Комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 1993 жылғы 10 наурыздағы N 74-ө
1. 1992 жылғы 26 ақпандағы үкiметаралық келiсiмге сәйкес
құрылған қытай дүкендерi желiлерiнiң қызметiн реттеу мақсатында
ведомствоаралық комиссия құрылсын.
2. Ведомствоаралық комиссия мына құрамда бекiтiлсiн:
Коструба            - Қазақстан Республикасы Сыртқы экономика.
Петр Иванович         лық байланыстар министрiнiң орынбасары
(комиссия төрағасы)
Ыдырысова           - Сыртқы экономикалық байланыстар министр.
Светлана Кәрiмқызы    лiгiнiң Сыртқы экономикалық қызметтi
реттеу басқармасы бастығының орынбасары
Лопатко             - Қазақстан Республикасы Сыртқы экономика.
Ирина Владимировна    лық байланыстар министрлiгiнiң Экспорт
және импорт басқармасы бастығының
орынбасары
Уәлиева             - Қазақстан Республикасы Сыртқы экономика.
Шәйжамал Жүнiсқызы    лық байланыстар министрлiгiнiң Экспорт
және импорт басқармасының жетекшi
экономисi (комиссия хатшысы)
Iңкарбаев           - Қазақстан Республикасы Сауда министрiнiң
Дабыр Қамысбайұлы     орынбасары
Құлмағамбетов       - Қазақстан Республикасы Сауда министр.
Жұмахан Ақбашұлы      лiгiнiң сыртқы экономикалық байланыстар
бөлiмiнiң бастығы
Марзилович          - Қазақстан Республикасы Экономика министр.
Ольга Алексеевна      лiгiнiң тұтыну нарығы, сауда және қызмет
көрсету жиынтық бөлiмiнiң бастығы
Колесников          - "Казконтракт" корпорациясы Сыртқы
Александр             экономикалық байланыстар қызметi басқар.
Александрович         масы бастығының орынбасары
Ахметова            - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң
Жанат Алтынбекқызы    лицензиялау бөлiмiнiң бастығы (келiсiм
бойынша)
3. Құрылған комиссияның негiзгi мiндеттерi:
- осы аталған қытай дүкендерiнiң қызметiн Үкiмет келiсiмдерiнiң
шарттарына сәйкес реттеу;
- олардың Қазақстан Республикасындағы өндiрiстiк және өндiрiстiк емес құрылымдармен өзара қарым-қатынасының бағыттары мен тәртiбiн анықтау;
- мүдделi ұйымдармен және жергiлiктi әкiмдермен келiсiм бойынша өзара саудаға арналған тауарлардың көлемiн, номенклатурасы мен индикативтiк тiзiмiн анықтау;
- Қазақстан экономикасына саудадан түскен ақшадай қаражат сомасын инвестициялау үшiн объектiлердi анықтау және Қытай Жағымен инвестициялар мен Қытайға апарылатын тауарлардың көлемiн анықтап алу деп белгiленсiн.
Премьер-министр

Об образовании межведомственной комиссии в целях регулирования деятельности сети китайских магазинов
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 10 марта 1993 года N 74-p
1. Образовать межведомственную комиссию в целях регулирования
деятельности сети китайских магазинов, созданных в соответствии с
межправительственным соглашением от 26 февраля 1992г.
2. Утвердить межведомственную комиссию в следующем составе:
Коструба                - заместитель Министра внешнеэкономических
Петр Иванович             связей Республики Казахстан (председатель
комиссии)
Ахметова                - начальник отдела лицензирования
Жанат Алтынбековна        Национального банка Республики Казахстан
(по согласованию)
Идрисова                - заместитель начальника Управления
Светлана Кирилловна       регулирования внешнеэкономической
деятельности Министерства внешнеэкономических
связей Республики Казахстан
Инкербаев               - заместитель Министра торговли
Дабыр Камысбаевич         Республики Казахстан
Колесников              - заместитель начальника Управления
Александр Александрович   внешнеэкономической деятельности
корпорации "Казконтракт"
Кульмагамбетов          - начальник отдела внешнеэкономических
Жумахан Акбашевич         связей Министерства торговли Республики
Казахстан
Лопатко                 - заместитель начальника Управления
Ирина Владимировна        экспорта и импорта Министерства
внешнеэкономических связей Республики
Казахстан
Марзилович              - начальник сводного отдела потребительского
Ольга Алексеевна          рынка, торговли и услуг Министерства
экономики Республики Казахстан
Валиева                 - ведущий экономист Управления экспорта
Шайжамал Жунусовна        и импорта Министерства внешнеэкономических
связей Республики Казахстан (секретарь
комиссии)
3. Установить, что основными функциями создаваемой Комиссии
являются:
- регулирование в соответствии с условиями Правительственного соглашения деятельности указанных китайских магазинов;
- определение их профиля и порядка взаимодействия с производственными и непроизводственными структурами в Республике Казахстан;
- определение по согласованию с заинтересованными организациями и главами местных администраций объемов, номенклатуры и индикативных списков товаров, предназначенных к взаимной торговле;
- определение объектов для инвестирования в экономику Казахстана вырученных средств в рублях и согласование с Китайской Стороной объемов инвестирования и закупки товаров, вывозимых в Китай.
Премьер-министр