Аpхив туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 14 маусым 1993 ж. N 240-ө
Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттiк қазiргi тарих архивiнiң (СМКТА) құжаттарын пайдалануды ретке келтiру мақсатымен Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының Жалпы бөлiмiне бұрынғы республикалық және Алматы облыстық партия архивтерiнiң құжаттарын, сондай-ақ Президент пен Министрлер Кабинетi Аппаратының құжаттарын пайдалану құқығына рұқсат берiлуiн бақылау функциясы жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттiк қазiргi заман тарих архивiн жинақтаудың басқа көздерiнiң құжаттарына деген рұқсатты архив басшылығы бередi.
Премьер-министр

Об использовании документов Центрального государственного архива новейшей истории (ЦГАНИ)
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 14 июня 1993 года N 240-p
В целях упорядочения использования документов Центрального государственного архива новейшей истории (ЦГАНИ) Республики Казахстан возложить на Общий отдел Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан контрольные функции за выдачей разрешений на право пользования документами бывших республиканского и Алма-Атинского областного партийных архивов, а также документов Аппарата Президента и Кабинета Министров.
Разрешение на допуск к документам других источников комплектования ЦГАНИ Республики Казахстан дается руководством архива.
Премьер-министр