2023 жылғы 20 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексін іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 18 мамырдағы № 79-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған 2023 жылғы 20 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексін іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдау туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Кодексті іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдасын, қорытындыласын және айдың 5-і күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр      Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы 18 мамырдағы
№ 79-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Социального кодекса Республики Казахстан от 20 апреля 2023 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 мая 2023 года № 79-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Социального кодекса Республики Казахстан от 20 апреля 2023 года (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и не позднее 5 числа месяца размещать на общедоступном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Кодекса.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 мая 2023 года № 79-р

2023 жылғы 20 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексін іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 02.10.2023 № 155-ө өкімімен.
Р/с № Құқықтық актінің атауы Құқықтық актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі Құқықтық актіні әзірлеу мен енгізудің сапасына, уақтылығына жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің және кейбір шешімдерінің құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
А.Ә. Сарбасов
2.
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының комиссиялық сыйақысының пайыздық мөлшерлемесінің шекті шамасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
А.Қ. Дюсенова
3.
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының активтерін инвестициялау үшін қаржы құралдарының тізбесі мен лимиттерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
А.Қ. Дюсенова
4.
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қаржылық орнықтылығын қамтамасыз ететін нормалар мен лимиттерді белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
А.Қ. Дюсенова
5.
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін бір жарым есе мөлшерде тағайындауға еңбек өтілін жеңілдікпен есептеу үшін сот-медициналық сараптаманы және патологиялық-анатомиялық диагностиканы жүзеге асыратын ұйымдардағы жұмыстардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Н.Е. Сағындықова
6.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерінің мөлшерін айқындау және оларды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2024 жылғы шілде
Сағындықова Н. Е.
7.
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Е.Д. Оспанов
8.
Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есепке жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Н.Е. Сағындықова
9.
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есептеу (есепке жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Н.Е. Сағындықова
10.
Судья теріс себептер бойынша лауазымнан босатылған жағдайда, Қазақстан Республикасы Конституциялық сотының судьялары, судьялар үшін қосымша белгіленген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларын алып қою және бюджетке аудару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Н.Е. Сағындықова
11.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы төлемдерін, тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында біржолғы зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру, оларды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына қайтару қағидаларын, зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеуді жүзеге асыру әдістемесін, алушының орташа айлық кірісін зейнетақы төлемдерімен алмастыру коэффициентін айқындау әдістемесін, зейнетақы жинақтарының ең төмен жеткіліктілік шегін айқындау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Н.Е. Сағындықова
12.

Перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Социального кодекса Республики Казахстан от 20 апреля 2023 года
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 02.10.2023 № 155-р.
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений и структурных элементов некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сарбасов А.А.
2.
Об установлении предельной величины процентной ставки комиссионного вознаграждения Государственного фонда социального страхования
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Дюсенова А.К.
3.
Об определении перечня и лимитов финансовых инструментов для инвестирования активов Государственного фонда социального страхования
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Дюсенова А.К.
4.
Об установлении норм и лимитов, обеспечивающих финансовую устойчивость Государственного фонда социального страхования
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Дюсенова А.К.
5.
Об утверждении перечня работ в организациях, осуществляющих судебно-медицинскую экспертизу и патологоанатомическую диагностику, для льготного исчисления трудового стажа для назначения пенсионных выплат по возрасту в полуторном размере
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сагиндыкова Н.Е.
6.
Об утверждении правил определения размера и осуществления пенсионных выплат за счет обязательных пенсионных взносов работодателя из единого накопительного пенсионного фонда
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июль 2024 года
Сагиндыкова Н. Е.
7.
Об утверждении типовых правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Оспанов Е.Д.
8.
Об утверждении правил и сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сагиндыкова Н.Е.
9.
Об утверждении правил и сроков исчисления (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов работодателя в единый накопительный пенсионный фонд и взысканий по ним
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сагиндыкова Н.Е.
10.
Об утверждении правил изъятия и перечисления в бюджет сумм обязательных пенсионных взносов, дополнительно установленных для судей Конституционного суда Республики Казахстан, судей, в случае освобождения судьи от должности по отрицательным мотивам
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сагиндыкова Н.Е.
11.
Об утверждении правил осуществления пенсионных выплат, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, единовременных пенсионных выплат в целях улучшения жилищных условий и (или) оплаты лечения, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, из единого накопительного пенсионного фонда, возврата их в единый накопительный пенсионный фонд, методики осуществления расчета размера пенсионных выплат, методики определения коэффициента замещения среднемесячного дохода получателя пенсионными выплатами, методики определения порога минимальной достаточности пенсионных накоплений
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сагиндыкова Н.Е.
12.

Әскери қызметшілердің (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), арнаулы мемлекеттік органдар және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтегі қызметкерлерінің, сондай-ақ арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың пайдасына 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін бюджет қаражаты есебінен аударылған міндетті зейнетақы жарналары сомасының 50 пайызын қайтару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Н.Е. Сағындықова
13.
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Н.Е. Сағындықова
14.
Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы бойынша мемлекет кепілдіктерін инфляцияның деңгейін ескере отырып, орындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Н.Е. Сағындықова
15.
Толық маусым ішіндегі жұмыс жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін бір жылғы жұмыс өтіліне есепке алынатын өнеркәсіптің маусымдық салаларының тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Н.Е. Сағындықова
16.
Мүгедектігі бар адамдарға берілетін техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдардың, арнаулы жүріп-тұру құралдарының және көрсетілетін қызметтердің сыныптауышына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың қажеттіліктерін бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Н.Е. Сағындықова
17.
Субсидияланатын жұмыс орындарының тізбесін, субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылатын адамдарға қойылатын талаптарды, олардың жалақысын субсидиялау мөлшері мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
О.Т. Ордабаев
18.
Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік органдардағы және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жеңілдіктерді сақтау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2023 жылғы
маусым
М.Ш. Қожаев
19.
Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдьегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдьегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2023 жылғы
маусым
Б.К. Тортаев
20.
Әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің, сондай-ақ арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда осындай адамдардың еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2023 жылғы
маусым
Б.К. Тортаев
21.

Об утверждении правил возврата 50 процентов от суммы обязательных пенсионных взносов, перечисленных за счет бюджетных средств до 1 января 2016 года в пользу военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сагиндыкова Н.Е.
13.
Об утверждении правил осуществления обязательных профессиональных пенсионных взносов
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сагиндыкова Н.Е.
14.
Об утверждении правил выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сагиндыкова Н.Е.
15.
Об утверждении списка сезонных отраслей промышленности, работа в которых в течение полного сезона засчитывается в стаж для назначения пенсионных
выплат по возрасту за год работы
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сагиндыкова Н.Е.
16.
Об утверждении правил оценки потребностей лиц с инвалидностью согласно классификатору технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения и услуг, предоставляемых лицам с инвалидностью
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Сагиндыкова Н.Е.
17.
Об утверждении перечня субсидируемых рабочих мест, требований к лицам, трудоустраиваемым на субсидируемые рабочие места, размеров и сроков субсидирования их заработной платы
постановление
Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
июнь
2023 года
Ордабаев О.Т.
18.
Об утверждении правил сохранения льгот на пенсионные выплаты за выслугу лет лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
июнь
2023 года
Кожаев М.Ш.
19.
Об утверждении правил назначения пенсионных выплат за выслугу лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МО
июнь
2023 года
Тортаев Б.К.
20.
Об утверждении правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МО
июнь
2023 года
Тортаев Б.К.
21.

"Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 13 тамыздағы № 508 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы (сотталғандарға жәрдемақы беру)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2023 жылғы
маусым
М.Ш. Қожаев
100.
Денсаулық сақтау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ,
Еңбекмині,
ОАМ
2023 жылғы
маусым
В.Ю. Дудник
101.
Денсаулық сақтау саласындағы кәсіптік стандарттарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ,
Еңбекмині
2023 жылғы
маусым
Ж.К. Бүркітбаев
102.
Білім беру және балалардың құқықтарын қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2023 жылғы
маусым
Е.С. Оспан
103.
"Білім беру ұйымдары түрлерінің номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2023 жылғы
маусым
Д. Ш. Жекебаев
104.
"Террористік әрекеттен зардап шеккен балаларды әлеуметтік оңалту қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 қыркүйектегі № 382 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2023 жылғы
маусым
Е.С. Оспан
105.
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2023 жылғы
маусым
Ш.Т. Каринова
106.
"Мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 11 шілдедегі № 324 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2023 жылғы
маусым
Е.С. Оспан
107.
"Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 412 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2023 жылғы
маусым
Е.С. Оспан

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 августа 2014 года № 508 "Об утверждении Правил проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы" (в предоставлении пособий осужденным)
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
июнь
2023 года
Кожаев М.Ш.
100.
Об утверждении стандарта оказания специальных социальных услуг в области здравоохранения
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МТСЗН,
МП
июнь
2023 года
Дудник В.Ю.
101.
Об утверждении профессиональных стандартов в области здравоохранения
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
МТСЗН
июнь
2023 года
Буркитбаев Ж.К
102.
Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области образования и защиты прав детей
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь
2023 года
Оспан Е.С.
103.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50
"Об утверждении номенклатуры видов организаций образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь
2023 года
Жекебаев Д. Ш.
104.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 сентября 2020 года
№ 382 "Об утверждении Правил и сроков социальной реабилитации детей, пострадавших от террористической деятельности"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь
2023 года
Оспан Е.С.
105.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь
2023 года
Каринова Ш.Т.
106.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июля 2017 года № 324
"Об утверждении Правил организации учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь
2023 года
Оспан Е.С.
107.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 июня 2016 года № 412 "Об утверждении Правил приобретения товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь
2023 года
Оспан Е.С.

108.
"Білім беру мониторингінің шеңберінде әкімшілік деректер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 570 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2023 жылғы
маусым
А.Б. Ильясов
109.
"Баланы жәбірлеудің (буллингтің) профилактикасы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 506 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2023 жылғы
маусым
Оспан Е.С.
110.
"Автомобиль көлігімен мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 1 қарашадағы № 859 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы
маусым
А.С. Ыдырысов
111.
"Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес біржолғы зейнетақы төлемдерін тұрғын үй жағдайларын жақсартуға пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 21 қаңтардағы № 24 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы
маусым
А.Ө. Бейспеков
112.
"Мемлекеттік меншіктегі спорт ғимараттарының қолжетімді болуын қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 29 шілдедегі № 258 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2023 жылғы
маусым
А.С. Құранбек
113.
"Мемлекеттік мәдениет ұйымдары өткізетін мәдени-ойын-сауық іс-шараларына мүгедектігі бар адамдардың қол жеткізуін қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 259 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2023 жылғы
маусым
Н.М. Дәуешев
114.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар мен аударымдарды есепке алуды қамтамасыз ететін заңды тұлғаның жеке тұлғалар туралы қолда бар мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдері мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 539 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2023 жылғы
маусым
Е.Е. Біржанов

108.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года
№ 570 "Об утверждении форм административных данных в рамках образовательного мониторинга"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь
2023 года
Ильясов А.Б.
109.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 21 декабря 2022 года
№ 506 "Об утверждении Правил профилактики травли (буллинга) ребенка"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь
2023 года
Оспан Е.С.
110.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от
1 ноября 2013 года
№ 859 "Об утверждении Правил оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Каазхстан
МИИР
июнь
2023 года
Ыдырысов А.С.
111.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 21 января 2021 года № 24 "Об утверждении Правил использования единовременных пенсионных выплат для улучшения жилищных условий в соответствии с законодательством Республики Казахстан"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Каазхстан
МИИР
июнь
2023 года
Бейспеков А.О.
112.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 258 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступности спортивных сооружений, находящихся в государственной собственности"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июнь
2023 года
Куранбек С.А.
113.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 259 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступа лиц с инвалидностью к культурно-зрелищным мероприятиям, проводимым государственными организациями культуры"
приказ Министра культуры и спорта Республики Каазхстан
МКС
июнь
2023 года
Дауешов Н.М.
114.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 539 "Об утверждении Правил, сроков и формы представления юридическим лицом, созданным по решению Правительства Республики Казахстан, обеспечивающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан учет пенсионных взносов, социальных отчислений и социальных выплат, взносов и отчислений на обязательное социальное медицинское страхование, имеющихся сведений о физических лицах"
приказ
Министра финансов
Республики Казахстан
МФ
июнь
2023 года
Биржанов Е.Е.

115.
"Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 39 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2023 жылғы
маусым
Е.Е. Біржанов
116.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары үшін пруденциалық нормативтердің тізбесін, олардың нормативтік мәндерін, есептеу әдістемесін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
Н.А. Әбдірахманов
117.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына шектеулі ықпал ету шараларын қолдану қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
118.
"Мінсіз іскерлік беделінің болмау өлшемшарттарын қоса алғанда, өтініш берушінің (лицензиаттың), бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының басшы қызметкерін тағайындауға (сайлауға) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 28 қазандағы № 79 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
119.
Зейнетақы аннуитетінің үлгілік шартын бекіту, Зейнетақы аннуитеті шарты бойынша сақтандыру ұйымынан сақтандыру сыйлықақысын және сақтандыру төлемін есептеу әдістемесін, сақтандыру ұйымының жасалатын зейнетақы аннуитеті шарттары бойынша істі жүргізуге арналған шығыстарының жол берілетін деңгейін, сондай-ақ сақтандыру төлемін индекстеу мөлшерлемесін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
120.
Ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасасу қағидаларын және оның үлгілік нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
121.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры, инвестициялық портфельді басқарушы және кастодиан-банк арасында жасалған зейнетақы активтерін сенімгерлік басқару туралы шарттың, кастодианның үлгілік нысанын және шартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева

115.
О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 39 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления"
приказ
Министра финансов
Республики Казахстан
МФ
июнь
2023 года
Биржанов Е.Е.
116.
Об установлении перечня пруденциальных нормативов, их нормативных значений, методики расчетов для добровольных накопительных фондов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Абдрахманов Н.А.
117.
Об утверждении правил и условий применения к единому накопительному пенсионному фонду, добровольным накопительным пенсионным фондам ограниченных мер воздействия
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
118.
О внесении изменений в постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 28 октября 2022 года № 79 "Об утверждении Правил выдачи согласия уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на назначение (избрание) руководящего работника заявителя (лицензиата), единого накопительного пенсионного фонда, добровольного накопительного пенсионного фонда, включая критерии отсутствия безупречной деловой репутации и документы, необходимые для получения согласия"
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж
119.
Об утверждении типового договора пенсионного аннуитета, установлении методики расчета страховой премии и страховой выплаты из страховой организации по договору пенсионного аннуитета, допустимого уровня расходов страховой организации на ведение дела по заключаемым договорам пенсионного аннуитета, а также ставки индексации страховой выплаты
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
120.
Об утверждении правил заключения и типовой формы договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
121.
Об утверждении типовой формы договора о доверительном управлении пенсионными активами, типовой формы кастодиального договора, заключенного между единым накопительным пенсионным фондом, управляющим инвестиционным портфелем и банком-кастодианом
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.

122.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруды жүргізуге рұқсат беру және ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша қосылатын ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері мен міндеттемелерін беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
123.
Ерікті немесе мәжбүрлеп таратуды жүргізу, сондай-ақ ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
124.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
Н.А. Әбдірахманов
125.
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының, өздері үшін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғалардың (зейнетақы төлемдерін алушылардың) жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарын есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
126.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының комиссиялық сыйақыны өндіріп алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
127.
Сақтандыру ұйымымен зейнетақы аннуитеті шартын жасасу және зейнетақы жинақтарын (сатып алу сомасын) сақтандыру ұйымына, зейнетақы аннуитеті шарты бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару, сондай-ақ сақтандыру жөніндегі дерекқорды қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйыммен зейнетақы аннуитеті шарттары бойынша деректер алмасу тәртібі мен мерзімдерін анықтау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
128.
Зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін инвестициялық портфельді басқарушыға қойылатын талаптарды, зейнетақы активтерінің есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін бекіту
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева

122.
Об утверждении правил выдачи разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда и передачи пенсионных активов и обязательств присоединяемого добровольного накопительного пенсионного фонда по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
123.
Об утверждении правил проведения добровольной или принудительной ликвидации, а также передачи пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
124.
Об утверждении правил осуществления деятельности единого накопительного пенсионного фонда и (или) добровольных накопительных пенсионных фондов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Абдрахманов Н.А.
125.
Об утверждении правил ведения учета пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков обязательных пенсионных взносов, физических лиц, за которых перечислены обязательные профессиональные пенсионные взносы, добровольные пенсионные взносы (получателей пенсионных выплат)
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
126.
Об утверждении правил взимания комиссионного вознаграждения единым накопительным пенсионным фондом
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
127.
Об утверждении правил заключения договора пенсионного аннуитета со страховой организацией и перевода пенсионных накоплений (выкупной суммы) в страховую организацию, единый накопительный пенсионный фонд по заключенным договорам, а также определения порядка и сроков обмена данными по договорам пенсионного аннуитета с организацией по формированию и ведению базы данных по страхованию
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
128.
Об утверждении требований к управляющим инвестиционным портфелем, которым могут быть переданы в доверительное управление пенсионные активы, перечня финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет данных пенсионных активов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.

129.
Зейнетақы активтерін инвестициялық портфельді басқарушыға сенімгерлік басқаруға беру және зейнетақы активтерін бір инвестициялық портфельді басқарушыдан басқа инвестициялық портфельді басқарушыға немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне беру қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
130.
Инвестициялық портфельді басқарушы алған зейнетақы активтерінің номиналдық кірістілігі мен зейнетақы активтері кірістілігінің ең аз мәні арасындағы теріс айырманы есептеу қағидаларын, сондай-ақ инвестициялық портфельді басқарушының теріс айырманы меншікті капиталы есебінен өтеу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
Н.А. Әбдірахманов
131.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының тәуекелдерін басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
Н.А. Әбдірахманов
132.
Зейнетақы активтері есебінен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық портфелінің құрылымы туралы мәліметтерді өзінің интернет-ресурсында жариялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
133.
Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісім бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
134.
Резервтік қорларды қалыптастыру мен пайдалануды қоса алғанда, оларды есептеу әдістемесі мен құрылымын шартты зейнетақы міндеттемелерін қалыптастыру қағидаларын айқындау туралы қалыптастыру ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
маусым
М.Ж. Хаджиева
135.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында және ерікті жинақтаушы қорларда сақтауға жататын құжаттардың тізбесін және оларды сақтау мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2023 жылғы
15 маусым
М.Ж. Хаджиева
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ҚНРДА – Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі;
ОАМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі

129.
Об утверждении правил и сроков передачи пенсионных активов в доверительное управление управляющему инвестиционным портфелем и передачи пенсионных активов от одного управляющего инвестиционным портфелем к другому управляющему инвестиционным портфелем или Национальному Банку Республики Казахстан
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
130.
Об утверждении правил расчҰта отрицательной разницы между номинальной доходностью пенсионных активов, полученной управляющим инвестиционным портфелем, и минимальным значением доходности пенсионных активов, а также правил и сроков возмещения отрицательной разницы управляющим инвестиционным портфелем за счет собственного капитала
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Абдрахманов Н.А.
131.
Об утверждении правил формирования системы управления рисками и внутреннего контроля единого накопительного пенсионного фонда, добровольных накопительных пенсионных фондов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Абдрахманов Н.А.
132.
Об утверждении правил публикования на собственном интернет-ресурсе сведений
о структуре инвестиционного портфеля единого накопительного пенсионного фонда за счет пенсионных активов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
133.
Об утверждении правил перевода пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
134.
Об утверждении правил формирования условных пенсионных обязательств, формирования и использования резервных фондов, методики их расчета и структуры
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
135.
Об утверждении перечня документов, подлежащих хранению, и сроков их хранения в едином накопительном пенсионном фонде и добровольных накопительных фондах
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2023 года
Хаджиева М.Ж.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Каазхстан;
АРРФР – Агентство по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан.