Қазақстанның өнеркәсiп мiнберi" апталық салааралық бейнежурналын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрi бiрiншi орынбасарының өкiмi 20 шiлде 1992 ж. N 44-12ө
1. Қарағанды металлургия комбинатының, "Қарағандыкөмiр" өндiрiс бiрлестiгiнiң, "Жезқазғантүстiмет" ғылыми-өндiрiс бiрлестiгiнiң, "Балқашмыс" өндiрiс бiрлестiгiнiң, Ермақ ферросплав заводының және Өнеркәсiп министрлiгiнiң "Қазақстанның өнеркәсiп мiнберi" апталық салааралық бейнежурналын құру туралы ұсынысына қолдау көрсетiлсiн.
Журналдың мақсаты - мемлекеттiк кәсiпорындардың нарықтық қатынастар саласына көшуi жағдайында республиканың өнеркәсiп кешенiне көмек көрсету, шаруашылық жүргiзудiң тиiмдi нысандарын насихаттау, кәсiпорындардың, корпорациялардың, концерндердiң, қауымдастықтардың және басқа бiрлестiктердiң ақпаратпен қамтамасыз етiлуiн жолға қою.
2. "Қазақстанның өнеркәсiп мiнберi" бейнежурналының шығарылатын жерi Қарағанды қаласы болып анықталсын. Бейнематериалдарын дайындау "Останкино" телерадио компаниясының аймақтық тiлшiлер пунктi жанындағы Қарағандының "Қазақстан" ақпараттық-коммерциялық агенттiгiне жүктелсiн. Журналдың көлемi - 30 минөт.
3. Кәсiпорындардың келiсуi бойынша бейнежурнал өндiрiсiне арналған база Қарағанды металлургия комбинаты, "Қарағандыкөмiр" өндiрiс бiрлестiгi, "Жезқазғантүстiмет" ғылыми-өндiрiс бiрлестiгi, "Балқашмыс" өндiрiс бiрлестiгi, Ермақ ферросплав заводы деп анықталып, бұларда агенттiктiң филиалдары құрылсын.
4. Осы кәсiпорындардың басшылары "Қазақстан" агенттiгiмен контракт жасасқан кезде филиалдарға қызметтiк үй-жай, көлiк, бейне-аппаратурасы бөлiнуiн көздеп, кейiн оларды абонент ақысы есебiне агенттiкке беретiн болсын.
5. Республиканың кәсiпорындарына өзара тиiмдi негiзде агенттiкпен шарт жасасып, абонент ақысын енгiзу ұсынылсын.
6. Үйлестiру мәселелерiн шешу және бейнежурнал жұмысының басым бағыттарын анықтау Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп министрiнiң бiрiншi орынбасары В. И. Власов жолдасқа жүктелсiн.
Премьер-министрдiң
бiрiншi орынбасары

О создании межотраслевого еженедельного видеожурнала "Промышленная трибуна Казахстана"
Распоряжение Первого заместителя Премьер-министра Республики Казахстан от 20 июля 1992 г. N 44-12р
1. Поддержать предложение Карагандинского металлургического комбината, производственного объединения "Карагандауголь", НПО "Джезказганцветмет", ПО "Балхашмедь", Ермаковского ферросплавного завода и Министерства промышленности о создании межотраслевого еженедельного видеожурнала "Промышленная трибуна Казахстана".
Цель журнала - оказание содействия промышленному комплексу республики в условиях перехода государственных предприятий в сферу рыночных отношений, пропаганда эффективных форм хозяйствования, налаживание информационного обеспечения предприятий, корпораций, концернов, ассоциаций и других объединений.
2. Определить местом выпуска видеожурнала "Промышленная трибуна Казахстана" г. Караганду. Подготовку видеоматериалов возложить на Карагандинское информационно-коммерческое агентство "Казахстан" при региональном корпункте Телерадиокомпании "Останкино". Объем журнала - 30 минут.
3. По согласию предприятий базой для производства видеожурнала определить Карагандинский металлургический комбинат, производственное объединение "Карагандауголь", НПО "Джезказганцветмет", ПО "Балхашмедь", Ермаковский ферросплавный завод, где создать филиалы агентства.
4. Руководителям данных предприятий при заключении контракта с агентством "Казахстан" предусмотреть выделение филиалам помещений, транспорта, видеоаппаратуры с последующей передачей их агентству в счет абонентной платы.
5. Рекомендовать предприятиям республики заключить договора с агентством на взаимовыгодной основе с внесением абонентской платы.
6. Решение координационных вопросов и определение приоритетных направлений работы видеожурнала возложить на первого заместителя Министра промышленности Республики Казахстан т. Власова В.И.