"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және электр энергетикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) өзгерістер енгізу туралы" 2024 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 16 тамыздағы № 121-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және электр энергетикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) өзгерістер енгізу туралы" 2024 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, жинақтасын және ай сайын
5-і күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 16 тамыздағы
№ 121-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 8 июля 2024 года "О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам особо охраняемых природных территорий и электроэнергетики" и "О внесении изменений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2024 года № 121-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 8 июля 2024 года "О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам особо охраняемых природных территорий и электроэнергетики" и "О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам особо охраняемых природных территорий и электроэнергетики" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проект правового акта согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2024 года № 121-р
Перечень

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және электр энергетикасы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) өзгерістер енгізу туралы" 2024 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 8 июля 2024 года "О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам особо охраняемых природных территорий и электроэнергетики" и "О внесении изменений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6

"Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
2.
Өндірушісінен сатып алынған көлік құралдарын және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасын өткізу кезінде қосылған құн салығынан босатуды қолданатын уәкілетті өкілдердің тізілімі нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
3.
Тұрмыстық аспаптарды және (немесе) тұрмыстық электроника аспаптарын, сондай-ақ олардың құрамдастарын өндірушілер; өндірушінің уәкілетті өкілдері; тұрмыстық аспаптарды және (немесе) тұрмыстық электроника аспаптарын, сондай-ақ олардың құрамдастарын өткізетін өзге де тұлғалар болып табылатын заңды тұлғалардың тізілімі нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
4.
"Жеке тұлғалардың ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда болу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 555 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2024 жылғы қыркүйек
Н.Қ. Шәрбиев
5.
"Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдарға отын сатып алуға субсидия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 309 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
С.Қ. Есімханов
6.
"Жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупі төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы, өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 404 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы қыркүйек
Е.Е. Біржанов
7.

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МПС
Сентябрь 2024 года
Сапарбеков О.С.
Об утверждении формы реестра уполномоченных представителей, применяющих освобождение от налога на добавленную стоимость при реализации транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, приобретенных у их производителя
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
Сентябрь 2024 года
Сапарбеков О.С.
Об утверждении формы реестра юридических лиц, являющихся: производителями бытовых приборов и (или) приборов бытовой электроники, а также их компонентов; уполномоченными представителями производителя;
иными лицами, реализующими бытовые приборы и (или) приборы бытовой электроники, а также их компоненты
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
Сентябрь 2024 года
Сапарбеков О.С.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 555 "Об утверждении Правил посещения особо охраняемых природных территорий физическими лицами"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
Сентябрь 2024 года
Шарбиев Н.К.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 309 "Об утверждении Правил субсидирования энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Сентябрь 2024 года
Есимханов С.К.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 404 "Об утверждении форм сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения, о плательщиках платы за использование особо охраняемых природных территорий и объектах обложения, о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
Сентябрь 2024 года
Биржанов Е.Е.

"Өндірушіден сатып алынған көлік құралдарын және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасын, тұрмыстық аспаптарды және (немесе) тұрмыстық электроника аспаптарын өткізу кезінде қосылған құн салығынан босатуды қолданатын уәкілетті өкілдердің тізілімі нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 26 сәуірдегі № 196 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
О.С. Сапарбеков
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭТРМ
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі;
ӨҚМ
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ЭМ
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.

О признании утратившим силу приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 апреля 2021 года № 196 "Об утверждении формы реестра уполномоченных представителей, применяющих освобождение от налога на добавленную стоимость при реализации транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, бытовых приборов и (или) приборов бытовой электроники, приобретенных у их производителя"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
Сентябрь 2024 года
Сапарбеков О.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭПР
-
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
МПС
-
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МФ
-
Министерство финансов Республики Казахстан;
МЭ
-
Министерство энергетики Республики Казахстан.
____________________________