Дефолт фактiлерiне жол бермеу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 4 наурыздағы N 58
Қазақстан Республикасының шетел несиешiлерiнiң алдындағы мiндеттемелерiн орындау және дефолт фактiлерiне жол бермеу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi шетел банктерiнiң ұсынған шоттары негiзiнде алдағы төлемдердi дәрменсiз займшылар үшiн қосымшаға сәйкес 1 276 352 (бiр миллион екi жүз жетпiс тоғыз мың үш жүз елу екi) АҚШ доллары жалпы сомасында, сондай-ақ есептелген айыппұлдар сомасын 1997 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегiнде дер уақытында төлесiн.
2. "ТуранӘлемБанк" жабық акционерлiк қоғамы алынған қаражатты
республикалық бюджетке қайтаруды қамтамасыз ету жөнiнде барлық
қажеттi шараларды қолдансын.
3. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1997 жылғы 4 наурыздағы
N 58 өкiмiне қосымша
Шетел несиелерiн өтеу жөнiндегi мерзiмi
өткен төлемдердiң
СОМАСЫ
АҚШ долларында
___________________________________________________________________
Займшы-ұйым   |    Төлем     |          Оның iшiнде
|    сомасы    |__________________________________
|              |  негiзгi  |проценттер |басқалары
|              |  борыш    |           |
__________________|______________|___________|___________|__________
|              |           |           |
EDC несие    |              |           |           |
желiсi       |              |           |           |
(Канада)     |              |           |           |
|              |           |           |
"Аквест" БК  |1 009 928, 69 |757 351,86 | 252 576,83|      -
|              |           |           |
"Армавир"    |  269 423, 39 |217 686,55 |  51 736,84|      -
совхозы      |              |           |           |
__________________|______________|___________|___________|_____________
Барлығы      |1 279 352, 08 |975 038,41 | 304 313,67|      -
__________________|______________|___________|___________|_____________

О мерах по выполнению обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 марта 1997 г. N 58-р
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта:
1. Министерству финансов Республики Казахстан на основании предъявленных счетов иностранных банков своевременно оплатить предстоящие платежи в общей сумме 1 279 352 (один миллион двести семьдесят девять тысяч триста пятьдесят два) доллара США за несостоятельных заемщиков согласно приложению, а также сумму начисленных штрафов в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1997 год.
2. Закрытому акционерному обществу "Банк ТуранАлем" принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 марта 1997 г. N 58-р
Сумма
просроченных платежей по
погашению иностранных кредитов
в долларах США
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Организация-  і  Сумма   і             В том числе
заемщик     і платежа  іДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і          і основной долг і   проценты   і прочие
і          і               і              і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Кредитная линия
EDC (Канада)
СП "Аквест"      1009928,69    757351,86     252576,83          -
Совхоз
"Армавирский"     269423,39    217686,55      51736,84          -
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Всего            1279352,08    975038,41     304313,67          -
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД