Приватизация туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 19 сәуiр 1993 ж. N 150-ө
Республикадағы темекi өндiрiсiнiң тиiмдiлiгiн арттыру, валюталық түсiмдердiң көлемiн ұлғайту, сондай-ақ тұтыну нарығын өнiмдермен тез арада толықтыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң, Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Шетел инвестициялары жөнiндегi ұлттық агенттiктiң және Тамақ өнеркәсiбi Қазақ мемлекеттiк кооперативтiк бiрлестiгiнiң ұсыныстарының негiзiнде Алматы темекi комбинатының акционерлiк қаражатының бiр бөлегiн сатып алуға шетел инвесторларының арасында ашық конкурс өткiзiлсiн.
2. Таяудағы кезеңге /3 жыл/ Алматы темекi комбинатының мемлекеттiк акцияларының пакетi 51 процент мөлшерiнде сақталсын. Акциялардың қалған бөлегi қатыстырылған шетел инвесторының еншiсi деп белгiленсiн.
3. Конкурс өткiзу үшiн қосымшаға сәйкес конкурс комитетi жасақталсын.
4. Конкурс комитетiне конкурс өткiзу барысында туындайтын барлық мәселелер бойынша шешiмдер қабылдауға құқық берiлсiн әрi оған материалдармен жұмыс iстеуге Республиканың министрлiктерiнен, ведомстволары мен ұйымдарынан мамандар тартуға өкiлеттiк берiлсiн. Конкурсты өткiзуге тәуелсiз консультант фирма тарту тиiмдi деп саналсын.
5. Конкурс комитетiне:
- бiр апта мерзiмде консультант фирманы анықтап, онымен контракт жасасу;
- 5 мамырға дейiн Алматы темекi комбинатын жекешелендiруге
және республикадағы темекi өнеркәсiбiн дамытуға қатысуы үшiн
шетел инвесторын таңдап алудың шарттарын әзiрлеп, конкурс
жариялау;
- 28 мамырға дейiн қатысуы ықтимал инвесторлардан ұсыныстар
қабылдауды аяқтау;
- 10 маусымға дейiн түскен ұсыныстарды зерделеп, оның
алғашқы нәтижелерiн Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
қарауына ұсыну тапсырылсын.
Премьер-министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
1993 жылғы 19 сәуiрдегi
N 150 өкiмiне
Қосымша
Конкурс комитетiнiң
Құрамы
Кәрiбжанов Ж.С.      - Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
орынбасары -  Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы
/төраға/
Жандосов О.Ә.        - Қазақстан Республикасы Экономика
министрiнiң бiрiншi орынбасары
/төрағаның орынбасары/
Қалмырзаев С.С.      - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
төрағасының орынбасары /төрағаның
орынбасары/
Конкурс комитетiнiң мүшелерi
Аймақов Б.Ж.         - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң салық саясаты
басқармасының бастығы
Арыстанов А.К.       - Қазақстан Республикасының Экономика
министрлiгi жанындағы шетел
инвестициялары жөнiндегi ұлттық
агенттiктiң шетел инвестициялары
басқармасының бастығы
Байғабылов А.А.      - Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлiгiнiң егiншiлiк
бас басқармасының бастығы
Дияров С.К.          - Тамақ өнеркәсiбi Қазақ мемлекеттiк
кооперативтiк бiрлестiгi төрағасының
орынбасары
Ибрагимов Т.М.       - Қазақстан Республикасы Президентi
мен Министрлер Кабинетi Аппаратының
Сыртқы байланыстар бөлiмiнiң
консультанты
Құрманғалиев С.      - Монополияға қарсы саясат жөнiндегi
Алматы қаласындағы аумақтық комитеттiң
төрағасы
Марченко Г.А.        - Қазақстан Республикасы
Вице-Президентiнiң көмекшiсi
Медеушеев Т.К.       - Алматы темекi комбинатының директоры
Шоқпытов А.М.        - Қазақстан Республикасы Президентi
мен Министрлер Кабинетi Аппаратының
Экономикалық саясат бөлiмiнiң сектор
меңгерушiсi

О проведении открытого конкурса между иностранными инвесторами на приобретение части акционерного капитала Алматинского табачного комбината
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 19 апреля 1993 года N 150-p
В целях повышения эффективности табачного производства в республике, увеличения объема валютных поступлений, а также скорейшего насыщения потребительского рынка продукцией:
1. На основе предложений Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу, Национального агентства по иностранным инвестициям при Министерстве экономики Республики Казахстан и Государственно-кооперативного объединения пищевой промышленности "Казпищепром" провести открытый конкурс между иностранными инвесторами на приобретение части акционерного капитала Алматинского табачного комбината.
2. Сохранить на ближайший период (3 года) государственный пакет акций Алматинского табачного комбината в размере 51 процента. Остальную часть акций определить как долю привлеченного иностранного инвестора.
3. Для проведения конкурса сформировать конкурсный комитет согласно приложению.
4. Наделить конкурсный комитет правом принимать решения по всем вопросам, возникающим в процессе проведения конкурса, и предоставить ему полномочия по привлечению к работе над материалами специалистов из министерств, ведомств и организаций Республики. Считать целесообразным привлечение независимой фирмы-консультанта к проведению конкурса.
5. Поручить конкурсному комитету:
- в недельный срок определить фирму-консультанта и заключить с нею контракт;
- до 5 мая разработать условия и объявить конкурс на выбор иностранного инвестора для участия в приватизации Алматинского табачного комбината и развитии табачной промышленности республики;
- до 28 мая завершить прием предложений от потенциальных инвесторов;
- до 10 июня изучить поступившие предложения и представить предварительные результаты на рассмотрение Кабинета Министров Республики Казахстан.
Премьер-министр
Приложение
к распоряжению Премьер-министра Республики Казахстан от 19 апреля 1993г. N 150-p
СОСТАВ
конкурсного комитета
Карибжанов Ж.С.      - Заместитель Премьер-министра Республики
Казахстан - Председатель Государственного
комитета Республики Казахстан по
государственному имуществу (председатель)
Джандосов У.А.       - первый заместитель Министра экономики
Республики Казахстан (зам.председателя)
Калмурзаев С.С.      - заместитель Председателя Государственного
комитета Республики Казахстан по
государственному имуществу (зам.председателя)
Члены конкурсного комитета:
Аймаков Б.Ж.         - начальник управления налоговой политики
Министерства финансов Республики Казахстан
Арыстанов А.К.       - начальник управления иностранных инвестиций
Национального агентства по иностранным
инвестициям при Министерстве экономики
Республики Казахстан
Байгабулов А.А.      - начальник главного управления земледелия
Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
Дияров С.К.          - заместитель Председателя
Государственно-кооперативного объединения
пищевой промышленности
Ибрагимов Т.М.       - консультант Отдела внешних связей Аппарата
Президента и Кабинета Министров Республики
Казахстан
Курмангалиев С.      - председатель территориального комитета
г. Алматы по антимонопольной политике
Марченко Г.А.        - помощник Вице-Президента Республики
Казахстан
Медеушеев Т.К.       - директор Алматинского табачного комбината
Шукпутов А.М.        - зав.сектором Отдела экономической политики
Аппарата Президента и Кабинета Министров
Республики Казахстан