ашық жүрек"
фестиваль
акимат города Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
280 видеороликов, трансляция лучших 25 видеороликов на ТВ
32.
Реализация проекта "Кел, ойнайық!", направленного на популяризацию массовых дворовых игр (асық ату, тоғыз құмалақ, шашки, домино, "Айгөлек", игры с мячом, скакалкой и т.д.) с привлечением волонтеров, студентов и т.д.
игры, соревнования
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
охват детей и подростков
Направление 4: Конкурентоспособность
Цель 1: Улучшение условий для развития человеческого капитала
Задачи:
1. Повышение ценности и производительности труда. Воспитание трудолюбивой нации.
2. Перестройка сознания граждан от иждивенческих настроений к активной жизненной позиции.
33.
Выпуск видеороликов, информационных материалов о трудовых династиях, молодых специалистах, прибывших на работу в сельскую местность
видеоролики, информационные материалы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
не менее 100 публикаций в СМИ;
телеаудитория - 5 млн. чел.
34.
Реализация комплекса мероприятий по развитию молодежного предпринимательства
стартап-конкурсы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, ВУЗы (по согласованию)
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет, спонсорские средства
стартап-проекты - 50;
число молодых предпринимателей - 300 чел.
35.
Продвижение персональных историй успеха в СМИ и социальных сетях
статьи, видеоролики
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МИОР, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
в течение года
не требуются
-
количество публикаций - 500
36.
Публикация материалов, выпуск телевизионных сюжетов в СМИ об успешном опыте развития предпринимательства, в том числе в сельских населенных пунктах
статьи, телевизионные сюжеты
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" (по согласованию)
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет, спонсорские средства
количество публикаций в СМИ - 300
37.
Реализация комплекса мероприятий по проведению ранней профориентационной работы в организациях образования с привлечением работодателей
встречи, лекции, опросы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента, ОО "Общенациональное движение "Қазақстан-2050" (по согласованию)
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число учащихся и студентов, охваченных мероприятиями, - 200 тыс. чел.
38.
Открытие ІТ-кабинетов в сельских школах
кабинеты цифровых технологий
акимат Костанайской области
в течение года
за счет спонсорских средств
-
количество кабинетов цифровых технологий - 16
39.
Проведение Республиканского форума IT-стартапов
вручение сертификатов
акимат Павлодарской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество разработанных стартап проектов
40.
Проведение республиканского конкурса-фестиваля юных изобретателей с использованием IT-технологий
конкурс-фестиваль
акимат
СКО
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество проектов, разработанных участниками
Направление 5: Сохранение национальной идентичности
Цель: Перезагрузка культурного кода как основы самоидентификации нации
Задачи:

1. Жалпыұлттық бірлікті нығайту.
2. Қазақ халқының мәдени мұрасына (дәстүрлер, әдет-ғұрыптар, тіл және т.б.) ұқыпты қарауды, сақтауды және дамытуды қамтамасыз ету.
41.
Қазақстан халқының тарихы, мәдениеті, салт-дәстүрлері мен әдет-ғұрыптары бойынша кітаптар, энциклопедиялар, альбомдар шығару
кітаптар, энциклопедиялар, альбомдар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет, демеушілік қаражат
басылым тиражы
42.
"Шығыс Қазақстанның інжу-маржаны" ақпараттық-туристік жобасын іске асыру
көрме, фестивальдар, 2 бейнеролик шығару, БАҚ-та жариялау
ШҚО әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
туристер ағынын 20 %-ға 115 мың адамға дейін ұлғайту
43.
МЖӘ тарта отырып, ұлттық дәстүрлер мен мәдени мұраны кеңінен танымал ету үшін өңірлерде туристік этноауылдар, этнокешендер құру
туристік этноауылдар мен этнокешендер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет, демеушілік қаражат
туристік этноауылдар мен этнокешендердің саны – 17 бірлік, этноауылдар мен этнокешендерге келген туристер саны – 500 мың адам
44.
Отбасы институтын қолдау және дәстүрлі отбасылық құндылықтарды сақтау жөніндегі гранттық жобаларды іске асыру
жобалар, конкурстар, кездесулер, сауалнамалар
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
1 015 007 "Мемлекеттік жастар және отбасы саясатын жүзеге асыру", 130 466 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламалары шеңберінде
республикалық және жергілікті бюджеттер
халықты іс – шаралармен қамту – 100 мың адам
45.
Ұлттық домбыра күні шеңберінде іс-шаралар өткізу
концерттер, флешмобтар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
шілденің бірінші жексенбісі
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
іс-шараларға жұмылдырылған шығармашылық ұжымдар саны – 1 мың бірлік халықты іс-шаралармен қамту 100 мың адам
46.
"Ұлы даланың жеті қыры" атты этномәдени бірлестіктердің қатысуымен кешенді іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу
ҚХАХ-қа ақпарат
АҚДМ
жыл бойы
73 021 002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру" республикалық бюджеттік бағдарлама шеңберінде
республикалық бюджет
іс-шараларға келушілер саны
47.
Петропавл қаласында ұлттық спорт түрлерінен "Qyzyljar ÚLTTYK SPORT" республикалық фестивалін өткізу
жарыстар
СҚО әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты ұлттық спорт түрлерімен айналысуға тарту
48.
"Қызылжар дауысы" халықаралық опера өнерінің фестивалін өткізу
концерттер
СҚО әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
іс-шараларға келушілер саны
49.
"Ұлы дала" этнофестивалін, "Этно Ақжайық" қолөнершілердің этнофорумын өткізу
ұлттық ойындар, концерттер, қойылымдар, көрмелер
Алматы қаласы, БҚО, Павлодар облыстарының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
іс-шараларға келушілер саны
50.
Отбасы институтын нығайту жөніндегі іс-шаралар кешенін өткізу:
мектептер мен колледждерде "Менің Отаным – менің отбасым" атты отбасылық клубтарды құру;
"Әке – тәрбие тамыры", "Әке – асқар тауым" атты әкелер слеттерін өткізу
отбасылық клубтар құру және әкелер слетін өткізу
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
іс-шараларға тартылған сарапшылар саны
6-бағыт: Қазақстанның революциялық емес, эволюциялық дамуы
Мақсаты: Үдемелі эволюциялық даму мақсатында қоғам мен мемлекет арасындағы диалогты кеңейту
Міндеттері:

1. Укрепление общенационального единства.
2. Обеспечение бережного отношения, сохранности и развития культурного наследия казахского народа (традиции, обычаи, язык и др.).
41.
Выпуск книг, энциклопедий, альбомов по истории, культуре, традициям и обычаям народа Казахстана
книги, энциклопедии, альбомы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет, спонсорские средства
тираж изданий
42.
Реализация информационно- туристского проекта "Жемчужина Восточного Казахстана"
выставка, фестивали, выпуск 2-х видеороликов, освещение в СМИ
акимат ВКО
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
увеличение потока туристов на 20 %, до 115 тыс. чел.
43.
Создание туристических этноаулов, этнокомплексов в регионах для широкой популяризации национальных традиций и культурного наследия с привлечением ГЧП
туристические этноаулы и этнокомплексы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет, спонсорские средства
количество туристических этноаулов и этнокомплексов - 17 ед., число туристов, посетивших этноаулы и этнокомплексы - 500 тыс. чел.
44.
Реализация грантовых проектов по поддержке института семьи и сохранению традиционных семейных ценностей
проекты конкурсы, встречи, опросы
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в течение года
1 015 в рамках республиканских бюджетных программ 007 "Реализация государственной молодежной и семейной политики", 130 466 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
республиканский и местный бюджеты
охват населения мероприятиями - 100 тыс. чел.
45.
Проведение мероприятий в рамках Национального дня домбры
концерты, флешмобы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
первое воскресенье июля
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество творческих коллективов, задействованных в мероприятиях - 1 тыс. ед., охват населения мероприятиями - 100 тыс. чел.
46.
Организация и реализация комплекса мероприятий с участием этнокультурных объединений "Семь граней Великой степи"
информация в САНК
МИОР
в течение года
73 021 в рамках республиканской бюджетной программы 002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
республиканский бюджет
число посетителей мероприятий
47.
Проведение республиканского фестиваля национальных видов спорта "Qyzyljar ÚLTTYK SPORT" в г.Петропавловск
соревнования
акимат
СКО
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
привлечение населения к занятию национальными видами спорта
48.
Проведение международного фестиваля оперного искусства "Қызылжар дауысы"
концерты
акимат
СКО
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число посетителей мероприятий
49.
Проведение этнофестиваля "Ұлы дала", этнофорума ремесленников "Этно Ақжайық"
национальные игры, концерты, представления, выставки
акиматы города Алматы, ЗКО, Павлодарской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число посетителей мероприятий
50.
Проведение комплекса мероприятий по укреплению института семьи:
создание семейных клубов в школах и колледжах "Моя родина - моя семья";
проведение слета отцов "Әке - тәрбие тамыры", "Әке - асқар тауым"
создание семейных клубов и проведение слета отцов
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число экспертов, привлеченных к мероприятиям
Направление 6: Эволюционное, а не революционное развитие Казахстана
Цель: Расширение диалога между обществом и государством в целях поступательного эволюционного развития
Задачи:

1. Азаматтық қоғамның белсенділігін арттыру.
2. Азаматтардың саяси және құқықтық мәдениетін арттыру. Қоғамда әлеуметтік оптимизмді нығайту мақсатында медиация институттарын дамыту.
3. Мемлекеттің институционалдық-коммуникативтік тиімділігін арттыру. Кері байланыс механизмдері мен құралдарын жетілдіру, қоғаммен диалогты жүйелеу.
51.
Халықты волонтерлік және қайырымдылық қызметке қатысуға тарту жөнінде шаралар қабылдау
акциялар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, АҚДМ
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
волонтерлік және қайырымдылық қызметке қатысу деңгейі – %
52.
Қостанай қаласында "QazTalks" азаматтық қоғамның ашық конференциясын өткізу
ұсынымдар
Қостанай облысының әкімдігі
жыл бойы
талап етілмейді
-
азаматтық қоғам мен мемлекеттік органдар өкілдерін конференциямен қамту – 200 адам
53.
Қоғамдық кеңестер құрамындағы ҮЕҰ өкілдерінің үлесін ұлғайту
мәслихаттар шешімі
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
қоғамдық кеңестер қызметіне қатысатын азаматтық қоғам өкілдерінің үлесі –75 %
54.
Медиация институттарын дамыту жөніндегі іс-шаралар кешенін өткізу
консультациялар, дөңгелек үстелдер, кездесулер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
шешілген еңбек дауларының саны
55.
"ASAR" ҮЕҰ-бизнес-мемлекет үшжақты ынтымақтастық платформасын дамыту
форум
АҚДМ
2019 жылғы маусым
7 789 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
ҮЕҰ-мен 12 меморандум жасасу
56.
Балалар мен жастардың бойында қиын жағдайлардағы қауіпсіз мінез-құлық мәдениетін қалыптастыру жөніндегі жобаны іске асыру
дәрістер, кездесулер, сынып сағаттары, семинарлар, көрнекі үгіт, әлеуметтік желілердегі акциялар, бейнероликтер
АҚДМ, ІІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
10 633 001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" республикалық бюджеттік бағдарлама шеңберінде
республикалық бюджет
оқушыларды қамту
57.
Жастардың құқықтық мәдениетін арттыруға бағытталған "Сақшы" студенттік құқықтық тәртіп жасақтарының жұмысын ұйымдастыру
рейдтер, дәрістер, сынып сағаттары, кездесулер
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты қамту
"Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық" арнайы жобасы
Мақсаты: Студенттерге гуманитарлық білім саласында мемлекеттік тілде үздік әлемдік стандарттарға сәйкес білім алуға жағдай жасау
Міндеттері:

1. Повышение активности гражданского общества.
2. Повышение политической и правовой культуры граждан. Развитие институтов медиации в целях укрепления социального оптимизма в обществе.
3. Повышение институционально-коммуникативной эффективности государства. Совершенствование механизмов и инструментов обратной связи, систематизация диалога с обществом.
51.
Принятие мер по привлечению населения к участию в волонтерской и благотворительной деятельности
акции
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, МИОР
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
уровень участия в волонтерской и благотворительной деятельности - %
52.
Проведение открытой конференции гражданского общества "QazTalks" в г.Костанае
рекомендации
акимат Костанайской области
в течение года
не требуются
-
охват конференцией представителей гражданского общества и государственных органов - 200 чел.
53.
Увеличение доли представителей НПО в составах общественных советов
решения маслихатов
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
доля представителей гражданского общества, принимающих участие в деятельности общественных советов - 75%
54.
Проведение комплекса мероприятий по развитию институтов медиации
консультации, круглые столы, встречи
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество разрешенных трудовых конфликтов
55.
Развитие платформы трехстороннего сотрудничества "ASAR" НПО-бизнес-государство
форум
МИОР
июнь
2019 года
7 789 в рамках республиканской бюджетной программы 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
республиканский бюджет
заключение 12 меморандумов с НПО
56.
Реализация проекта по формированию у детей и молодежи культуры безопасного поведения в критических ситуациях
лекции, встречи, классные часы, семинары, наглядная агитация, акции в социальных сетях, видеоролики
МИОР, МВД, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
10 633 в рамках республиканской бюджетной программы 001 "Формирование и реализация государственной политики в сфере информации и общественного развития"
республиканский бюджет
охват школьников
57.
Организация работы студенческих отрядов правопорядка "Сақшы", направленной на повышение правовой культуры у молодежи
рейды, лекции, классные часы, встречи
акимат города Нур-Султана
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват населения
Специальный проект "Новое гуманитарное знание. 100 новых учебников на казахском языке"
Цель: Создание условий для получения студентами образования по направлениям гуманитарных знаний на государственном языке по лучшим мировым образцам
Задачи:

1. Мемлекеттік тілде гуманитарлық мамандықтар студенттерінің дайындық деңгейін арттыру.
2. Жаһандық бәсекеге бейімделген кадрларды даярлау.
3. Терминологияны жетілдіру, мемлекеттік тілдегі терминдердің көлемін ұлғайту.
58.
30 оқулықты қазақ тіліне аудару
кітаптар
БҒМ
жыл бойы
2 600 719 204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
оқулықтарды пайдаланатын ЖОО – 113;
кітап тиражы – 1 мың дана
59.
Жоба шеңберінде шығарылған оқулықтармен техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарын және кітапханаларды қамтамасыз ету
оқулықтармен қамтамасыз ету
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының кітапханаларына, кітапханаларға берілген әдебиет саны – 10 мың дана
60.
Білім беру ұйымдарының студенттері арасында зияткерлік конкурстар, викториналар, пікірталастар өткізу
конкурстар, викториналар, дебаттар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері ЖОО (келісу бойынша)
жыл бойы
талап етілмейді
-
іс-шараларға қатысатын студенттер саны –150 мың адам
61.
"100 жаңа оқулық - жаһандық білімге төте жол" атты студенттік ғылыми-практикалық конференция ұйымдастыру
мақалалар жинағы
Манаш Қозыбаев атындағы СҚМУ (келісу бойынша)
жыл бойы
ЖОО қаражаты есебінен
-
қатысушылар саны
"Туған жер" арнайы жобасы
Мақсаты: "Туған жерді" дамыту, азаматтарды туған өлкесін дамытуға тарту, сондай-ақ әлеуметтік мәселелерді шешу.
Міндеттері:
1. Өскелең ұрпаққа өз Отанын сүюді дарыту, қазақстандық патриотизм сезімін нығайту.
2. Білім беру, экология және абаттандыру саласында, өңірлік тарихты зерделеуде, жергілікті ауқымдағы мәдени-тарихи ескерткіштер мен мәдени объектілерді қалпына келтіруде өлкетану жұмыстарын ұйымдастыру.
3. Өзінің туған жерін қолдайтын бизнесмендерге, мемлекеттік қызметшілерге, зиялы қауым өкілдеріне және жастарға жәрдемдесу.
62.
"Жомарт жүрек" салтанатты құрмет көрсету рәсімін ұйымдастыру
салтанатты рәсім
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы желтоқсан
13 000 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым-қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
"Жомарт жүрек" сыйлығын беру бойынша конкурспен қамтылған коммерциялық ұйымдар мен жеке тұлғалардың саны – 100
63.
Меценат жерлестерге құрмет көрсету рәсімін өткізу
рәсім
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
бюджеттен тыс қаражат есебінен
-
меценаттық шеңберінде іске асырылған жобалар саны
64.
Әлеуметтік желілерде танымал жерлестерге, олардың туған өлкенің дамуына қосқан үлесіне арналған "Туған жерге тағзым" атты парақтарды ашу
әлеуметтік желілердегі парақтар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
жоба туралы халықтың хабардар болу деңгейі – 45 %
65.
Танымал жерлестердің халықтың әртүрлі санаттарымен кездесулерін өткізу
кездесулер, әңгімелесулер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
кемінде 40 кездесу
66.
Әлеуметтік желілерде "Туған жер" ("Родная земля") атты фото және бейнеконкурстар өткізу
конкурстар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
конкурсқа қатысушылар саны – 5 мың адам кемінде 100 жарияланым
67.
Тарихи анимациялық фильмдер түсіруді ұйымдастыру
фильмдер
Түркістан облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
3 анимациялық фильм
68.
Туған жерді қолдауға және дамытуға бағытталған меценаттықты іске асыру және ілгерілету процесіне бизнес-қоғамдастықты және азаматтық қоғам институттарын тартуды қамтамасыз ету
іс-шаралар
АҚДМ, АШМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
ұлттық компаниялар мен кәсіпорындардың, оның ішінде өңірде орналасқандардың қайырымдылық көмек көрсету бойынша әлеуметтік жобалар саны – 80 бірлік
69.
Ауыл тұрғындарын, бизнес-қоғамдастықтарды, меценаттарды ауылдық жерлердің инфрақұрылымын нығайту және жаңғырту жөніндегі іс-шараларға қатысуға тарту
акциялар, кездесулер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
-
демеушілік қаражат есебінен
демеушілік қаражат есебінен жақсартылған объектілердің саны – 50
70.
Қарақия ауданында Бұрғылаушы геологтар музейін ашу
ашылу рәсімі
Маңғыстау облысының әкімдігі
жыл бойы
-
демеушілік қаражат есебінен
объектіні белгіленген мерзімде тапсыру;
музейге келушілер саны – 1000 адам.
71.
"Әдеби өлкетану" жобасын іске асыруды қамтамасыз ету
өлкетану сабақтары
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты жобамен қамту – 1 млн. адам.
72.
Өңірдің тарихи-мәдени мұра объектілерінде мектеп оқушылары үшін өлкетану бойынша тақырыптық сабақтар өткізу
дәрістер, "ашық сабақтар"
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
мәдени-тарихи ескерткіштер және өңірден шыққан көрнекті тұлғалар мысалында туған өлкенің тарихымен танысқан оқушылардың үлесі – 50 %
73.
"Табиғатты аяла" жас өлкетанушылардың, экологтар мен натуралистердің республикалық форумын өткізу
форум
БҒМ
2019 жылғы маусым

1. Повышение уровня подготовки студентов гуманитарных специальностей на государственном языке.
2. Подготовка кадров, адаптированных к глобальной конкуренции.
3. Совершенствование терминологии, увеличение объема терминов на государственном языке.
58.
Перевод 30-ти учебников на казахский язык
книги
МОН
в течение года
2 600 719 в рамках республиканской бюджетной программы 204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
республиканский бюджет
ВУЗы, использующие учебники - 113;
тираж книг - 1 тыс. экз.
59.
Обеспечение организаций технического и профессионального образования, библиотек учебниками
обеспечение учебниками
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество литературы, переданной в библиотеки организаций технического и профессионального образования, библиотеки - 10 тыс. экз.
60.
Проведение интеллектуальных конкурсов, викторин, дебатов среди студентов организаций образования
конкурсы, викторины, дебаты
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, ВУЗы (по согласованию)
в течение года
не требуются
-
число студентов, принимающих участие в мероприятиях - 150 тыс. чел.
61.
Организация студенческой научно-практической конференции "100 новых учебников - прямой путь к глобальному образованию"
сборник статей
СКГУ им. М.Козыбаева (по согласованию)
в течение года
за счет средств ВУЗа
-
число участников
Специальный проект "Туған жер"
Цель: Развитие малой родины, вовлечение граждан к развитию родного края, а также решение социальных проблем
Задачи:
1. Привитие подрастающему поколению любви к своей родине, укрепление чувства казахстанского патриотизма.
2. Организация краеведческой работы в сфере образования, экологии и благоустройства, изучения региональной истории, восстановления культурно-исторических памятников и культурных объектов местного масштаба.
3. Оказание содействие бизнесменам, государственным служащим, представителям интеллигенции и молодежи, которые поддерживают свою малую родину.
62.
Организация торжественной церемонии чествования "Жомарт жүрек"
церемония
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
декабрь
2019 года
13 000
в рамках республиканской бюджетной программы 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
республиканский бюджет
количество коммерческих организаций и физических лиц, охваченных конкурсом по присуждению премии "Жомарт жүрек" - 100
63.
Проведение церемоний чествования земляков-меценатов
церемония
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
за счет внебюджетных средств
-
количество реализованных проектов в рамках меценатства
64.
Открытие страниц в социальных сетях "Туған жерге тағзым", посвященных известным землякам, их вкладу в развитие родного края
страницы в социальных сетях
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
уровень информированности населения о
проекте - 45 %
65.
Проведение встреч известных земляков с различными категориями населения
встречи, беседы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
не менее 40 встреч
66.
Проведение в социальных сетях фото и видео-конкурсов "Туған жер" ("Родная земля")
конкурсы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
число участников конкурса - 5 тыс. чел.,
не менее 100 публикаций
67.
Организация съемок исторических анимационных фильмов
фильмы
акимат Туркестанской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
3 анимационных фильма
68.
Обеспечение вовлечения бизнес-сообщества и институтов гражданского общества в процесс реализации и продвижения меценатства, направленного на поддержку и развитие малой родины
мероприятия
МИОР, МСХ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
количество социальных проектов национальных компаний и предприятий, в том числе расположенных в регионе по оказанию благотвори тельной помощи - 80 ед.
69.
Привлечение жителей села, бизнес-сообщества, меценатов к участию в мероприятиях по укреплению инфраструктуры и модернизации сельской местности
акции, встречи
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
-
за счет спонсорских средств
количество объектов, улучшенных
за счет спонсорских средств - 50
70.
Открытие музея геологов-бурильщиков в Каракиянском районе
открытие музея
акимат Мангистауской области
в течение года
-
за счет спонсорских средств
сдача объекта в установленный срок;
количество посетителей музея - 1000 чел.
71.
Обеспечение реализации проекта "Литературное краеведение"
уроки краеведения
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват населения проектом - 1 млн. чел.
72.
Проведение тематических занятий по краеведению для учащихся школ на объектах историко-культурного наследия региона
лекции, "открытые уроки"
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
доля учащихся, ознакомленных с историей родного края на примере культурно-исторических памятников и выдающихся личностей - выходцев из региона - 50%
73.
Республиканский форум юных краеведов, экологов и натуралистов "Табиғатты аяла"
форум
МОН
июнь
2019 года

5 200 099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
2500 оқушы, оның ішінде республикалық турда – 160
74.
"Шеберлер қаласы: бабалар мұрасын сақтаймыз және көбейтеміз" атты өлкетанушылық декоративтік-қолданбалы шығармашылықтың республикалық көрмесі
көрме
БҒМ
2019 жылғы қараша
2 348 099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
2500 оқушы, оның ішінде республикалық турда – 112
75.
"Менің отаным – Қазақстан" республикалық туристік экспедициялық жасақтар слеті
слет
БҒМ
2019 жылғы қыркүйек
5 557 099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
3000 оқушы, оның ішінде республикалық турда – 160
76.
"Алтын қазына" көркем және сәндік-қолданбалы балалар шығармашылығының көрме-конкурсын өткізу
көрме-конкурс
БҒМ
2019 жылғы қараша
6 507 099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
көрме-конкурста ұсынылған оқушылар жұмыстарының саны
77.
"Рухани қазына – 2019 жыл" атты мәдениет және өнер саласындағы ұйымдар мен қызметкерлердің фестивалін өткізу
фестиваль
МСМ
жыл бойы
45 754 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
қатысушылардың саны
78.
Петропавл қаласында "Kyzylzhar Invest-2019" халықаралық инвестициялық форумын өткізу
форум
СҚО әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
әзірленген жобалар саны
79.
"Сексен көл Көкшетаудың саясында..." жобасын іске асыру (көлдер туралы материалдарды зерделеу және жинақтау бойынша экспедициялар ұйымдастыру, көлдердің физикалық-географиялық картасын жасау, туристік маршруттарды әзірлеу, флора мен фаунаны, аңыздар мен ертегілерді зерделеу)
экспедициялар
Ақмола облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
әзірленген туристік маршруттардың саны, жиналған аңыздар мен ертегілердің саны
80.
"Қазақтану" ғылыми-ағартушылық жобасының шеңберінде іс-шаралар кешенін іске асыру
іс-шаралар кешені
АҚДМ, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша)
жыл бойы
77 630 002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру", 14 005 009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" республикалық бюджеттік бағдарламалары шеңберінде
республикалық және жергілікті бюджеттер
халықты іс-шаралармен қамту
81.
Ақтөбе қаласында Бауыржан Момышұлына, Жалаңтөс Баһадүрге, Есет батырға ескерткіштер орнату
ашылу рәсімдері
Ақтөбе облысының әкімдігі
жыл бойы
демеушілік қаражат есебінен
-
объектілерді белгіленген мерзімде тапсыру
82.
Халықаралық туристік форум өткізу
сессиялар, диалог алаңдары
Маңғыстау облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
іс-шараға қатысатын шетелдік компаниялардың саны
83.
"Парасатты поэзия" республикалық фестивалін өткізу
шығармалар жинағы
Қызылорда облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
жинақ тиражы
"Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру" арнайы жобасы
Мақсаты: Қоғамдық қатынастардың барлық салаларында латын графикасы негізінде қазақ тілінің жаңа әліпбиін қолдануға кезең-кезеңмен көшуді қамтамасыз ету
Міндеттері: Латын графикасына көшу процесін ұйымдастыру-әдістемелік қолдауды қамтамасыз ету.
84.
Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізу үшін бейнеблогтар әзірлеу және халық арасында тарату
бейнеблогтар
МСМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы

5 200 в рамках республиканской бюджетной программы 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
республиканский бюджет
2500 обучающихся, из них в республиканском туре - 160
74.
Республиканская выставка краеведческого декоративно-прикладного творчества "Город мастеров: наследие наших предков сохраним и приумножим"
выставка
МОН
ноябрь
2019 года
2 348 в рамках республиканской бюджетной программы 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
республиканский бюджет
2500 обучающихся, из них в республиканском туре - 112
75.
Проведение Республиканского слета туристских экспедиционных отрядов "Менің отаным - Қазақстан"
слет
МОН
сентябрь
2019 года
5 557 в рамках республиканской бюджетной программы 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
республиканский бюджет
3000 обучающихся, из них в республиканском туре - 160
76.
Проведение выставки-конкурса художественного и декоративно-прикладного детского творчества "Алтын қазына"
выставка-конкурс
МОН
ноябрь 2019 года
6 507 в рамках республиканской бюджетной программы 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
республиканский бюджет
количество работ учащихся, представленных на выставке-конкурсе
77.
Проведение фестиваля организаций и работников сферы культуры и искусства "Рухани қазына - 2019 год"
фестиваль
МКС
в течение года
45 754 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
число участников
78.
Проведение международного инвестиционного форума "Kyzylzhar Invest-2019" в г.Петропавловске
форум
акимат
СКО
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество разработанных проектов
79.
Реализация проекта "Сексен көл Көкшетаудың саясында..." (организация экспедиций по изучению и сбору материалов об озерах, создание физико-географической карты озер, разработка туристических маршрутов, изучение флоры и фауны, легенд и сказаний)
экспедиции
акимат Акмолинской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество разработанных туристических маршрутов, количество собранных легенд и сказаний
80.
Реализация комплекса мероприятий в рамках научно-просветительского проекта "Қазақтану"
комплекс мероприятий
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
в течение года
77 630 в рамках республиканских бюджетных программ 002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия" 14 005 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский и местный бюджеты
охват населения мероприятиями
81.
Установка памятников Бауыржану Момышулы, Жалантос Баһадуру, Есет батыру Кокиулы в городе Актобе
церемонии открытия
акимат Актюбинской области
в течение года
за счет спонсорских средств
-
сдача объектов в установленный срок
82.
Проведение международного туристического форума
сессии, диалоговые площадки
акимат Мангистауской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество зарубежных компаний, участвующих в мероприятии
83.
Проведение республиканского фестиваля "Парасатты поэзия"
сборник произведений
акимат Кызылординской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
тираж сборника
Специальный проект "Перевод алфавита казахского языка на латинскую графику"
Цель: Обеспечение поэтапного перехода к использованию нового алфавита казахского языка на основе латинской графики во всех сферах общественных отношений
Задача: Обеспечение организационно-методической поддержки процесса перехода на латинскую графику.
84.
Разработка и запуск видеоблогов по проведению разъяснительной работы по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику
видеоблоги
МКС, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года

21 000 021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
ұзақтығы 150 минут бейнеблогтар шығару
85.
Орфографиялық ережелердің, орфоэпиялық ережелердің, кириллицадан латын әліпбиіне қайта кодтау бағдарламасының жалпыға қолжетімділігін және оны жаппай енгізуді қамтамасыз ету
қағидалар
МСМ, БҒМ, АШМ, АҚДМ, ИИДМ, Еңбекмині, ІІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
азаматтардың қазақ тілін латын графикасына көшірудің негізгі аспектілері туралы хабардар болу деңгейі – 60 %
86.
Қазақ әліпбиін латын графикасына кезең-кезеңімен көшіруді білім беру ұйымдары арасында сынаудан өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
жоба шеңберінде сынаудан өткен білім беру ұйымдары – 20
87.
Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру шеңберінде филологтардың біліктілігін арттыру
біліктілікті арттыру курстары
БҒМ, ЖОО (келісу бойынша)
жыл бойы
103 304 224 "Мемлекеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау" республикалық бюджеттік бағдарламалары шеңберінде
республикалық бюджет
біліктілікті арттыру курстарынан өткен филологтардың, педагогтардың саны – 700 адам
88.
Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіруді есепке ала отырып, жалпы орта білім беру ұйымдары мұғалімдерінің біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру
біліктілікті арттыру курстары
БҒМ, "Өрлеу" БАҰО" АҚ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
450 600  222 "Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
біліктілікті арттыру курстарынан өткен жалпы орта білім беру ұйымдары мұғалімдерінің саны – 9038 адам
89.
Латын графикасындағы жаңа әліпбиді пайдалана отырып, жалпы білім беретін мектептер үшін оқулықтарды, оқу-әдістемелік кешендерді сараптаудан өткізу
сарапшылық қорытынды
БҒМ, "Оқулық" РҒПО, (келісу бойынша), баспалар (келісу бойынша)
жыл бойы
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
баспа парақтарының саны – 75
90.
"Мың бала" республикалық мәдени-ағарту жобасын іске асыру
мемлекеттік тілдегі конкурстар, викториналар, тренингтер, шығармашылық жобалар жинағы
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы

21 000 в рамках республиканской бюджетной программы 021 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана"
республиканский бюджет
выпуск видеоблогов продолжительностью 150 минут
85.
Обеспечение общедоступности и массового внедрения орфографических правил, орфоэпических правил, программы перекодировщика с кириллицы на латиницу
правила
МКС, МОН, МСХ, МИОР, МИИР, МТСЗН, МВД, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
уровень информированности граждан об основных аспектах перевода казахского языка на латинскую графику - 60 %
86.
Проведение апробации поэтапного перехода казахского алфавита на латинскую графику среди организаций образования
информация
в МКС
МОН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
количество
организаций образования, прошедших апробацию в рамках проекта - 20
87.
Повышение квалификации филологов в рамках перевода алфавита казахского языка на латинскую графику
курсы повышения квалификации
МОН, ВУЗы
(по согласованию)
в течение года
103 304
в рамках республиканской бюджетной программы
224 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций высшего и послевузовского образования"
республиканский бюджет
число педагогов-филологов, прошедших курсы повышения квалификации - 700 чел.
88.
Организация курсов повышения квалификации учителей организаций общего среднего образования с учетом перехода алфавита казахского языка на латинскую графику
курсы повышения квалификации
МОН, АО "НЦПК "Өрлеу" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
450 600 в рамках республиканской бюджетной программы 222 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования"
республиканский бюджет
число учителей организаций общего среднего образования, прошедших курсы повышения квалификации - 9038 чел.
89.
Проведение экспертизы учебников, учебно-методических комплексов для общеобразовательных школ с использованием нового алфавита на латинской графике
экспертное заключение
МОН, РНПЦ "Учебник", (по согласованию), издательства
(по согласованию)
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
республиканский бюджет
количество печатных листов - 75
90.
Реализация республиканского культурно-просветительского проекта "Мың бала"
конкурсы, викторины на государственном языке, тренинги, сборник творческих проектов
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года

5 000 009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
жобамен қамтылған халық саны
91.
"Түркі әлемі және латын графикасы" атты халықаралық конференция ұйымдастыру
конференция
Жамбыл облысының әкімдігі
2019 жылғы тамыз
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны – 500 адам
"Қазақстаның рухани киелі жерлері", "Қазақстанның сакралдық географиясы" арнайы жобасы
Мақсаты: Тарихи және мәдениет ескерткіштерді, киелі жерлерді танымал ету, сақтау, қалпына келтіру
Міндеттері:
1. Қазақстанның мәдени-географиялық киелі жерлерінің белдеуін құру, оның рөлін айқындау.
2. БАҚ-та ақпараттық жобаларды ілгерілету.
3. Ішкі туризмді дамытуды қолдау.
4. Инфрақұрылым және логистика жағынан сакралдық объектілердің қолжетімділігін қамтамасыз ету.
92.
Тарихи-мәдени мұра объектілеріне
QR-кодтарын орнату
QR-кодтар
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың, әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
тарихи-мәдени мұра объектілеріндегі QR кодтарды пайдаланған адамдар саны – адам;
орнатылған штрих-кодтар саны - бірлік
93.
"Ашық аспан астында" тарихи-мәдени және этнографиялық парктер, музейлер ашу
парктер, музейлер
Алматы мен Маңғыстау облыстарының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
келушілер саны – 100 мың адам
94.
Сакралдық объектілердің инфрақұрылымын әлемдік стандарттар деңгейіне дейін дамыту
инфрақұрылымды дамыту
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, облыстардың әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
сакралдық объектілерге келген туристер саны – 100 мың адам
95.
Қазақстанның киелі және сакралдық объектілері туралы деректі фильмдерді шығару
деректі фильмдер
МСМ, АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
100 000 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық және жергілікті бюджеттер
5 деректі фильм
96.
Атырау қаласында ежелгі "Сарайшық қалашығы: Жібек жолы орталығынан Қазақ хандығының астанасына дейін (1581 жылға дейін)" атты халықаралық ғылыми-практикалық конференцияны ұйымдастыру және өткізу
мақалалар жинағы
Атырау облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
конференцияға қатысқан халықаралық және ұлттық сарапшылардың саны – 10 адам;
конференция қорытындысы бойынша жарияланған жұмыстар саны – 40
97.
Қазақстанның сакралдық объектілері бойынша туристік маршруттарды әзірлеуді жалғастыру
туристік маршруттар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
мобильді қосымшалар, карталар, буклеттер
98.
Мектеп демалысы кезеңінде оқушыларға Қазақстанның сакралдық жерлеріне экскурсиялар ұйымдастыру
экскурсиялар
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
сакралдық жерлерге бару
99.
"Туған жерім – Қазақстан" атты жас туристердің республикалық экспедициялары мен жорықтарын ұйымдастыру және өткізу
экспедециялар, жорықтар
МСМ

5 000 в рамках республиканской бюджетной программы 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
количество населения, охваченного проектом
91.
Организация международной конференции "Түркі әлемі және латын графикасы"
конференция
акимат Жамбылской области
август 2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников - 500 чел.
Специальный проект "Духовные святыни Казахстана. Сакральная география Казахстана"
Цель: Популяризация, сохранение, восстановление исторических и культурных памятников, святых мест
Задачи:
1. Создание культурно-географического пояса святынь Казахстана, определение его роли.
2. Продвижение информационных проектов в СМИ.
3. Поддержка развития внутреннего туризма.
4. Обеспечение доступности сакральных объектов по части инфраструктуры и логистики.
92.
Установка QR-кодов на объекты историко-культурного наследия
QR-коды
акиматы городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента и областей
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число людей, воспользовавшихся QR-кодами на объектах историко-культурного наследия - чел.;
количество установленных штрих-кодов - ед.
93.
Создание историко-культурных и этнографических парков, музеев "под открытым небом"
парки, музеи
акиматы Алматинской, Мангистауской областей
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число посетителей, - 100 тыс. чел.
94.
Развитие инфраструктуры сакральных объектов до уровня мировых стандартов
развитие инфраструктуры сакральных объектов
акиматы городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента и областей
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число туристов, посетивших сакральные объекты, -
100 тыс. чел.
95.
Выпуск документальных фильмов о знаковых и сакральных объектах Казахстана
документальные фильмы
МКС, МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в течение года
100 000 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский и местный бюджеты
5 документальных фильмов
96.
Организация и проведение международной научно-практической конференции "Древнее городище Сарайшык: от центра Шелкового пути до столицы Казахского ханства (до 1581 года)" в г.Атырау
сборник статей
акимат Атырауской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число международных и национальных экспертов, принявших участие в конференции - 10 чел.; количество опубликованных работ по итогам конференции - 40
97.
Продолжение разработки туристических маршрутов по сакральным объектам Казахстана
туристические маршруты
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
мобильные приложения, карты, буклеты
98.
Организация экскурсий и посещений учащимися сакральных мест Казахстана в период школьных каникул
экскурсии
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
посещаемость сакральных мест
99.
Организация и проведение республиканских экспедиций и походов юных туристов "Туған жерім - Қазақстан"
экспедиции, походы
МКС

2019 жылғы 2-3- тоқсандар
179 108 043 "Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру мен оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
экспедицияға қатысушылар саны
100.
Қазақстанның сакралдық, туристік объектілері бойынша экспедициялар ұйымдастыру:
"Жібек жолы – диалог жолы" халықаралық экспедициясы", "Киелі Қазақстан" атты экспедиция"
жаңа туристік маршруттар
МСМ, "Kazakh Tourism" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2019 жылғы маусым-қыркүйек
123 221 043 "Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру мен оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
экспедицияларға қатысушылар саны
101.
Үш тілде "Қостанай облысының жалпыұлттық маңызы бар сакралдық объектілері" атты иллюстрацияланған альбом басып шығару
иллюстрацияланған
альбом
Қостанай облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
дана саны – 300
102.
"Қазақстанның киелі жерінің географиясы аясында өлкетанудың мәселелері мен болашағы" атты республикалық ғылыми-практикалық конференция өткізу
конференция жинағы
Қостанай облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
тартылған ғалымдар саны – кемінде 10, талдамалық жарияланымдар саны – кемінде 20
103.
"Ақ-Ирий" археологиялық ескерткішінің базасында зерттеу жұмыстарын жүргізу, сондай-ақ "Ботай" қонысына экспедициялар ұйымдастыру
археологиялық қазба жұмыстары, экспедициялар
СҚО әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
экспонаттар саны, талдамалық құжаттар
104.
Археологиялық зерттеулер маусымын ұйымдастыру (қола дәуіріндегі Кемертұз, Ақбидайық және Өлеңті тастарындағы жазуларды музейлерге орналастыру;
"Алтын төбе" қорымдар алабының археологиялық қазба жұмыстары; ашық аспан астында Торайғыр көлі мен Кемпіртас шатқалында археологиялық музейлер ашу) Әулиекөл археологиялық кешенін зерттеу
тасқа салынған суреттерді музейлендіру, археологиялық қазба жұмыстары және музейлер ашу
ПМПУ (келісу бойынша)
жыл бойы
ЖОО-ның қаражаты есебінен
-
табылған экспонаттар саны, талдамалық құжаттар
105.
"Борлы" археологиялық кешенінде ғылыми-практикалық экспедициялар мен қазба жұмыстарын жүргізу
қазба жұмыстары
С. Торайғыров атындағы ПМУ (келісу бойынша)
жыл бойы
ЖОО-ның қаражаты есебінен
-
экспонаттар саны, талдамалық құжаттар
106.
IOS және Android үшін "Алматының сакралдық картасы" қосымшаларын әзірлеу
қосымша
Алматы қаласының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
мобильді қосымша, жүктеу көлемі

2-3 кварталы 2019 года
179 108 в рамках республиканской бюджетной программы 043 "Формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке"
республиканский бюджет
число участников экспедиции
100.
Организация экспедиции по сакральным, туристским объектам Казахстана:
"Международная экспедиция Шелковый путь - путь диалога", "Конная экспедиция "Киелі Қазақстан"
новые туристские маршруты
МКС, АО "НК "Kazakh Tourism" (по согласованию)
июнь-сентябрь 2019 года
123 221 в рамках республиканской бюджетной программы 043 "Формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке"
республиканский бюджет
число участников экспедиции
101.
Издание иллюстрированного альбома "Сакральные объекты Костанайской области общенационального значения" на трех языках
иллюстрированный альбом
акимат Костанайской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество экземпляров - 300
102.
Проведение республиканской научно-практической конференции "Қазақстанның киелі жерлерінің географиясы жобасы аясында өлкетанудың мәселелері мен болашағы"
сборник конференции
акимат Костанайской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число вовлеченных ученых - не менее 10, количество аналитических публикаций - не менее 20
103.
Проведение исследовательских работ на базе археологического памятника "Ақ-Ирий", а также организация экспедиций в поселение "Ботай"
археологические раскопки, экспедиции
акимат
СКО
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество экспонатов, аналитические документы
104.
Организация сезона археологических исследований (разработка проектов музеефикации наскальных рисунков эпохи бронзы Кемертуз, Акбидайык и Олентинские писанницы;
археологические раскопки курганного могильника "Золотая грива";
создание археологических музеев под открытым небом на озере Торайгыр и в урочище Кемпиртас;
исследования археологического комплекса Аулиеколь)
музеефикация наскальных рисунков, археологические раскопки и создание музеев
ПГПУ (по согласованию)
в течение года
за счет средств ВУЗа
-
количество найденных экспонатов, аналитические документы
105.
Проведение научно-практических экспедиций и раскопок на археологическом комплексе "Борлы"
археологические раскопки
ПГУ им. С.Торайгырова (по согласованию)
в течение года
за счет средств ВУЗа
-
количество экспонатов, аналитические документы
106.
Разработка приложений для IOS и Android "Сакральная карта Алматы"
приложение
акимат
города
Алматы
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
мобильные приложения, объем скачиваний

107.
"Боралдай сақ қорғандары" археологиялық паркі базасында Сақ мәдениеті орталығын салу
орталық салу
Алматы қаласының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
объектіні белгіленген мерзімде тапсыру; келушілер саны
108.
Ресей Федерациясы этникалық қазақтары – мектеп оқушылары үшін Ақмола облысының сакралдық орындары бойынша "Айналайын, Атамекен!" турларын ұйымдастыру
турлар
Ақмола облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
іс-шараларға қатысқан мектептер оқушылары – этникалық қазақтар саны
109.
"Бөкей Орда музей-қорығы" сапар-орталығын салу
сапар-орталық
БҚО әкімдігі
2019 – 2020 жылдар ішінде
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
объектіні белгіленген мерзімде тапсыру, келушілер саны
110.
Олжабай Батыр мемориалдық кешенінің ашылуы
мемориалдық кешен
Ақмола облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
объектіні белгіленген мерзімде тапсыру, келушілер саны
111.
Маңғыстау облысының тарихи-мәдени мұрасын сақтау жөніндегі іс-шаралар кешенін өткізу (Жолжан мен Айымбет жерленген жерлерді қалпына келтіру жұмыстары; Ақмыш оазисін абаттандыру бойынша жұмыстар; Маңғыстау облысының сакралдық объектілерінің интерактивті картасы мен мобильдік қосымшаларын толықтыру; виртуалды турларды, жылжымалы көрмелерді және т. б. әзірлеу)
іс-шаралар кешені
Маңғыстау облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
3D турлары, көшпелі көрмелер
"Жаһандық әлемдегі заманауи қазақстандық мәдениет" арнайы жобасы
Мақсаты: Қазақстанның мәдени жетістіктерін әлемдік деңгейде танымал ету
Міндеттері:
1. Елімізде қазақстандық мәдениетті танымал ету, сондай-ақ Қазақстанның мәдени жетістіктерін шетелде танымал етуге жәрдемдесу.
2. Заманауи қазақстандық мәдениетті ілгерілету үшін материал берудің заманауи нысандарын пайдалану.
3. Шығармашылық зиялы қауымды қолдау.
112.
Шетел аудиториясына шығу үшін мәдениет туындыларын аудару және бейімдеу
театр қойылымдары
МСМ, СІМ
жыл бойы
251 850 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
3 театр қойылымы
113.
Танымал шетелдік фильмдерді мемлекеттік тілде дубляждау жұмыстарын жалғастыру
фильмдер көрсету
"Болашақ" қауымдастығы (келісу бойынша)
жыл бойы
демеушілік қаражат есебінен
-
кемінде 2 фильм көрсету

107.
Строительство Центра сакской культуры на базе археологического парка "Боралдайские сакские курганы"
строительство центра
акимат
города
Алматы
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
сдача объекта в установленный срок; количество посетителей
108.
Организация туров по сакральным местам Акмолинской области "Айналайын, Атамекен!" для учащихся школ - этнических казахов из Российской Федерации
туры
акимат Акмолинской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число учащихся школ - этнических казахов, принявших участие в мероприятиях
109.
Строительство визит-центра "Музей-заповедник Букеевской орды"
визит-центр
акимат
ЗКО
в течение 2019-2020 годов
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
сдача объекта в установленный срок; число посетителей
110.
Открытие мемориального комплекса Олжабай Батыра
мемориальный комплекс
акимат Акмолинской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
сдача объекта в установленный срок; число посетителей
111.
Проведение комплекса мероприятий по сохранению историко-культурного наследия Мангистауской области (восстановительные работы на захоронениях Жолжана и Айымбета; работы по благоустройству оазиса Акмыш; наполнение интерактивной карты и мобильных приложений сакральных объектов Мангистауской области; разработка виртуальных туров, передвижных выставок и др.)
комплекс мероприятий
акимат Мангистауской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
3D туры, передвижные выставки
Специальный проект "Современная казахстанская культура в глобальном мире"
Цель: Популяризация культурных достижений Казахстана на мировом уровне
Задачи:
1. Популяризация казахстанской культуры в стране, а также содействие популяризации культурных достижений Казахстана за рубежом.
2. Использование современных форм подачи материала для продвижения современной казахстанской культуры.
3. Поддержка творческой интеллигенции.
112.
Перевод и адаптация произведений культуры для выхода на зарубежную аудиторию
театральные постановки
МКС, МИД
в течение года
251 850 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
3 театральные постановки
113.
Продолжение работы по проведению дубляжа популярных зарубежных фильмов на государственный язык
показ
фильмов
ассоциация "Болашак" (по согласованию)
в течение года
за счет спонсорских средств
-
показ
не менее 2-х фильмов

114.
Шетелде заманауи мәдениет пен өнердің үздік үлгілерін таныстыру бойынша халықаралық іс-шаралар кешенін ұйымдастыру және өткізу:
- еліміздің жетекші шығармашылық ұжымдарының әлемдік гастрольдері мен турлары;
- Қазақстанның мәдениет күндері және шетелдегі қазақстандық кино күндері;
- шетелде мемлекеттік музейлер қорынан туындылардың көрмелері және т.б.
театр қойылымдары, концерттер, көрмелер
МСМ, СІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
1 654 249 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық және жергілікті бюджеттер
шетел азаматтарын іс-шаралармен қамту – 600 адам
115.
Әлем музейлері бойынша "Алтын адамның шеруі" халықаралық жобасын іске асыру
көрмелер
МСМ
жыл бойы
1 295 024 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
шетел азаматтарын іс-шаралармен қамту – 100 мың адам
116.
"Қазақстанның сакралдық географиясы" тақырыбында халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізу
мақалалар жинағы
МСМ
жыл бойы
26 599 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
Қазақстан мен Ресейдің кемінде 50 ғалымы мен зерттеушісінің қатысуы
117.
Қазақстанның сакралдық объектілерінің картасын одан әрі толықтыру, 3D модельдерін жасау
сакралдық объектілердің картасы, 3D моделі
МСМ
жыл бойы
1 598 983 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
Қазақстанның сакралдық объектілерінің 3D модельдерінің санын ұлғайту
118.
Қазақстанның сакралдық объектілері туралы энциклопедияның кезекті томын қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде шығару
энциклопедия томы
МСМ
жыл бойы
16 000 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
1000 дана

114.
Организация и проведение комплекса международных мероприятий по презентации лучших образцов современной культуры и искусства за рубежом:
- мировые гастроли и турне ведущих творческих коллективов страны;
- Дни культуры Казахстана и Дни казахстанского кино за рубежом;
- выставки произведений из фондов государственных музеев за рубежом и др.
театральные постановки, концерты, выставки
МКС, МИД, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
1 654 249 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский и местный бюджеты
охват иностранных граждан мероприятиями - 600 чел.
115.
Реализация международного проекта "Шествие "Золотого человека" по музеям мира"
выставки
МКС
в течение года
1 295 024 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
охват иностранных граждан мероприятиями - 100 тыс. чел.
116.
Проведение международной научно-практической конференции на тему "Сакральная география Казахстана"
сборник статей
МКС
в течение года
26 599 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
участие не менее 50 ученых и исследователей Казахстана и России
117.
Дальнейшее наполнение карты сакральных объектов Казахстана, создание 3D моделей
карта, 3D модели сакральных объектов
МКС
в течение года
1 598 983 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
увеличение количества 3D моделей сакральных объектов Казахстана
118.
Выпуск очередного тома энциклопедии о сакральных объектах Казахстана на казахском, русском и английском языках
том энциклопедии
МКС
в течение года
16 000 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
1000 экземпляров

119.
"Қазақстанның сакралдық объектілерінің картасы" объектілерінің тартымдылығын арттыру
объектілерді реставрациялау, консервациялау және қалпына келтіру
МСМ
жыл бойы
623 716 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
2019 жылы кемінде 20 объектіні реставрациялау, консервациялау және қалпына келтіру
120.
Республикалық музей-қорықтарында сапар-орталықтар салу
сапар-орталықтар
МСМ
жыл бойы
1 683 599 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
3 объектінің құрылысы
121.
М. Әуезовтің
"Beauty in Mourning" атты әңгімелері мен повестері жинағының Ұлыбританиядағы тұсаукесері
тұсаукесер
СІМ, Ұлыбританиядағы ҚР елшілігі
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
келушілер саны
122.
"Рухани жаңғыру" бағдарламасы шеңберінде Заманауи қазақстандық поэзия антологиясы мен Заманауи қазақстандық проза антологиясы басылымдарын БҰҰ-ның 6 тіліне аудару, сондай-ақ олардың Лондон (Ұлыбритания), Париж (Франция), Мәскеу (РФ), Пекин (ҚХР), Каир (Мысыр Араб Республикасы) және Мадрид (Испания) қалаларындағы тұсаукесері
антологиялар
МСМ, СІМ, "Ұлттық аударма бюросы" ҚҚ
жыл бойы
1 474 000 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
12 кітап (6 тілде проза жанрында бір том және поэзия жанрында бір том), - жалпы кітап саны – 120 000 дана;
- бір томның жалпы таралымы – 10 000 дана
123.
Ш. Уәлихановтың "Selected Works of Shokan Ualikhanov" таңдаулы еңбектерінің жинағын ағылшын тіліне аудару және Ұлыбританияда шығару
жинақ
СІМ, Ұлыбританиядағы ҚР елшілігі
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
тираж – 2000 дана
124.
Британдық журналист Н. Филдингтің "Travellers in the Great Steppe" атты кітабын (Қазақстанды зерттеген авторлар туралы) шығару
кітап
СІМ, Ұлыбританиядағы ҚР елшілігі
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
тираж – 2000 дана

119.
Повышение привлекательности объектов "Карты сакральных объектов Казахстана"
реставрация, консервация и восстановление объектов
МКС
в течение года
623 716 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
реставрация, консервация и восстановление - не менее 20 объектов
120.
Строительство визит-центров в республиканских музеях-заповедниках
визит-центры
МКС
в течение года
1 683 599 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
строительство 3 объектов
121.
Презентация сборника рассказов и повестей М. Ауэзова "Beauty in Mourning" в Великобритании
презентация
МИД,
Посольство РК в Великобритании
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
количество посетителей
122.
В рамках программы "Рухани жаңғыру" перевод издания Антологии современной казахстанской поэзии и Антологии современной казахстанской прозы на 6 языках ООН, а также их презентация в Лондоне (Великобритания), Париже (Франция), Москве (РФ), Пекине (Китай), Каире (Египет) Мадриде (Испания)
антологии
МКС, МИД, ОФ "Национальное бюро переводов"
в течение года
1 474 000 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
12 книг (один том прозы и один том поэзии на 6 языках); - общее количество книг - 120 тыс. экземпляров;
- общий тираж одного тома
- 10 тыс. экземпляров
123.
Перевод на английский язык и издание в Великобритании сборника избранных трудов Ш.Уалиханова "Selected Works of Shokan Ualikhanov"
сборник
МИД,
Посольство РК в Великобритании
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
тираж - 2000 экз.
124.
Издание книги британского журналиста Н.Филдинга "Travellers in the Great Steppe" (об авторах, исследовавших Казахстан)
книга
МИД,
Посольство РК в Великобритании
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
тираж - 2000 экз.

125.
Грекияда Қазақстан мәдениетінің көркем көрмесі мен тұсаукесерін өткізу
көрмелер мен тұсаукесерлер
СІМ, Грекиядағы ҚР елшілігі
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
келушілер саны
126.
Абай Құнанбаевтың өлеңдер жинағын қырғыз тілінде аудару және шығару
өлеңдер жинағы
СІМ, Қырғызстандағы ҚР елшілігі
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
тираж – 1000 дана
127.
Абай Құнанбаевтың "Қара сөздері" шығармасын малайзия (бахаса) тіліне аудару және жариялау
қара сөздер
СІМ, Малайзиядағы ҚР елшілігі
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
тираж – 1000 дана
128.
Бостон қаласында қазақстандық мәдениетті ілгерілету мәселелері бойынша дөңгелек үстел ұйымдастыру
дөңгелек үстел
СІМ, АҚШ-тағы ҚР елшілігі
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
қатысушылар саны
129.
Қазақстанға халықаралық баспасөз турын ұйымдастыру
жарияланымдар, сюжеттер
СІМ
2019 жылғы қыркүйек
019 "Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
Қазақстан туралы шетел БАҚ-тағы жарияланымдар саны
130.
"Опералия" халықаралық фестивалін өткізу
фестиваль
МСМ
жыл бойы
80 000 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
қатысушылардың саны, келушілердің саны
131.
Қазақстанның жетекші шығармашылық ұжымдары мен жеке орындаушыларының шетелдегі концерттерін ұйымдастыру
концерттер
МСМ
жыл бойы
291 670 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
3 концерт
132.
"Еуразия" халықаралық кинофестивалін өткізу
кинофестиваль
МСМ
жыл бойы
474 580 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
концерттердің саны

125.
Проведение художественной выставки и презентации культуры Казахстана в Греции
выставка и презентация
МИД,
Посольство РК в Греции
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы
019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
число посетителей
126.
Перевод и выпуск сборника стихов Абая Кунанбаева на кыргызском языке
сборник стихов
МИД,
Посольство РК в Кыргызстане
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы
019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
тираж - 1000 экз.
127.
Перевод и публикация произведения Абая Кунанбаева "Слова назидания" на малайзийском (бахаса) языке
слова назидания
МИД,
Посольство РК в Малайзии
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
тираж - 1000 экз.
128.
Организация круглого стола по вопросам продвижения казахстанской культуры в г.Бостон
круглый стол
МИД,
Посольство РК в США
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
число участников
129.
Организация международного пресс-тура в Казахстан
публикации,
сюжеты
МИД
сентябрь 2019 года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
количество публикаций в зарубежных СМИ о Казахстане
130.
Проведение международного фестиваля "Опералия"
фестиваль
МКС
в течение года
80 000 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
число участников, число посетителей
131.
Организация концертов ведущих творческих коллективов и отдельных исполнителей Казахстана за рубежом
концерты
МКС
в течение года
291 670 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
3 концерта
132.
Проведение международного кинофестиваля "Евразия"
кинофестиваль
МКС
в течение года
474 580 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
количество концертов

133.
Қостанай және Петропавл қалаларында халықаралық театр фестивальдерін ("Тобыл жағалауында", "ЖиҺанкез") өткізу
фестивальдар
Қостанай облысының, СҚО әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты іс-шаралармен қамту
134.
"Шашу" халық биі халықаралық фестивалі
фестиваль
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны, көрермендерді қамту
135.
"Қазақстандық заманауи мәдениетті жаһандық әлемге ілгерілету" атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізу
конференция
Алматы облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
шетелдік қатысушылар саны
"Қазақстанның 100 жаңа есімі" арнайы жобасы
Мақсаты: Қызметтің әртүрлі салаларында жоғары нәтижелерге қол жеткізген отандастар мысалында халық арасында табыстылық идеясын ілгерілету
Міндеттері:
1. Ел дамуына үлес қосқан замандастарды қолдау.
2. Көрнекті замандастарды ақпараттық қолдау мен танымал етудің жаңа мультимедиалық алаңын құру.
3. "100 жаңа есім" өңірлік жобаларын құру.
136.
"Қазақстанның 100 жаңа есімі" жобасына қатысушыларды әлеуметтік маңызды және бұқаралық іс-шараларға қатысуға тарту
акциялар, кездесулер, форумдар
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша) облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
әлеуметтік маңызы бар және бұқаралық іс-шаралар жобасына қатысушылар саны – 300 адам
137.
"Қазақстанның 100 жаңа есімі" жобасын ілгерілету жөніндегі іс-шараларды іске асыру
акциялар, кездесулер, форумдар
"Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), АҚДМ, БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
46 524 009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық және жергілікті бюджеттер
әлеуметтік маңызы бар және бұқаралық іс-шараларға қатысқан жобаға қатысушылар саны – 300 адам
138.
Елде "Қазақстанның
100 жаңа есімі" жобасына қатысушыларды ілгерілету және танымал ету бойынша ақпараттық-имидждік науқанды ұйымдастыру және өткізу (жеке медиа-жоспар бойынша)
БАҚ-та және әлеуметтік желілердегі жарияланымдар
АҚДМ, "Қоғамдық келісім" РММ (келісу бойынша), СІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
жобаға қатысушылардың елімізде танылу деңгейі – 50 %
139.
"Қазақстанның 100 жаңа есімі" жобасының жеңімпаздарына құрмет көрсету рәсімін өткізу
сертификаттар табыстау
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2019 жылғы желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
жобаның танымалдық деңгейі

133.
Проведение международных театральных фестивалей в городах Костанае и Петропавловске ("Тобыл жағалауында", "ЖиҺанкез")
фестивали
акиматы Костанайской области, СКО
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват населения мероприятиями
134.
Проведение международного фестиваля народного танца "Шашу"
фестиваль
акимат города Нур-Султана
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников, охват зрителей
135.
Организация международной научно-практической конференции "Продвижение казахстанской современной культуры в глобальном мире"
конференция
акимат Алматинской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число зарубежных участников
Специальный проект "100 новых лиц Казахстана"
Цель: Продвижение идеи успешности среди населения на примерах соотечественников, достигших высоких результатов в различных сферах жизнедеятельности
Задачи:
1. Поддержка современников, внесших вклад в развитие страны.
2. Создание новой мультимедийной площадки информационной поддержки и популяризации выдающихся современников.
3. Создание региональных проектов "100 новых лиц".
136.
Привлечение участников проекта "100 новых лиц Казахстана" к участию в социально значимых и массовых мероприятиях
акции, встречи, форумы
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в течение года
не требуются
-
число участников проекта, принявших участие в социально значимых и массовых мероприятиях - 300 чел.
137.
Реализация мероприятий по продвижению проекта "100 новых лиц Казахстана"
акции, встречи, форумы
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию) МИОР, МОН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в течение года
46 524 в рамках республиканской бюджетной программы 009 "Услуги по обеспечению деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский и местный бюджеты
число участников проекта, принявших участие в социально значимых и массовых мероприятиях - 300 чел.
138.
Организация и проведение информационно-имиджевой кампании по продвижению и популяризации участников проекта "100 новых лиц Казахстана" в стране (по отдельному медиа-плану)
публикации в СМИ и социальных сетях
МИОР, РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МИД, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
в течение года
не требуются
-
уровень узнаваемости участников проекта в стране - 50 %
139.
Проведение церемонии чествования победителей проекта "100 новых лиц Казахстана"
вручение сертификатов
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента
декабрь
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
уровень популярности проекта

140.
Атақты тұлғалардың, танымал спортшылардың, ғалымдардың, "Қазақстанның 100 жаңа есімі" жобасы жеңімпаздарының халықтың түрлі санаттарымен кездесулерін өткізу
кездесулер, әңгімелесулер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
кездесулерге қатысқан халықты қамту – 5 мың адам
"Ауыл – ел бесігі" арнайы жобасы
Мақсаты: 2030 жылға қарай ауыл халқының кемінде 80 % заманауи өмір сапасының стандартына сай келетін елді мекендерде тұруын қамтамасыз ететін ауылдық аумақтардың әлеуметтік-экономикалық инфрақұрылымын жаңғырту
Міндеттері:
1. Ауылдық елді мекендерді қажетті инфрақұрылыммен қамтамасыз ету және ауылдық жерлерде ШОБ-тың экспоненциалды өсуі үшін жағдай жасау.
2. Өңірлерде еңбек идеологиясын танымал ету.
3. Жастарды ауылдық аймақтарды дамытуға және агробизнеске тарту.
141.
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық аумақтарды дамыту бойынша іс-шараларды іске асыру, оның ішінде базалық мемлекеттік және әлеуметтік қызметтермен қамтамасыз ету, АЕМ әлеуметтік-экономикалық әлеуетін айқындау
іс-шаралар кешені
ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
ауылдық жерлерде тұратын халықтың тұрмыс жағдайларына қанағаттану деңгейі – 30 %
142.
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының ақпараттық сүйемелдеуде аралас кіші бағдарламасы және "Ауыл – ел бесігі" арнайы жобасы аясында БАҚ-та ауылда отбасылық бизнесті дамытудағы сәтті тәжірибені көрсететін материалдарды жариялау
мақалалар, сұхбаттар
АШМ, облыстардың әкімдіктері, АҚДМ
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
БАҚ-та кемінде 50 жарияланым;
БАҚ-та кемінде 300 бейнероликтің шығуы
143.
Ағартушылық, ақпараттық және білім беру жұмыстарына, бос уақытты ұйымдастыруға Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының Адами капиталды дамыту жөніндегі аралас кіші бағдарламасы және "Ауыл – ел бесігі" арнайы жобасын дамыту аясында ауылдық жастардың әртүрлі нысаналы топтарының арасында шығармашылық әлеуетті қолдауға және дамытуға бағытталған іс-шаралар кешенін өткізу
кездесулер, акциялар, конкурстар
облыс әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
ауылдағы өмір мен еңбекті оң қабылдауды қалыптастыруға бағытталған іс-шаралармен тікелей және жанама қамту
144.
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының Адами капиталды дамыту бойынша аралас кіші бағдарламасы мен "Ауыл – ел бесігі" арнайы жобасы аясында ауылдық аумақтардың әлеуметтік-мәдени инфрақұрылымын (мәдениет, туризм, бұқаралық спорт) дамытуға жағдайлар жасау бойынша іс-шаралар кешенін өткізу
конкурстар, слеттер
облыс әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
ауылдық аумақтардың әлеуметтік-мәдени инфрақұрылымын дамыту, ауыл халқының саламатты өмір салтын қалыптастыру

140.
Проведение серий встреч выдающихся личностей, прославленных спортсменов, ученых, победителей проекта "100 новых лиц Казахстана" с различными категориями населения
встречи, беседы
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
охват населения, принявшего участие во встречах - 5 тыс.чел.
Специальный проект "Ауыл - ел бесігі"
Цель: Модернизация социально-экономической инфраструктуры сельских территорий, обеспечивающей проживание не менее 80% сельского населения в населенных пунктах, отвечающих современным стандартам качества жизни, к 2030 году
Задачи:
1. Обеспечение сельских населенных пунктов необходимой инфраструктурой и создание условий для экспоненциального роста МСБ в сельской местности.
2. Популяризация идеологии труда в регионах.
3. Вовлечение молодежи в развитие сельских территорий и агробизнес.
141.
Реализация мероприятий по развитию сельских территорий в рамках Государственной программы развития регионов до 2020 года, в том числе обеспечение базовыми государственными и социальными услугами, определение потенциала социально-экономического развития СНП
комплекс мероприятий
МНЭ, заинтересованные госорганы, акиматы областей
в течение года
не требуются
-
уровень удовлетворенности условиями жизни населения, проживающего в сельской местности -30%
142.
Публикации материалов в СМИ по демонстрации успешного опыта развития семейного бизнеса на селе в рамках смежной подпрограммы информационного сопровождения Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 - 2021 годы и спецпроекта "Ауыл - ел бесігі"
статьи, интервью
МСХ, акиматы областей, МИОР
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
не менее 50 публикаций в СМИ; не менее 300 выходов видеороликов в СМИ
143.
Проведение комплекса мероприятий, направленных на просветительскую, информационную и образовательную работу; организацию досуга, поддержку и развитие творческого потенциала среди различных целевых групп сельской молодежи в рамках смежной подпрограммы Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 - 2021 годы по развитию человеческого капитала и спецпроекта "Ауыл - ел бесігі"
встречи, акции, конкурсы
акиматы областей
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
косвенный и прямой охват мероприятиями, направленных на формирование положительного восприятия жизни и труда на селе
144.
Проведение комплекса мероприятий, направленных на создание условий для развития социально-культурной инфраструктуры (культура, туризм, массовый спорт) сельских территорий в рамках смежной подпрограммы Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 - 2021 годы по развитию человеческого капитала и спецпроекта "Ауыл - ел бесігі"
конкурсы, слеты
акиматы областей
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
развитие социально-культурной инфраструктуры сельских территорий, формирование здорового образа жизни сельского населения

145.
Ауыл жастарының бос уақытын ұйымдастыруға, шығармашылық әлеуетін қолдауға және дамытуға бағытталған іс-шаралар кешенін өткізу
конкурстар, жарыстар, акциялар
облыс әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
ауыл жастарының бос уақытын ұйымдастыруға, шығармашылық әлеуетін қолдауға және дамытуға бағытталған іс-шаралармен қамту – адам
146.
Ауылдық инфрақұрылымды дамытуға бағытталған "Ауылға жол", "Өрле" жобаларын іске асыру (Есіл өзені арқылы автомобиль көпірін салу;
Кішкенекөл ауылындағы бассейннің ашылуы;
мәдени-демалыс орталықтарын салу және жөндеу;
он үй салу;
екі ФАП салу;
өңірдің тоғыз ауылында су құбырын салу және жеке үйлерге су жеткізу;
жеті спорт алаңын салу; тоғыз мектепті жөндеу;
жолдарды жөндеу;
ауылды абаттандыру;
ҰОС және тыл ардагерлеріне мемориалдық тақта орнату)
жобаларды іске асыру
Павлодар облысының, СҚО әкімдіктері
жыл бойы
демеушілік және көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
ауылдық аумақтардың әлеуметтік-мәдени инфрақұрылымын дамыту
147.
"Ел анасы" ауыл әйелдерінің республикалық форумын өткізу
форум
Ақмола облысының әкімдігі
2019 жылғы маусым
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны
148.
"Ауылым – алтын қазынам" жобасы шеңберінде халықаралық ауыл шаруашылығы жәрмеңкесін өткізу
ауыл шаруашылығы жәрмеңкесі
СҚО әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
өз өнімдерін ұсынатын шаруа қожалықтарының, кәсіпорындардың саны
149.
Мектеп оқушыларына арналған "Бір күн ауылда" мәдени-білім беру жобасын іске асыру
жоба
Ақмола облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
жобаға қатысушылар саны
150.
"Үздік фермер" байқауын өткізу
конкурс
Жамбыл облысының әкімдігі
2019 жылғы тамыз-қазан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
конкурсқа қатысушылар саны
"Архив -2025" арнайы жобасы
Мақсаты: Архив ісі жүйесін жетілдіру
Міндеттері:
1. Шетел архивтерінде және тарих пен мәдениет жөніндегі қорларда археографиялық жұмыстарды жүргізу.
2. Кейіннен талдай және цифрлай отырып, архивтік деректерді жинау.
3. Еліміздің барлық өңірінде мектептер мен өлкетану музейлерінің жанынан тарихи-археологиялық қозғалыс құру.
4. Архивтік ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету.
151.
Ұлы даланың тарихы мен мәдениеті жөніндегі шетел архивтері мен қорларындағы археографиялық жұмыстарды (анықтау, талдау, цифрлау) жүргізу
ғылыми мақалалар, жыл сайынғы "SHYGYS" арнайы журналы
БҒМ, ғалымдар
жыл бойы
236 031 001 "Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
каталогтар, монографиялар, ғылыми мақалалар саны

145.
Проведение комплекса мероприятий, направленных на организацию досуга, поддержку и развитие творческого потенциала сельской молодежи
конкурсы, соревнования, акции
акиматы областей
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват сельской молодежи мероприятиями, направленными на организацию досуга, поддержку и развитие творческого потенциала, - чел.
146.
Реализация проектов "Ауылға жол", "Өрле", направленных на развитие сельской инфраструктуры (строительство автомобильного моста через реку Ишим;
открытие бассейна в с. Кишкенеколь;
строительство и ремонт культурно-досуговых центров;
строительство десяти домов;
строительство двух ФАПов;
строительство водопровода и подведение воды в частные дома в девяти селах региона;
строительство семи спортивных площадок;
ремонт девяти школ;
ремонт дорог;
благоустройство села;
установка мемориальной доски ветеранам ВОВ и т.д.
реализация проектов
акиматы Павлодарской области, СКО
в течение года
за счет спонсорских и предусмотренных средств
местный бюджет
развитие социально-культурной инфраструктуры сельских территорий
147.
Проведение Республиканского форума сельских женщин "Ел анасы"
форум
акимат Акмолинской области
июнь 2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников
148.
Проведение международной сельскохозяйственной ярмарки в рамках проекта "Ауылым - алтын қазынам"
сельскохозяйственная ярмарка
акимат СКО
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество крестьянских хозяйств, предприятий представляющих собственную продукцию
149.
Реализация культурно-образовательного проекта "Бір күн ауылда" для учащихся школ
проект
акимат Акмолинской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников проекта
150.
Проведение конкурса "Үздік фермер"
конкурс
акимат Жамбылской области
август-октябрь 2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников конкурса
Специальный проект "Архив-2025"
Цель: Совершенствование системы архивного дела
Задачи:
1. Проведение археографических работ в зарубежных архивах и фондах по истории и культуре.
2. Сбор архивных данных с последующим анализом и оцифровкой.
3. Создание историко-археологического движения при школах и краеведческих музеях во всех регионах страны.
4. Обеспечение доступности к архивной информации.
151.
Проведение археографических работ в зарубежных архивах и фондах по истории и культуре Великой степи (выявление, анализ, оцифровка)
научные статьи, ежегодный специальный журнал "SHYGYS"
МОН,
ученые
в течение года
236 031 в рамках республиканской бюджетной программы 001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
республиканский бюджет
количество каталогов, монографий, научных статей

152.
"Тарихи сананы жаңғырту және архив ісінің дамуы" атты халықаралық конференция өткізу
конференция
Атырау облысының әкімдігі
2019 жылғы ІV тоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны – 200 адам
153.
Мектептер мен өлкетану музейлері жанынан тарихи-археологиялық қозғалыс құру
тарихи-археологиялық қозғалыс
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
тарихи-археологиялық қозғалыспен оқушыларды қамту – мың адам
154.
"Менің қаламның тарихы", "Ұлы Дала тұлғалары" атты көше планшеттік көрмелерін (бұрын белгісіз деректі материалдар мен фотосурет көрмелері) ұйымдастыру
көрмелер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты қамту
"Ұлы даланың ұлы есімдері" арнайы жобасы
Мақсаты: Ұлы даланың көрнекті тарихи қайраткерлерінің өмірі туралы білімді танымал ету
Міндеттер:
1. "Ұлы даланың ұлы есімдері" оқу-білім беру энциклопедия-паркін құру.
2. Шетелдік шеберлер мен шығармашылық ұжымдарды тарта отырып, оның ішінде баламалы жастар өнерінің креативті әлеуетін пайдалана отырып, заманауи әдебиетте, музыкада, театрда және бейнелеу өнерінде ұлы ойшылдар, ақындар мен өткеннің билеушілері бейнелерінің өзекті галереясын қалыптастыру.
3. Барлық өңірде ашық аспан астында музейлер ашу.
155.
"Ұлы даланың ұлы есімдері" жобасын өзектілендіру, іріктеудің ғылыми негізделген өлшемшарттарын әзірлеу және ақпараттық сүйемелдеу бойынша талдамалық зерттеу жүргізу
"Ұлы даланың ұлы есімдері" оқу-білім беру энциклопедия-паркін құру тұжырымдамасы, ғылыми негізделген, кәсіптік қоғамдастық мақұлдаған және жалпыұлттық мүдделерге сәйкес келетін өлшемшарттар негізінде қалыптасқан "Ұлы даланың ұлы есімдері" тізімі
БҒМ, МСМ
жыл бойы
66 154 001 "Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
1 тұжырымдама, "Ұлы даланың ұлы есімдері" тізімі, "Ұлы даланың ұлы есімдері" энциклопедия- паркінің интерактивтік нысаны
156.
Польшада "Ұлы даланың ұлы ойшылдары" және "Қазақстанның музыкалық аспаптары" фотокөрмелерін өткізу
фотокөрмелер
СІМ, ҚР Польшадағы елшілігі
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
келушілер саны
157.
Ашық аспан астындағы музейлердің ашылуы
музейлер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
музейлер саны, халықты қамту

152.
Проведение международной конференции "Тарихи сананы жаңғырту және архив ісінің дамуы"
конференция
акимат Атырауской области
ІV квартал 2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников, - 200 чел.
153.
Создание историко-археологического движения при школах и краеведческих музеях
историко-археологическое движение
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуются
-
охват учащихся историко-археологическим движением - тыс. чел.
154.
Организация уличных планшетных выставок "История моего города", "Ұлы Дала тұлғалары" (выставки ранее неизвестных документальных материалов и фотографий)
выставки
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват населения
Специальный проект "Великие имена Великой степи"
Цель: Популяризация знаний о жизни видных исторических деятелей Великой степи
Задачи:
1. Создание учебно-образовательного Парка-энциклопедии "Великие имена Великой степи".
2. Формирование актуальной галереи образов великих мыслителей, поэтов и правителей прошлого в современной литературе, музыке, театре и изобразительном искусстве с привлечением зарубежных мастеров и творческих коллективов, в том числе с использованием креативного потенциала альтернативного молодежного искусства.
3.Открытие музеев под открытым небом во всех регионах.
155.
Проведение аналитического исследования по актуализации, выработке научно-обоснованных критериев отбора и информационному сопровождению проекта "Великие имена Великой Степи"
концепция создания учебно-образовательного Парка-энциклопедии "Великие имена Великой степи", список "Великие имена Великой Степи", сформированный на основе научно обоснованных, одобренных профессиональным сообществом и соответствующих общенациональным интересам критериев
МОН, МКС
в течение года
66 154 в рамках республиканской бюджетной программы 001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
республиканский бюджет
1 концепция, список "Великие имена" Великой степи, интерактив -ная форма Парка-энциклопедии "Великие имена Великой степи"
156.
Проведение фотовыставок "Великие мыслители Великой степи" и "Музыкальные инструменты Казахстана" в Польше
фотовыставки
МИД,
Посольство РК в Польше
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
число посетителей
157.
Открытие музеев под открытым небом
музеи
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество музеев, охват населения

158.
Монументалды өнер ескерткіштерін орнату (Балуан Шолақ, Төлеген және Қыз Жібек)
ашылу рәсімі
Алматы қаласының әкімдігі
2019 жылғы II тоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
келушілер саны – 100 мың адам
159.
Атырау облысында тарихи қайраткерлер мен белгілі тұлғаларға ескерткіш орнату (Әбу Сәрсенбаев, Қаршыға Ахмедьяров, Хамит Ерғалиев)
ашылу рәсімі
Атырау облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
объектілерді белгіленген мерзімде тапсыру
160.
Көкшетау-Нұр-Сұлтан жолының бойында "Ұлы даланың ұлы есімдері" ескерткішін орнату: Ақан сері, Біржан сал, Балуан Шолақ, Үкілі Ыбырай, Кенесары хан, Ақмола облысының аудандарында Қажымұқан Мұңайтпасұлы, Иманжүсіп Құтпанұлы, "Дударай" стелласы
ашылу рәсімі
Ақмола облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
объектілерді белгіленген мерзімде тапсыру
161.
Қостанай облысында Б. Майлиннің 125 жылдығына арналған іс-шаралар кешенін ұйымдастыру
іс-шаралар өткізу
Қостанай облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
өңірлерді іс-шаралармен қамту – 100%
162.
Маңғыстау облысында Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығына арналған іс-шаралар кешенін өткізу:
- "Әбіш әлемі" І халықаралық театр фестивалін өткізу;
- халықаралық ғылыми-теориялық конференция ұйымдастыру;
- көптомдық жинақ шығару
фестиваль, конференция, жинақ
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жылғы қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
фестивальға қатысушылардың саны, конференция материалдарының саны, жинақ тиражы
163.
"Ұлы дала шежіресі" мемориалдық кешенінің ашылуы
мемориалдық кешен
Ақтөбе облысының әкімдігі
2019 жылғы қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
туристер саны
"Түркі әлемінің генезисі" арнайы жобасы
Мақсаты: Тарихи өзін-өзі тану тұрғысында түркі әлемі генезисі идеяларын ілгерілету
Міндеттері:
1. "Ұлы Жібек жолындағы мәдениет пен дін" музейлік экспозицияларын жасау және іске қосу.
2. Халықаралық аренада Қазақстанның позициясын күшейту.
3. "Ботай қонысында" әлеуметтік-экономикалық және дүниетанымдық тұрғыларды реконструкциялау, сақ дәуірінен XIII ғасырға дейінгі Рахат археологиялық кешенінің материалдарындағы ғылыми зерттеулер.
4. Республикалық және халықаралық экспедицияларды ұйымдастыру.
164.
Шетелдік сарапшылардың қатысуымен "Түркі әлемінің бесігі", "Ұлы даланың жеті қыры: ұлттық тарих уақыты ("Ұлы дала халықтарының құндылықтары") ғылыми-практикалық конференция өткізу
материалдар жинағы
АҚДМ
2019 жылғы II жартыжылдық

158.
Установка памятников монументального искусства (Балуан Шолак, Толеген и Кыз Жибек)
церемонии открытия
акимат города
Алматы
II квартал 2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число посетителей, - 100 тыс. чел.
159.
Установка памятников историческим деятелям и известным личностям в Атырауской области (Әбу Сарсенбаев, Қаршыға Ахмедьяров, Хамит Ерғалиев)
церемонии открытия
акимат Атырауской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
сдача объектов в установленные сроки
160.
Установка памятников "Великие имена Великой степи" вдоль трассы Кокшетау-Нур-Султан:
Акан серэ, Биржан сал, Балуан Шолак, Укили Ыбрай, Кенесары хан, в районах Акмолинской области - Кажимукан Мунайтпасулы, Иманжусуп Куптанулы, стелла "Дударай"
церемонии открытия
акимат Акмолинской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
сдача объектов в установленные сроки
161.
Организация комплекса мероприятий, посвященных 125-летию Б. Майлина в Костанайской области
проведение мероприятий
акимат Костанайской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват регионов мероприятиями - 100%
162.
Проведение комплекса мероприятий, посвященных 80-летию Абиша Кекильбаева, в Мангистауской области:
- проведение I международного театрального фестиваля "Әбіш әлемі";
- организация международной научно-теоретической конференции;
- выпуск многотомного сборника
фестиваль, конференция, сборник
акимат Мангистауской области
сентябрь
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников фестиваля, количество материалов конференции, тираж сборника
163.
Открытие мемориального комплекса "Ұлы дала шежіресі"
мемориальный комплекс
акимат Актюбинской области
сентябрь 2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число туристов
Специальный проект "Генезис тюркского мира"
Цель: Продвижение идей генезиса тюркского мира в контексте исторического самопознания
Задачи:
1. Создание и запуск музейной экспозиции "Культура и религия на Великом Шелковом пути".
2. Усиление позиционирования Казахстана на международной арене.
3. Реконструкция социально-экономических и мировоззренческих контекстов на "Поселении Ботай", научные исследования на материалах археологического комплекса Рахат с эпохи саков до XIII века.
4. Организация республиканских и международных экспедиций.
164.
Проведение научно-практической конференции с участием зарубежных экспертов "Колыбель тюркского мира", "Семь граней Великой степи: время национальной истории" ("Ценности народов Великой Степи")
сборник материалов
МИОР
II полугодие 2019 года

10 583 001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" республикалық бюджеттік бағдарлама шеңберінде
республикалық бюджет
шетелдік ғалымдар саны, қатысушылар саны
165.
"Ұлы Жібек жолы бойындағы мәдениет пен дін" тұжырымдамасын және музей экспозициясын әзірлеу
тұжырымдама
МСМ
жыл бойы
34 352 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
қатысушылардың саны
166.
Сақ дәуірінен ХІІІ ғ. дейін Рахат археологиялық кешенінің материалдары негізінде Жетісу материалдық мәдениетінің семиозисі
ғылыми зерттеулер
МСМ
жыл бойы
18 999 046 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
археологиялық олжалардың саны, жарияланған мақалалар саны
167.
"Ботай қонысындағы" әлеуметтік-экономикалық және дүниетанымдық контексті зерттеу және реконструкциялау" жобасын іске асыру
объектілерді зерттеу
МСМ
жыл бойы
55 000 046 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
археологиялық олжалардың саны
168.
АҚШ-тағы Қазақстанның Мәдениет күндері шеңберінде Димаш Құдайбергеннің концертін ұйымдастыру
концерт
МСМ
жыл бойы
235 714 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
көрермендер саны
169.
Музыкант-этнограф, композитор, ҚазКСР халық әртісі А. Затаевичтің 150 жылдығына арналған мерейтойлық концертті ұйымдастыру
концерт
МСМ
жыл бойы
94 061 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
көрермендер саны – 300 адам
170.
"Ұлы даланың ән мен жыры, ақындықтың жеті қыры" атты республикалық айтыскерлер турын өткізу
тур
МСМ
жыл бойы
150 000 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
12 қаланы қамту
171.
Моңғолияда этникалық қазақтар жастарының қатысуымен дөңгелек үстел өткізу
дөңгелек үстел
СІМ, ҚР-ның Моңғолиядағы елшілігі
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
қатысушылар саны

10 583 в рамках республиканской бюджетной программы 001 "Формирование и реализация государственной политики в сфере информации и общественного развития"
республиканский бюджет
число зарубежных ученых, число участников
165.
Разработка концепции и создание музейной экспозиции "Культура и религия на Великом Шелковом пути"
концепция
МКС
в течение года
34 352 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
число посетителей
166.
Семиозис материальной культуры Жетысу на материалах археологического комплекса "Рахат" с эпохи саков до XIII века
научные исследования
МКС
в течение года
18 999 в рамках республиканской бюджетной программы 046 "Прикладные научные исследования"
республиканский бюджет
количество археологических находок, количество опубликованных статей
167.
Реализация проекта "Исследование и реконструкция социально-экономических и мировоззренческих контекстов на "Поселении Ботай"
исследование объектов
МКС
в течение года
55 000 в рамках республиканской бюджетной программы 046 "Прикладные научные исследования"
республиканский бюджет
количество археологических находок
168.
Организация концерта Димаша Кудайбергена в США в рамках Дней культуры Казахстана в США
концерт
МКС
в течение года
235 714 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
число зрителей
169.
Организация юбилейного концерта, посвященного 150-летию музыканта-этнографа, композитора, народного артиста КазССР А.Затаевича
концерт
МКС
в течение года
94 061 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
число зрителей - 300 чел.
170.
Проведение Республиканского тура айтыскеров "Ұлы даланың ән мен жыры, ақындықтың жеті қыры"
тур
МКС
в течение года
150 000 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
охват 12 городов
171.
Проведение круглого стола с участием молодежи из числа этнических казахов в Монголии
круглый стол
МИД,
Посольство РК в Монголии
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
число участников

172.
"Қазақстан – түркі әлемінің қара шаңырағы" атты көшпелі кітап көрмесін ұйымдастыру
көрме
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
талап етілмейді
-
көрмеге келушілердің саны
173.
Ақмола облысында түркі әлемі елдері ғалымдарының қатысуымен "Қазақ Даласы – Ұлы түркі елінің қара шаңырағы" атты халықаралық конференция ұйымдастыру
конференция
Ш.Уәлиханов атындағы КМУ (келісу бойынша), Ақмола облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
бюджеттен тыс қаражат
мақалалар саны
174.
Өзбекстанда Қазақстан жылының және Ақмола мен Сырдария облыстарының ынтымақтастығы шеңберінде "Жаһандану жағдайында түркі халықтарының мәдениетін жақындастыру" атты халықаралық конференция өткізу
кездесулер, форумдар
Ш.Уәлиханов атындағы КМУ (келісу бойынша), Ақмола облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
бюджеттен тыс қаражат
конференцияға қатысушылар саны
175.
Қостанай облысында Өзбекстан, Әзірбайжан, Қырғызстан республикаларының және т.б. шығармашылық ұжымдарын шақыра отырып, "Түркі әлемі" халық аспаптар ансамбльдерінің халықаралық фестивалін өткізу
гала-концерт
Қостанай облысының әкімдігі
2019 жылғы мамыр
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны кемінде 12 ұжым
176.
Қызылорда облысында "Сыр өңірінің тарихы, түркі халықтарының мәдениеті мен өнері" халықаралық ғылыми-теориялық конференциясын өткізу
конференция жинағы
Қызылорда облысының әкімдігі
2019 жылғы қазан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
Қазақстаннан, Ресейден және Түркиядан ғалымдарды тарту – 30, іс – шараға қатысушылар – 500 адам
177.
Түркістан облысында "Nomad explorer" экспедициясын ұйымдастыру
экспедиция
Түркістан облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
экспедицияға қатысушылар саны;
халықты іс-шаралармен қамту
178.
"Алтын адам ізімен", "Жетісу туралы араб, парсы, түркі деректері", "Ата-бабалардың жолына" халықаралық экспедицияларды ұйымдастыру
халықаралық экспедициялар
Алматы облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
экспедицияға қатысушылар саны;
халықты іс-шаралармен қамту
179.
Суретшілердің халықаралық пленэрін өткізу, сакралдық Берел жерінде альтернативті жастар өнері жас суретшілерінің қатысуымен "Ұлы дала палитрасы" көркем туындылар жасау
каталог шығару, көрмелер, шеберлік сабақтарын өткізу, жастар Арбаты, бір күндік пленэр, "Жастар", театрландырылған қойылымы
ШҚО әкімдігі
2019 жылғы маусым
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны - 2000 адам;
тартылған отандық, шетелдік көркем сурет шеберлері

172.
Организация передвижной книжной выставки "Қазақстан - түркі әлемінің қара шаңырағы"
выставка
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуется
-
число посетителей выставки
173.
Организация международной конференции "Қазақ Даласы - Ұлы түркі елінің қара шаңырағы" с участием ученых стран тюркского мира в Акмолинской области
конференция
КГУ им. Ш.Уалиханова
(по согласованию),
акимат Акмолинской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
внебюджетные средства
количество статей
174.
Проведение международной конференции "Сближение культур тюркских народов в условиях глобализации" в рамках Года Казахстана в Узбекистане и сотрудничества Акмолинской и Сырдарьинской областей
встречи, форумы
КГУ им. Ш.Уалиханова
(по согласованию),
акимат Акмолинской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
внебюджетные средства
число участников конференции
175.
Проведение международного фестиваля ансамблей народных инструментов "Түркі әлемі" с приглашением творческих коллективов Республик Узбекистан, Азербайджан, Кырзгызстан и др. в Костанайской области
гала-концерт
акимат Костанайской области
май
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников не менее 12 коллективов
176.
Проведение международной научно-теоретической конференции "Сыр өңірінің түркі халықтарының тарихы, мәдениеті мен өнеріндегі алатын орны" в Кызылординской области
сборник конференции
акимат Кызылординской области
октябрь
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
привлечение ученых из Казахстана, России и Турции - 30, участники мероприятия - 500 чел.
177.
Организация экспедиции "Nomad explorer" в Туркестанской области
экспедиция
акимат Туркестанской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество участников экспедиции;
охват населения мероприятиями
178.
Организация международных экспедиций "Алтын адам ізімен", "Жетісу туралы араб, парсы, түркі деректері", "К истокам предков"
международные экспедиции
акимат Алматинской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников экспедиции;
охват населения мероприятиями
179.
Проведение международного пленэра художников, создание художественных творений на сакральном месте Берель "Палитра Великой степи" с участием молодых художников альтернативного молодежного искусства
издание каталога, проведение выставок, мастер-классов, молодежный Арбат, однодневный пленэр, "Жастар", театрализованное представление
акимат
ВКО
июнь
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват участников - 2000 чел.;
привлеченные отечественные, зарубежные мастера живописи

180.
Шығыс Қазақстан облысындағы "Киелі дала - Туған жерім" археологиялық жазғы мектептерінің жұмысын ұйымдастыру
жазғы мектеп
ШҚО әкімдігі
2019 жылғы шілде-тамыз
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
160 оқушыны қамту
181.
"MARGULAN STUDY" орталығын құру
тарихи-археологиялық орталық
ПМПУ (келісу бойынша)
2019 жылғы I жартыжылдық
көзделген қаражат шегінде
ЖОО қаражаты есебінен
балалар өңірлік тарихи-археологиялық орталығы, мектеп, колледж оқушыларынан тұратын нысаналы топтар саны 5000 адам
182.
Ақтөбе облысында "Ұлы дала өркениеті: тарихи процестер және рухани құндылықтар" халықаралық ғылыми-практикалық конференциясын өткізу
конференция
Ақтөбе облысының әкімдігі
2019 жылғы қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
конференция аясындағы симпозиумдар – 3;
әлемдік, республикалық деңгейдегі танымал ғалымдардың саны – 25-30
183.
Алма мен қызғалдақ фестивальдарын өткізу
көрмелер, жәрмеңкелер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты іс-шаралармен қамту
184.
"Арал-Каспий өңірінің тарихи-мәдени мұрасы" ғылыми-практикалық конференциясын өткізу
конференция, ғылыми мақалалар жинағы
Маңғыстау облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны – 70 адам;
конференция қорытындысы бойынша мақалалар саны – 40
"Ұлы даланың ежелгі өнер мен технологиялар музейі" арнайы жобасы
Мақсаты: Қазақ халқының мәдени мұрасын сақтау және дамыту
Міндеттері:
1. Көшпенділер мәдениетінің тұрмысы мен заттарын реконструкциялай отырып, қолөнерші-шеберлер көрмесін өткізу.
2. Қазақстан өңірлерінде тарихи реконструкциялау фестивальдарын өткізу.
3. Толықтырылған шынайылық элементтерімен виртуалды музейлер жасау.
4. Еліміздің әр түрлі өңірлерінде жылжымалы тақырыптық көрмелер ұйымдастыру.
185.
Көшпенділердің тұрмысы мен мәдениет заттарын қайта жаңарта отырып, қолөнершілер шеберлерінің көрмесін ұйымдастыру және өткізу
көрмелер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны – адам, көрермендер саны – адам
186.
"Бозоқ", "С. Сейфуллин музейі", "Атамекен Қазақстан картасы" этно-мемориалдық кешені" толықтырылған шынайылық элементтерімен виртуалды музейлер жасау
виртуалды музейлер
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
2019 жылғы шілде
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
пайдаланушылар саны
187.
Жыл сайынғы "Қансонар" бүркітшілердің халықаралық жарысын өткізу
жарыс
Ақмола облысының әкімдігі
2019 жылғы желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
шетелдік туристер саны, бүркітшілер жарысына тартылған қатысушылар саны

180.
Организация работы археологических летних школ "Киелі дала - Туған жерім" в Восточно-Казахстанской области
летняя школа
акимат
ВКО
июль-август
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват
160 школьников
181.
Создание центра "MARGULAN STUDY"
историко-археологический центр
ПГПУ (по согласованию)
I полугодие
2019 года
в пределах предусмотренных средств
за счет средств ВУЗа
детский региональный историко-археологический центр, целевые группы из числа учащихся школ, колледжей -5000 чел.
182.
Проведение международной научно-практической конференции "Ұлы дала өркениеті: тарихи процестер және рухани құндылықтар" в Актюбинской области
конференция
акимат Актюбинской области
сентябрь
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
симпозиумы в рамках конференции, - 3;
число участвующих известных ученых мирового, республиканского уровня - 25-30
183.
Проведение фестивалей яблок и тюльпанов
выставки, ярмарки
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват населения мероприятиями
184.
Проведение научно-практической конференции "Арал-Каспий аумағының тарихи-мәдени мұрасы"
конференция, сборник научных статей
акимат Мангистауской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников - 70 чел.;
количество статей по итогам конференции - 40;
Специальный проект "Музей древнего искусства и технологий Великой степи"
Цель: Сохранение и развитие культурного наследия казахского народа
Задачи:
1. Проведение выставок мастеров-ремесленников с реконструкцией быта и предметов культуры кочевников.
2. Проведение фестивалей исторических реконструкций в регионах Казахстана.
3. Создание виртуальных музеев с элементами дополненной реальности.
4. Организация передвижных тематических выставок в различных регионах страны.
185.
Организация и проведение выставок мастеров-ремесленников с реконструкцией быта и предметов культуры кочевников
выставки
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников - чел., количество зрителей - чел.
186.
Создание виртуальных музеев с элементами дополненной реальности "Бозок", "Музей С.Сейфулина", "Этно-мемориальный комплекс "Карта Казахстана "Атамекен"
виртуальные музеи
акимат
города
Нур-Султана
июль
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число пользователей
187.
Проведение ежегодного международного соревнования беркутчи "Қансонар"
соревнование
акимат Акмолинской области
декабрь
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число иностранных туристов, число участников, привлеченных к соревнованию беркутчи

188.
"Түйін түйіп темірден тас қашаған" тас және металл мүсіндерінің халықаралық фестивалін өткізу
көрме
Ақтөбе облысының әкімдігі
2019 жылғы тамыз-қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
іс-шараға қатысушылар саны – 30 адам. оның ішінде шетелдіктердің үлесі – 60 %
189.
"Күміс AIEL" – "Күміс әйел" жобасын іске асыру
экспозиция
ПМПУ (келісу бойынша)
жыл бойы
ЖОО-ның қаражаты есебінен
-
экспозицияны жаңғырту және көрсету, қамту – 50 мың адам
190.
Ұлттық спорт түрлерін насихаттау бойынша іс-шаралар кешенін өткізу
жарыстар, турнирлер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны
191.
Еліміздің әртүрлі өңірлері мен ауылдық аймақтарында көшпелі тарихи-этнографиялық көрмелер ұйымдастыру
көрмелер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты қамту
192.
"Шығыс базары" фестивалін өткізу
фестиваль
Түркістан облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты қамту
193.
"Сәйгүліктер" жылқы мәдениеті фестивалін өткізу
фестиваль
Түркістан облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты қамту
"Дала фольклоры мен музыкасының мың жылы" арнайы жобасы
Мақсаты: Фольклор мен музыканың мәдени мұрасын сақтау және насихаттау
Міндеттері:
1. Қоғамда Қазақстан мәдениетінің сюжеттерін, сарындарын, кейіпкерлерін жүйелі зерттеу және ілгерілету.
2. "Дала фольклорының антологиясын" құру және "Ұлы даланың ежелгі сарындары" жинағын шығару.
3. Дала фольклоры мен музыкасын жырға қосатын фестивальдар, спектакльдер, республикалық конкурстар ұйымдастыру.
194.
Қолжазба қорларын, фольклорлық экспедициялар материалдарын жүйелендіру мен зерттеу және "Дала фольклоры антологиясын" қалыптастыру
антология
БҒМ
жыл бойы
276 829 001 "Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
қазақ тілінде 5 том;
басылымның таралымы – 10000 дана
195.
Фольклорлық музыкалық мұраны сақтау мен жүйелендіру және Ұлы даланың ежелгі сарындарының таңдамалы үлгілерін жинау
жинақ
БҒМ
жыл бойы
85 961 001 "Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
"Фольклорлық музыкалық мұраны сақтау мен жүйелендіру және Ұлы даланың ежелгі сарындарының таңдамалы үлгілерінің жинағы" үш томдық антологиясының баспа және цифрлық форматтағы 1-томы

188.
Проведение международного фестиваля каменных и металлических скульптур "Түйін түйіп темірден тас қашаған"
выставка
акимат Актюбинской области
август-сентябрь
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участвующих в мероприятии - 30 чел., в том числе доля иностранцев - 60 %
189.
Реализация проекта "КҮMIS AIEL" - "Серебряная женщина"
экспозиция
ПГПУ (по согласованию)
в течение года
за счет средств ВУЗа
-
воссоздание и демонстрация экспозиции, охват - 50 тыс. чел.
190.
Проведение комплекса мероприятий по пропаганде национальных видов спорта
соревнования, турниры
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников
191.
Организация передвижных историко-этнографических выставок в разные регионы страны и сельские зоны
выставки
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват населения
192.
Проведение фестиваля "Восточный базар"
фестиваль
акимат Туркестанской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват населения
193.
Проведение фестиваля конной культуры "Сәйгүліктер"
фестиваль
акимат Туркестанской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват населения
Специальный проект "Тысяча лет степного фольклора и музыки"
Цель: Сохранение и пропаганда культурного наследия фольклора и музыки
Задачи:
1. Системное исследование и продвижение сюжетов, мотивов, персонажей казахстанской культуры в обществе.
2. Создание "Антологии степного фольклора" и выпуск сборника "Древние мотивы Великой степи".
3. Организация фестивалей, спектаклей, республиканских конкурсов, воспевающих степной фольклор и музыку.
194.
Систематизация и исследование рукописных фондов, материалов фольклорных экспедиций и формирование "Антологии степного фольклора"
антология
МОН
в течение года
276 829 в рамках республиканской бюджетной программы 001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
республиканский бюджет
5 томов на казахском языке;
тираж издания - 10000 экз.
195.
Сохранение и систематизация фольклорного музыкального наследия и собрание избранных образцов древних мотивов Великой степи
сборник
МОН
в течение года
85 961 в рамках республиканской бюджетной программы 001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
республиканский бюджет
1 том трехтомной антологии "Сохранение и систематизация фольклорного музыкального наследия и собрание избранных образцов древних мотивов Великой степи" в печатном и в цифровом формате

196.
Ежелгі, орта ғасыр кезеңіндегі жазба әдеби ескерткіштерді әзірлеу мен зерделеу және ежелгі әдебиет аналогиясын дайындау
антология
БҒМ
жыл бойы
48 578 001 "Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
"Исламға дейінгі дәуірдегі ескерткіш және ежелгі түркі әдебиеті" 5 томдық антологиясының 1-томы
197.
"Қазақстанның мәдени мұрасы" Құрманғазы атындағы ҚҰК ғылыми-зерттеу фольклорлық зертханасының музыкалық-этнографиялық экспедицияларын ұйымдастыру (ТМД елдері бойынша және Мажарстанда)
музыкалық-этнографиялық экспедициялар
Алматы қаласының әкімдігі, Құрманғазы атындағы ҚҰК (келісу бойынша)
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
келісу бойынша
экспедициялар саны – 6 бірлік, қатысушылар – 24 адам
198.
Дала фольклорын пайдалана отырып, тарихи тақырыптарға спектакльдер қою
театрлық қойылымдар
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
халықты қамту
199.
Атырау облысында ("Ән дария – Атырау", "Күй-Ұран") әншілер мен күйшілердің республикалық конкурстарын өткізу
конкурс
Атырау облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны – 1000 адам
200.
Қарағанды облысында "Ұлы даланың көне сарындары" фольклор және әуен фестивалін ұйымдастыру
фестиваль
Қарағанды облысының әкімдігі
2019 жылғы мамыр
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар – 2500 оқушы, 100 студент
201.
Қызылорда облысында "Сыр бойының киелі ескерткіштері: мифтер, аңыздар, хикаяттар" кітабын шығару жобасын іске асыру
кітаптар
Қызылорда облысының әкімдігі
2019 жылғы наурыз-қазан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
дана саны – 2000
202.
ҚазКСР халық әртісі Р. Омаровтың 100 жылдығына арналған "Жастық шақ" қазақ халық аспаптары оркестрі дирижерларының I халықаралық фестиваль-шеруін өткізу
фестиваль-шеру
Павлодар облысының әкімдігі
жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
қатысушылар саны – 1000 адам
203.
Маңғыстау облысында "Қайқылардан қалған саз" дәстүрлі әндерді орындаушылардың ІІІ республикалық конкурсын өткізу
марапаттау рәсімі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жылғы қараша
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
конкурсқа қатысушылардың саны, аудиторияны қамту
204.
Жамбыл облысында "Көне Тараз күмбірі" І республикалық этно-фольклорлық фестивалін өткізу
марапаттау рәсімі
Жамбыл облысының әкімдігі
2019 жылғы маусым
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
CD-жинақ, кітап, қатысушы музыканттар саны – 1 000

196.
Разработка и изучение письменных литературных памятников древнего, средневекового периодов и подготовка антологии древней литературы
антология
МОН
в течение года
48 578 в рамках республиканской бюджетной программы 001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
республиканский бюджет
1-том 5-томной антологии "Памятники древнетюркской литературы доисламской эпохи"
197.
Организация музыкально-этнографических экспедиций научно-исследовательской фольклорной лаборатории КНК им. Курмангазы "Культурное наследие Казахстана" (по странам СНГ и в Венгрии)
музыкально-этнографические экспедиции
акимат города Алматы, КНК им. Курмангазы (по согласованию)
в течение года
в пределах предусмотренных средств
по согласованию
количество экспедиций - 6 ед., число участников - 24 чел.
198.
Постановка спектаклей на исторические темы с использованием степного фольклора
театральные постановки
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
охват населения
199.
Проведение республиканских конкурсов солистов и кюев ("Ән дария - Атырау", "Күй-Ұран") в Атырауской области
конкурс
акимат Атырауской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников - 1000 чел.
200.
Организация фестиваля "Древние мотивы Великой степи": фольклор и мелодии" в Карагандинской области
фестиваль
акимат Карагандинской области
май
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников - 2500 учащихся, 100 студентов
201.
Реализация проекта по выпуску книг "Сыр бойының киелі ескерткіштері: мифтер, аңыздар, хикаяттар" в Кызылординской области
книги
акимат Кызылординской области
март-октябрь 2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
количество экземпляров - 2000
202.
Проведение I международного фестиваля-парада дирижеров оркестров казахских народных инструментов "Жастық шақ", посвященного 100-летию Народного артиста КазССР Р.Омарова
фестиваль-шеру
акимат Павлодарской области
в течение года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников - 1000 чел.
203.
Проведение III республиканского конкурса исполнителей традиционных песен "Қайқылардан қалған саз" в Мангистауской области
церемония награждения
акимат Мангистауской области
ноябрь 2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников конкурса,
охват аудитории
204.
Проведение І республиканского этно-фольклорного фестиваля "Көне Тараз күмбірі" в Жамбылской области
церемония награждения
акимат Жамбылской области
июнь
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
CD-сборник,
книга, число участвующих музыкантов - 1000

205.
Қостанай облысында "Бабалар үні" қобызшылардың республикалық конкурсын өткізу
марапаттау рәсімі
Қостанай облысының әкімдігі
2019 жылғы шілде
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
басқа облыстардан қатысушылар саны – кемінде 10
206.
"Ұлы дала сазы" халықаралық фольклорлық этнографиялық фестивалін ұйымдастыру
фестиваль
Ақтөбе облысының әкімдігі
2019 жылғы қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджет
шетелдік қатысушылар үлесі – 20%
"Тарихтың кино өнері мен телевизиядағы көрінісі" арнайы жобасы
Мақсаты: Тарихи өзін-өзі тану тұрғысында кино өнерін дамыту
Міндеттері:
1. Үздік отандық және шетелдік сценаристерді, режиссерлерді, актерлерді, продюсерлерді және заманауи киноиндустрияның басқа да мамандарын тарта отырып, Қазақстанның өркениет тарихының үздіксіздігін көрсететін деректі-қойылым фильмдерінің, телевизиялық сериалдар мен толық метражды көркем суреттердің арнайы циклін іске қосу.
2. Жаңа тарихи теле-, кино туындылар жанрын кеңейту.
3. Шетелде қазақстандық кино мен сериалдарды насихаттау.
207.
Қазақстанның өркениеттік тарихының үздіксіздігін көрсететін фильмдердің арнайы циклін өндіріске жіберу
фильмдер, сериалдар циклі
МСМ
жыл бойы
3 682 429 033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
республикалық бюджет
5
фильм
208.
Шетелде қазақстандық кино күндерін өткізу (Беларусь Республикасы, Бразилия, Мажарстан, Канада, Литва, Нидерланды, Франция)
фильмдерді көрсету
СІМ, МСМ, ҚР елшіліктері (Беларусь Республикасы, Бразилия, Мажарстан, Канада, Литва, Нидерланды, Франция)
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
фильмдер саны, келушілер саны
209.
"Қазақ хандығы" телехикаясын араб тіліне аудару және дубляждау
араб тіліндегі телесериал
СІМ, Египет еліндегі ҚР елшілігі
жыл бойы
019 "Ақпараттық-имидждік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджетке
көру саны және телеаудитория
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
АҚШ – Америка Құрама Штаттары
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
БҚО – Батыс Қазақстан облысы
"Болашақ" қауымдастығы – Қазақстан Республикасы Президентінің халықаралық стипендиясы стипендианттарының қауымдастығы
БҰҰ – Біріккен Ұлттар Ұйымы
ҒЗИ – ғылыми-зерттеу институты
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖОО – жоғары оқу орындары
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі

205.
Проведение республиканского конкурса кобызистов "Бабалар үні" в Костанайской области
церемония награждения
акимат Костанайской области
июль
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
число участников из других областей - не менее 10
206.
Организация международного фольклорного этнографического фестиваля "Ұлы дала сазы"
фестиваль
акимат Актюбинской области
сентябрь
2019 года
в пределах предусмотренных средств
местный бюджет
доля зарубежных участников - 20%
Специальный проект "История в кино и на телевидении"
Цель: Развитие киноискусства в контексте исторического самопознания
Задачи:
1. Запуск специального цикла документально-постановочных фильмов, телевизионных сериалов и полнометражных художественных картин, демонстрирующих непрерывность цивилизационной истории Казахстана с привлечением лучших отечественных и зарубежных сценаристов, режиссеров, актеров, продюсеров и других специалистов современной киноиндустрии.
2. Расширение жанра новых исторических теле-, кинопроизведений.
3. Пропаганда казахстанского кино и сериалов за рубежом.
207.
Запуск в производство специального цикла фильмов, демонстрирующих непрерывность цивилизационной истории Казахстана
цикл фильмов, сериалов
МКС
в течение года
3 682 429 в рамках республиканской бюджетной программы 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
республиканский бюджет
5 фильмов
208.
Проведение дней казахстанского кино за рубежом (Республика Беларусь, Бразилия, Венгрия, Канада, Литва, Нидерланды, Франция)
показ фильмов
МИД, МКС, Посольства РК (Республика Беларусь, Бразилия, Венгрия, Канада, Литва, Нидерланды, Франция)
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
количество фильмов, число посетителей
209.
Перевод и дублирование на арабский язык телесериала "Қазақ хандығы"
телесериал на арабском языке
МИД, Посольство РК в Египте
в течение года
в пределах предусмотренных средств в рамках республиканской бюджетной программы 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет
количество просмотров и телеаудитория
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП - сельский населенный пункт
МИОР - Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
США - Соединенные Штаты Америки
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
СМИ - средства массовой информации
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
ЗКО - Западно-Казахстанская область
Ассоциация "Болашак" - Ассоциация стипендиантов международной стипендии Президента Республики Казахстан
ООН - Организация Объединенных Наций
НИИ - научно-исследовательский институт
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ВУЗ - высшее учебное заведение
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан

"Қазақстан – 2050" жалпыұлттық қозғалысы" ҚБ – "Қазақстан – 2050" жалпыұлттық қозғалысы" қоғамдық бірлестігі "Қоғамдық келісім" РММ – Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі
ҚР - Қазақстан Республикасы
Құрманғазы атындағы ҚҰК – Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы
ҚХАХ – Қазақстан халқы Ассамблеясының хатшылығы
МЖӘ – мемлекеттік-жекешелік әріптестік
М. Қозыбаев атындағы СҚМУ – М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті
МҚІСҚА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Оқулық" РҒПО – "Оқулық" республикалық ғылыми-практикалық орталығы
"Өрлеу" БАҰО АҚ – "Өрлеу" біліктілікті арттыру ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы
ПМПУ – Павлодар мемлекеттік педагогикалық университеті
СҚО – Солтүстік Қазақстан облысы
С. Торайғыров атындағы ПМУ – С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университеті
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰКП – "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы
"Ұлттық аударма бюросы" ҚҚ – "Ұлттық аударма бюросы" қоғамдық қоры
ҰОС ардагерлері – Ұлы Отан соғысының ардагерлері
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар
ФАП – фельдшерлік-акушерлік пункт
ХАТУ – Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті
ЦҚДАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ШҚО – Шығыс Қазақстан облысы
Ш.Уәлиханов атындағы КМУ – Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеті
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
"Kazakh Tourism" ҰК" АҚ – "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"U38" университеттер альянсы – Алматы қ. 38 жоғары оқу орындарының альянсы "U38"

ОО "Общенациональное движение "Казахстан - 2050" - общественное объединение "Общенациональное движение "Казахстан - 2050"
РГУ "Қоғамдық келісім" - республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
РК - Республика Казахстан
КНК им. Курмангазы - Казахская национальная консерватория имени Курмангазы
САНК - Секретариат Ассамблеи народа Казахстана
ГЧП - государственно-частное партнерство
СКГУ им. М.Козыбаева - Северо-Казахстанский государственный университет имени М. Козыбаева
АДГСПК - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
РНПЦ "Учебник" - республиканский научно-практический центр "Учебник"
АО "НЦПК "Өрлеу" - акционерное общество "Национальный центр повышения квалификации "Өрлеу"
ПГПУ - Павлодарский государственный педагогический университет
СКО - Северо-Казахстанская область
ПГУ им. С.Торайгырова - Павлодарский государственный университет им. С.Торайгырова
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
НПП - Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
ОФ "Национальное бюро переводов" - общественный фонд "Национальное бюро переводов"
Ветераны ВОВ - ветераны Великой Отечественной войны
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
НПО - неправительственные организации
ФАП - Фельдшерско-акушерский пункт
МУИТ - Международный университет информационных технологий
МЦРОАП - Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
ВКО - Восточно-Казахстанская область
КГУ им. Ш.Уалиханова - Кокшетауский государственный университет имени Ш. Уалиханова
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
АО "НК "Kazakh Tourism" - акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism"
Альянс университетов "U38" - Альянс 38 высших учебных заведений г.Алматы "U38"