"Мемлекеттік сатып алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 21 наурыздағы № 52-ө өкіміне өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 6 мамырдағы № 65-ө өкімі.
1. "Мемлекеттік сатып алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 21 наурыздағы № 52-ө өкіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Мемлекеттік сатып алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ережеде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Комиссияның функциялары:
1) Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге қойылатын өлшемшарттарды айқындау және сатып алу конкурс тәсілімен және бір көзден алу тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесіне тиісті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді енгізу жөніндегі ұсыныстарын қарау;
2) Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік сатып алу бір көзден алу тәсілімен жүзеге асырылатын әлеуетті өнім берушілерді айқындау, оның ішінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде айқындау жөніндегі ұсыныстарын қарау;
3) Комиссияның жұмыс органына, жергілікті қамтуды дамыту саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган ұсынған Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін тауарлар және (немесе) осындай тауарларды өндіретін әлеуетті өнім берушілер жөніндегі мәліметтерді қарау;
4) Комиссия отырыстарының қорытындылары бойынша сатып алу конкурс тәсілімен және бір көзден алу тәсілімен, оның ішінде тапсырыс берушілер тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен сатып алатын бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде жүзеге асырылатын тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер тізбесін айқындау, мұнда дағдарысты жағдайлар кезеңінде Қазақстан Республикасының халқы мен экономикасының үздіксіз тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету осындай айқындаудың негізгі өлшемшарты болып табылады;
5) сомасы республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жеті жүз елу мың еселенген мөлшерінен асатын бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде мемлекеттік сатып алу бойынша әлеуетті өнім берушілерді Комиссияның айқындауын Қазақстан Республикасының Президентімен және Премьер-Министрімен келісу;

О внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 марта 2020 года № 52-р "О Межведомственной комиссии по вопросам государственных закупок"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 65-р.
1. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 марта 2020 года № 52-р "О Межведомственной комиссии по вопросам государственных закупок" следующее изменение:
в Положении О Межведомственной комиссии по вопросам государственных закупок, утвержденном указанным распоряжением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Функциями Комиссии являются:
1) рассмотрение предложений государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных государственных и местных исполнительных органов по определению критериев к товарам, работам, услугам и включению соответствующих товаров, работ, услуг в перечень товаров, работ, услуг, закупки которых осуществляются способом конкурса и из одного источника;
2) рассмотрение предложений государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных государственных и местных исполнительных органов по определению потенциальных поставщиков, в том числе в рамках реализации бюджетных инвестиционных проектов, государственные закупки у которых осуществляются способом из одного источника;
3) рассмотрение сведений по товарам, производимым на территории Республики Казахстан и потенциальным поставщикам, производящих такие товары, представленных в Рабочий орган Комиссии, уполномоченным государственным органом в сфере развития местного содержания;
4) определение по итогам заседаний Комиссии перечней товаров, работ, услуг, закупки которых осуществляются способом из одного источника и потенциальных поставщиков, в том числе в рамках реализации бюджетных инвестиционных проектов, у которых заказчики будут приобретать товары, работы, услуги способом из одного источника, где основным критерием такого определения будет являться обеспечение бесперебойного жизнеобеспечения населения и экономики Республики Казахстан в период кризисных ситуаций;
5) согласование Комиссией определения потенциальных поставщиков по государственным закупкам в рамках реализации бюджетных инвестиционных проектов, сумма которых превышает семьсотпятидесятитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете с Президентом и Премьер-Министром Республики Казахстан;

6) Комиссия отырыстарының қорытындылары бойынша баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру үшін жергілікті қамтуды дамыту саласындағы уәкілетті органның мәліметтері негізінде Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін тауарлардың және осындай тауарларды өндіруші әлеуетті өнім берушілердің тізбесін айқындау болып табылады.".
Премьер-Министр А. Мамин

6) определение по итогам заседаний Комиссии перечня товаров, производимых на территории Республики Казахстан и потенциальных поставщиков, производящих такие товары, на основе сведений уполномоченного органа в сфере развития местного содержания для осуществления государственных закупок способом запроса ценовых предложений.".
Премьер-Министр А. Мамин