"Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы Конституциялық заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 7 ақпандағы № 26-ө өкімі
"Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы Конституциялық заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы Конституциялық заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) белгіленген тәртіппен тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және тізбеде белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ұсынылған ақпаратты жинақтасын және құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 7 ақпандағы
№ 26-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 февраля 2020 года № 26-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проект правового акта согласно перечню;
2) принять в установленном порядке соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Министерство финансов Республики Казахстан в установленный перечнем срок.
3. Министерству финансов Республики Казахстан обобщить представленную информацию и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 февраля 2020 года № 26-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы Конституциялық заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган, ұйым
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, организация, ответственные за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

"Көшіп келушілердің Қазақстан Республикасына келуінің және онда болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуінің қағидаларын және Көші-қон бақылауын жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан заңсыз өтетін, Қазақстан Республикасын ың аумағында заңсыз болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасын ың аумағына келуге тыйым салынған адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 қаңтардағы № 148 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша), АХҚО (келісу бойынша)
2020 жылғы шілде
М.Ш.Қожаев, М.С. Өсіпов, Қ.М. Әйтекенов
2.
"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасын да уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2020 жылғы шілде
М.Ш. Қожаев
3.
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасын а келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі міндетін атқарушысының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірлескен бұйрығы
СІМ, ІІМ
2020 жылғы шілде
Ш.Ш. Нұрышев, М.Ш. Қожаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АХҚО - "Астана" халықаралық қаржы орталығы
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі

О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2012 года № 148 "Об утверждении Правил въезда и пребывания иммигрантов в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан и Правил осуществления миграционного контроля, а также учета иностранцев и лиц без гражданства, незаконно пересекающих Государственную границу Республики Казахстан, незаконно пребывающих на территории Республики Казахстан, а также лиц, которым запрещен въезд на территорию Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МВД, КНБ (по согласованию), МФЦА (по согласованию)
июль 2020 года
Кожаев М.Ш., Осипов М.С., Айтекенов К.М.
2.
О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992 "Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
июль 2020 года
Кожаев М.Ш.
3.
О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100 "Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия"
совместный приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан и Министра внутренних дел Республики Казахстан
МИД,
МВД
июль 2020 года
Нурышев Ш.Ш.,
Кожаев М.Ш.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФЦА - Международный финансовый центр "Астана"
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан