Дефолт фактiлерiн болдырмау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 18 желтоқсандағы N 573
Шетел несиешiлерiнiң алдындағы Қазақстан Республикасының мiндеттерiн орындау, сондай-ақ дефолт фактiлерiн болдырмау мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi шетел банктерiнiң ұсынған шоттары негiзiнде мерзiмi өткен және алдағы төленетiн жалпы сомасы 2 939,898,94 (екi миллион тоғыз жүз отыз тоғыз мың сегiз жүз тоқсан сегiз) АҚШ долларын дәрменсiз займшылар үшiн қосымшаға сәйкес, сондай-ақ 1996 жылдың бюджетiнде көзделген қаражаттар шегiнде есептелген айыппұлдар сомасын төлесiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi
уақытша алынған қаражатты республикалық бюджетке қайтаруды
қамтамасыз ету жөнiнде қажеттi барлық шараны қолдансын.
3. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1996 жылғы 18 желтоқсандағы
N 573 өкiмiне
қосымша
Шетел несиелерiн өтеу жөнiндегi
мерзiмi өткен төлемдердi
СОМАСЫ
АҚШ долларында
___________________________________________________________________
|              |   Төлем   |             Оның iшiнде                |
| Займшы-ұйым  |   сомасы  |________________________________________|
|              |           | Негiзгi борыш | проценттер | басқасы   |
|______________|___________|_______________|____________|___________|
|Герман        |           |               |            |           |
|несие желiсi  |           |               |            |           |
|              |           |               |            |           |
|"Прибор-Алма. |           |               |            |           |
|троникс" ҒТБ  | 195 519,29|  174 943,94   |  20 575,35 |     -     |
|              |           |               |            |           |
|Австрия       |           |               |            |           |
|несие желiсi  |           |               |            |           |
|              |           |               |            |           |
|"Балқашмыс" ӨБ|2744 379,65|2 223 970,54   | 350 275,36 | 170 133,75|
|______________|___________|_______________|____________|___________|
|              |           |               |            |           |
| БАРЛЫҒЫ      |2939 898,94|2 398 914,48   | 370 850,71 | 170 133,75|
|______________|___________|_______________|____________|___________|

О платежах по иностранным кредитам
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 декабря 1996 г. N 573-р
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами, а также недопущения фактов дефолта:
1. Министерству финансов Республики Казахстан на основании предъявленных счетов иностранных банков оплатить просроченные и предстоящие платежи в общей сумме 2 939 898,94 (два миллиона девятьсот тридцать девять тысяч восемьсот девяносто восемь) долларов США за несостоятельных заемщиков согласно приложению, а также сумму начисленных штрафов в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1996 год.
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 декабря 1996 г. N 573-р
СУММА
просроченных платежей
по погашению иностранных кредитов
в долларах США
--------------------------------------------------------------------
Организация-    !  Сумма   !           В том числе
заемщик      ! платежа  !-----------------------------------
!          !основной долг! проценты ! прочие
--------------------------------------------------------------------
Германская
кредитная линия
НТО "Прибор-
Алматроникс"    195 519,29    174 943,94   20 575,35     -
Австрийская
кредитная линия
ПО "Балхашмедь"    2 744 379,65  2 223 970,54  350 275,36   170 133,75
---------------------------------------------------------------------
ВСЕГО          2 939 898,94  2 398 914,48  370 850,71   170 133,75