Электроэнергия тарифтерi
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1994 жылғы 10 қазандағы N 412-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 наурыздағы N 258 қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң, Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiнiң экспорттық өнiм шығаратын кәсiпорындары, Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң энергиямен қамтамасыз ететiн ұйымдары және Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң темiр жол көлiгi кәсiпорындары арасында келiсушi кәсiпорындар пайдаланылған электр энергиясы үшiн берешектi өтеу кестесiн орындаған жағдайда электр энергиясы мен темiр жол жүк тасымалына тарифтi 1995 жылдың 1 қаңтарына дейiн тамыз айындағы деңгейде уақытша тоқтату туралы Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен келiсiлген келiсiмдер ескерiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң есебiнен сәйкес халық үшiн электр энергиясының тарифтерiн көтеру мәселесiн шешетiн болсын.
"Жезқазғантүстiмет", "Балқашмыс", "Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" акционерлiк қоғамдары үшiн жылу энергиясының тарифтерi және электрленген темiр жол көлiгiнiң мұқтажына электр энергиясының тарифi 1995 жылдың 1 қаңтарына дейiн тамыз айындағы деңгейде бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң "Қарағандыкөмiр" бiрлестiгi Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнiң Қарағанды металлургия комбинатына босатылатын көмiрге бағаны төмендету туралы мәселенi қарасын.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi шығарылатын экспорттық өнiмге жұмсалатын энергияны азайту жөнiндегi шараларды әзiрлесiн, бекiтсiн және орындалуын қамтамасыз ететiн болсын, қуаттарды тиiмдi пайдалану жөнiнде шаралар қабылдасын.
Премьер-министр

О таpифах на электpоэнеpгию и железнодоpожные пеpевозки
Распоpяжение Пpемьеp-министpа Республики Казахстан от 10 октябpя 1994 г. N 412-p. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 марта 2003 г. N 258
1. Принять к сведению согласованные с Государственным комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике соглашения между предприятиями Министерства промышленности и торговли, Министерства нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан, выпускающими экспортную продукцию, энергоснабжающими организациями Министерства энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан и предприятиями железнодорожного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан о замораживании тарифов на электроэнергию и грузовые железнодорожные перевозки на уровне августовских до 1 января 1995 г. для договаривающихся предприятий при условии выполнения графика погашения задолженности за потребленную электроэнергию.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике решить вопрос повышения тарифа на электроэнергию для населения согласно расчетам Министерства энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан.
Зафиксировать тарифы на теплоэнергию на уровне августовских для акционерных обществ "Жезказганцветмет", "Балхашмедь", "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый комбинат" и электроэнергию на нужды электрифицированного железнодорожного транспорта до 1 января 1995 г.
3. Производственному объединению "Карагандауголь" Министерства энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан рассмотреть вопрос снижения цены на уголь, отпускаемый для Карагандинского металлургического комбината Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан.
4. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан разработать, утвердить и обеспечить выполнение мероприятий по снижению энергоемкости выпускаемой экспортной продукции и принять меры по эффективному использованию мощностей.
Премьер-министр