Қазақстан Республикасында мақта-тоқыма кластерін құру жөніндегі жол картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 24 ақпандағы № 38-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында мақта-тоқыма кластерін құру жөніндегі жол картасы (бұдан әрі – Жол картасы) бекітілсін.
2. Жол картасын орындауға жауапты Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары мен ұйымдары (келісу бойынша):
1) Жол картасында көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейін Жол картасының іске асырылу барысы туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін Жол картасының орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат берсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 24 ақпандағы
№ 38-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасында мақта-тоқыма кластерін құру жөніндегі
ЖОЛ КАРТАСЫ
Р/с №
Іс-шаралар атауы
Аяқталу нысаны
Орындалуына жауаптылар
Орындалу мерзімдері
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
I. Шикізат базасын дамыту жөніндегі іс-шаралар
1.
Сорттық көрсеткіштері жоғары мақтаның сапалы тұқымдарын өндіру
ИИДМ-ге ақпарат
АШМ, ҰАҒББО (келісу бойынша), Түркістан облысының әкімдігі, "Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша)
2020 – 2023 жылдар
талап етілмейді
2.
Мақта өсірумен айналысатын фермерлік шаруашылықтарды және шитті мақтаны мақта-тоқыма кластеріне бастапқы қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды біріктіру бойынша мәселені пысықтау
ИИДМ-ге ақпарат
АШМ, Түркістан облысының әкімдігі, Шымкент каласының әкімдігі, "Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы маусым
талап етілмейді
3.
Мақта жинау техникасын сатып алу кезінде жеңілдікті кредит беру бойынша мәселені пысықтау
ИИДМ-ге ақпарат
АШМ, ҰЭМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
талап етілмейді
4.
Отандық және шетелдік селекцияның бірінші буынды, бірінші және екінші көбейтілген буданды мақта тұқымдарын сатып алу кезінде құнының 50% субсидиялау
ИИДМ-ге ақпарат
Түркістан облысының әкімдігі, АШМ
қаңтар, жыл сайын есепті жылдан кейін
талап етілмейді
5.
Минералды тыңайтқыштар құнының 50% субсидиялау
ИИДМ-ге ақпарат
Түркістан облысының әкімдігі, АШМ
қаңтар, жыл сайын есепті жылдан кейін
талап етілмейді
6.
Өсімдіктерді қорғау құралдары құнының 50% субсидиялау
ИИДМ-ге ақпарат
Түркістан облысының әкімдігі, АШМ
қаңтар, жыл сайын есепті жылдан кейін
талап етілмейді
7.
Суармалы суды жеткізу тарифін саралап субсидиялау
ИИДМ-ге ақпарат
Түркістан облысының әкімдігі, АШМ
қаңтар, жыл сайын есепті жылдан кейін
талап етілмейді
8.
Ауыл шаруашылығы техникасы құнының 25% инвестициялық субсидиялау
ИИДМ-ге ақпарат
Түркістан облысының әкімдігі, АШМ
қаңтар, жыл сайын есепті жылдан кейін
талап етілмейді
II. Тоқыма саласын дамыту жөніндегі іс-шаралар
9.
"Alliance" СӨК және "Azala Textile" ЖШС тоқыма кәсіпорындарын қосалқы аймақ түрінде "Оңтүстік" АЭА-ға қосу мәселесін Республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығару
РБК хаттамасы
ИИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, Шымкент қаласының әкімдігі, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы ақпан – наурыз
талап етілмейді
10.
"Alliance" СӨК және "Azala Textile" ЖШС тоқыма кәсіпорындары үшін "Оңтүстік" АЭА аумағының алаңын кеңейту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, Шымкент қаласының әкімдігі, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
талап етілмейді
11.
"Alliance" СӨК (бұрынғы "Ютекс" АҚ, "Меланж" АҚ) пен "Azala Textile" ЖШС-ге коммуналдық қызметтерді "Оңтүстік" АЭА тарифтері деңгейінде көрсету мәселесін пысықтау
тиісті коммуналдық кәсіпорындармен шарттар
Шымкент қаласының әкімдігі
2020 жылғы сәуір
талап етілмейді
12.
Тоқыма кешенін (бұрынғы "Ютекс" АҚ, "Меланж" АҚ, "Ютекс.KZ" АҚ) іске қосу үшін Өзбекстан Республикасынан шетелдік жұмыс күшін тартуды қамтамасыз ету
ИИДМ-ге ақпарат
Еңбекмині, Шымкент қаласының әкімдігі
2020 жылғы мамыр
талап етілмейді
13.
Тоқыма өнімдерін ішкі және сыртқы нарықтарға ілгерілету
ИИДМ-ге ақпарат
СИМ, "Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" СӨК (келісу бойынша), "Azala Textile" ЖШС (келісу бойынша)
наурыз, жыл сайын есепті жылдан кейін
талап етілмейді
III. Шымкент қаласы, Қазыбек би көшесі, 52 мекенжайы бойынша орналасқан тігін фабрикасын (бұдан әрі – Тігін фабрикасы) іске қосу жөніндегі іс-шаралар
14.
Тігін фабрикасының мүлкін түгендеуді, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарының көлемін анықтауды, Тігін фабрикасын іске қосуға дайындық жөніндегі іс-шараларды қамтитын Тігін фабрикасының техникалық аудитін жүргізу
техникалық аудит актісі
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
талап етілмейді
15.
Тігін фабрикасын кейіннен сатып алу мүкіндігімен "Alliance" СӨК-тің сенімгерлік басқаруына беру
сенімгерлік басқару шарты
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "ҚИҚ" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы наурыз
талап етілмейді
16.
Тігін фабрикасында жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу
орындалған жұмыстар актілері
"Alliance" СӨК (келісу бойынша)
2020 жылғы сәуір
талап етілмейді
17.
Шикізатты, қажетті қосалқы бөлшектерді сатып алуды, қызметкерлерді қабылдауды жүзеге асыруды қамтитын Тігін фабрикасын іске қосуға дайындау
актілер, еңбек шарттары және т.б.
"Alliance" СӨК (келісу бойынша)
2020 жылғы сәуір
талап етілмейді
18.
Тігін фабрикасын пайдалануға беру
дайын өнімнің үлгілері
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша), "ҚИҚ" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы мамыр
талап етілмейді
19.
Тігін фабрикасын жүктеу
іске асыруға арналған шарттар
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша), ИИДМ, Қорғанысмині, ІІМ, квазимемлекеттік сектор компаниялары
үнемі
талап етілмейді
20.
Тігін фабрикасын сенімгерлік басқарушы "Alliance" СӨК-ке өткізу
сатып алу-сату шарты
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "ҚИҚ" АҚ (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша)
сенімгерлік басқару шартының қолданылу мерзімі өткенге дейін
талап етілмейді
IV. Шымкент қаласы, Жансүгіров көшесі, 2 мекенжайы бойынша орналасқан Иіру-тоқыма фабрикасын (бұрынғы "Меланж" АҚ) (бұдан әрі – Иіру-тоқыма фабрикасы) іске қосу жөніндегі іс-шаралар
21.
Иіру-тоқыма фабрикасының мүлкін түгендеуді, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарының көлемін, Иіру-тоқыма фабрикасын іске қосуға дайындық жөніндегі іс-шараларды айқындауды қамтитын Иіру-тоқыма фабрикасының техникалық аудитін жүргізу
техникалық аудит актісі
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы сәуір
талап етілмейді
22.
Иіру-тоқыма фабрикасын кейіннен сатып алу мүмкіндігімен "Alliance" СӨК-тің сенімгерлік басқаруына беру
сенімгерлік басқару шарты
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "ҚИҚ" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы мамыр
талап етілмейді
23.
Иіру-тоқыма фабрикасында жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу
орындалған жұмыстар актілері
"Alliance" СӨК (келісу бойынша)
техникалық аудит нәтижелері бойынша
талап етілмейді
24.
Шикізатты, қажетті қосалқы бөлшектерді сатып алуды, жұмыскерлерді қабылдауды жүзеге асыруды қамтитын Иіру-тоқыма фабрикасын іске қосуға дайындау
актілер, еңбек шарттары және т.б.
"Alliance" СӨК (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
талап етілмейді
25.
Иіру-тоқыма фабрикасын пайдалануға беру
дайын өнімнің үлгілері
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша), "ҚИҚ" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
26.
Иіру-тоқыма фабрикасын жүктеу
іске асыруға арналған шарттар
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша), ИИДМ, Қорғанысмині, ІІМ, квазимемлекеттік сектор компаниялары
үнемі
талап етілмейді
27.
Иіру-тоқыма фабрикасын сенімгерлік басқарушы "Alliance" СӨК-ке өткізу
сатып алу-сату шарты
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "ҚИҚ" АҚ (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша)
сенімгерлік басқару шартының қолданылу мерзімі өткенге дейін
талап етілмейді
V. "Оңтүстік" АЭА аумағында орналасқан тоқыма фабрикасының (бұрынғы "Ютекс.kz" АҚ) аяқталмаған құрылысын (бұдан әрі – аяқталмаған құрылыс/объект) іске қосу жөніндегі іс-шаралар
28.
Аяқталмаған құрылыс мүлкін түгендеуді, құрылыс, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарының көлемін анықтауды, аяқталмаған құрылысты іске қосуға дайындық жөніндегі іс-шараларды қамтитын аяқталмаған құрылыстың техникалық аудитін жүргізу
техникалық аудит актісі
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы сәуір – маусым
талап етілмейді
29.
Аяқталмаған құрылысты кейіннен сатып алу мүмкіндігімен "Alliance" СӨК-тің сенімгерлік басқаруына беру
шарт
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "ҚИҚ" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы маусым
талап етілмейді
30.
Аяқталмаған құрылыстың құрылыс жұмыстарын орындау (ЖСҚ әзірлеу, мердігерлік шартты жасау, құрылыс материалдарын сатып алу, пайдалануға беру)
орындалған жұмыстар актілері
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша)

Об утверждении Дорожной карты по созданию хлопково-текстильного кластера в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 февраля 2020 года № 38-р
1. Утвердить прилагаемую Дорожную карту по созданию хлопково-текстильного кластера в Республике Казахстан (далее - Дорожная карта).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам и организациям (по согласованию) Республики Казахстан, ответственным за исполнение Дорожной карты:
1) обеспечить своевременное исполнение мероприятий, предусмотренных Дорожной картой;
2) ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять информацию о ходе реализации Дорожной карты в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан ежеквартально до 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе исполнения Дорожной карты.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Мамин
Утверждена
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 февраля 2020 года №38-р
ДОРОЖНАЯ КАРТА
по созданию хлопково - текстильного кластера в Республике Казахстан
п/п
Наименование мероприятий Форма
завершения
Ответственные за исполнение Сроки
исполнения
Источники
финансирования
1 2 3 4 5 6
I. Мероприятия по развитию сырьевой базы
1.
Производство качественных семян хлопка с высокими сортовыми показателями
информация в МИИР
МСХ, НАНОЦ (по согласованию), акимат Туркестанской области, ТПК "Alliance", АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию)
2020-2023
годы
не требуется
2.
Проработка вопроса по объединению фермерских хозяйств, осуществляющих выращивание хлопка, и предприятий по первичной переработке хлопка-сырца в хлопково-текстильный кластер
информация в МИИР
МСХ, акимат Туркестанской области, акимат г. Шымкент, ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию)
июнь 2020 года
не требуется
3.
Проработка вопроса по льготному кредитованию при покупке хлопкоуборочной техники
информация в МИИР
МСХ, МНЭ, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
март 2020 года
не требуется
4.
Субсидирование 50% стоимости при приобретении семян гибридов первого поколения, семян хлопчатника первой и второй репродукции отечественной и иностранной селекции
информация в МИИР
акимат Туркестанской области, МСХ
январь, ежегодно за отчетным годом
не требуется
5.
Субсидирование 50% стоимости минеральных удобрений
информация в МИИР
акимат Туркестанской области, МСХ
январь, ежегодно за отчетным годом
не требуется
6.
Субсидирование 50% стоимости средств защиты растений
информация в МИИР
акимат Туркестанской области, МСХ
январь,
ежегодно
не требуется
7.
Дифференцированное субсидирование тарифа по доставке поливной воды
информация в МИИР
акимат Туркестанской области, МСХ
январь, ежегодно за отчетным годом
не требуется
8.
Инвестиционное субсидирование 25% стоимости сельхозтехники
информация в МИИР
акимат Туркестанской области, МСХ
январь, ежегодно за отчетным годом
не требуется
II. Мероприятия по развитию текстильной отрасли
9.
Вынесение вопроса включения текстильных предприятий ТПК "Alliance" и ТОО "Azala Textile" в субзоны СЭЗ "Оңтүстік" на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии
протокол РБК
МИИР, МФ, МНЭ, акимат г. Шымкент, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
февраль - март 2020 года
не требуется
10.
Расширение площади территории СЭЗ "Оңтүстік" для текстильных предприятий ТПК "Alliance" и ТОО "Azala Textile"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИИР, МФ, МНЭ, акимат г. Шымкент, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
март 2020 года
не требуется
11.
Проработка вопроса по предоставлению коммунальных услуг ТПК "Alliance" (ранее АО "Ютекс", АО "Меланж") и ТОО "Azala Textile" на уровне тарифов СЭЗ "Оңтүстік"
договоры с соответствующими коммунальными предприятиями
акимат г. Шымкент
апрель 2020 года
не требуется
12.
Привлечение иностранной рабочей силы из Республики Узбекистан для запуска текстильного комплекса (ранее АО "Ютекс", АО "Меланж", АО "Ютекс.KZ")
информация в МИИР
МТСЗН,
акимат г. Шымкент
май 2020 года
не требуется
13.
Продвижение текстильной продукции на внутренний и внешний рынки
информация в МИИР
МТИ, ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию), ТОО "Azala Textile" (по согласованию)
март, ежегодно за отчетным годом
не требуется
III. Мероприятия по запуску швейной фабрики, расположенной по адресу: г.Шымкент, ул. Казыбек Би, 52 (далее — Швейная фабрика)
14.
Проведение технического аудита Швейной фабрики, включающего инвентаризацию имущества Швейной фабрики, определение объема ремонтно-восстановительных работ, мероприятий по подготовке к запуску Швейной фабрики
акт технического аудита
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию)
март 2020 года
не требуется
15.
Передача Швейной фабрики в доверительное управление ТПК "Alliance", с последующим выкупом
договор
доверительного
управления
ТПК "Alliance" (по согласованию), АО "ИФК" (по согласованию)
март 2020 года
не требуется
16.
Проведение ремонтно-восстановительных работ на Швейной фабрике
акты выполненных работ
ТПК "Alliance" (по согласованию)
апрель 2020 года
не требуется
17.
Подготовка Швейной фабрики к запуску, включающая приобретение сырья, необходимых запасных частей, осуществление приема работников
акты, трудовые договоры и т.д.
ТПК "Alliance" (по согласованию)
апрель 2020 года
не требуется
18.
Ввод в эксплуатацию Швейной фабрики
образцы готовой продукции
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию), АО "ИФК" (по согласованию)
май 2020 года
не требуется
19.
Загрузка Швейной фабрики
договоры на реализацию
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию), МИИР, МО, МВД, компании квазигосударственного сектора
постоянно
не требуется
20.
Реализация Швейной фабрики доверительному управляющему ТПК "Alliance"
договор купли - продажи
ТПК "Alliance" (по согласованию), АО "МФК" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию)
до истечения срока действия договора доверительного управления
не требуется
IV. Мероприятия по запуску Прядильно-ткацкой фабрики (бывшее АО "Меланж"), расположенной по адресу: г.Шымкент, ул. Жансугирова, 2 (далее - Прядильно-ткацкая фабрика)
21.
Проведение технического аудита Прядильно-ткацкой фабрики, включающего инвентаризацию имущества Прядильно-ткацкой фабрики, определение объема ремонтно-восстановительных работ, мероприятий по подготовке к запуску Прядильно-ткацкой фабрики
акт технического аудита
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию)
апрель 2020 года
не требуется
22.
Передача Прядильно-ткацкой фабрики в доверительное управление ТПК "Alliance", с последующим выкупом
договор
доверительного
управления
ТПК "Alliance" (по согласованию), АО "ИФК" (по согласованию)
май 2020 года
не требуется
23.
Проведение ремонтно-восстановительных работ на Прядильно-ткацкой фабрике
акты выполненных работ
ТПК "Alliance" (по согласованию)
по результатам технического аудита
не требуется
24.
Подготовка Прядильно-ткацкой фабрики к запуску, включающая приобретение сырья, необходимых запасных частей, осуществление приема работников
акты, трудовые договоры и т.д.
ТПК "Alliance" (по согласованию)
ноябрь 2020 года
не требуется
25.
Ввод в эксплуатацию Прядильно-ткацкой фабрики
образцы готовой продукции
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию), АО "ИФК" (по согласованию)
декабрь 2020 года
не требуется
26.
Загрузка Прядильно-ткацкой фабрики
договоры на реализацию
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию), МИИР, МО, МВД, Компании квазигосударственного сектора
постоянно
не требуется
27.
Реализация Прядильно-ткацкой фабрики доверительному управляющему ТПК "Alliance"
договор купли - продажи
ТПК "Alliance" (по согласованию), АО "ИФК" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию)
до истечения срока действия договора доверительного управления
не требуется
V. Мероприятия по запуску незавершенного строительства текстильной фабрики (бывшее АО "Ютекс-kz"), расположенного на территории СЭЗ "Оңтүстік" (далее - Незавершенное строительство/Объект)
28.
Проведение технического аудита Незавершенного строительства, включающего инвентаризацию имущества Незавершенного строительства, определение объема строительных, ремонтно-восстановительных работ, мероприятий по подготовке к запуску Незавершенного строительства
акт технического аудита
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию)
апрель - июнь 2020 года
не требуется
29.
Передача Незавершенного строительства в доверительное управление ТПК "Alliance", с последующим выкупом
договор
ТПК "Alliance" (по согласованию), АО "ИФК" (по согласованию)
июнь 2020 года
не требуется
30.
Выполнение строительных работ Незавершенного строительства (разработка ПСД, заключение договора подряда, закуп строительных материалов, ввод в эксплуатацию)
акты выполненных работ
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию)

2020 жылғы шілде – 2021 жылғы тамыз
талап етілмейді
31.
Объектіде тоқыма жабдығын монтаждау
орындалған жұмыстардың актілері
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша)
2021 жылғы тамыз – қараша
талап етілмейді
32.
Шикізатты, қажетті қосалқы бөлшектерді сатып алуды, жұмыскерлерді қабылдауды жүзеге асыруды қамтитын объектіні іске қосуға дайындау
актілер, еңбек шарттары және т.б.
"Alliance" СӨК (келісу бойынша)
2021 жылғы қараша
талап етілмейді
33.
Объектіні пайдалануға беру
дайын өнімнің үлгілері
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша), "ҚИҚ" АҚ (келісу бойынша)
2021 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
34.
Объектіні жүктеу
іске асыруға арналған шарттар
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша), ИИДМ, Қорғанысмині, ІІМ, квазимемлекеттік сектор компаниялары
үнемі
талап етілмейді
35.
Объектіні сенімгерлік басқарушы "Alliance" СӨК-ке өткізу
сатып алу-сату шарты
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша), "ҚИҚ" АҚ (келісу бойынша)
сенімгерлік басқару шартының қолданылу мерзімі өткенге дейін
талап етілмейді
36.
"Alliance" СӨК-ті "Оңтүстік" АЭА қатысушысы ретінде қайта тіркеу бойынша іс-шараларды өткізу
шарт, уәкілетті мемлекеттік органның шешімі
"Alliance" СӨК (келісу бойынша)
2021 жылғы қазан
талап етілмейді
37.
180 000 ұршықты қосымша тоқыма жабдығын сатып алу іс-шараларды өткізу және "Alliance" СӨК-тің кемінде 70 000 гектар жер учаскелерінде мақта өсіретін шаруа қожалықтарымен фьючерстік шарттармен қамтамасыз ету жолымен объектінің өндірістік қуатын ұлғайту бойынша іс-ашаралар өткізу
шарттар / орындалған жұмыстар актілері
"Alliance" СӨК (келісу бойынша), "Alliance Textile" ЖӨКҚ (келісу бойынша), Түркістан облысының әкімдігі, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
2023 жылға дейін
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ – "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ЖСҚ – жобалық-сметалық құжаттама;
ИИДМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
"ҚИҚ" АҚ – "Қазақстанның инвестициялық қоры" акционерлік қоғамы;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі;
"Оңтүстік" АЭА – "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағы;
СИМ – Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі;
ҰАҒББО – "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі;
"Alliance" СӨК – "Alliance" сауда-өнеркәсіп компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
"Alliance Textile" ЖӨКҚ – "Alliance Textile" жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындарының қауымдастығы;
"Azala Textile" ЖШС – "Azala Textile" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.

июль2020 года - август 2021 года
не требуется
31.
Монтаж текстильного оборудования на Объекте
акты выполненных работ
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию)
август - ноябрь 2021 года
не требуется
32.
Подготовка Объекта к запуску, включающая приобретение сырья, необходимых запасных частей, осуществление приема работников
акты, трудовые договоры и т.д.
ТПК "Alliance" (по согласованию)
ноябрь 2021 года
не требуется
33.
Ввод в эксплуатацию Объекта
образцы готовой продукции
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию), АО "ИФК" (по согласованию)
декабрь 2021 года
не требуется
34.
Загрузка Объекта
договоры на реализацию
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию), МИИР, МО, МВД, компании квазигосударственного сектора
постоянно
не требуется
35.
Реализация объекта доверительному управляющему ТПК "Alliance"
договор купли - продажи
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию), АО "ИФК" (по согласованию)
до истечения срока действия договора доверительного управления
не требуется
36.
Проведение мероприятий по перерегистрации ТПК "Alliance" в качестве участника СЭЗ "Оңтүстік"
договор, решение уполномоченного государственного органа
ТПК "Alliance" (по согласованию)
октябрь 2021 года
не требуется
37.
Проведение мероприятий по увеличению производственной мощности Объекта, путем приобретения дополнительного текстильного оборудования на 180 000 веретен и обеспечения ТПК "Alliance" фьючерскими договорами с крестьянскими хозяйствами, выращивающими хлопок на земельных участках площадью не менее 70 000 га.
договоры/акты
выполненных
работ
ТПК "Alliance" (по согласованию), АПЛП "Alliance Textile" (по согласованию), МСХ, акимат Туркестанской области, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
до 2023 года
не требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
АО "НУХ "Байтерек" - Акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек";
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
ПСД - проектно-сметная документация;
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
АО "ИФК" - Акционерное общество "Инвестиционный фонд Казахстана";
МО - Министерство обороны Республики Казахстан;
СЭЗ "Оңтүстік" - Специальная экономическая зона "Оңтүстік";
МТИ - Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
НАНОЦ - Некоммерческое акционерное общество "Национальный аграрный научно-образовательный центр";