Комиссия құрамы туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 19 қараша 1993 ж. N 538-ө
Семей ядролық сынақ полигоны қызметiнiң нәтижесiнде зардап
шеккен аумақтарды анықтау жөнiндегi материалдарды кешендi қарау
және радиацияның адам денсаулығына тигiзген әсерiн бағалау,
сондай-ақ олар бойынша сараптаудың қорытындысын шығару мақсатында:
1. Мына құрамда сарапшы комиссиясы құрылсын:
Арғымбаев Е.Қ.    - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрiнiң бiрiншi орынбасары (төраға)
Айтмағанбетов Р.А.- Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлiгiнiң радиациялық медицина бөлiмiнiң
бастығы (төрағаның орынбасары)
Лычев А.И.        - Қазақстан Республикасы Экология және
биоресурстар министрлiгiнiң бас мемлекеттiк
экологиялық сарапшылар бастығының орынбасары
(төрағаның орынбасары)
Байсеркин Б.С.    - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлiгiнiң радиациялық медицина бөлiмiнiң
жетекшi маманы (жауапты хатшы)
Комиссия мүшелерi:
Әбдiхалықова Р.Ж. - Қазақстан Республикасы Халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгiнiң Республикалық
медициналық-әлеуметтiк сараптау комиссиясының
төрағасы
Батырбеков Ғ.А.   - Қазақстан Республикасы Ұлтттық ядролық
орталығының бас директоры
Вдовиченко Г.Д.   - Республикалық санитарлық-эпидемиялық стансасы
ақпарат бөлiмшесiнiң меңгерушiсi
Добровольский В.Н.- Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы
ядролық физика институтының радиациялық сақтық
бөлiмiнiң бастығы
Ыбыраев Р.Ә.      - "Сарыарқа" бағдарламасы, "Елiм-ай" жобасының
ғылыми басшысы
Колычева Н.И.     - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлiгi Онкология және радиология ҒЗИ
патоморфология және өлкелiк патология
лабораториясының меңгерушiсi
Сайбеков Т.С.     - Қазақстан Республикасы Экология және
биологиялық ресурстар министрлiгi радиоэкология
басқармасы бастығының орынбасары
Слажнева Т.С.     - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлiгiнiң Денсаулық сақтау орталығы
директорының орынбасары
Толысбаева Т.Ж.   - Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi
жанындағы Гидрометеорология жөнiндегi Бас
басқармасы бастығының орынбасары
Цой М.З.          - Қазақстан Республикасы Еңбек министрлiгiнiң
аймақтық бағдарламалар жөнiндегi бөлiм бастығы
Частников Н.Я.    - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясы
физикалық жоғарғы қуат институты лаборатория
меңгерушiсi
Шеянов В.Н.       - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
министрлiгi санитарлық-эпидемиялық Бас
басқармасы бастығының орынбасары
2. Сараптау комиссиясы:
Республика Үкiметiнiң шешiмiн қажет ететiн мәселелер жөнiнде
белгiленген тәртiппен ұсыныстар енгiзсiн;
қажет болған жағдайда мүдделi министрлiктер мен ведомстволардың басқа да қызметкерлерiн тартуға рұқсат берiлсiн;
жыл сайын 15 желтоқсаннан кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне атқарылған жұмыстар туралы баяндаулар ұсынсын.
Премьер-министр

Об образовании экспертной комиссии
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 19 ноября 1993 года N 538-p
В целях комплексного рассмотрения материалов по уточнению
территорий, пострадавших в результате деятельности Семипалатинского
испытательного ядерного полигона, и оценки последствий радиационного
воздействия на здоровье населения, а также выработки экспертных
заключений по ним:
1. Образовать экспертную комиссию в составе:
Аргымбаев Е.К.    - первый заместитель Министра здравоохранения
Республики Казахстан (председатель)
Айтмаганбетов Р.А. - начальник отдела радиационной медицины
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан (заместитель председателя)
Лычев А.И.         - заместитель начальника Главной государственной
экологической экспертизы Министерства экологии и
биоресурсов Республики Казахстан (заместитель
председателя)
Байсеркин Б.С.     - ведущий специалист отдела радиационной медицины
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан (ответственный секретарь)
Члены комиссии:
Абдыхалыкова Р.Ж.   - председатель Республиканской медико-социальной
экспертной комиссии Министерства социальной
защиты населения Республики Казахстан
Батырбеков Г.А.    - генеральный директор Национального ядерного
центра Республики Казахстан
Вдовиченко Г.Д.     - заведующий отделением информации Республиканской
санитарно-эпидемиологической станции
Добровольский В.Н. - начальник отдела радиационной безопасности
Института ядерной физики национальной академии
наук Республики Казахстан
Ибраев Р.А.        - научный руководитель проекта "Елим-ай",
программы "Сары Арка"
Колычева Н.И.      - заведующая лабораторией патоморфологии и краевой
патологии НИИ онкологии и радиологии Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Сайбеков Т.С.      - заместитель начальника управления радиоэкологии
Министерства экологии и биоресурсов Республики
Казахстан
Слажнева Т.С.      - заместитель директора Центра охраны здоровья
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан
Толысбаева Т.Ж.    - заместитель начальника Главного управления по
гидрометеорологии при Кабинете Министров
Республики Казахстан
Цой М.З.           - начальник отдела региональных программ
Министерства труда Республики Казахстан
Частников И.Я.     - заведующий лабораторией Института физики высоких
энергий Национальной академии наук Республики
Казахстан
Шеянов В.Н.        - заместитель начальника Главного
санитарно-эпидемиологического управления
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан
2. Экспертной комиссии:
по вопросам, требующим решения Правительства республики,
представлять предложения в установленном порядке;
разрешить при необходимости привлекать и других сотрудников
заинтересованных министерств и ведомств;
ежегодно, не позднее 15 декабря, представлять в Кабинет Министров
Республики Казахстан доклад о проделанной работе.
Премьер-министр