"Шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің экспортын ілгерілету жөніндегі жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № 163-ө өкіміне өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 29 шілдедегі № 103-ө өкімі
"Шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің экспортын ілгерілету жөніндегі жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № 163-ө өкіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің экспортын ілгерілету жөніндегі жол картасы осы өкімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 29 шілдедегі
№ 103-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 29 тамыздағы
№ 163-ө өкімімен
бекітілген
Шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтер экспортын ілгерілету жөніндегі
ЖОЛ КАРТАСЫ
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімдері
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
1
Мыналар:
өндіруші;
өндірістік қуаттар;
нақты шығарылатын көлемдер;
өндірілетін өнімнің қасиеттері мен мақсаты;
өз өнімін өткізудің ағымдағы нарықтары;
өндірушілердің жаңа шетелдік нарықтарға экспорттау және т.б. мәселені пысықтауы;
шет елдердің осы өнімге қажеттіліктері туралы мәліметтер қамтылатын қазақстандық өңделген өнім өндірушілердің тізілімі мен картасын қалыптастыру және жүргізу жөнінде іс-шаралар жүргізу
export.gov.kz интранет-порталында ақпаратты орналастыру
СИМ, ИИДМ, АШМ, ЦДИАӨМ, ЭМ, Қаржымині, ҰЭМ, ЖАО, ҰКП (келісу бойынша)
тұрақты негізде
талап етілмейді
2
Индустриялық сертификаттар беру шеңберінде өңделген өнім өндірушілерді паспорттау (құпия емес бөлік)
export.gov.kz интранет-порталында ақпаратты орналастыру
СИМ, ИИДМ, АШМ, ЦДИАӨМ, ЭМ, Қаржымині, ЖАО, ҰКП (келісу бойынша), "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісу бойынша), "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша)
тұрақты негізде
талап етілмейді
3
Қазақстандық өңделген өнім экспортының перспективалары тұрғысынан шетелдік нарықтарды зерделеу бойынша маркетингтік талдау жүргізу, оның ішінде:
1) тұтыну көлемдерін;
2) сатып алу бағаларын (тұтынылатын өнімнің қасиеттеріне байланысты);
3) сатып алушылардың неғұрлым кең таралған келісімшарттық талаптарын;
4) логистиканы;
5) импорт кезінде кеден баждарының, салықтардың және өзге де алымдардың мөлшерлемелерін;
6) коммерциялық және мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы;
7) әкімшілендірудің өзге де тетіктерін, оның ішінде импорттың сандық шектеулері мен тарифтік квоталардың болуын айқындау
талдамалық ақпарат
СИМ, СІМ, ИИДМ, Қаржымині, ЦДИАӨМ ҰКП (келісу бойынша) "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша), "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісу бойынша)

О внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № 163-р "Об утверждении Дорожной карты по продвижению экспорта несырьевых товаров и услуг"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 июля 2020 года № 103-р
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № 163-р "Об утверждении Дорожной карты по продвижению экспорта несырьевых товаров и услуг" следующее изменение:
Дорожную карту по продвижению экспорта несырьевых товаров и услуг, утвержденную указанным распоряжением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему распоряжению.
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 июля 2020 года № 103-р
Утверждена
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 августа 2019 года № 163-p
ДОРОЖНАЯ КАРТА
по продвижению экспорта несырьевых товаров и услуг
№ п/п Наименование мероприятия Форма завершения Ответственные исполнители Сроки исполнения Источники финансирования
1 2 3 4 5 6
1
Проведение мероприятий по формированию и ведению реестра и карты казахстанских производителей обработанной продукции, включающих сведения (ограниченного доступа) о:
производителе;
производственных мощностях;
фактически выпускаемых объемах;
свойствах и назначении производимой продукции;
текущих рынках сбыта своей продукции;
проработке производителями вопроса по экспорту на новые зарубежные рынки и пр.;
потребностях зарубежных стран в данной продукции
размещение информации на интранет-портале export.gov.kz
МТИ, МИИР, МСХ, МЦРИАП, МЭ, МФ, МНЭ, МИО, НПП (по согласованию)
на постоянной основе
не требуются
2
Паспортизация производителей обработанной продукции в рамках выдачи индустриальных сертификатов (неконфиденциальная часть)
размещение информации на интранет-портале export.gov.kz
МТИ, МИИР, МСХ, МЦРИАП, МЭ, МФ, МИО, НПП (по согласованию), АО "КЦИЭ "QazIndustry" (по согласованию), АО "ЦРТП "QazTrade" (по согласованию)
на постоянной основе
не требуются
3
Проведение маркетингового анализа по изучению иностранных рынков на предмет перспектив экспорта казахстанской обработанной продукции, в том числе определение:
1) объемов потребления;
2) закупочных цен (в зависимости от свойств потребляемой продукции);
3) наиболее распространенных контрактных условий закупщиков;
4) логистики;
5) ставок таможенных пошлин, налогов и иных сборов при импорте;
6) законодательства в сферах коммерческих и государственных закупок;
7) иных механизмов администрирования, в т.ч. наличия количественных ограничений импорта и тарифных квот
аналитическая информация
МТИ, МИД, МИИР, МФ, МЦРИАП НПП (по согласованию), АО "ЦРТП "Qaztrade" (по согласованию), АО "КЦИЭ "Qazindustry" (по согласованию)

2020 – 2021 жылдар
талап етілмейді
4
Негізгі өткізу нарықтарында танымал және сұранысқа ие қазақстандық брендтерді құру қажеттігіне талдау жүргізу, оның ішінде:
1) "Made in Kazakhstan" бірыңғай қолшатыр бренді;
2) шетелдік сатып алушылардың тұтынушылық талғамын зерделеу;
3) Қазақстан Республикасында өндірілетін тауарларға ұқсас шетелдік нарықтарда неғұрлым сұранысқа ие тауарлардың техникалық ерекшеліктері (физикалық қасиеттері) бойынша ұсынымдар дайындау;
4) нысаналы нарыққа бағдарланған сауда маркаларын, дизайнын құру;
5) өнімді таңбалауға қойылатын шетелдік талаптарды зерделеу;
6) нысаналы нарықтарда қаптаманың ерекшелігін зерделей отырып, тартымды, сапалы, креативті, экологиялық, инновациялық, функционалды және арзан қаптама әзірлеу
СИМ-ге талдамалық ақпарат
АҚДМ, ИИДМ, АШМ, ҰЭМ, МСМ, "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
2020 – 2021 жылдар
2020 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджетте 090 бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шеңберінде
5
Қолданыстағы техникалық реттеу, стандарттау және сәйкестікті бағалау, экспорты басым елдердің (кемінде 3 елді, кемінде 3 саланы, әрбір ел бойынша кемінде 30 өнім түрін қамти отырып) жүйелеріне елдік шолу жүргізу
ақпаратты export.gov.kz интранет-порталында орналастыру
СИМ, ИИДМ, СІМ, ҰКП (келісу бойынша), "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
республикалық бюджетте 090 бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттар шеңберінде
6
Шетелдік техникалық регламенттердің талаптарына және өнімді сертификаттау саласындағы қазіргі заманғы талаптарға сәйкес келетін жабдықтармен жарақталған, Қазақстанда жұмыс істеп тұрған сынақ зертханаларын жете жарақтандыру немесе жаңаларын құру мәселесін пысықтау
талдамалық ақпарат
СИМ, ИИДМ, АШМ, СІМ, ДСМ, ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
7
Отандық өнімге қолданылатын ветеринариялық, санитариялық және фитосанитариялық реттеу саласындағы импортталатын өнімге шет мемлекеттердің нормативтік талаптары тұрғысынан шетелдік нарықтарға талдау жүргізу. Проблемалық мәселелерді, кедергілерді анықтау және оларды жою жөнінде ұсыныстар әзірлеу
талдамалық ақпарат
АШМ, СИМ, СІМ, ДСМ, ҰКП (келісу бойынша)
тоқсан сайын
талап етілмейді
8
Экспортқа бағдарланған машина жасау өнімін өндіретін шағын және орта бизнеске неғұрлым төмен мөлшерлемемен кредит беруге бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын әзірлеу
Үкіметке ұсыныстар
СИМ, ИИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ, "ҚДБ" АҚ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша), "KazakhExport" ЭСК" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
талап етілмейді
9
Екінші деңгейдегі банктер, Қазақстанның Даму банкі, лизингтік қызметті жүзеге асыратын өзге де заңды тұлғалар беретін кредиттер және жасайтын лизингтік мәмілелер бойынша отандық өңделген жоғары технологиялық өнімдер мен көрсетілетін қызметтерді шетелдік сатып алушыларға экспортты қолдау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының ұлттық компаниясы тарапынан сақтандыруға жататын сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауды енгізу
талдамалық ақпарат
СИМ, ИИДМ, ҰЭМ, СІМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ "KazakhExport" ЭСК" АҚ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
талап етілмейді
10
"Қазақстан қор биржасы" АҚ және "Астана" халықаралық қаржы орталығының алаңдарында облигациялық қарыз арқылы отандық экспорттаушыларды қолдау мақсатында "Қазақстанның Даму Банкі туралы" Заңға өзгерістер енгізу мәселесін пысықтау
Үкіметке ұсыныстар
СИМ, ИИДМ,ҰЭМ, ҰБ (келісу бойынша), "ҚҚБ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), АХҚО (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
11
Экспорттаушыларды қолдау, экспортты дамыту және ілгерілету мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының құқықтық актілеріне түгендеу жүргізу
талдамалық ақпарат
СИМ, мүдделі мемлекеттік органдар, ЖАО, ұлттық басқарушы холдингтер (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
12
Үшінші елдерде қоймаларды, оның ішінде МЖӘ тетіктері арқылы ұйымдастыру мүмкіндігіне талдау жүргізу
талдамалық ақпарат
СИМ, СІМ, ҰКП (келісу бойынша), "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
13
Экспортты ілгерілету бойынша бірыңғай ұлттық институт құру мәселесін қарау
талдамалық ақпарат
СИМ, мүдделі мемлекеттік органдар, ЖАО, ұлттық басқарушы холдингтер (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
талап етілмейді
14
Шет елдерде нәтижеге ынталы "сауда лоббистері" (құрметті консулдарды) институтын енгізудің орындылығына талдау жүргізу
талдамалық ақпарат
СИМ, СІМ, ҰКП (келісу бойынша), "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
талап етілмейді
15
Нысаналы өткізу нарықтарында өнеркәсіптік және ауыл шаруашылығы салалары өнімдерінің қазақстандық "бренд-амбассадорлар" институтын енгізудің орындылығына талдау жүргізу
талдамалық ақпарат
СИМ, СІМ, МСМ, ҰЭМ, АШМ, ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
талап етілмейді
16
Экспорттық жөнелтілімдерді контейнерлеу жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу
СИМ-ге талдамалық ақпарат
"ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
17
Жүк тасымалдаушыларын көбірек қамту және көлік ұсынысының профицитін құру үшін жүк тасымалдары көлік агрегаторларының (мобильді қосымшалардың) ақпараттық технологияларын дамытуды ынталандыру мәселесін пысықтау
СИМ-ге талдамалық ақпарат
ЦДИАӨМ, ИИДМ, ҰЭМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша), "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша), "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
талап етілмейді
18
Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту мемлекеттік бағдарламасының және Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың

2020 - 2021 годы
не требуются
4
Проведение анализа необходимости создания узнаваемых и востребованных казахстанских брендов на ключевых рынках сбыта, в том числе:
1) создание единого зонтичного бренда "Made in Kazakhstan";
2) изучение потребительских предпочтений зарубежных покупателей;
3) подготовка рекомендаций по техническим особенностям (физическим свойствам) наиболее востребованных на зарубежных рынках товаров, аналогичных производимым в Республике Казахстан;
4) создание торговых марок, дизайна, ориентированного на целевой рынок;
5) изучение зарубежных требований к маркировке продукции;
6) проработка привлекательной, качественной, креативной, экологичной, инновационной, функциональной и недорогой упаковки с изучением специфики упаковки на целевых рынках
аналитическая информация МТИ
МИОР, МИИР, МСХ, МНЭ, МКС, АО "ЦРТП "Qaztrade" (по согласованию), НПП (по согласованию)
2020 - 2021 годы
в рамках предусмотренных средств в республиканском бюджете на 2020 - 2021 годы по бюджетной программе 090
5
Проведение странового обзора действующих систем технического регулирования, стандартизации и оценки соответствия приоритетных стран экспорта (с охватом не менее 3 стран, не менее 3-х отраслей, не менее 30 видов продукции по каждой из стран)
размещение информации на интранет-портале export.gov.kz
МТИ, МИИР, МИД, НПП (по согласованию), АО "ЦРТП "Qaztrade" (по согласованию)
декабрь 2020 года
в рамках предусмотренных средств в республиканском бюджете по бюджетной программе 090
6
Проработка вопроса дооснащения действующих или создания новых испытательных лабораторий в Казахстане, оснащенных оборудованием, соответствующим требованиям зарубежных технических регламентов и современным требованиям в области сертификации продукции
аналитическая информация
МТИ, МИИР, МСХ, МИД, МЗ, НПП (по согласованию)
декабрь
2020 года
не требуются
7
Проведение анализа иностранных рынков на предмет нормативных требований иностранных государств к импортируемой продукции в сфере ветеринарного, санитарного и фитосанитарного регулирования, применяемых к отечественной продукции. Выявление проблемных вопросов, барьеров и выработка предложений по их устранению
аналитическая информация
МСХ, МТИ, МИД, МЗ, НПП (по согласованию)
ежеквартально
не требуются
8
Разработка мер государственной поддержки, направленных на предоставление более низких ставок кредитования малого и среднего бизнеса, производящего экспортоориентированную машиностроительную продукцию
предложения в Правительство
МТИ, МИИР, МНЭ, МФ, НБ (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "БРК" (по согласованию) НПП (по согласованию), АО "ЭСК "KazakhExport" (по согласованию)
ноябрь
2020 года
не требуются
9
Введение субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам и совершаемым лизинговым сделкам банками второго уровня, Банком Развития Казахстана, иными юридическими лицами, осуществляющими лизинговую деятельность, зарубежным покупателям отечественной обработанной высокотехнологичной продукции и услуг, которые подлежат страхованию со стороны национальной компании Республики Казахстан, осуществляющей функции по поддержке экспорта
аналитическая информация
МТИ, МИИР, МНЭ, МИД, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "ЭСК "KazakhExport" (по согласованию),НПП (по согласованию)
ноябрь
2020 года
не требуются
10
Проработать вопрос внесения изменений в Закон "О Банке Развития Казахстана" с целью поддержки отечественных экспортеров посредством облигационного займа на площадках АО "Казахстанская фондовая биржа" и Международного финансового центра "Астана"
предложение в Правительство
МТИ, МИИР, МНЭ, НБ (по согласованию), АО "КФБ" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), МФЦА (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
11
Проведение инвентаризации правовых актов Республики Казахстан, регулирующих вопросы поддержки экспортеров, развития и продвижения экспорта
аналитическая информация
МТИ, заинтересованные государственные органы, МИО, национальные управляющие холдинги (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
12
Проведение анализа возможности организации складов в третьих странах, в том числе через механизмы ГЧП
аналитическая информация
МТИ, МИД, НПП (по согласованию), АО "ЦРТП "QazTrade" (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
13
Рассмотрение вопроса создания Единого национального института по продвижению экспорта
аналитическая информация
МТИ, заинтересованные государственные органы, МИО, национальные управляющие холдинги (по согласованию)
ноябрь
2020 года
не требуются
14
Проведение анализа целесообразности введения института "торговых лоббистов" (почетных консулов) в зарубежных странах, мотивированных на результат
аналитическая информация
МТИ, МИД, НПП (по согласованию), АО "ЦРТП "QazTrade" (по согласованию)
ноябрь
2020 года
не требуются
15
Проведение анализа целесообразности внедрения института казахстанских "бренд-амбассадоров" продукции промышленной и сельскохозяйственной отраслей на целевых рынках сбыта
аналитическая информация
МТИ, МИД, МКС, МНЭ, МСХ, НПП (по согласованию)
ноябрь
2020 года
не требуются
16
Разработка плана мероприятий по контейнеризации экспортных отправок
информация в МТИ
АО "НК "КТЖ", НПП (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
17
Проработка вопроса стимулирования развития информационных технологий транспортных агрегаторов (мобильных приложений) грузовых перевозок для большего охвата грузовых перевозчиков и создания профицита транспортного предложения
аналитическая информация в МТИ
МЦРИАП, МИИР, МНЭ, МЦРИАП, АО "НК "КТЖ" (по согласованию), НПП (по согласованию),АО "ЦРТП "QazTrade" (по согласованию), АО "КЦИЭ "QazIndustry" (по согласованию)
ноябрь
2020 года
не требуются
18

2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының басымдықтарына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 1276, 2015 жылғы 11 наурыздағы № 124 қаулыларымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің өңдеу өнеркәсібінде кәсіпкерлік субъектілерін қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспары шеңберінде қаржыландыру үшін тамақ өнеркәсібі салаларының тізбесін қайта қарау
талдамалық ақпарат
АШМ, ИИДМ, ҰЭМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), ҰБ (келісу бойынша),
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
19
Орналастырудан түскен қаражатты эмитент экспорттық операцияларды іске асыруға бағыттайтын облигацияларды ҚДБ-ның сатып алуы арқылы экспорттық операцияларды қаржыландыру мүмкіндігін қамтамасыз ету мақсатында "Қазақстанның Даму Банкі туралы" Заңға өзгерістер енгізу мәселесін пысықтау
Үкіметке ұсыныстар
СИМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), ҚДБ (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
20
Басым нарықтарға қазақстандық экспорттаушылардың қатысуын қамтамасыз ету мақсатында олардың мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордағы сатып алу саласындағы заңнамасын зерделеу
ҰКП-ге ақпарат
АШМ, Қаржымині
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
21
Отандық өнімді кедергісіз экспорттау үшін үшінші елдердің инспекторларының нысаналы нарықтарға отандық экспорттаушылардың ветеринариялық және фитосанитариялық жүйесін инспекциялауды жүргізуі
іс-шаралар жоспары
АШМ, Қаржымині, СИМ, ҰКП (келісу бойынша)
мүдделі кәсіпорындардан өтінімдердің түсуіне қарай
республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде
22
Сапа сәйкестігі сертификаттарын келісу бойынша негізгі импорттаушы елдермен келіссөздер жүргізу
келісілген сапа сертификаттары
СИМ, ДСМ, ҰКП (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
23
Халықаралық стандарттарға сәйкес қазақстандық өнімнің "Халал" стандартына сәйкестігін сертификаттауды енгізу
СИМ-ге талдамалық ақпарат
АШМ, ДСМ, "ҚМДБ" РДБ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
24
Халықаралық стандарттарға сәйкес қазақстандық өнімнің "Органик" стандартына сәйкестігін сертификаттауды енгізу
СИМ-ге талдамалық ақпарат
АШМ, ҰЭМ, ИИДМ, ДСМ, ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
25
Қазақстандық өнімнің сыртқы нарықтарға қол жеткізу жағдайына мониторинг жүргізу
мемлекеттік органдарға ақпарат
СИМ, "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша), "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісу бойынша)
2020 – 2021 жылдар
талап етілмейді
26
Жүктерді Өзбекстан аумағы арқылы тасымалдау үшін теміржол тарифін төмендету мәселесін пысықтау
СИМ-ге талдамалық ақпарат
ИИДМ, СІМ, "ҚТЖ" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
27
Шикізат пен дайын тауарларды экспорттау кезінде сараланған ҚҚС қолдану мәселесін қарау
СИМ-ге ұсыныс
ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, ИИДМ, ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
28
Үшінші елдердің нарықтарына қол жеткізу шарттарын жақсарту жөнінде шаралар қабылдау
талдамалық ақпарат
СИМ, ИИДМ, АШМ, "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
2020 – 2021 жылдар
талап етілмейді
29
Елдердің ветеринариялық қызметтеріне жүгіну және басым елдермен ветеринариялық сертификаттарды келісу
СИМ-ге ақпарат
АШМ, ҰКП (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
30
Тиелген авторефрижераторларды Каспий теңізі арқылы тасымалдауға маманданған теңіз паромдарының флотын ұлғайту мәселесін пысықтау
СИМ-ге ақпарат
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ ("ҚТКФ" ҰТКК АҚ) (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
31
Қазақстан Республикасында қолданудың орындылығы тұрғысынан экспортталатын тамақ өнімі үшін "Health Certificate" ерікті сертификаттауды пайдаланудың халықаралық практикасына талдау жүргізу
талдамалық ақпарат
СИМ, АШМ, ДСМ, ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
32
Қазақстандық компаниялар көрсете алатын қызметтердің барлық салаларының экспортын дамытудың перспективалық бағыттарын айқындау мақсатында сыртқы нарықтардың қажеттіліктеріне маркетингтік талдау жүргізу
СИМ-ге ақпарат
ЦДИАӨМ, ИИДМ, БҒМ, МСМ, ДСМ, "Зерде" ҰИХ" АҚ (келісу бойынша), "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
33
Қазақстандық көрсетілетін қызметтердің экспортын ілгерілету және қолдау жөнінде ұсыныстар әзірлеу
талдамалық ақпарат
СИМ, мүдделі мемлекеттік органдар және ұйымдар
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
34
"Қазақстан Республикасындағы құрылыс" және "шетелдегі құрылыс" көрсеткіштері бойынша статистикалық есептілікті жүргізу мәселесін пысықтау
СИМ-ге ақпарат
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
35
Өңірлер бөлінісінде көрсетілетін қызметтердің экспорты бойынша статистиканы жүргізу мәселесін пысықтау
СИМ-ге ақпарат
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
36
"KIDS GO FREE" қағидаты бойынша каникул кезеңінде балалардың тегін авиаұшуын субсидиялау мәселесін пысықтау
СИМ-ге ұсыныс
МСМ, Қаржымині
2020 жылғы қыркүйек
2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджетте 043 бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шеңберінде
37
Соңғы тұтынушы үшін, атап айтқанда, 18 жасқа дейінгі балалар үшін туристік өнімдер мен көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау мәселесін қарау
СИМ-ге ұсыныс
МСМ, ҰЭМ, Қаржымині, АШМ
2020 жылғы қыркүйек
бюджеттен тыс қаражат
38
Шетелдік азаматтарға медициналық қызмет көрсету көлемін анықтау бөлігінде ДСМ әкімшілік есептілігі бойынша респонденттер қатарына дара кәсіпкерлерді қоса алғанда, жеке медициналық мекемелерді енгізу мәселесін пысықтау
СИМ-ге ақпарат
ДСМ, ҰЭМ, ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
39
Шет елдердің (Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы, Еуропалық Одақ, Қытай, Үндістан, Пәкістан) студент жастарының қазақстандық білім беру қызметтеріне қажеттілігі мен қызығушылығына кешенді талдау жүргізу
СИМ-ге ақпарат
БҒМ, СІМ, "Болашак" ХБО (келісу бойынша), БПжАҰО (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
40
"Қазақстандағы білім беру" бірыңғай порталын іске қосу мәселесін пысықтау
БҒМ бұйрығы
БҒМ, "Болашақ" ХБО (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
бюджеттен тыс қаражат
41
Шетелдік студенттер үшін стипендиялық бағдарламаларды іске асыру
СИМ-ге ақпарат
БҒМ, БПжАҰО (келісу бойынша)
2020 – 2022 жылдар
бюджеттен тыс қаражат
42
Қазақстан Республикасы техникалық сарапшыларының белгіленген тәртіппен Мемлекетаралық техникалық комитеттің отырыстарына қатысуын ұйымдастыру, сондай-ақ ISO техникалық комитеттерінің отырыстарына қатысу бойынша мәселені пысықтау
талдамалық ақпарат
СИМ, Қаржымині, ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2020 – 2022 жылдар
талап етілмейді
43
Экспортқа арналған АКТ-өнімдердің қазақстандық каталогын жасау және тарату
СИМ-ге ақпарат
ЦДИАӨМ, "Зерде" ҰИХ" АҚ (келісу бойынша), "Astana Hub" ХТ, ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
бюджеттен тыс қаражат
44
Кездесулер, іс-шаралар өткізу, халықаралық көрмелерге қатысу және т.б. арқылы Қазақстанның цифрландыру және отандық АКТ-өнімдер бойынша тәжірибесін ілгерілету және оның маркетингі
СИМ-ге ақпарат
ЦДИАӨМ, "Зерде" ҰИХ" АҚ (келісу бойынша), "Astana Hub" ХТ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
үнемі
бюджеттен тыс қаражат
45
"Astana Hub" халықаралық технопаркіне көрші елдерден бәсекеге қабілетті АКТ кадрларын тарту
СИМ-ге ақпарат
ЦДИАӨМ, "Astana Hub" ХТ (келісу бойынша), "Зерде" ҰИХ" АҚ (келісу бойынша)
үнемі
бюджеттен тыс қаражат
46
"Astana Hub" халықаралық технопаркі базасында экспортқа бағдарланған АКТ өнімін шығаруға бағытталған жаңа акселерация бағдарламаларын енгізу
СИМ-ге ақпарат
ЦДИАӨМ, "Astana Hub" ХТ (келісу бойынша), "Зерде" ҰИХ" АҚ (келісу бойынша)
үнемі
бюджеттен тыс қаражат
47
ЖҚЗ ҒЖ өнімдері мен көрсетілетін қызметтерін ілгерілету мақсатында бизнес-форумдарды өткізуге, халықаралық көрмелерге және т.б. іс-шараларға қатысуға ұйымдастырушылық қолдау көрсету
форумдар, көрмелер қорытындылары бойынша қол қойылған шарттар/меморандумдар
СИМ, ЦДИАӨМ, СІМ, "Astana Hub" ХТ (келісу бойынша)
үнемі
бюджеттен тыс қаражат
48
"ЖҚЗ ҒЖ өнімдері мен көрсетілетін қызметтері" бағытын көрмелер мен сауда миссияларының тізбесіне қосу
сауда миссияларына, форумдар мен көрмелерге қатысу
СИМ, ЦДИАӨМ, СІМ, "Astana Hub" ХТ (келісу бойынша)
үнемі
бюджеттен тыс қаражат
49
ЖҚЗ ҒЖ өнімдері мен көрсетілетін қызметтері бойынша қазақстандық каталогты экспортқа тарату
СИМ-ге ақпарат
ЦДИАӨМ, СІМ
жыл сайын (желтоқсан)
бюджеттен тыс қаражат
50
"Astana Hub" халықаралық технопаркі платформасында ЖҚЗ деректері негізінде өнімдер мен көрсетілетін қызметтерді жасау және ілгерілету саласындағы халықаралық компаниялардың тәжірибе алмасу алаңын құру мәселесін пысықтау
қол қойылған шарттар/меморандумдар
ЦДИАӨМ, СІМ, "Astana Hub" ХТ" (келісу бойынша)
2020 – 2021 жылдар
талап етілмейді
51
ҰҒО-ның негізінде ЖҚЗ және ГАЖ бойынша өңірлік Құзырет орталығын құру мәселесін пысықтау
ҰҒО, ЖҚЗ және ГАЖ өңірлік құзырет орталығы
ЦДИАӨМ, СІМ

Пересмотр в соответствии с приоритетами Государственной программы развития агропромышленного комплекса и Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2020 - 2025 годы перечня сфер пищевой промышленности для финансирования в рамках Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по обеспечению субъектов предпринимательства в обрабатывающей промышленности, утвержденного постановлениями Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 1276, от 11 марта 2015 года № 124
аналитическая информация
МСХ, МИИР, МНЭ, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), НБ (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
19
Проработать вопрос внесения изменений в Закон "О Банке Развития Казахстана" в целях обеспечения возможности финансирования экспортных операций посредством приобретения БРК облигаций, средства от размещения которых направляются эмитентом на реализацию экспортных операций
предложения в Правительство
МТИ, АО НУХ "Байтерек" (по согласованию), БРК (по согласованию)
декабрь
2020 года
не требуются
20
Изучение законодательства приоритетных рынков в области государственных закупок и закупок в квазигосударственном секторе в целях обеспечения участия в них казахстанских экспортеров
информация в НПП
МТИ, МФ
декабрь
2020 года
не требуются
21
Проведение инспектирования ветеринарной и фитосанитарной системы отечественных экспортеров на целевые рынки инспекторами из третьих стран для беспрепятственного экспорта отечественной продукции
план мероприятий
МСХ, МФ, МТИ, НПП (по согласованию)
по мере поступления заявок от заинтересованных предприятий
в рамках предусмотренных средств в республиканском бюджете
22
Проведение переговоров с основными странами-импортерами по согласованию сертификатов соответствия качества
согласованные сертификаты качества
МТИ, МЗ, НПП (по согласованию)
постоянно
не требуются
23
Внедрение сертификации казахстанской продукции на соответствие стандарту "Халал" в соответствии с международными стандартами
аналитическая информация в МТИ
МСХ, МЗ, РРО "ДУМК" (по согласованию), НПП (по согласованию)
декабрь
2020 года
не требуются
24
Внедрение сертификации казахстанской продукции на соответствие стандарту "Органик" в соответствии с международными стандартами
аналитическая информация в МТИ
МСХ, МНЭ, МИИР, МЗ, НПП (по согласованию)
декабрь
2020 года
не требуются
25
Проведение мониторинга условий доступа казахстанской продукции на внешние рынки
информация в государственные органы
МТИ, АО "ЦРТП "Qaztrade", (по согласованию)АО "КЦИЭ "Qazindustry" (по согласованию)
2020 - 2021 годы
не требуются
26
Проработка вопроса снижения железнодорожного тарифа на транспортировку грузов по/через территорию Узбекистана
аналитическая информация в МТИ
МИИР, МИД, АО "НК "КТЖ" (по согласованию)
декабрь
2020 года
не требуются
27
Рассмотрение вопроса применения дифференцированного НДС при экспорте сырья и готовых товаров
предложение в МТИ
МНЭ, МФ, МСХ, МИИР, НПП (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
28
Принятие мер по улучшению условий доступа на рынки третьих стран
аналитическая информация
МТИ, МИИР, МСХ,
АО "ЦРТП "Qaztrade", (по согласованию)НПП (по согласованию)
2020 - 2021 годы
не требуются
29
Обращение в ветеринарные службы стран и согласование ветсертификатов с приоритетными странами
информация в МТИ
МСХ, НПП (по согласованию)
постоянно
не требуются
30
Проработка вопроса увеличения флота морских паромов, специализирующихся на транспортировке груженых авторефрижераторов по Каспийскому морю
информация в МТИ
АО "ФНБ "Самрук-Казына" (АО "НК "КМТФ") (по согласованию), НПП (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
31
Проведение анализа международной практики использования добровольной сертификации "Health Certificate" для экспортируемой пищевой продукции на предмет целесообразности применения в Республике Казахстан
аналитическая информация
МТИ, МСХ, МЗ, НПП (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
32
Проведение маркетингового анализа потребностей внешних рынков в целях определения перспективных направлений развития экспорта всех сфер услуг, которые могут быть оказаны казахстанскими компаниями
информация в МТИ
МЦРИАП, МИИР, МОН, МКС, МЗ, АО "НИХ "Зерде" (по согласованию), АО "ЦРТП "Qaztrade" (по согласованию), НПП (по согласованию)
декабрь
2020 года
не требуются
33
Разработка предложений по продвижению и поддержке экспорта казахстанских услуг
аналитическая информация
МТИ, заинтересованные государственные органы и организации
декабрь
2020 года
не требуются
34
Проработка вопроса ведения статистической отчетности по показателям "строительство в Республике Казахстан" и "строительство за границей"
информация в МТИ
НБ (по согласованию), МНЭ
октябрь
2020 года
не требуются
35
Проработка вопроса ведения статистики по экспорту услуг в разрезе регионов
информация в МТИ
НБ (по согласованию), МНЭ
октябрь
2020 года
не требуются
36
Проработка вопроса субсидирования бесплатного авиаперелета детей в период каникул по принципу "KIDS GO FREE"
предложение в МТИ
МКС, МФ
сентябрь
2020 года
в рамках предусмотренных средств в республиканском бюджете на 2020 - 2021 годы по бюджетной программе 043
37
Рассмотрение вопроса субсидирования стоимости туристских продуктов и услуг для конечного потребителя, в частности для детей до 18 лет
предложение в МТИ
МКС, МНЭ, МФ, МСХ
сентябрь
2020 года
внебюджетные средства
38
Проработка вопроса по включению частных медицинских учреждений, включая индивидуальных предпринимателей, в круг респондентов по административной отчетности МЗ в части определения объемов оказания медицинских услуг иностранным гражданам
информация в МТИ
МЗ, МНЭ, НБ (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
39
Проведение комплексного анализа потребности в казахстанских образовательных услугах и интересов студенческой молодежи зарубежных стран (Содружество Независимых Государств, Европейский Союз, Китай, Индия, Пакистан)
информация в МТИ
МОН, МИД, ЦМП "Болашак" (по согласованию), ЦБПиАМ (по согласованию)
декабрь
2020 года
не требуются
40
Проработка вопроса запуска единого портала "Образование в Казахстане"
приказ МОН
МОН, ЦМП "Болашак" (по согласованию)
декабрь
2020 года
внебюджетные средства
41
Реализация стипендиальных программ для иностранных студентов
информация в МТИ
МОН, ЦБПиАМ (по согласованию)
2020 - 2022 годы
внебюджетные средства
42
Проработка вопроса по организации участия технических экспертов Республики Казахстан в заседаниях Межгосударственного технического комитета в установленном порядке, а также участию в заседаниях технических комитетов ISO
аналитическая информация
МТИ, МФ, МНЭ, заинтересованные государственные органы
2020 - 2022 годы
не требуются
43
Создание и распространение казахстанского каталога ИКТ-продуктов на экспорт
информация в МТИ
МЦРИАП, АО "НИХ "Зерде" (по согласованию), МТ "Astana Hub" (по согласованию), НПП (по согласованию)
декабрь
2020 года
внебюджетные средства
44
Продвижение и маркетинг опыта Казахстана по цифровизации и отечественных ИКТ-продуктов посредством проведения встреч, мероприятий, принятия участия в международных выставках и др.
информация в МТИ
МЦРИАП, АО "НИХ "Зерде" (по согласованию), МТ "Astana Hub" (по согласованию), НПП (по согласованию)
постоянно
внебюджетные средства
45
Привлечение конкурентоспособных ИКТ-кадров из соседних стран в международный технопарк "Astana Hub"
информация в МТИ
МЦРИАП, МТ "Astana Hub" (по согласованию), АО "НИХ "Зерде" (по согласованию)
постоянно
внебюджетные средства
46
Внедрение новых программ акселерации на базе международного технопарка "Astana Hub", направленных на выпуск экспортоориентированной ИКТ-продукции
информация в МТИ
МЦРИАП, МТ "Astana Hub" (по согласованию), АО "НИХ "Зерде" (по согласованию)
постоянно
внебюджетные средства
47
Организационная поддержка в проведении бизнес-форумов, участии на международных выставках и других мероприятиях в целях продвижения продуктов и услуг КС ДЗЗ
подписанные договоры/меморандумы по итогам форумов, выставок
МТИ, МЦРИАП, МИД, МТ "Astana Hub" (по согласованию)
постоянно
внебюджетные средства
48
Включение в перечень выставок и торговых миссий направления "Продукты и услуги КС ДЗЗ"
участие в торговых миссиях, форумах и выставках
МТИ, МЦРИАП, МИД, МТ "Astana Hub" (по согласованию)
постоянно
внебюджетные средства
49
Распространение казахстанского каталога продуктов и услуг КС ДЗЗ на экспорт
информация в МТИ
МЦРИАП, МИД
ежегодно (декабрь)
внебюджетные средства
50
Проработка вопроса создания на платформе международного технопарка "Astana Hub" площадки по обмену опытом международных компаний в области создания и продвижения продуктов и услуг на основе данных ДЗЗ
подписанные договоры/меморандумы
МЦРИАП, МИД, МТ "Astana Hub" (по согласованию)
2020 - 2021 годы
не требуются
51
Проработка вопроса создания регионального Центра компетенции по ДЗЗ и ГИС на базе НКЦ
региональный Центр компетенций
ДЗЗ и ГИС, НКЦ
МЦРИАП, МИД

2021 – 2022 жылдар
талап етілмейді
52
ЖҚЗ ҒЖ ресурстарын толық көлемде пайдалану мақсатында топқа кіру мәселесін пысықтау
шарттар/келісімшарттар
ЦДИАӨМ, СІМ
2020 – 2022 жылдар
бюджеттен тыс қаражат
53
Қазақстандық өнімнің ЕАЭО мемлекеттерінің нарығына шығуы үшін кедергілерді (шектеулерді) анықтау және оларды жою бойынша ұсыныстар әзірлеу
талдамалық ақпарат
СИМ, СІМ, АШМ, ЦДИАӨМ, ЖАО, "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
2020 – 2021 жылдар
талап етілмейді
54
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің Ресей Федерациясының ірі сауда-өткізу желілеріне қолжетімділігін ашу бойынша қазақстандық өндірушілерге жағдай жасау
талдамалық ақпарат
СИМ, СІМ, ЦДИАӨМ, ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
55
Астық өңдеу өнімдерін жүйелі қолдау және экспортқа ілгерілету шараларын әзірлеу
талдамалық ақпарат
СИМ, АШМ, ЖАО, "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
56
Астық өңдеу өнімдерін қолдау және бірыңғай ұлттық брендпен Қытай нарығына ілгерілету жөнінде іс-шаралар әзірлеу
СИМ-ге ұсыныстар
АШМ, АҚДМ, Қаржымині, СІМ, ЖАО, "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша), ҰКП (келісу бойынша), "ҚазАгро" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
талап етілмейді
57
Ресей Федерациясына қазақстандық тауарларды экспорттық жеткізудің "SOS-сүйемелдеу" жүйесін енгізу
СИМ-ге ақпарат
Қаржымині, АШМ, СІМ, ЦДИАӨМ ҰҚК ШҚ (келісу бойынша), ЖАО, ҰКП (келісу бойынша), "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
талап етілмейді
58
Қазақстан-Ресей шекарасында қазақстандық тауарларды жедел өткізуді ұйымдастыру (басым өту - шекаралық өткелдің қазақстандық бөлігі арқылы Priority pass)
СИМ-ге ақпарат
Қаржымині, ҰҚК ШҚ (келісу бойынша), ЖАО, ҰКП (келісу бойынша),
2020 жылғы қараша
талап етілмейді
59
ЕО мен Швейцария нарықтарына отандық шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтер экспортын ұлғайту жөнінде шаралар қабылдау
талдамалық ақпарат
СИМ, СІМ, АШМ, ИИДМ, "QazTrade" ССДО" АҚ (келісу бойынша),"QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
"Astana Hub" ХТ
-
"Astana Hub" халықаралық технопаркі
ISO
-
халықаралық стандарттау ұйымы
"Kazakh Tourism ҰК" АҚ
-
"KazakhTourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"KazakhExport" ЭСК" АҚ
-
"KazakhExport" экспорттық сақтандыру компаниясы" акционерлік қоғамы
"Qazindustry" ҚИЭО" АҚ
-
"Qazindustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы
"Qaztrade" ССДО" АҚ
-
"Qaztrade" сауда саясатын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
АКТ
-
ақпараттық коммуникациялық технологиялар
АӨК
-
агроөнеркәсіптік кешен
АШМ
-
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
АХҚО
-
"Астана" халықаралық қаржы орталығы
БҒМ
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Бәйтерек ҰБХ" АҚ
-
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
"Болашақ" ХБО
-
"Болашақ" халықаралық бағдарламалар орталығы
БПжАҰО
-
Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы
ГАЖ
-
геоақпараттық жүйе
"Даму" КДҚ" АҚ
-
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
ДСМ
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЕАЭО
-
Еуразиялық экономикалық одақ
ЕО
-
Еуропалық одақ
ЖАО
-
жергілікті атқарушы органдар
ЖҚЗ ҒЖ
-
жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесі
"Зерде" ҰИКХ" АҚ
-
"Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" акционерлік қоғамы
ИИДМ
-
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
-
"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
Қаржымині
-
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚДБ
-
"Қазақстанның даму банкі" акционерлік қоғамы
"ҚҚБ" АҚ
-
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамы
ҚҚС
-
қосылған құн салығы
"ҚМДБ" РДБ
-
"Қазақстан мұсылмандары діни басқармасы" республикалық діни бірлестігі
"ҚТЖ" ҰК" АҚ
-
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"ҚТКФ" ҰТКК" ЖШС
-
"Қазтеңізкөлікфлоты" ұлттық теңіз кеме қатынасы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
МЖӘ
-
мемлекеттік-жекешелік әріптестік
МСМ
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ АҚ
-
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
СИМ
-
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
СІМ
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰБ
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰҒО
-
Ұлттық ғарыш орталығы
ҰКП
-
"Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы
ҰЭМ
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ
-
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ЭМ
-
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі

2021 - 2022 годы
не требуются
52
Проработка вопроса по вступлению в группировку с целью использования ресурсов КС ДЗЗ на полную мощность
договоры/контракты
МЦРИАП, МИД
2020 - 2022 годы
внебюджетные средства
53
Выявление препятствий (ограничений) для выхода казахстанской продукции на рынки государств ЕАЭС и выработка предложений по их устранению
аналитическая информация
МТИ, МИД, МСХ, МЦРИАП МИО, АО "ЦРТП "Qaztrade" (по согласованию),НПП (по согласованию)
2020 - 2021 годы
не требуются
54
Создание условий для казахстанских производителей по открытию доступа товаров и услуг к крупным торгово-сбытовым сетям Российской Федерации
аналитическая информация
МТИ, МИД, МЦРИАП, НПП (по согласованию)
декабрь 2020 года
не требуются
55
Разработка мер системной поддержки и продвижения продукции зернопереработки на экспорт
аналитическая информация
МТИ, МСХ, МИО, АО "ЦРТП "QazTrade" (по согласованию), НПП (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
56
Разработка мероприятий по поддержке и продвижению на рынок Китая продукции зернопереработки под единым национальным брендом
предложения в МТИ
МСХ, МИОР, МФ, МИД, МИО, АО "ЦРТП "QazTrade" (по согласованию), НПП (по согласованию),АО "КазАгро" (по согласованию)
октябрь
2020 года
не требуются
57
Внедрение системы "SOS-сопровождения" экспортных поставок казахстанских товаров в Российскую Федерацию
информация в МТИ
МФ, МСХ, МИД, МЦРИАП, ПС КНБ, МИО, НПП (по согласованию), АО "ЦРТП QazTrade" (по согласованию)
ноябрь
2020 года
не требуются
58
Организация ускоренного пропуска казахстанских товаров на казахстанско-российской границе (приоритетный проход - Priority Pass через казахстанскую часть пограничного перехода)
информация в МТИ
МФ, ПС КНБ, МИО, НПП (по согласованию)
ноябрь
2020 года
не требуются
59
Принятие мер по наращиванию экспорта отечественных несырьевых товаров и услуг на рынки ЕС и Швейцарии
аналитическая информация
МТИ, МИД, МСХ, МИИР, АО "ЦРТП "Qaztrade" (по согласованию), АО "КЦИЭ "QazIndustry" (по согласованию)
ноябрь 2020 года
не требуются
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТ "Astana Hub"
международный технопарк "Astana Hub"
ISO
Международная организация по стандартизации
АО "НК "Kazakh Tourism"
акционерное общество "Национальная компания "KazakhTourism"
АО "ЭСК "KazakhExport"
акционерное общество "Экспортная страховая компания "KazakhExport"
АО "КЦИЭ "Qazindustry"
акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "Qazindustry"
АО "ЦРТП "Qaztrade"
акционерное общество "Центр развития торговой политики "Qaztrade"
ИКТ
информационные и коммуникационные технологии
АПК
агропромышленный комплекс
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МФЦА
Международный финансовый центр "Астана"
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "НУХ "Байтерек"
акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
ЦМП "Болашак"
Центр международных программ "Болашак"
ЦБПиАМ
Центр Болонского процесса и академической мобильности
ГИС
геоинформационная система
АО "ФРП "Даму"
акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
МЗ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ЕАЭС
Евразийский экономический союз
ЕС
Европейский союз
МИО
местные исполнительные органы
КС ДЗЗ
космическая система дистанционного зондирования земли
АО "НИХ "Зерде"
акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде"
МИИР
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "КазАгро"
АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
БРК
акционерное общество "Банк развития Казахстана"
АО "КФБ"
акционерное общество "Казахстанская фондовая биржа"
НДС
налог на добавленную стоимость
РРО "ДУМК"
республиканское религиозное объединение "Духовное управление мусульман Казахстана"
АО "НК "КТЖ"
акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы"
ТОО "НМСК "КМТФ"
товарищество с ограниченной ответственностью "Национальная морская судоходная компания "Казмортрансфлот"
ГЧП
государственно-частное партнерство
МКС
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО "ФНБ "Самрук- Қазына"
акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук- Қазына"
МТИ
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
НБ
Национальный Банк Республики Казахстан
НКЦ
Национальный космический центр
НПП
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан
____________________________