Шешiмдердi жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 1 қараша N 500
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Ә.М.Қажыгелдин мен Ресей Федерациясы Үкiметiнiң Төрағасы В.С.Черномырдиннiң 1996 жылғы 4 қазандағы кездесу Хаттамасында көзделген шешiмдердi жүзеге асыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi, Экономика министрлiгi, Қорғаныс министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi, Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы, Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Әдiлет министрлiгi, Мемлекеттiк тергеу комитетi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi, Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгi, Кеден комитетi, басқа да министрлiктер мен ведомстволар Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi басшыларының 1996 жылғы 4 қазандағы кездесу Хаттамасында көзделген шешiмдердi белгiленген мерзiмде жүзеге асыруға кiрiссiн.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Қорғаныс министрлiгi, Мемлекеттiк салық комитетi, Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгi Ресей Тарабымен бiрлесiп 1996 жылғы 18 қазанға дейiнгi мерзiмде белгiленген тәртiппен:
қос салық салуды жою және табыс пен капиталға салық төлеуден жалтаруды болдырмау туралы конвенцияны;
темiржол көлiгi кәсiпорындарының, мекемелерi мен ұйымдарының қызметiн құқықтық реттеу ерекшелiктерi туралы Келiсiмдi;
"Ембi", "Саршаған", 4 МПО және 929 МҰСО сынақ полигондарын Үкiмет басшылары орынбасарларының деңгейiнде 1995 жылғы 27 желтоқсанда келiсiлген нұсқасында жалдау Шартын;
ресей телерадио хабарларын тарату ұйымдарының бағдарламаларын Қазақстан Республикасының аумағына және Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату ұйымының бағдарламаларын Ресей Федерациясының аумағына, ресей телерадио бағдарламаларын Қазақстан Республикасының аумағына таратуға байланысты бiрдей шығыстарды ескере отырып, таратудың тәртiбi мен шарттары туралы Келiсiмдi;
Қазақстан Республикасының аумағынан 1995 жылғы 24 шiлдеде Ресей Федерациясының аумағына әкетiлген техникалар мен қарулар үшiн өтем төлеу туралы Келiсiмдi жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы Хаттаманы дайындап, қол қоюға енгiзсiн.

О мерах по реализации решений, предусмотренных Протоколом встречи Премьер-Министра Республики Казахстан А. Кажегельдина и Председателя Правительства Российской Федерации В.С.Черномырдина
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 ноября 1996 г. N 500-p
В целях реализации решений, предусмотренных Протоколом встречи Премьер-Министра Республики Казахстан А.М. Кажегельдина и Председателя Правительства Российской Федерации В.С. Черномырдина от 4 октября 1996 года:
1. Министерству иностранных дел, Министерству внутренних дел, Министерству экономики, Министерству обороны, Министерству финансов, Министерству нефтяной и газовой промышленности, Министерству энергетики и угольной промышленности, Министерству сельского хозяйства, Министерству науки-Академии наук, Министерству промышленности и торговли, Министерству транспорта и коммуникаций, Министерству юстиции, Государственному следственному комитету Республики Казахстан, Государственному налоговому комитету, Национальному агентству по делам печати и массовой информации, Таможенному комитету Республики Казахстан, другим министерствам и ведомствам приступить к реализации решений, предусмотренных Протоколом встречи глав Правительств Республики Казахстан и Российский Федерации от 4 октября 1996 года, в установленные сроки.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан, Министерству финансов, Министерству транспорта и коммуникаций, Министерству обороны, Государственному налоговому комитету, Национальному агентству по делам печати и массовой информации Республики Казахстан подготовить совместно с Российской Стороной и внести в установленном порядке в срок до 18 октября 1996 года на подписание:
Конвенцию об устранении двойного налогообложения и о предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал;
Соглашение об особенностях правового регулирования деятельности предприятий, учреждений и организаций железнодорожного транспорта;
Договора аренды испытательных полигонов "Эмба", "Сары-Шагай", 4 ГЦП и 929 ГЛИЦ в варианте, согласованном 27 декабря 1995 года на уровне заместителей глав правительств;
Соглашение о порядке и условиях распространения программ российских телерадиовещательных организаций на территории Республики Казахстан и телерадиовещательных программ Казахстанской телерадиоорганизации на территории Российской Федерации с учетом равных расходов, связанных с распространением российских телерадиопрограмм на территории Республики Казахстан;
Протокол о мерах по реализации Соглашения о компенсации за технику и вооружение, выведенных на территорию Российской Федерации с территории Республики Казахстан, от 24 июля 1995 года.

3. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының мүдделi ұйымдарымен бiрлесiп екi ай мерзiм iшiнде:
мұнай мен газ барлаудағы, шығарудағы, қайта өңдеу мен тасымалдаудағы интеграция туралы;
электр энергетикасы саласындағы ынтымақтастық туралы келiсiмдердi дайындап, қол қоюға енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, басқа да мүдделi ұйымдардың қатысуымен Ресей Тарабымен бiрлесiп ауыл шаруашылығы техникаларын, оның iшiнде лизинг негiзiнде өзара берiп тұру туралы Келiсiм жобасын жасауды аяқтасын және үстiмiздегi жылдың 1 қарашасына дейiнгi мерзiмде келiсiлген құжатты қол қоюға енгiзсiн.
5. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Ресей Тарабымен адам құқығы жөнiндегi ұлттық комиссиялардың қызмет мәселелерi жөнiндегi келiсiлген шешiм жасау жөнiнде консультация өткiзсiн және бiр ай мерзiм iшiнде Үкiметке мәлiмдесiн.
6. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi, Әдiлет министрлiгi, Мемлекеттiк тергеу комитетi, Ғылыми министрлiгi - Ғылым академиясы, Сыртқы iстер министрлiгi Iшкi iстер министрлiгiнiң, Әдiлет министрлiгiнiң, Ресей Федерациясының Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы елдермен ынтымақтастық жөнiндегi министрлiгiнiң басшыларымен "Байқоңыр" кешенi аумағындағы азаматтардың құқығын қамтамасыз ету жөнiндегi келiсiмдердiң жобаларын түпкiлiктi пысықтау үшiн және "Байқоңыр" кешенiндегi құқық тәртiбiн қамтамасыз етуде құқық қорғау органдарының өзара iс-қимылы туралы құжатқа биылғы жылы қол қою мақсатында үстiмiздегi жылдың 1 қарашасына дейiн кездесу ұйымдастырсын.
7. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Н.Қ.Есенғарин, Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi-Ғылым академиясы, Экономика министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi, Қорғаныс министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Әдiлет министрлiгi, Кеден комитетi, Сыртқы iстер министрлiгi, басқа да мүдделi министрлiктер мен ведомстволар үстiмiздегi жылғы қазанда "Байқоңыр" кешенiн пайдалануға байланысты барынша маңызды және өткiр мәселелердi шешу және жалдау шартында оны пайдалануға қатысты қосымша құжаттарды дайындау мақсатында "Байқоңыр" кешенi жөнiндегi Қазақстан-Ресей Үкiметаралық Комиссиясы мәжiлiсiн өткiзудi ұйымдастырсын.
8. "Байқоңыр" кешенiне қатысты қосымша құжаттарды дайындау мақсатында:
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде "Байқоңыр" кешенiнiң "Крайний" және "Юбилейный" аэродромдарындағы ұшулар мен Байқоңыр әуе кеңiстiгi арқылы ұшып өтулердi ұйымдастыру тәртiбiнiң жобасын дайындасын;

3. Министерству нефтяной и газовой промышленности, Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан совместно с заинтересованными организациями Республики Казахстан и Российской Федерации в двухмесячный срок подготовить и внести на подписание следующие соглашения:
об интеграции в разведке, добыче, переработке и транспортировке нефти и газа;
о сотрудничестве в области электроэнергетики.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан, Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан с участием других заинтересованных организаций совместно с Российской Стороной завершить проработку проекта Соглашения о взаимных поставках сельскохозяйственной техники, в том числе на основе лизинга, и в срок до 1 ноября т.г. внести согласованный документ на подписание.
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан провести консультации с Российской Стороной по выработке согласованного решения по вопросу деятельности национальных комиссий по правам человека и в месячный срок доложить Правительству.
6. Министерству внутренних дел, Министерству юстиции, Государственному следственному комитету, Министерству науки - Академии наук, Министерству иностранных дел Республики Казахстан организовать встречу с руководителями Министерства внутренних дел, Министерства юстиции, Министерства по сотрудничеству с государствами-участниками Содружества Независимых Государств Российской Федерации для окончательной доработки проектов соглашений об обеспечении прав граждан на территории комплекса "Байконур" и о взаимодействии правоохранительных органов в обеспечении правопорядка на комплексе "Байконур" до 1 ноября т.г. с целью подписания документа в текущем году.
7. Первому заместителю Премьер-Министра Республики Казахстан Исингарину Н.К., Министерству науки - Академии наук, Министерству экономики, Министерству внутренних дел, Министерству обороны, Министерству транспорта и коммуникаций, Министерству финансов, Министерству юстиции, Таможенному комитету, Министерству иностранных дел Республики Казахстан, другим заинтересованным министерствам и ведомствам организовать проведение в октябре т.г. заседание казахстанско-российской Межправительственной комиссии по комплексу "Байконур" в целях разрешения наиболее важных и острых вопросов, связанных с эксплуатацией комплекса "Байконур", и подготовки дополнительных документов, касающихся его использования в условиях аренды.
8. В целях подготовки документов, касающихся комплекса "Байконур":
Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в месячный срок подготовить проект порядка организации полетов на аэродромы "Крайний" и "Юбилейный" комплекса "Байконур" и пролетов над воздушным пространством Байконура;

Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi 1996 жылғы 1 қарашаға дейiн "Байқоңыр" кешенiн электр энергиясымен қамтамасыз ету тәртiбi мен шарттары туралы Келiсiмнiң жобасын пысықтау жөнiнде тараптар сарапшыларының кездесуiн өткiзсiн;
Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi мен Сыртқы iстер министрлiгi Ресей Тарабымен бiрлесiп "Байқоңыр" кешенiнiң аумағындағы экология және табиғатты пайдалану жөнiндегi Келiсiм жобасына келiсудi тездетсiн және үстiмiздегi жылдың 1 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде қол қоюға енгiзсiн;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi үстiмiздегi жылдың аяғына дейiн Ресей тарабымен бiрлесiп iздеу-құтқару кешенiнiң объектiлерiне түгендеу жүргiзсiн;
Қазақстан Республикасының Кеден комитетi бiр ай мерзiм iшiнде "Байқоңыр" кешенiне әкелiнетiн және одан әкетiлетiн жүктердi (тауарларды) кедендiк бақылау тәртiбi туралы екiжақты бiрлескен құжаттың жобасын дайындасын.
9. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қорғаныс министрлiгi, Сыртқы iстер министрлiгi, Приозерск қаласының әкiмi Ресей Тарабымен бiрлесiп Прозерск қаласының тыныс-тiршiлiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi Хаттаманы пысықтасын және 1996 жылдың 15 қарашасына дейiнгi мерзiмде келiсiлген құжатты Үкiметке ұсынсын.
10. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi, мүдделi министрлiктер мен ведомстволар "Электрометаспап" ұлтаралық қаржы-өнеркәсiптiк топтарын құру жөнiндегi шаралар туралы Келiсiмдi жүзеге асыру жөнiнде қосымша шаралар қабылдасын.
11. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Н.Қ.Есенғарин Экономика министрлiгiмен, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiмен, Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiмен, Өнеркәсiп және сауда министрлiгiмен, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен және басқа мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп Ресей мен Қазақстанның шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiнiң есеп айырысуы бойынша, берiлген өнiм (көрсетiлген қызмет) үшiн қойған талаптарының мәселесiн, оларды 1997 жылғы 1 қаңтарға дейiн реттеудi ескере
отырып, шешу жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
12. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары
өкiлдерiнiң Ресей Тарабының тиiстi министрлiктерiмен және
ведомстволарымен екiжақты кездесуiн өткiзудi ұйымдастырсын.
13. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министрдiң
бiрiншi орынбасары

Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан до 1 ноября 1996 года провести встречи экспертов сторон по доработке проекта Соглашения о порядке и условиях обеспечения комплекса "Байконур" электроэнергией;
Министерству экологии и биоресурсов, Министерству иностранных дел Республики Казахстан совместно с Российской Стороной ускорить согласование проекта Соглашения по экологии и природопользованию на территории комплекса "Байконур" и в срок до 1 декабря т.г. внести на подписание;
Министерству обороны Республики Казахстан до конца т.г. провести совместно с Российской Стороной инвентаризацию объектов поисково-спасательного комплекса.
Таможенному комитету Республики Казахстан в месячный срок подготовить проект двустороннего совместного документа о порядке таможенного контроля грузов (товаров), ввозимых на комплекс "Байконур" и вывозимых из него.
9. Министерству экономики, Министерству обороны, Министерству иностранных дел Республики Казахстан, акиму г. Приозерска доработать совместно с Российской Стороной Протокол об обеспечении жизнедеятельности г. Приозерска и в срок до 15 ноября 1996 года представить согласованный документ в Правительство.
10. Министерству промышленности и торговли, Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан, заинтересованным министерствам и ведомствам принять дополнительные меры по реализации соглашения о мерах по созданию транснациональной финансово-промышленной группы "Электрометприбор".
11. Первому заместителю Премьер-Министра Республики Казахстан Исингарину Н.К. совместно с Министерством экономики, Министерством энергетики и угольной промышленности, Министерством нефтяной и газовой промышленности, Министерством промышленности и торговли, Министерством транспорта и коммуникаций, Министерством финансов и другими заинтересованными министерствами и ведомствами внести предложения по решению вопроса претензий по расчетам хозяйствующих субъектов России и Казахстана за поставленную продукцию (услуги),
имея в виду их урегулирование до 1 января 1997 года.
12. Министерству иностранных дел Республики Казахстан
организовать проведение двусторонней встречи представителей
министерств и ведомств Республики Казахстан с соответствующими
министерствами и ведомствами Российской Федерации.
13. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить
на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Первый заместитель
Премьер-Министра