"Рухани жаңғыру" бағдарламасын ұлттық жаңғыру кезеңіне көшіру жөніндегі 2022 - 2024 жылдарға арналған жол картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 6 қазандағы № 167-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Рухани жаңғыру" бағдарламасын ұлттық жаңғыру кезеңіне көшіру жөніндегі 2022 - 2024 жылдарға арналған жол картасы (бұдан әрі - Жол картасы) бекітілсін.
2. Жол картасының орындалуына жауапты орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері және ұйымдар (келісу бойынша):

Об утверждении Дорожной карты по переходу программы "Рухани жаңғыру" на период национальной модернизации на 2022 - 2024 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 октября 2021 года № 167-р
1. Утвердить прилагаемую Дорожную карту по переходу программы "Рухани жаңғыру" на период национальной модернизации па 2022 - 2024 годы (далее - Дорожная карта).
2. Центральным государственным органам, акиматам областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента и организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Дорожной карты:

1) Жол картасын іске асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын;
2) жылына екі рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 5 шілдесінен және 5 желтоқсанынан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне Жол картасының іске асырылу барысы туралы ақпарат жіберіп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 шілдесінен және 15 желтоқсанынан кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Жол картасының іске асырылу қорытындылары туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрдің
2021 жылғы 6 қазандағы
№167өкімімен
бекітілген
"Рухани жаңғыру" бағдарламасын ұлттық жаңғыру кезеңіне көшіру жөніндегі 2022-2024 жылдарға арналған жол картасы
Р/с №
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар (мың теңге)
Қаржыландыру көздері
Сапалық көрсеткіштер (жыл сайын)
1
2
3
4
5
6
7
8
I. Қоғамдық маңызы бар іс-шаралар
1-бағыт. Тұлғалық даму (білімнің салтанат құруы, прагматизм, бәсекеге қабілеттілік, сананың ашықтығы)
1.
"Әдеп және эстетика негіздері" іс-шарапар кешені
АКДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022-2024 жылдар
Көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қамтылған балалар мен жастар саны - 100 мың
2.
"Жасыл Қазақстан" ұлттық жобасы шеңберінде экологиялық мәдениетті арттыру жөніндегі шаралар кешенін іске асыру
АҚДМ-га ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
Көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қатысушылар саны - 10 мың адам
3.
"Кітап оқитын мектеп" жобасын ұйымдастыру
АКДМ-ға ақпарат
БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022-2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
кітапхана қорын көркем әдебиет үлгілерімен кемінде 10 %-ға толықтыру
4.
Жұмысшы кәсіптерді насихаттауға бағытталған "WorldSkills" ұлттық чемпионатын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 436757.0 2023 жыл - 436757.0 2024 жыл - 436757.0
РБ 203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
қатысушылар саны - 200 адам
5.
Білім алушыларды кәсіптік бағдарлау жөніндегі іс- шаралар кешенін іске асыру
АКДМ-ға ақпарат
БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қатысушылар саны - 300 мың адам
6.
"Оқушылар мен студент жастардың пікірсайыс қозғалысы" жалпыұлттық мәдени-білім беру жобасын өткізу
АКДМ-ға ақпарат
БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022-2024 жылдар
бюджеттен тыс қаражат есебінен
пікірсайыс қозғалысына тартылған білім алушылардың үлесін өткен жылға қарағанда кемінде 10 %-ға ұлғайту
7.
"Белсенді ұзақ ғұмыр" жобасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар кешені: қарт адамдарға арналған әртүрлі үйірмелері бар демалыс клубтарын, орталықтарды ұлғайту, қарт адамдардың қатысуымен арнайы волонтерлік және әлеуметтік бағдарламаларды іске қосу
АКДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022-2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
клубтарға баратын аға буын азаматтарының саны - 30 мың адам
8.
Халықтың цифрлық сауаттылығын арттыруға бағытталған іс-шаралар кешені
АКДМ-ға ақпарат
ЦДИАӨМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022-2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
халықтың цифрлық сауаттылық деңгейі- 83 %
9.
"BOOKDATING" және буккроссинг форматында іс- шаралар кешенін еткізу
АКДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 г 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қатысушылар саны - 10 мың адам
10.
Техникалық шығармашылық және өнертапқыштық (әуе, зымыран, авто, кеме модельдеу) конкурстарын еткізу
АКДМ-ға ақпарат
БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
2022жыл - 6760.0 2023 жыл 6760.0 2024 жыл - 6771,0
РБ

1) принять необходимые меры по реализации Дорожной карты;
2) два раза в год, не позднее 5 июля и 5 декабря года, следующего за отчетным периодом, представлять в Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан информацию о ходе реализации Дорожной карты.
3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан не позднее 15 июля и 15 декабря года, следующего за отчетным периодом, обеспечить представление в Администрацию Президента Республики Казахстан и Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан сводной информации об итогах реализации Дорожной карты.
Премьер-Министр А. Мамин
Утверждена
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 6 октября 2021 года № 167-р
Дорожная карта по переходу программы "Рухани жаңғыру" на период национальной модернизации на 2022 - 2024 годы
п/п
Мероприятие Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
Предполагаемые расходы (тысяч тенге) Источники финансирования Качественные показатели (ежегодно)
1 2 3 4 5 6 7 8
I. Общественно-значимые мероприятия
Направление 1. Личностное развитие (культ знания, прагматизм, конкурентоспособность, открытость сознания)
1.
Комплекс мероприятий "Основы этики и эстетики"
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество охваченных детей и молодежи - 100 тысяч
2.
Реализация комплекса мероприятий по повышению экологической культуры в рамках национального проекта "Жасыл Қазақстан"
информация в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников - 10 тысяч человек
3.
Организация проекта "Читающая школа"
информация
в МИОР
МОН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
пополнение библиотечного фонда образцами художественной литературы не менее чем на 10 %
4.
Проведение национального чемпионата "WorldSkiils Kazakhstan", направленного на популяризацию рабочих профессий
информация в МИОР
МОН
2022- 2024 годы
2022 год - 436757.0
2023 год - 436757.0
2024 год - 436757.0
РБ
203
"Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием"
количество участников - 200 человек
5.
Реализация комплекса мероприятий по профориентации обучающихся
информация
в МИОР
МОН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников - 300 тысяч человек
6.
"Проведение общенационального культурно-образовательного проекта "Дебатное движение школьников и студенческой молодежи"
информация в МИОР
МОН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
за счет внебюджетных средств
увеличение доли учащихся, вовлеченных в дебатное движение не менее чем на 10% к предыдущему год;
7.
Комплекс мероприятий по реализации проекта "Активное долголетие": увеличение досуговых клубов, центров с разными кружками для пожилых граждан, запуск специальных волонтерских и социальных программ с участием пожилых граждан
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
численность занимающихся е клубах граждан старшего поколения - 30 тысяч человек
8.
Комплекс мероприятий, направленных на повышение цифровой грамотности населения
информация
в МИОР
МЦРИАП, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
уровень цифрово грамотности населения - 83 %
9.
Проведение комплекса мероприятий в формате BOOKDATING и буккроссинг
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников - 10 тысяч человек
10.
Проведение соревнований технического творчества и изобретательства(авиа- ракето-, авто-, судомоделирование)
информация
в МИОР
МОН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
2022 год - 6760.0
2023 год - 6760.0
2024 год - 6771,0
РБ

099
"Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" РБ
103
"Республикалық мектеп олимпиадаларың, мектептен тыс іс- шаралар конкурстарын өткізу"
оқушыларды техникалық спорт түрлерімен қамту - кемінде 5 мың адам
11.
Өндіріс жанында "Бір күн өндірісте" кәсіптік бағдарлау алаңдарын, экскурсияларды, кездесулерді, ашық есік күндерін ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
Экскурсия шеңберінде қамтылған оқушылар саны - 40 мың адам
12.
"Жалпыға Ортақ Еңбек қоғамына" республикалық форумын өткізу
АҚДМ-га ақпарат
Еңбекмині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 24471,0 2023 жыл - 0,0 2024 жыл - 0,0
РБ
форум өткізу
13.
"Аңыз дәрігер" тақырыбындағы оқиғалар
АҚДМ-ға ақпарат
дсм
2022 - 2024 жылдар
бюджеттен тыс қаражат есебінен
сайттардағы, әлеуметтік желілердегі жарияланымдар саны - 50 дана
14.
СОVID-19 таралуына қарсы күрес саласында жұмыс істеп жатқан жас мамандар туралы бейнероликтер, ақпараттық материалдар шығару
АҚДМ-ға ақпарат
дсм
2022 - 2024 жылдар
бюджеттен тыс қаражат есебінен
сайттардағы, әлеуметтік желілердегі жарияланымдар, мақалалар, бейнероликтер саны - 50 дана
15.
"Zerttey" жас ғалымдардың әлеуетін қолдау жэне дамыту жөніндегі іс- шаралар кешені
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
қамтылған жас ғалымдар мен зерттеушілер саны - 30 адам
16.
Әрбір өңірде жастардың проблемалық мәселелері бойынша қоғамдық тыңдаулар мен кездесулер өткізу
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
ралап етілмейді
жастар белсенділерін қамту - 500 адам
17.
tylек.кz сайты арқылы түлектер арасында өзінің туған өңірін, оқу орнын қолдау жөніндегі іс-шаралар өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қатысушылар саны - 20 мың адам
18.
Халықтың қаржылық сауаттылығын арттыру жөніндегі жобаны іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
ҚНРДА (келісу бойынша), Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 77670,0 2023 жыл - 0,0 2024 жыл - 0,0
РБ
001
"Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
халықтың қаржылық сауаттылық деңгейі - 39,5 %
19.
"Адал ұрпақ" ерікті мектеп клубтарының слетін ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
жыл сайын
20.
Отбасылық құндылықтар призмасы арқылы парасаттылық идеологиясын ілгерілету мақсатында "Парасатты отбасы" конкурсын ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
жыл сайын
21.
Жалпы білім беретін мектептерде қызығушылықтары бойынша үйірмелер санының өсуін қамтамасыз ету
АКДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
үйірмелерде сабақтармен қамтылған оқушылардың үлесі - 25 %
22.
Оқушылар арасында робот техникасы, спидкубинг және зияткерлік спорттың басқа да түрлері бойынша іс-шаралар кешенін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
зияткерлік спорт түрлерімен айналысатын оқушылар саны - 5 мың адам
23.
Білім беру ұйымдарында оқушы жастар арасында ұтымдылық мәдениетін дамыту бойынша дәрістер, сынып сағаттарын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
білім алушыларды ақпараттық- түсіндіру жұмысымен қамту 150 мың адам
24.
Ерекше қажеттіліктері бар адамдар үшін ақпараттық- консультациялық қызметтер көрсету жөніндегі іс- шаралар кешенін іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы жэне Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
Көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қызметтер көрсетумен қамтылған ерекше қажеттіліктері бар адамдар саны - 3 мың адам
25.
Ұлттық домбыра күні шеңберінде іс-шаралар өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ

099
"Обеспечение доступности качественного школьного
образования"
РБ
103
"Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов внешкольных мероприятий"
охват школьников техническими видами спорта - не менее 5 тысяч человек
11.
Организация профориентационных площадок, экскурсий, встреч, дней открытых дверей при производстве "Один день на производстве"
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
количество школьников, охваченных в рамках экскурсий - 40 тысяч человек
12.
Проведение республиканского форума "К обществу всеобщего труда"
информация
в МИОР
МТСЗН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
2022 год - 24471,0
2023 год - 0,0
2024 год - 0,0
РБ
проведение
форума
13.
Истории на тему "Врач - легенда"
информация
в МИОР
МЗ
2022- 2024 годы
за счет внебюджетных средств
количество публикаций на сайтах, в социальных сетях - 50 штук
14.
Выпуск видеороликов, информационных материалов о молодых специалистах, работающих в сфере по недопущению распространения COVID-19
информация
в МИОР
МЗ
2022- 2024 годы
за счет внебюджетных средств
количество публикаций, статей, видеороликов на сайтах, в социальных сетях - 50 штук
15.
Комплекс мероприятий по поддержке и развитию потенциала молодых ученых "Zerttey"
информация в АП
МИОР
2022- 2024 годы
не требуются
количество охваченных молодых ученых и исследователей - 30 человек
16.
Проведение общественных слушаний и встреч по проблемным вопросам молодежи в каждом регионе
информация в АП
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
охват молодежных активистов - 500 человек
17.
Проведение мероприятий среди выпускников по поддержке своего родного региона, учебного заведения посредством сайта tylek.kz
информация в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников - 20 тысяч человек
18.
Реализация проекта по повышению финансовой грамотности населения
информация
в МИОР
АРРФР
(по согласованию), МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
2022 год - 77670,0
2023 год - 0,0
2024 год - 0,0
РБ
001
"Формирование и реализация государственной политики по регулированию и развитию финансового рынка"
уровень финансовой грамотности населения - не менее 39,5 %
19.
Организация слета добровольных школьных клубов "Адал ұрпақ"
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
ежегодно
20.
Организация конкурса "Парасатты отбасы" в целях продвижения идеологии добропорядочности через призму семейных ценностей
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
ежегодно
21.
Обеспечение роста количества кружков по интересам в общеобразовательных школах
информация в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
доля школьников охваченных занятиями в кружках, - 25 %
22.
Проведение комплекса мероприятий среди школьников по робототехнике, спидкубингу и другим видам интеллектуального спорта
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество школьников, занимающихся интеллектуальны!' и видами спорта, - 5 тысяч человек
23.
Проведение лекций, классных часов в организациях образования по развитию культуры рациональности среди учащейся молодежи
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
-
охват обучающихся информационно - разъяснительной работой, - 150 тысяч человек
24.
Реализация комплекса мероприятий по предоставлению информационноконсультационных услуг для людей с особыми потребностями
информация в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество людей особыми потребностями, охваченных услугами, - 3 тысячи человек
25.
Проведение мероприятий в рамках Национального дня домбры
информация в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ

іс-шараларға жұмылдырылған шығармашылық ұжымдар саны - 1 мың бірлік халықты іс- шаралармен қамту 100 мың адам
26.
Әлеуметтік желілерде "Туған жер" фото және бейнеконкурстарын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
конкурсқа қатысушылар саны - 5 мың адам кемінде 100 жарияланым
27.
Ауыл жастарының бос уақытын ұйымдастыруға, шығармашылық әлеуетін қолдау мен дамытуға бағытталған іс-шаралар кешенін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
ауыл жастарыньп бос уақытын ұйымдастыруға, шығармашылық әлеуетін қолдау мен дамытуға бағытталған іс-шаралармен қамту - 2 мың адам
28.
"Менің туым - менің Отаным!" бұқаралық челленджін өткізу
ПӘ-ге ақпарат
АКДМ, мүдделі орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
желтоқсан 2022 - 2024 жылдар
Талап етілмейді
челлендж
29.
Мемлекеттік рәміздер күніне арналған іс- шараларды және "Мен – Қазақстанның патриотымын!" мерекелік шеруін өткізу
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ, мүдделі орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
маусым 2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
акция
30.
"Менің ауылым, менің отаным!" республикалық акциясын ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
акция
2-бағыт. Ұлттық бірегейлік және халықаралық позициялау (ұлттық бірегейлікті сақтау)
31.
"Наурыз шапағаты" жалпыұлттық іс-шарасын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
өңірлер бөлінісінде іс- шаралар саны - кемінде 17
32.
"Өнер" жобасы аясында іс- шаралар кешенін жүзеге асыру
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
бюджеттен тыс қаражат есебінен
көрермен саны - кемінде 1 мың адам
33.
"Jastarga - kenes", "Jastarga - bilim", "Jastarga - qyzmet", "Jastarga - jumys" ресурстық орталықтарының жұмыс істеуі кезінде цифрлық медиа технологияларды пайдалана отырып, жастарды қолдау жөніндегі іс-шаралар кешені
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
қамтылған жастар саны - 1 миллион адам
34.
Республика тәуелсіздігінің қалыптасуына үлес қосқан көрнекті тұлғалар туралы деректерді жинау жөніндегі "Тарихи тұлғалар" атты жобаны іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері і
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
өңірлерден жиналған материалдар саны - 17
35.
Өңірлік телевизиядағы "Дәстүр мен ғұрып" арнайы жобасы шеңберінде "Әжемнің ертегілері" қазақ халық ертегілерінің бейне әңгімелері" онлайн- жобасын іске қосу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қамтылған телеарналар саны - 17
36.
"Дәстүр мен ғұрып" арнайы жобасы шеңберінде ұпттық киімдерді насихаттау жөніндегі іс-щаралар кешенін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қатысушылар саны - 10 мың адам
37.
"Дәстүр мен ғұрып" арнайы жобасы шеңберінде ұлттық спорт түрлері бойынша республикалық жарыстар өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қатысушылар саны - 2 мың адам
38.
Әлеуметтік желілерді тарта отырып, "Дәстүр мен ғұрып" арнайы жобасы шеңберінде оқушылар мен олардың отбасылары арасында "Бабалар ізімен" отбасылық телевизиялық бейнеконкурсы
ПӘ-ге ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022-2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
бейнеконкурсқа қатысушылар саны - 500 адам
39.
"Ұлы даланың жеті қыры" мақаласы шеңберінде "Атқа міну мәдениеті" іс-шаралар кешені
АКДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022-2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қатысушылар саны - 1 мың адам
40.
"Қымызмұрындық-2021" этно-фестивалі
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
фестивальға қатысушылар саны - 8 мың адам
41.
Лингвомәдениеттанымдық сөздік: этносематикалық талдау
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ
2022 жыл

количество творческих коллективов, задействованных в мероприятиях, - 1 тысяча единиц; охват населения мероприятиями - 100 тысяч человек
26.
Проведение в социальных сетях фото и видеоконкурсов "Туған жер"
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
-
количество участников конкурса - 5 тысяч человек, не менее 100 публикаций
27.
Проведение комплекса мероприятий, направленных на организацию досуга, поддержку и развитие творческого потенциала сельской молодежи
информация
в МИОР
акиматы областей
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
охват сельской молодежи мероприятиями, направленными на организацию досуга, поддержку и развитие творческого потенциала, - 2 тысячи человек
28.
Проведение массового челленджа "Мой флаг - моя Родина!"
информация в АП
МИОР, заинтересованные центральные государственные органы, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
декабрь 2022- 2024 годы
не требуются
-
челлендж
29.
Проведение мероприятий, посвященных Дню государственных символов, и праздничного шествия "Я - патриот Казахстана!"
информация
в МИОР
МИОР, заинтересованные центральные государственные органы, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
июнь 2022- 2024 годы
не требуются
-
акция
30.
Организация и проведение республиканской акции "Менің ауылым, менің отаным!"
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
-
акция
Направление 2. Национальная идентичность и международное позиционирование (сохранение национальной идентичности)
31.
Проведение общенационального мероприятия "Наурыз шапағаты"
информация в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество мероприятий в разрезе регионов - не менее 17
32.
Реализация комплекса мероприятий в рамках проекта "Искусство"
информация
в МИОР
МКС, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
за счет внебюджетных средств
количество зрителей - не менее 1 тысячи
33.
Комплекс мероприятий по поддержке молодежи с использованием цифровых медиатехнологий при работе ресурсных центров: "Jastarga - kenes", "Jastarga - bilim", "Jastarga - qyzmet", "Jastarga - jumys"
информация в АП
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
количество охваченной молодежи - 1 миллион человек
34.
Реализация проекта под названием "Тарихи тұлғалар" по сбору данных о выдающихся личностях, внесших вклад в становление независимости республики
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество собранных материалов от регионов - 17
35.
Запуск онлайн-проекта "Видеорассказы казахских народных сказок "Әжемнің ертегілері" в рамках специального проекта "Дэстур мен гурып" на региональном телевидении
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество охваченных телеканалов - 17
36.
Проведение комплекса мероприятий по популяризации национальной одежды в рамках специального проекта "Дәстүр мен ғұрып"
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников - 10 тысяч
37.
Проведение республиканских соревнований по национальным видам спорта в рамках специального проекта "Дәстүр мен ғұрып"
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников - 2 тысячи
38.
Семейный телевизионный видеоконкурс "Бабалар ізімен" среди учащихся и их семей в рамках специального проекта "Дәстүр мен ғұрып" с привлечением пользователей социальных сетей
информация в АП
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников видеоконкурса - 500 человек
39.
Комплекс мероприятий "Атқа міну мәдениеті в рамках статьи "Семь граней Великой степи"
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников - 1 тысяча человек
40.
Этно-фестиваль "Қымызмұрындық - 2021"
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников фестиваля - 8 тысяч человек
41.
Лингвокультурологический словарь: этносематический анализ
информация
в МИОР
МКС
2022 год

2022 жыл -12070,0
РБ
046 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер"
сөздік таралымы - 200 дана
42.
Шелек-Талғар өзенаралығындағы ерте көшпенділер қорғандарының конструкциялық ерекшеліктерін зерделеу жөніндегі ғылыми жобаны іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ
2022 жыл
2022 жыл - 14831,0
РБ
046 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер"
халықаралық басылымдарда ғылыми жобаның орындалу барысы туралы 2 (екі) мақала жариялау
43.
Назарбаев зияткерлік мектептерінің базасында білім алушылардың инженерлік идеяларын іске асыру үшін "NIS - Еngineering" шығармашылық зертханаларын құру
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ
2022 - 2024 жылдар
бюджеттен тыс қаражат есебінен
зертханаға тартылған оқушылардың үлесі - кемінде 15 %
44.
Сауда үйлерінде, қоғамдық көлікте және адамдар көп жиналатын басқа да орындарда дәстүрлі классикалық қазақ музыкасы мен "Qazakq Radiosy" радиостанциясын ойнатуды, сондай-ақ орта білім беру ұйымдары мен жоғары оқу орындарында қазақ халқының көрнекті тұлғаларының сөйлеген сөздерін ойнатуды қамтамасыз ету
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
классикалық қазақ музыкасы мен "Qazakq Radiosy" радиостанциясын ойнатуды қамтамасыз ететін қоғамдық орындар саны - 1 мың орын
45.
Ұлы дала тарихы мен мәдениеті бойынша шетелдік архивтер мен қорларда археографиялық жұмыстар жөніндегі іс- шараларды ұйымдастыру (анықтау, талдау, цифрландыру)
АКДМ-ға ақпарат
БҒМ, МСМ
2022 жыл
2022 жыл - 142813,0
РБ
001
"Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
"Ұлы даланың жеті қыры" мақаласы бағыттарының зерттеулері шеңберінде жарияланған ғылыми мақалалар саны - 5
46.
Қазақ халқының тарихындағы аса маңызды оқиғаларды тарихи реконструкциялау клубының жұмысын жалғастыру
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
клубтың кемінде 2 отырысын өткізу
47.
Замандастар батырлығы мен ерліктерінің рөлдік моделдері мысалдарында өскелең ұрпақты тәрбиелеуге бағытталған "Батырлар институты" жобасын іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, Қорғанысмині, ІІМ, АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022-2024 жылдар
талап етілмейді
кемінде 1 жобаны іске асыру
48.
"Ұлт тарихы" арнайы жобасы: "Ежелгі дәуірден бүгінгі күнге дейінг Қазақстан тарихы" академиялық басылымынын жеті томдығын әзірлеу
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ
2022 - 2023 жылдар
2022 жыл - 147438.0 2023 жыл - 192757.0
РБ
217 "Ғылымды дамыту"
2022 - 2023 жылдары Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы сапаны бақылау комитеті ұсыным берген журналдарда кемінде 5 ғылыми мақала жариялау
49.
Балаларға арналған қазақ тіліндегі сапалы контентті қалыптастыру және оның қолжетімділігін арттыру жөніндегі "Балалар әлемі" шаралар кешенін іске асыру
ПӘ-ге ақпарат
АКДМ
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 34324.0 2023 жыл - 34324.0 2024 жыл - 34324.0
РБ*
қамтылған балалар мен оқушылар саны - 70 мың
50.
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың жүлдесі үшін қазақ күресінен "Қазақстан Барысы" республикалық турнирін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ
шілде 2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
бюджеттен тыс қаражат шегінен
қатысушылар саны - 2 мың спортшы
51.
Елдің барлық жалпы білім беретін мектептерінде қазақтың халық әндері мен ұлттық ойындарын насихаттауға арналған "Әкелер мектебін" ашу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2023 жылдар
талап етілмейді
облыстың барлық мектептерінің жалпы санынан жұмыс істеп жатқан мектебі" бар мектептердің үлесі - 100 % "әкелер
52.
Қазақ Алтайының б.д. I мыңжылдығының басындағы ескерткіштері: халықтардың Ұлы қоныс аударуының және Еуразияның этномәдени құрылымы қалыптасуының бастаулары
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ
2022 - 2023 жылдар
2022 жыл - 40000.0 2023 жыл - 39840.0
РБ
046 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер"
халықаралық басылымдарда ғылыми жобаның орындалу барысы туралы 2 (екі) мақала жариялау (жыл сайын)
53.
Рахат археологиялық кешенін зерделеу: қола дәуірінен кейінгі орта ғасырларға дейінгі тарихты реконструкциялау
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ
2022-2023 жылдар
2022 жыл - 19227.0 2023 жыл - 15916.0
РБ
046 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер"
халықаралық басылымдарда ғылыми жобаның орындалу барысы туралы 2 (екі) мақала жариялау (жыл сайын)
54.
Ботай қонысындағы археологиялық ғылыми- эксперименттік зерттеулер және Ботай мәдениеті иелерінің қамтамасыз ету жүйелерін, өмір салтын және дүниетанымдық- салттық мәнмәтіндерін модельдеу
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ
2022-2023 жылдар
2022 жыл - 38359.0 2023 жыл - 40833.0
РБ
046 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер
халықаралық басылымдарда ғылыми жобаның орындалу барысы туралы 2 (екі) мақала жариялау (жыл сайын)
55.
Нұра-Есіл өзенаралығы мәдени тенезінің қалыптасуындағы палеогеографиялық фактор: үй құрылысының ерекшеліктері және оның эволюциясы
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ
2022 - 2023 жылдар
2022 жыл - 20000,0 2023 жыл - 14425,0
РБ
046 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер
халықаралық басылымдарда ғылыми жобанын орындалу барысы туралы 2 (екі) мақала жариялау (жыл сайын)
56.
Батыс Қазақстандағы Алтын орда қалалары, керуен жолдары мен керуен- сарайлары: пәнаралық зерттеулер (ХІІІ-ХV ғғ.)
АҚДМ-ға ақпарат
мсм
2022 - 2023 жылдар
2022 жыл - 14560.0 2023 жыл - 16601.0
РБ
046 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер
халықаралық басылымдарда ғылыми жобаның орындалу барысы туралы 2 (екі) мақала жариялау (жыл сайын)
57.
Шетелде еліміздің көрнекті тұлғаларының мерейтойларына арналған іс-шаралар, сондай-ақ Алаш қозғалысы қайраткерлері мұрасының таныстырылымын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
СІМ
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 8500.0 2023 жыл - 8500.0 * 2024 жыл – 8500,0
РБ
жыл сайын кемінде 10 іс-шара
58.
Наурыз мейрамын мерекелеу аясында шетелде ұрпақтар сабақтастығын және этностық тамырмен байланысты сақтау мақсатында қазақтардың ұлттық әдет-ғұрпы мен салт- дәстүрін насихаттауға арналған іс-шараларды ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
СІМ
2022 -2024 жылдар
2022 жыл - 8500.0 2023 жыл - 8500.0 2024 жыл - 8500.0
РБ
Наурыз мерекесі аясында жыл сайын кемінде 10 іс-шара
3-бағыт. Мемлекеттің, азаматтык қоғамның, жергілікті қоғамдастықтардың дамуы (мемлекеттің революциялық емес, эволюциялық дамуы)
59.
"Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2022 - 2024 жылдарға арналған өңірлік жоспарларды әзірлеу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері

2022 год - 12070,0
РБ
046
"Прикладные
научные
исследования"
тираж словаря - 200 экземпляров
42.
Реализация научного проекта по изучению конструктивных особенностей курганов ранних кочевников Шелек-Талгарского междуречья
информация
в МИОР
МКС
2022 год
2022 год - 14831,0
РБ
046
"Прикладные
научные
исследования"
публикация 2 (два)статей о ходе выполнения научного проекта е международных изданиях
43.
Создание на базе Назарбаев Интеллектуальных школ творческих лабораторий "NIS-Engineering" для реализации инженерных идей обучающихся
информация
в МИОР
МОН
2022- 2024 годы
за счет внебюджетных средств
доля учащихся, вовлеченных в лаборатории,- не менее 15 %
44.
Обеспечение проигрывания традиционной классической казахской музыки и радиостанции "Qazaq Radiosy" в торговых домах, общественном транспорте и других местах массового скопления людей, а также выступлений выдающихся личностей казахского народа в организациях среднего образования и высших учебных заведениях
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022-2024
годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество общественных мест, обеспечивающих проигрывание классической казахской музыки радиостанции "Qazaq Radiosy", - 1 тысяча мест
45.
Организация мероприятий по археографическим работам в зарубежных архивах и фондах по истории и культуре Великой степи(выявление, анализ, цифровизация)
информация
в МИОР
МОН, МКС
2022 год
2022 год - 142813,0
РБ
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
количество научных статей, опубликованных : рамках исследований по направлениям статьи "Семь граней Великой степи", - 5
46.
Продолжение работы клуба исторических реконструкций наиболее значимых событий в истории казахского народа
информация
в МИОР
МКС, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
проведение не менее 2-х заседаний клуба
47.
Реализация проекта "Батырлар институты", направленного на воспитание подрастающего поколения на примерах ролевых моделей героизма и подвигов современников
информация
в МИОР
МОН, МО, МВД, МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
реализация не менее 1 проекта
48.
Специальный проект "Ұлт тарихы": разработка академического издания "История Казахстана с древнейших времен до наших дней" в семи томах
информация
в МИОР
МОН
2022- 2023 годы
2022 год - 147438.0
2023 год - 192757.0
РБ
217
"Развитие науки"
публикация не менее 5 научных статей в журналах, рекомендованных Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, в 2022-2023 годах
49.
Комплекс мероприятий "Балалар әлемі" по формированию и повышению доступности качественного контента для детей на казахском языке
информация в АП
МИОР
2022- 2024 годы
2022 год - 34324.0
2023 год - 34324.0
2024 год - 34324.0
РБ*
количество охваченных детей и школьников - 70 тысяч
50.
Проведение республиканского турнира по қазақ күpeci "Қазақстан Барысы" за приз Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы Назарбаева Н.А.
информация
в МИОР
МКС
июль 2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
за счет внебюджетных средств
количество участников - 2 тысячи спортсменов
51.
Открытие "Школ отцов" для пропаганды казахских народных песен и национальных игр во всех общеобразовательных школах страны
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
доля школ с действующими "школами отцов" от общего 1 количества всех школ области – 100 %
52.
Памятники казахского Алтая начала I тысячелетия н.э.: истоки Великого переселения народов и формирования этнокультурной структуры Евразии
информация
в МИОР
МКС
2022- 2023 годы
2022 год - 40000.0
2023 год - 39840.0
РБ
046
"Прикладные
научные
исследования"
публикация 2(два)статей о ходе выполнения научного проекта в международных изданиях (ежегодно)
53.
Изучение археологического комплекса "Рахат": реконструкция истории от эпохи бронзы до позднего средневековья
информация
в МИОР
МКС
2022- 2023 годы
2022 год - 19227.0
2023 год - 15916.0
РБ
046
"Прикладные
научные
исследования"
публикация 2 (два)статей о ходе выполнения научного проекта в международных изданиях (ежегодно)
54.
Археологические научно-экспериментальные исследования на поселении Ботай и моделирование систем обеспечения, образа жизни и мировоззренческо- сакральных контекстов носителей ботайской культуры
информация в МИОР
МКС
2022- 2023 годы
2022 год - 38359.0
2023 год - 40833.0
РБ
046
"Прикладные
научные
исследования"
публикация 2 (два)статей о ходе выполнения научного проекта в международных изданиях (ежегодно)
55.
Палеогеографический фактор в формировании культурогенеза Нура - Ишимского междуречья: особенности домостроения и его эволюция
информация
в МИОР
МКС
2022- 2023 годы
2022 год - 20000,0
2023 год - 14425,0
РБ
046
"Прикладные
научные
исследования"
публикация 2 (два)статей о ходе выполнения научного проекта в международных изданиях (ежегодно)
56.
Золотоордынские города, караванные пути и караван-сараи в Западном Казахстане: междисциплинарные исследования (XIII - XV века)
информация
в МИОР
МКС
2022- 2023 годы
2022 год - 14560.0
2023 год - 16601.0
РБ
046
"Прикладные
научные
исследования"
публикация 2(два)статей о ходе выполнения научного проекта в международные изданиях (ежегодно)
57.
Проведение мероприятий, посвященных юбилеям выдающихся личностей страны, а также презентаций наследия деятелей движения Алаш за рубежом
информация
в МИОР
МИД
2022- 2024 годы
2022 год - 8500.0
2023 год - 8500.0
2024 год - 8500.0
РБ
ежегодно не менее 10 мероприятий
58.
Организация мероприятий, посвященных популяризации национальных обычаев и традиций казахов за рубежом, с целью сохранения преемственности поколений и связей с этническими корнями в рамках празднования Наурыз мейрамы
информация в МИОР
МИД
2022- 2024 годы
2022 год - 8500.0
2023 год - 8500.0
2024 год - 8500.0
РБ
ежегодно не менее 10 мероприятий в рамках праздника Наурыз
Направление 3. Развитие государства, гражданского общества, местных сообществ (эволюционное, а не революционное развитие государства)
59.
Разработка региональных планов по реализации программы "Рухани жаңғыру" на 2022 - 2024 годы
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента

2022 жылғы 15 қаңтарға дейін
талап етілмейді
бекітілген жоспарлардың саны - 17
60.
"Үнем - қоғам қуаты" арнайы жобасы шеңберінде іс-шаралар кешенін іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
61.
"Саябақтар шеруі" және "Таза су" табиғатты қорғау акцияларын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
ЭГТРМ. облыстардьш, Нұр-Сұлтан. Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жыллар
талап етілмейді
қатысушылар саны - 17 мың адам
62.
"Бірге - таза Қазақстан" республикалық акциясын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
ЭГТРМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
саны - кемінде 17 мың адам
63.
Колледждер мен жоғары оқу орындарының жастар ұйымдары арасында "Жақсылық жасау әркімнің қолынан келеді" қайырымдылық акцияларының марафоны
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
қатысушылар саны - 5 мың адам
64.
"Рухани қазына" мәдениет және өнер мекемелері мен жұмыскерлерінің республикалық фестивалін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 53 247,0 2023 жыл - 53247, 0 2024 жыл - 53247, 0
РБ
033
"Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
қатысушылар саны - әрбір өңірден кемінде бір адам және мекеме
65.
Отандық музейлердің коллекциясы негізінде XIX ғасырдың екінші жартысы - XX ғасырдың бірінші ширегіндегі Қазақстан тарихы мен мәдениеті бойынша фотоқұжаттық дереккөздердің ғылыми каталогын әзірлеу
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ
2022 жылдар
2022 жыл - 14755,0
РБ
046 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер"
халықаралық басылымдарда екі макала жариялау
66.
"Қазақстан мәслихаттары депутаттарының бірлестігі" республикалық қоғамдық бірлестігімен бірлесіп, "Кұқықтық мәдениет" арнайы жобасы шеңберінде азаматтардың құқықтық сауаттылығын арттыру жөніндегі іс-шаралар кешенін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
Әділетмині, АКДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
арнайы жобаға тартылған халық саны - кемінде 9 мың адам
67.
Кез келген құқық бұзушылық түрлеріне мүлдем төзбеушілікті –"Әділетті қоғам" іс-шаралар кешенін өткізу
ПӘ-ге ақпарат
ІІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан. Алматы және Шымкент қалаларыныңәкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
қамту - кемінде 20 мың адам
68.
Ішкі еңбек көші-конын ынталандыру және дамыту жөніндегі "Ұлы қоныс" жобасын іске асыру
АКДМ-ға ақпарат
Енбекмині, ҰЭМ, АШМ, Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 7191092.0 2023 жыл - 11520480.0 2024 жыл - 11740888.0
РБ*

до 15 января 2022 года
не требуются
количество утвержденных планов - 17
60.
Реализация комплекса мероприятий в рамках специального проекта "Үнем - қоғам қуаты"
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников - 17 тысяч человек
61.
Проведение природоохранных акций "Парад парков" и "Чистая вода"
информация
в МИОР
МЭГПР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022 - 2024 годы
не требуются
-
количество участников - не менее 17 тысяч человек
62.
Проведение республиканской акции "Бірге таза Қазақстан"
информация
в МИОР
МЭГПР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
-
количество участников - не менее 17 тысяч человек
63.
Марафон благотворительных акций "Творить добро по силам каждому" среди молодежных организаций колледжей и высших учебных заведений
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
-
количество участников - 5 тысяч человек
64.
Проведение республиканского фестиваля учреждений и работников культуры и искусства "Рухани қазына"
информация
в МИОР
МКС
2022- 2024 годы
2022 год - 53247.0
2023 год - 53247, 0
2024 год - 53247.0
РБ
033
"Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
количество участников - не менее одного человека и одного учреждения из каждого региона
65.
Разработка научного каталога фото документальных источников по истории и культуре Казахстана второй половины XIX - первой четверти XX веков на основе коллекции отечественных музеев
информация
в МИОР
МКС
2022 год
2022 год - 14755,0
РБ
046
"Прикладные
научные
исследования"
публикация 2(два) статей в международных изданиях
66.
Проведение комплекса мероприятий по повышению правовой грамотности граждан в рамках специального проекта "Құқықтық мәдениет" совместно с республиканским общественным объединением "Объединение депутатов маслихатов Казахстана"
информация
в МИОР
МЮ, МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
количество населения, вовлеченного в специальный проект, - не менее 9 тысячи человек
67.
Проведение комплекса мероприятий "Әділетті қоғам" по формированию нулевой терпимости к любым видам правонарушений
информация в АП
МВД, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
-
охват не менее 20 тысяч человек
68.
Реализация проекта "Ұлы қоныс" по стимулированию и развитию внутренней трудовой миграции
информация
в МИОР
МТСЗН, МНЭ, МСХ, МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
2022 год - 7191092,0
2023 год - 11520 480,0
2024 год - 11740 888,0
РБ*

068 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналган "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
қоныс аударылғандар саны — жыл сайыв кемінде 5000 адам
69.
Гастрономиялық туризмді дамыту мақсатында ұлттық тағамдарды насихаттау жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
ПӘ-ге ақпарат
МСМ, АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 жыл
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
кемінде 2 іс-шара өткізу
70.
"Менің атым Қожа" заманауи балалар әдебиетін дамыту жөніндегі жобаны іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 230850,0 2023 жыл - 230850.0 2024 жыл - 230850.0
РБ
033 "Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін сатып алу, басып шығару және тарату"
жобаны іске асыру туралы кемінде 2 есеп беру
71.
Басқа этностар өкілдерін мемлекеттік тілге оқыту, ұлттық-мәдени орталықтардың жексенбілік мектептері арқылы мемлекеттік тілді және ана тілдерін дамытуға мемлекеттік қолдау көрсету жөніндегі іс-шаралар кешені
АКДМ-ға ақпарат
БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 13887.0 2023 жыл - 13927.0 2024 жыл - 13970.0
РБ
230
"Мемлекеттік тілді жэне Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету", ЖБ
кемінде 17 мың адамды қамту
72.
Аграрлық ЖОО түлектері арасында ауылдағы еңбек адамының мәртебесін арттыру жөніндегі марафон өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
АШМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "ҰАҒБО" КеАҚ (келісу бойынша), аграрлық ЖОО
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
көзделген қаражат шегінде
орташа қамту - 2500 түлек
73.
"Парасатты полицей" республикалық конкурсын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
ІІМ
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
өткізілген конкурстар саны - 1
74.
"Айбын" республикалық әскери-патриоттык жиынын ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
Корғанысмині. АҚДМ, БҒМ
2022 - 202- жыллар
2022 жыл - 158880.0 2023 жыл - 158880.0 2024 жыл - 158880.0
РБ 047 "КРКК жауынгерлік. жұмылдыру даярлығын камтамасыз ету"
өткізілгек конкурстар саны - 1
75.
"Жас сарбаз" әскери- патриоттық әндердің республикалық фестивалін ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
Қорғанысмині
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 2500,0 2023 жыл - 0,0
2024 жыл - 0,0
РБ
047 "ҚРҚК жауынгерлік, жұмылдыру даярлығын қамтамасыз ету"
өткізілген конкурстар саны - 1
76.
Республиканың жетекші жоғары оқу орындарының басшылары мен ғылыми- шығармашылық интеллигенцияның қатысуымен "Зияткер ұлт" ұлттық жаңғыру мәселелері жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін диалог алаңы
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, ҚСЗИ (келісу бойынша)
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
кемінде 1 кеңес өткізу
77.
Мал өсірушілердің слетін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
АШМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
кемінде 1 слет өткізу
78.
Өсімдік шаруашылығы озаттарының слетін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
АШМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 24000.0 2023 жыл -24000.0 2024 жыл - 24000.0
РБ*
ЖБ
кемінде 1 слет еткізу
79.
Цифрлық сауаттылықты ілгерілету үшін мемлекеттік телеарналар эфирінде ІТ саласы бойынша бағдарлама ұйымдастыру
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ, ЦДИАӨМ, облыстардың, Нұр- Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
кемінде 10 телебағдарламаны іске қосу
80.
Жастар арасында отбасылық қүндылықтарды нығайту жөніндегі шараларды институттандыру
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл -25000.0 2023 жыл - 25000.0 2024 жыл - 25001.0
РБ
007
"Жастар және отбасы саясаты саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
қамтылған жастар саны - 5 мың адам
81.
Жастар арасында мемлекеттік тілді насихаттау жөніндегі іс- шаралар өткізу
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
2022 жыл - 21230.0 2023 жыл - 21230.0 2024 жыл - 2849,0
РБ
007
"Жастар және отбасы саясаты мемлекеттік саясатты іске асыру"
қатысушылар саны - 1000 адам
82.
"Үздік ауыл әкімі" конкурсын өткізу
АКДМ-ға ақпарат
МҚІА (келісу бойынша), облыстардың әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
кемінде 14 конкурс өткізу
83.
Ауылдардың жетістіктерін көрсету бойынша "Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" марафонын және ауыл шаруашылығы жәрмеңкелерін өткізу
АКДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, мүдделі орталық мемлекеттік органдар
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
жәрмеңкелер марафоны
84.
"Менің туған өлкем. Өсу және табыс динамикасы" өңірлердің дамуын таныстыру жөніндегі онлайн марафон өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022-2024 жылдар
талап етілмейді
онлайн марафон, таныстырылым, бейнероликтер
85.
"Тәуелсіздіктің ұлы рухы - Желтоқсан" тақырыптық кездесулерін өткізу
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
желтоқсан 2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
тақырыптық кездесулер өткіз)
II. Бағдарламаны ақпараттық қолдау
86.
"100 жаңа есім" жобасының жеңімпаздарымең сұхбат ұйымдастыру
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
сұхбаттар саны - 17
87.
"Азаматтық алаң" диалог алаңын ұйымдастыру
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
-
отырыстар саны - 4
88.
"Ruh.kz" уоutubе арнасында "100 жаңа есім" жобасының жеңімпаздарымен диалог алаңын ұйымдастыру
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ
2022 -2024 жылдар
талап етілмейді
сұхбаттар саны - 30
89.
Еңбек әулеттері, ауылдық жерге жұмысқа келген жас мамандар туралы бейнероликтер, ақпараттық материалдар шығару
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022-2024 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
БАҚ-та кемінде 100 жарияланым; телеаудитория - 2 млн адам
90.
"ARU Entertaiment" ұлттық брендін ілгерілету жобасын іске асыру
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ, МСМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 - 2024 жылдар
талап етілмейді
"ARU Entertaiment" ұлттық брендін ілгерілету
Ескертпе:
* Шығыстар 2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру және нақтылау кезінде заңнамада белгіленгін тәртіппен қаралатын болады.
аббревиатураның толық жазылуы:
АҚДМ - Қазақстан Республикасынын Акпарат жэне қоғамдық даму министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығының министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖБ - жергілікті бюджет
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚНРДА - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ҚСЗИ - Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институты
МҚІА - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ПӘ - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
РБ - республикалық бюджет
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"ҰАҒБО" КеАҚ - "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
ЦДИАӨМ - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ - Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі

068 "Реализация Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
количество переселенных - ежегодно не менее 5 тысяч человек
69.
Организация и проведение мероприятий по популяризации национальных блюд в целях развития гастрономического туризма
информация в АП
МКС, МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022 год
в пределах предусмотренных средств
МБ
проведение не менее 2 мероприятий
70.
Реализация проекта по развитию современной детской литературы "Менің атым Қожа"
информация
в МИОР
МКС, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
2022 год*
230850.0
2023 год*
230850.0
2024 год*
230850.0
РБ*
033
"Приобретение, издание и распространение социально значимых видов литературы"
представление не менее 2 отчетов о реализации проекта
71.
Комплекс мероприятий по обучению государственному языку представителей других этносов, оказанию государственной поддержки в развитии государственного языка и родных языков через воскресные школы национально-культурных центров
информация
в МИОР
МОН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
2022 год - 13887.0
2023 год - 13927.0
2024 год - 13970.0
РБ
230
"Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана", МБ
охват не менее 17 тысяч человек
72.
Проведение марафона по повышению статуса человека труда в селе среди выпускников аграрных ВУЗов
информация
в МИОР
МСХ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, НАО "НАНОЦ" (по согласованию), аграрные ВУЗы
2022- 2024 годы
не требуются
-
средний охват 2500 выпускников
73.
Проведение республиканского конкурса "Парасатты полицей"
информация
в МИОР
МВД
2022- 2024 годы
не требуются
-
количество проведенных конкурсов - 1
74.
Организация и проведение республиканского военно-патриотического сбора "Айбын"
информация
в МИОР
МО, МИОР, МОН
2022- 2024 годы
2022 год - 158880.0
2023 год - 158880.0
2024 год - 158880.0
РБ
047
"Обеспечение
боевой, мобилизационной
готовности ВС РК"
количество проведенных конкурсов - 1
75.
Организация и проведение республиканского фестиваля военно- патриотической песни "Жас сарбаз"
информация
в МИОР
МО
2022- 2024 годы
2022 год - 2500,0
2023 год - 0,0
2024 год - 0,0
РБ
047
"Обеспечение
боевой,
мобилизационной
готовности ВС РК"
проведение не менее 1 конкурсе
76.
Постоянно действующая диалоговая площадка по вопросам национального возрождения "Зияткер ұлт" с участием руководителей ведущих высших учебных заведений республики и научно-творческой интеллигенции
информация
в МИОР
МОН, КИСИ (по согласованию)
2022 - 2024 годы
не требуются
проведение не менее 1 совещания
77.
Проведение слета животноводов
информация
в МИОР
МСХ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
проведение не менее 1 слета
78.
Проведение слета передовиков растениеводства
информация в МИОР
МСХ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
2022 год - 24 000,0
2023 год - 24 000,0
2024 год - 24 000,0
РБ*
МБ
проведение не менее 1 слета
79.
Организация программы в эфире государственных телеканалов по сфере IT для продвижения цифровой грамотности
информация в АП
МИОР, МЦРИАП, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
запуск не менее 10 выпусков телепрограммы
80.
Институционализация мер по укреплению семейных ценностей среди молодежи
информация в АП
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
2022 год - 25 000,0
2023 год - 25 000,0
2024 год - 25 001,0
РБ
007
"Реализация
государственной политики в сфере молодежной и семейной политики"
количество охваченной молодежи - 5 тысяч
81.
Проведение мероприятий по популяризации государственного языка среди молодежи
информация в АП
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
2022 год - 21 230,0
2023 год - 21 230,0
2024 год - 2 849,0
РБ
007 "Реализация государственн ой политики в сфере молодежной и семейной политики"
количество участников - 1 тысяча
82.
Проведение конкурса "Үздік ауыл әкімі"
информация
в МИОР
АДГС (по согласованию), акиматы областей
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
проведение не менее 14 конкурсов
83.
Проведение марафона "Ауылдың гулденуі - Қазақстанның гүлденуі) по демонстрации достижений ауылов и проведение сельскохозяйственных ярмарок
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, заинтересованные центральные государственные органы
2022- 2024 годы
не требуются
-
марафон ярмарок
84.
Проведение онлайн марафона "Мой родной край. Динамика роста и успеха" по презентации развития регионов
информация
в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
-
онлайн марафон, презентация, видеоролики
85.
Проведение тематических встреч "Тәуелсіздіктің ұлы рухы - желтоқсан"
информация в АП
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
декабрь 2022- 2024 годы
не требуются
-
проведение тематических встреч
II. Информационное сопровождение программы
86.
Организация интервью с победителями проекта "100 новых лиц"
информация в АП
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
-
количество интервью - 17
87.
Организация диалоговой площадки "Азаматтық алаң"
информация в АП
МИОР
2022- 2024 годы
не требуются
-
количество заседаний - 4
88.
Организация диалоговой площадки на канале Youtube "Ruh.kz" с победителями проекта "100 новых лиц"
информация в АП
МИОР
2022- 2024 годы
не требуются
-
количество интервью - 30
89.
Выпуск видеороликов, информационных материалов о трудовых династиях, молодых специалистах, прибывших на работу в сельскую местность
информация в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
в пределах предусмотренных средств
МБ
не менее 100 публикаций в СМИ;
телеаудитория - 2 млн человек
90.
Реализация проекта по продвижению национального бренда "ARU Entertainment"
информация в АП
МИОР, МКС, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022- 2024 годы
не требуются
-
продвижение национального бренда "ARU Entertainment"
Примечание:
* Расходы будут рассмотрены в установленном законодательством порядке при формировании и уточнении республиканского бюджета на 2022 - 2024 годы.
расшифровка аббревиатур:
МИОР - Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МБ - местный бюджет
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
АРРФР - Агентство регулирования и развития финансового рынка Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
КИСИ - Казахстанский институт стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан
АДГС - Агентство по делам государственной службы Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АП - Администрация Президента Республики Казахстан
РБ - республиканский бюджет
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
НАО "НАНОЦ" - некоммерческое акционерное общество "Национальный аграрный научно-образовательный центр"
МЦРИАП - Министерство цифрового развития и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР - Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан