"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік бақылау мен статистика, халықты қорғау жүйесін жетілдіру, деректерді басқару, заңды тұлғаларды тіркеу және артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 2 тамыздағы № 112-ө Өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік бақылау мен статистика, халықты қорғау жүйесін жетілдіру, деректерді басқару, заңды тұлғаларды тіркеу және артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен қабылдануы негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Президентінің бекітуіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 2 тамыздағы
№ 112-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 июля 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного контроля и статистики, совершенствования системы защиты населения, управления данными, регистрации юридических лиц и исключения излишней законодательной регламентации"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 августа 2024 года № 112-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 5 июля 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного контроля и статистики, совершенствования системы защиты населения, управления данными, регистрации юридических лиц и исключения излишней законодательной регламентации" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 августа 2024 года № 112-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік бақылау мен статистика, халықты қорғау жүйесін жетілдіру, деректерді басқару, заңды тұлғаларды тіркеу және артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен қабылдануы негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 19.10.2024 № 149-ө өкімімен.
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 5 июля 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного контроля и статистики, совершенствования системы защиты населения, управления данными, регистрации юридических лиц и исключения излишней законодательной регламентации"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 19.10.2024 № 149-р.
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 1 сәуiрдегі № 2922 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
Б.Ж. Қосжанов
2
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің кейбір мәселелері" туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 427 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы
СЖРА (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
О.А. Төлеуов
3
"Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2024 жылғы қыркүйек
М.Ш. Қожаев
4
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
5
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1100 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2024 жылғы қыркүйек
Б.Ә. Құдайбергенов
6
"Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлері мен олардың отбасы мүшелерінің шығындарын өтеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 49 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісу бойынша),
МКҚ (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
Б.Ж. Қосжанов, Ш.Л. Жақыпов
7
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 және 2019 жылғы 1 шілдедегі № 46 жарлықтарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 497 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СИМ
2024 жылғы қыркүйек
Қ.Т. Балықбаев
8
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
9

О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Косжанов Б.Ж.
2
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 427 "О некоторых вопросах Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
АСПИР (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Тулеуов О.А.
3
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
сентябрь
2024 года
Кожаев М.Ш.
4
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
сентябрь
2024 года
Есимханов С.К.
5
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1100 "О некоторых вопросах Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
сентябрь
2024 года
Кудайбергенов Б.А.
6
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 49 "О некоторых вопросах возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов Республики Казахстан и членов их семей"
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию),
СГО (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Косжанов Б.Ж.,
Жакипов Ш.Л.
7
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 497 "О мерах по реализации Указов Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 и от 1 июля 2019 года № 46 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТИ
сентябрь
2024 года
Балыкбаев К.Т.
8
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.
9

Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 19.10.2024 № 149-ө өкімімен.
10
"Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 862 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
КМ
2024 жылғы қыркүйек
М.Қ. Қалиақпаров
11
"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы
№ 864 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
12
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы
№ 866 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2024 жылғы қыркүйек
Е.Ш. Әліқұлов
13
"Күзет қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 5 сәуірдегі
№ 407 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2024 жылғы қазан
И.В. Лепеха
14
"Ұлттық компаниялардың күзет ұйымдарын құру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 тамыздағы № 909 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2024 жылғы қазан
И.В. Лепеха
15
"Тіркелген тарифтерді және шекті аукциондық бағаларды айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 271 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы қазан
С.Қ. Есімханов
16
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтерiп жүзетін кеме экипажының құрамына шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдардың кiру мүмкiндiгiнің шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 мамырдағы № 469 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
КМ
2024 жылғы қазан
М.Қ. Қалиақпаров
17
"Тіркелген тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 маусымдағы № 645 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы қазан
С.Қ. Есімханов
18
"Кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1091 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2024 жылғы қазан
Б.Ә. Құдайбергенов
19

Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 19.10.2024 № 149-р.
10
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 862 "Некоторые вопросы Министерства транспорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТ
сентябрь
2024 года
Калиакпаров М.К.
11
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь
2024 года
Сапарбеков О.С.
12
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
сентябрь
2024 года
Аликулов Е.Ш.
13
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2002 года № 407 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
октябрь
2024 года
Лепеха И.В.
14
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2011 года № 909 "Об утверждении Правил учреждения охранных организаций национальными компаниями"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
октябрь
2024 года
Лепеха И.В.
15
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2014 года № 271 "Об утверждении Правил определения фиксированных тарифов и предельных аукционных цен"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
октябрь
2024 года
Есимханов С.К.
16
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2014 года № 469 "Об утверждении условий, на которых иностранцы и лица без гражданства могут входить в состав экипажа судна, плавающего под Государственным флагом Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТ
октябрь
2024 года
Калиакпаров М.К.
17
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2014 года № 645 "Об утверждении фиксированных тарифов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
октябрь
2024 года
Есимханов С.К.
18
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1091 "Об утверждении Правил ведения и использования реестра субъектов предпринимательства"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
октябрь
2024 года
Кудайбергенов Б.А.
19

"Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстардың құрамына енгізілетін жеке тұлғалардың дербес деректерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 26 ақпандағы № 117 қаулысының күшін жою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қазан
А.Е. Оразбек
20
"Дактилоскопиялық және геномдық тіркеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 31 қаңтардағы № 36 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2024 жылғы қазан
М.Ш. Қожаев
21
"Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын байланыс операторларының және (немесе) байланыс желілерін иеленушілердің жедел-іздестіру, қарсы барлау іс-шараларын техникалық тұрғыдан жүргізу үшін өзінің телекоммуникациялық жабдығының функцияларын өз қаражаты немесе тартылған қаражат есебінен қамтамасыз ету қағидаларын және байланыс желілері мен құралдарына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 358 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДИАӨМ, ҰҚК (келісу бойынша)
2024 жылғы қазан
А.Е. Оразбек,
Ж.Қ. Элиманов
22
"Таңбалауға жататын тауарлардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 қыркүйектегі № 568 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СИМ
2024 жылғы қазан
Қ.Т. Балықбаев
23
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2024 жылғы қазан
О.С. Сапарбеков
24
Блоктық бюджетті енгізу, оның жұмысы қағидаларын және блоктық бюджетті пайдаланатын мемлекеттік органдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2024 жылғы қыркүйек
Д.О. Темірбеков
25
Деректерді басқару жөніндегі талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДИАӨМ, СЖРА (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин,
О.А. Төлеуов
26
Тіркелген тарифтерді және аукциондық бағаларды индекстеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
27
"Саяси партияларды қаржыландыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2009 жылғы 3 қыркүйектегі № 166/314 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының қаулысы
ОСК (келісу бойынша), МАМ
2024 жылғы қыркүйек
Ш.А. Өтемісов,
Е.Ш. Әліқұлов
28
"Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
СЖРА (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
О.А. Төлеуов
29

О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2016 года № 117 "Об утверждении перечня персональных данных физических лиц, включаемых в состав государственных электронных информационных ресурсов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЦРИАП
октябрь
2024 года
Оразбек А.Е.
20
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 31 января 2018 года № 36 "Об утверждении Правил проведения дактилоскопической и геномной регистрации"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
октябрь
2024 года
Кожаев М.Ш.
21
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 358 "Об утверждении Правил обеспечения операторами связи и (или) владельцами сетей связи, осуществляющими деятельность на территории Республики Казахстан, за счет собственных или привлеченных средств функции своего телекоммуникационного оборудования для технического проведения оперативно-розыскных, контрразведывательных мероприятий и требований к сетям и средствам связи"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЦРИАП, КНБ (по согласованию)
октябрь
2024 года
Оразбек А.Е.,
Элиманов Ж.К.
22
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2020 года № 568 "Об определении перечня товаров, подлежащих маркировке"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТИ
октябрь
2024 года
Балыкбаев К.Т.
23
О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
октябрь
2024 года
Сапарбеков О.С.
24
Об утверждении Правил внедрения, работы блочного бюджета и перечня государственных органов, использующих блочный бюджет
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
сентябрь
2024 года
Темирбеков Д.О.
25
Об утверждении требований по управлению данными
постановление Правительства Республики Казахстан
МЦРИАП,
АСПИР (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.,
Тулеуов О.А.
26
Об утверждении Правил индексации фиксированных тарифов и аукционных цен
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
сентябрь
2024 года
Есимханов С.К.
27
О внесении изменений в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 3 сентября 2009 года № 166/314 "Об утверждении Правил финансирования политических партий"
постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
ЦИК (по согласованию), МКИ
сентябрь
2024 года
Утемисов Ш.А.,
Аликулов Е.Ш.
28
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183 "Об утверждении Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе"
приказ
АСПИР (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Тулеуов О.А.
29

"Нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеу туралы қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 тамыздағы № 275 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2024 жылғы қыркүйек
Л.Қ. Мерсалимова
30
"Электр энергиясын бірыңғай сатып алушының жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілері, қалдықтарды энергетикалық кәдеге жарату объектілері өндірген электр энергиясын орталықтандырылған сатып алу және сату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 наурыздағы № 164 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
31
"Теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау кезінде әскерилендірілген күзетті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 365 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
КМ
2024 жылғы қазан
М.Қ. Қалиақпаров
32
"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2024 жылғы қазан
И.В. Лепеха
33
"Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау және Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру, оның ішінде жеңілдетілген тәртіппен (тіркеу тәртібімен), азаматтықтан шығу, азаматтықты жоғалту мен одан айыру және Қазақстан Республикасының азаматтығына жататындығын айқындау мәселелері бойынша өтінішхаттарды (өтініштерді) ішкі істер органдарының қабылдау, ресімдеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 85 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2024 жылғы қазан
И.В. Лепеха
34
"Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіліп берілетін "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 107 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
35
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді құру, дамыту, пайдалану, сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 129 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
36

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 августа 2013 года № 275 "Об утверждении Правил оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса"
приказ
МЮ
сентябрь
2024 года
Мерсалимова Л.К.
30
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 марта 2015 года № 164 "Об утверждении Правил централизованной покупки и продажи единым закупщиком электрической энергии электрической энергии, произведенной объектами по использованию возобновляемых источников энергии, объектами по энергетической утилизации отходов"
приказ
МЭ
сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
31
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 365 "Об утверждении Правил обеспечения военизированной охраной грузов при перевозке железнодорожным транспортом"
приказ
МТ
октябрь
2024 года
Калиакпаров М.К.
32
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992 "Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан"
приказ
МВД
октябрь
2024 года
Лепеха И.В.
33
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 85 "Об утверждении Правил приема, оформления и рассмотрения органами внутренних дел ходатайств (заявлений) по вопросам приема в гражданство Республики Казахстан и восстановления в гражданстве Республики Казахстан, в том числе в упрощенном (регистрационном) порядке, выхода из гражданства, утраты, лишения гражданства и определения принадлежности к гражданству Республики Казахстан"
приказ
МВД
октябрь
2024 года
Лепеха И.В.
34
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 107 "Об утверждении перечня объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства"
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.
35
О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 129 "Об утверждении Правил создания, развития, эксплуатации, приобретения объектов информатизации "электронного правительства", а также информационно-коммуникационных услуг"
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.
36

"Прокурордың санкциясымен Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қарсы барлау іс-шараларын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2017 жылғы 23 ақпандағы № 07 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
ҰҚК (келісу бойынша),
БП (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
Ж.Қ. Элиманов,
Т.Ғ. Тәшімбаев
37
"Электр энергиясын бірыңғай сатып алушының жаңартылатын энергия көздерін, қалдықтарды энергетикалық кәдеге жаратуды пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдармен, өнеркәсіптік кешендермен, тікелей тұтынушылармен және басым тұтынушылармен жасалатын шарттарының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 480 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
38
"Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 29 қаңтардағы № 29 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
39
"Шетелде Қазақстан Республикасы азаматының паспортын алуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарынан, Қазақстан Республикасының визаларын алу кезінде шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардан дактилоскопиялық ақпарат жинау және өңдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 28 ақпандағы № 11-1-4/71 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
СІМ
2024 жылғы қазан
Ә.Ә. Бақаев
40
"Бағаларды тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 16 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
СЖРА (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
О.А. Төлеуов
41
"Ұлттық стандарттарды (әскери ұлттық стандарттарды қоспағанда), ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын және стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, келісу, сараптама жасау, бекіту, тіркеу, есепке алу, өзгерту, қайта қарау, күшін жою және қолданысқа енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 918 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
СИМ
2024 жылғы қыркүйек
Қ.Т. Балықбаев
42
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу әдістемесі мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 3 маусымдағы № 111/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ, ҰҚК (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
А.Е. Оразбек,
Ж.Қ. Элиманов
43

О внесении изменения в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 23 февраля 2017 года № 07 "Об утверждении Правил проведения органами национальной безопасности Республики Казахстан контрразведывательных мероприятий с санкции прокурора"
приказ
КНБ (по согласованию),
ГП (по согласованию)
сентябрь 2024 года
Элиманов Ж.К.,
Ташимбаев Т.Г.
37
О внесении изменений в приказ Министра энергетики от 28 декабря 2017 года № 480 "Об утверждении типовых форм договоров единого закупщика электрической энергии с энергопроизводящими организациями, использующими возобновляемые источники энергии, энергетическую утилизацию отходов, промышленными комплексами, прямыми потребителями, и квалифицированными потребителями"
приказ
МЭ
сентябрь
2024 года
Есимханов С.К.
38
О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникации Республики Казахстан от 29 января 2018 года № 29 "Об утверждении Правил формирования перечня объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства"
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.
39
О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2018 года № 11-1-4/71 "Об утверждении Правил сбора и обработки дактилоскопической информации у граждан Республики Казахстан, претендующих на получение паспорта гражданина Республики Казахстан за границей, иностранцев и лиц без гражданства при получении виз Республики Казахстан"
приказ
МИД
октябрь
2024 года
Бакаев А.А.
40
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года № 16 "Об утверждении Правил регистрации цен"
приказ
АСПИР (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Тулеуов О.А.
41
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года № 918 "Об утверждении Правил разработки, согласования, экспертизы, утверждения, регистрации, учета, изменения, пересмотра, отмены и введения в действие национальных стандартов (за исключением военных национальных стандартов), национальных классификаторов технико-экономической информации и рекомендаций по стандартизации"
приказ
МТИ
сентябрь
2024 года
Балыкбаев К.Т.
42
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 111/НҚ "Об утверждении методики и Правил проведения испытаний объектов информатизации "электронного правительства" и информационных систем, отнесенных к критически важным объектам информационно-коммуникационной инфраструктуры, на соответствие требованиям информационной безопасности"
приказ
МЦРИАП,
КНБ (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Оразбек А.Е.,
Элиманов Ж.К.
43

"Электрондық үкіметтің" архитектурасын қалыптастыру және іске асырылуын мониторингілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 12 тамыздағы № 193/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
44
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
45
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2024 жылғы қазан
И.В. Лепеха
46
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2024 жылғы қазан
И.В. Лепеха
47
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы қазан
О.С. Сапарбеков
48
"Кәсіпкерлік субъектісінің санаты туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 44 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы қыркүйек
Б.Ә. Құдайбергенов
49
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Әділетмині
2024 жылғы қыркүйек
Л.Қ. Мерсалимова
50
"Облыстық ономастика комиссиялары және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ономастика комиссиялары туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 28 ақпандағы № 61 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
МАМ
2024 жылғы қыркүйек
Е.Ш. Әліқұлов
51
"Ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 11 қазандағы № 297 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ТСМ
2024 жылғы қыркүйек
С.М. Жарасбаев
52

О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 августа 2019 года № 193/НҚ "Об утверждении Правил формирования и мониторинга реализации архитектуры "электронного правительства"
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.
44
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.
45
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности"
приказ
МВД
октябрь
2024 года
Лепеха И.В.
46
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан"
приказ
МВД
октябрь
2024 года
Лепеха И.В.
47
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности"
приказ
МПС
октябрь
2024 года
Сапарбеков О.С.
48
О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 44 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление информации о категории субъекта предпринимательства"
приказ
МНЭ
сентябрь
2024 года
Кудайбергенов Б.А.
49
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
приказ
МЮ
сентябрь
2024 года
Мерсалимова Л.К.
50
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 61 "Об утверждении типового положения об областных ономастических комиссиях и ономастических комиссиях городов республиканского значения, столицы"
приказ
МКИ
сентябрь
2024 года
Аликулов Е.Ш.
51
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 октября 2022 года № 297 "Об утверждении формы ведомственных статистических наблюдений"
приказ
МТС
сентябрь
2024 года
Жарасбаев С.М.
52

"Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығару туралы шешімді ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 78/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Е. Оразбек
53
"Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруға және олардың айналысына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 1 маусымдағы № 130/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Е. Оразбек
54
"Меншік иесінің және (немесе) оператордың, сондай-ақ үшінші тұлғаның дербес деректерді қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 179/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Е. Оразбек
55
"Әкімшілік деректердің сапасын бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы басшысының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 2 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
СЖРА (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
О.А. Төлеуов
56
"Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану есебінен өндірілетін электр энергиясына тарифтерді салыстырып талдау үшін мемлекеттер тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 188-ө бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЭМ
2024 жылғы қазан
С.Қ. Есімханов
57
"Өңделмеген табиғи алмастардың халықаралық сертификаттау схемасының сертификат нысанын бекіту және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары –Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 5 қазандағы № 677 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы қазан
О.С. Сапарбеков
58
"Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық тұрғыдан орындылығы (орынсыздығы) туралы және Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық тұрғыдан орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытындылардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 21 қарашадағы № 797 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы қазан
О.С. Сапарбеков
59

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 78/НҚ "Об утверждении Правил оформления решения о выпуске обеспеченных цифровых активов"
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Оразбек А.Е.
53
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 июня 2023 года № 130/НҚ "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов"
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Оразбек А.Е.
54
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 июня 2023 года № 179/НҚ "Об утверждении Правил осуществления собственником и (или) оператором, а также третьим лицом мер по защите персональных данных"
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Оразбек А.Е.
55
О внесении изменения в приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 19 марта 2024 года № 2 "Об утверждении Правил оценки качества административных данных"
приказ
АСПИР (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Тулеуов О.А.
56
О признании утратившим силу приказа Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 188-Ө "Об определении перечня государств для проведения сравнительного анализа тарифов на электрическую энергию, произведенную за счет использования возобновляемых источников энергии"
приказ
МЭ
октябрь
2024 года
Есимханов С.К.
57
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 5 октября 2017 года № 677 "Об утверждении формы сертификата международной схемы сертификации необработанных природных алмазов и признании утратившими силу некоторых приказов Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан"
приказ
МПС
октябрь
2024 года
Сапарбеков О.С.
58
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 ноября 2017 года № 797 "Об утверждении форм заключений о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан и об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан"
приказ
МПС
октябрь 2024 года
Сапарбеков О.С.
59

"Деректерді басқару жөніндегі талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2022 жылғы 14 қазандағы № 385/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қазан
Р.А. Коняшкин
60
Ұлттық анықтамалық ақпарат элементтерін әзірлеу және бекіту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
СЖРА (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
О.А. Төлеуов
61
Деректер өнімінің меншік иелерін немесе иеленушілерін деректер өнімдерін берушілер тізіліміне енгізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
СЖРА (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
О.А. Төлеуов
62
Ресми статистикалық ақпаратты тарату графигінде көзделмеген талдамалық ақпаратты беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
СЖРА (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
О.А. Төлеуов
63
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын байланыс операторларының және (немесе) байланыс желілерін иеленушілердің жедел-іздестіру, қарсы барлау іс-шараларын техникалық тұрғыдан жүргізу үшін өзінің телекоммуникациялық жабдығының функцияларын өз қаражаты немесе тартылған қаражат есебінен қамтамасыз ету қағидаларын және байланыс желілері мен құралдарына қойылатын талаптарды бекіту туралы
бұйрық
ҰҚК (келісу бойынша),
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
Ж.Қ. Элиманов,
А.Е. Оразбек
64
Ұлттық компаниялардың күзет ұйымдарын құру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2024 жылғы қыркүйек
И.В. Лепеха
65
Дактилоскопиялық және геномдық тіркеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2024 жылғы қыркүйек
М.Ш. Қожаев
66
Верификациялау рәсімінен өту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2024 жылғы қыркүйек
М.Ш. Қожаев
67
Жеке күзет ұйымы қызметкерлері санының нормативін бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2024 жылғы қыркүйек
И.В. Лепеха
68
Өңірлік нышанды әзірлеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МАМ
2024 жылғы қыркүйек
Е.Ш. Әліқұлов
69
Кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ҰЭМ
2024 жылғы қыркүйек
Б.Ә. Құдайбергенов
70
Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
71
Асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету, Кимберлий процесінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
72
Өңделмеген табиғи алмастардың халықаралық сертификаттау схемасының сертификат нысанын бекіту туралы
бұйрық
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
73
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтерiп жүзетін кеме экипажының құрамына шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдардың кiру мүмкiндiгiнің шарттарын бекіту туралы
бұйрық
КМ
2024 жылғы қыркүйек
М.Қ. Қалиақпаров
74
Таңбалауға жататын тауарлардың тізбесін және оның енгізілген күнін айқындау туралы
бұйрық
СИМ
2024 жылғы қыркүйек
Қ.Т. Балықбаев
75
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын байланыс операторларының және (немесе) байланыс желілерін иеленушілердің дүлей зілзалалардан (жер сiлкiнiсi, сел, қар көшкiні, су тасқыны және басқалар), дағдарысты экологиялық жағдайлардан, табиғи өрттерден, эпидемиялардан болған әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың туындау қатері төнген және туындаған кезде біріктірілген деректерді уәкілетті органға ұсыну қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ, ҰҚК (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
А.Е. Оразбек,
Ж.Қ. Элиманов
76
Ұлттық тіркелімдердің тізбесін бекіту туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ, СЖРА (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин,
О.А. Төлеуов
77
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстардың құрамына енгізілетін жеке тұлғалардың дербес деректерінің тізбесін бекіту туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
А.Е. Оразбек
78
Деректерді өңдеу орталығының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ,
ҰҚК (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
А.Е. Оразбек,
Ж.Қ. Элиманов
79
Деректерді өңдеу орталығының халықаралық немесе ұлттық техникалық аудиттен өту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ,
ҰҚК (келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
А.Е. Оразбек,
Ж.Қ. Элиманов
80
Платформалық бағдарламалық өнімдерді әзірлеу және орналастыру арқылы мемлекеттік функцияларды автоматтандыруды іске асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
81
Мамандарға қойылатын біліктілік талаптарын және оларға "Электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық платформасында жұмыс істеуге рұқсат ету қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
82
Тіркелген тарифтерді және шекті аукциондық бағаларды айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
83
Тіркелген тарифтерді бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
84
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану есебінен өндірілетін электр энергиясына тарифтерді салыстырып талдау үшін мемлекеттер тізбесін айқындау туралы
бұйрық
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
КМ             – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
МАМ      – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат
министрлігі;
МКҚ             – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі;
ОСК             – Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы;
СИМ             – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
СІМ             – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
СЖРА       – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі;
ӨҚМ             – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
ТСМ             – Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі;
ҰЭМ             – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ҰҚК             – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ЦДИАӨМ       – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ             – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭМ             – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.

О признании утратившим силу приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 октября 2022 года № 385/НҚ "Об утверждении Требований по управлению данными"
приказ
МЦРИАП
октябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.
60
Об утверждении Правил разработки и утверждения элементов национальной справочной информации
приказ
АСПИР (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Тулеуов О.А.
61
Об утверждении Правил включения собственников или владельцев в реестр поставщиков продуктов данных
приказ
АСПИР (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Тулеуов О.А.
62
Об утверждении Правил предоставления аналитической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации
приказ
АСПИР (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Тулеуов О.А.
63
Об утверждении Правил обеспечения операторами связи и (или) владельцами сетей связи, осуществляющими деятельность на территории Республики Казахстан, за счет собственных или привлеченных средств функции своего телекоммуникационного оборудования для технического проведения оперативно-розыскных, контрразведывательных мероприятий и требований к сетям и средствам связи
приказ
КНБ (по согласованию),
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Элиманов Ж.К.,
Оразбек А.Е.
64
Об утверждении Правил учреждения охранных организаций национальными компаниями
приказ
МВД
сентябрь
2024 года
Лепеха И.В.
65
Об утверждении Правил проведения дактилоскопической и геномной регистрации
приказ
МВД
сентябрь
2024 года
Кожаев М.Ш.
66
Об утверждении Правил прохождения процедуры верификации
приказ
МВД
сентябрь
2024 года
Кожаев М.Ш.
67
Об утверждении норматива численности работников частной охранной организации
приказ
МВД
сентябрь
2024 года
Лепеха И.В.
68
Об утверждении Правил разработки региональной символики
приказ
МКИ
сентябрь
2024 года
Аликулов Е.Ш.
69
Об утверждении Правил ведения и использования реестра субъектов предпринимательства
приказ
МНЭ
сентябрь
2024 года
Кудайбергенов Б.А.
70
Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы
приказ
МПС
сентябрь
2024 года
Сапарбеков О.С.
71
Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий, ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса
приказ
МПС
сентябрь
2024 года
Сапарбеков О.С.
72
Об утверждении формы сертификата международной схемы сертификации необработанных природных алмазов
приказ
МПС
сентябрь
2024 года
Сапарбеков О.С.
73
Об утверждении условий, на которых иностранцы и лица без гражданства могут входить в состав экипажа судна, плавающего под Государственным флагом Республики Казахстан
приказ
МТ
сентябрь
2024 года
Калиакпаров М.К.
74
Об определении перечня товаров, подлежащих маркировке, и даты его введения
приказ
МТИ
сентябрь
2024 года
Балыкбаев К.Т.
75
Об утверждении Правил представления в уполномоченный орган агрегированных данных операторами связи и (или) владельцами сетей связи, осуществляющими деятельность на территории Республики Казахстан, при угрозе возникновения и возникновении чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, вызванных стихийными бедствиями (землетрясения, сели, лавины, наводнения и другие), кризисными экологическими ситуациями, природными пожарами, эпидемиями
приказ
МЦРИАП,
КНБ (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Оразбек А.Е.,
Элиманов Ж.К.
76
Об утверждении перечня национальных регистров
приказ
МЦРИАП,
АСПИР (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.,
Тулеуов О.А.
77
Об утверждении перечня персональных данных физических лиц, включаемых в состав государственных электронных информационных ресурсов
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Оразбек А.Е.
78
Об утверждении Правил организации деятельности центра обработки данных
приказ
МЦРИАП,
КНБ (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Оразбек А.Е.,
Элиманов Ж.К.
79
Об утверждении Правил прохождения международного или национального технического аудита центра обработки данных
приказ
МЦРИАП,
КНБ (по согласованию)
сентябрь
2024 года
Оразбек А.Е.,
Элиманов Ж.К.
80
Об утверждении Правил реализации автоматизации государственных функций и оказания вытекающих из них государственных услуг путем разработки и размещения платформенных программных продуктов
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.
81
Об утверждении квалификационных требований к специалистам и правил их допуска к работе на информационно-коммуникационной платформе "электронное правительство"
приказ
МЦРИАП
сентябрь
2024 года
Коняшкин Р.А.
82
Об утверждении Правил определения фиксированных тарифов и предельных аукционных цен
приказ
МЭ
сентябрь
2024 года
Есимханов С.К.
83
Об утверждении фиксированных тарифов
приказ
МЭ
сентябрь
2024 года
Есимханов С.К.
84
Об определении перечня государств для проведения сравнительного анализа тарифов на электрическую энергию, произведенную за счет использования возобновляемых источников энергии
приказ
МЭ
сентябрь
2024 года
Есимханов С.К.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП             – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
МЮ             – Министерство юстиции Республики Казахстан;
МТ             – Министерство транспорта Республики Казахстан;
МФ             – Министерство финансов Республики Казахстан;
МКИ             – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
СГО             – Служба государственной охраны Республики Казахстан;
ЦИК             – Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан;
МТИ             – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МИД       – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
АСПИР       – Агентство по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан;
МПС             – Министерство промышленности и строительства Республики
Казахстан;
МТС             – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан;
МНЭ             – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
КНБ             – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МЦРИАП       – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан;
МВД             – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЭ             – Министерство энергетики Республики Казахстан.
____________________________________________________