Шетелдiк инвестицияларды тарту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1992 жылғы 21 қазандағы N 313-ө Өкiмi. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 мамырдағы N 406 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.04  N 406  Қаулысымен.
Нашар зерттелген аумақтардың, аса тереңде жатқан қабаттардың мұнайлылығы мен газдылығының келешегiн бағамдауды жеделдету және республиканың мұнай-газ әлеуетiн шетелдiк озық техника мен технологияны қатыстыра отырып игеру үшiн шетелдiк инвестицияларды тарту мақсатында:
1. Мына учаскелерге:
Батыс Қазақстан облысында:
Көлемi 2795 шаршы шақырым Каменка учаскесiне
Көлемi 5840 шаршы шақырым Шынар учаскесiне
Ақтөбе облысында:
Көлемi 12190 шаршы шақырым Байғанин учаскесiне конкурс жариялансын.
2. Қазақстанның нашар зерттелген орталық аудандарында /Торғай ойпаты мен Теңiз ойпатының терiстiк бөлiгi/ шетелдiк инвестицияларды қатыстырып алдын ала жүргiзiлетiн геофизикалық жұмыстар жүзеге асырылып, кейiн бұл аумақтарда аталған жұмыстарды қаржыландыруға қатысқан фирмалар арасында конкурс өткiзiлсiн.
3. Ашық конкурс өткiзу және геологиялық барлау жұмыстары жөнiндегi әрiптестi таңдап алып, кейiн анықталған мұнай-газ кен орындарын өнiмдi бөлу шарттары /продакшен шеринг/ негiзiнде игеру жөнiндегi Ұйымдастыру комитетi /қосымшаға сәйкес/ құрылсын.
4. Ұйымдастыру комитетiне конкурсты өткiзу кезiнде пайда болатын барлық мәселелер бойынша шешiм қабылдау хұқы және материалдармен жұмыс iстеуге республикалық министрлiктерден, ведомстволар мен ұйымдардан мамандар, сондай-ақ шет ел фирмаларынан сарапшылар мен консультанттар қатыстыру жөнiндегi өкiлеттiк берiлсiн.
5. Ұйымдастыру комитетiне:
- 1992 жылғы I қарашаға дейiнгi мерзiмде конкурстық ұсыныстардың шарттарын әзiрлеп, оларда геологиялық барлау жұмыстарын тиiмдi жүргiзу, кен орындарын жайғастыру, аймақтық инфрақұрылымын дамыту, айналадағы ортаны қорғау жөнiндегi талаптарды көздеу;
- аталған аумақтарда геологиялық барлау жұмыстарын жүргiзу, мұнай мен газ өндiру үшiн шетелдiк фирмаларды таңдап алу жөнiнде конкурс жариялау және конкурс шарттарын ықтимал әрiптестерге жiберу;
- шетелдiк инвестицияларды қатыстырып алдын ала жүргiзiлетiн геофизикалық жұмыстарды жүзеге асыру үшiн орталық Қазақстанның нашар зерттелген аумақтарына /Торғай ойпаты мен Теңiз ойпатының терiстiк бөлiгi/ шет елдiң мұнай фирмаларының ынтасын анықтау;
- мұнай фирмаларын конкурсқа кеңiнен қатыстыру үшiн үстiмiздегi жылғы желтоқсан айында Хьюстон мен Лондонда аталған учаскелер жөнiндегi геологиялық-геофизикалық материалдарды таныстыру;

Об условиях конкуpса и обpазовании оpганизационного комитета по геологоpазведочным pаботам
Распоpяжение Пpемьеp-министp Республики Казахстан от 21 октябpя 1992 года N 313-p. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 406.
Сноска. Распоpяжение Пpемьеp-министp Республики Казахстан от 21 октябpя 1992 года N 313-p утратило силу постановлением Правительства РК от 04.05.2008  N 406 .
В целях привлечения иностранных инвестиций для ускорения оценки перспектив нефтегазоности слабоизученных территорий, труднодоступных глубин и освоения нефтегазовых потенциалов республики с привлечением передовой зарубежной техники и технологии:
1. Объявить конкурс на следующие участки:
Западно-Казахстанская область:
Каменский участок размером 2795 кв.км
Чинаревский участок размером 5840 кв.км
Актюбинская область:
Байганинский участок размером 12190 кв.км.
2. Осуществить проведение предварительных геофизических работ в слабоизученных центральных районах Казахстана (северная часть тургайской впадины и Тенизская впадина) с привлечением иностранных инвестиций, с последующим проведением конкурса на этих территориях среди фирм, участвовавших в финансировании указанных работ.
3. Организовать организационный комитет (согласно приложению) по проведению открытого конкурса и выбору партнера по геологоразведочным работам с последующей разработкой выявленных нефтегазовых месторождений на условиях раздела продукции (продакшен шеринг).
4. Наделить организационный комитет правом принимать решения по всем вопросам, возникающим в процессе проведения конкурса, и предоставить ему полномочия по привлечению к работе над материалами специалистов из республиканских министерств, ведомств и организаций, а также экспертов и консультантов из зарубежных фирм.
5. Поручить организационному комитету:
- в срок до 1 ноября 1992 г. подготовить предложения по условиям конкурса, предусмотрев требования по эффективному проведению геологоразведочных работ, обустройству месторождения, развитию инфраструктуры региона, охране окружающей среды;
- объявить конкурс на выбор иностранной фирмы для проведения геологоразведочных работ, добыче нефти и газа на указанных территориях и направить условия конкурса возможным партнерам;
- определить интерес зарубежных нефтяных фирм к слабоизученным территориям Центрального Казахстана (северная часть Тургайской впадины и Тенизская впадина) для осуществления предварительных геофизических работ с привлечением иностранных инвестиций;
- для широкого привлечения нефтяных фирм к конкурсу провести в декабре с.г. презентацию геолого-геофизических материалов по указанным участкам в гг. Хьюстоне и Лондоне;