Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулер мен шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулердің тақырыбын қарау мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 7 желтоқсандағы № 192-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
Бюджет қаражатын тиімді пайдалану үшін республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулер мен шетелдік ұйымдармен бірлесіп жүргізілетін зерттеулер жүргізу жөнінде ұсыныстар тұжырымдау мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулер мен шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулердің тақырыбын қарау мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 192-ө өкіміне
қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулер мен шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулердің тақырыбын қарау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы
Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 20.04.2022 № 84-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі департаментінің директоры, хатшы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің мүшесі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бірінші орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кызмет істері агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Әділет вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция вице-министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы басшысының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институты директорының орынбасары (келісу бойынша).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 192-ө өкімімен
бекiтiлген
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулер мен шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулердің тақырыбын қарау мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже 1-тарау. Жалпы ережелер

О создании Комиссии по вопросам рассмотрения тематики аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и совместных исследований с зарубежными организациями
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 декабря 2021 года № 192-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В целях выработки предложений по проведению аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и исследований, проводимых совместно с зарубежными организациями, для эффективного использования бюджетных средств:
1. Создать Комиссию по вопросам рассмотрения тематики аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и совместных исследований с зарубежными организациями (далее – Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение
к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 декабря 2021 года № 192-р
Состав
Комиссии по вопросам рассмотрения тематики аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и совместных исследований с зарубежными организациями
Сноска. Состав с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 20.04.2022 № 84-р.
Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан, председатель
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента Министерства национальной экономики Республики Казахстан, секретарь
член Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (по согласованию)
первый заместитель Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
первый вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
первый вице-министр энергетики Республики Казахстан
первый вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан
вице-министр юстиции Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан
заместитель руководителя Управления материально-технического обеспечения Управления Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель директора Казахстанского института стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан (по согласованию).
Утверждено
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 декабря 2021 года № 192-р
Положение
о Комиссии по вопросам рассмотрения тематики аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и совместных исследований с зарубежными организациями
Глава 1. Общие положения

1. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулер мен шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулердің тақырыбын қарау мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкiметiнің жанындағы консультативтiк-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты бюджет қаражатын тиімді пайдалану мақсатында республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулер мен шетелдік ұйымдармен бірлесіп жүргізілетін зерттеулердің тақырыптары жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2-тарау. Комиссияның міндеттері
6. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулер мен шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулер жүргізу жөніндегі тақырыптарды:
бастама жасалған зерттеулер тақырыптарының орындылығы мен негізділігі;
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының стратегиялық мақсаттарына сәйкес келуі, зерттеулердің Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының (Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясы, жалпыұлттық басымдықтар, Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарлары, Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік стратегиясы, аумақтық даму жоспарлары, саланы/аяны дамыту тұжырымдамасы, ұлттық жобалар, мемлекеттік органдардың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарлары, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарлары) нысаналы индикаторларына және/немесе нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге бағдарлану дәрежесін бағалау;
елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының неғұрлым маңызды ағымдағы міндеттерін шешу кезінде бастама жасалған зерттеу тақырыптарының уақтылығы мен өзектілігі;
зерттеулер тақырыптарының, мақсаттары мен міндеттерінің мемлекеттік органдардың функцияларымен қайталануын болдырмау тұрғысында қарау және ұсыныстар әзірлеу;
2) республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулер мен шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулер тақырыптарының тиісті жоспарлы кезеңге арналған жиынтық тізбесін қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.

1. Комиссия по вопросам рассмотрения тематики аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и совместных исследований с зарубежными организациями (далее – Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений по темам аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и исследований, проводимых совместно с зарубежными организациями, в целях эффективного использования бюджетных средств.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
Глава 2. Задачи Комиссии
6. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение тем и выработка предложений по проведению аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и совместных исследований с зарубежными организациями на предмет:
целесообразности и обоснованности инициируемых тем исследований;
соответствия стратегическим целям документов Системы государственного планирования, оценки степени ориентированности исследований на достижение целевых индикаторов и/или показателей результатов документов Системы государственного планирования (Стратегии развития Казахстана до 2050 года, общенациональных приоритетов, национальных планов развития Республики Казахстан, Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан, планов территориального развития, концепции развития отрасли/сферы, национальных проектов, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы, планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний);
своевременности и актуальности инициируемых тем исследований при решении наиболее важных текущих задач социально-экономического развития страны;
исключения дублирования тем, целей и задач исследований с функциями государственных органов;
2) выработка предложений по формированию сводного перечня тем аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и совместных исследований с зарубежными организациями на соответствующий плановый период.

Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 20.04.2022 № 84-ө өкімімен.
3-тарау. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру және оның тәртібі
7. Комиссияның қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 20.04.2022 № 84-р.
Глава 3. Организация и порядок деятельности Комиссии
7. Организация и порядок деятельности Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.