Қазақстан Республикасының атом өнеркәсiбiн одан әрi дамыту жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 14 сәуiрдегi N 9 хаттамалық шешiмiн iске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1998 жылғы 17 маусымдағы N 114
Қазақстан Республикасының атом өнеркәсiбiн одан әрi дамыту
жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 14 сәуiрдегi
N 9 хаттамалық шешiмiн iске асыру мақсатында:
1. "Қазатомөнеркәсiп" ҰАК кәсiпорнын қаржылық сауықтыру
жөнiндегi қоса берiлiп отырған Ұйымдастыру шаралары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк
комитеттерi, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдары
көрсетiлген шаралардың дер уақытында орындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы өкiмнiң атқарылуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары А.С.Павловқа жүктелсiн.
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1998 жылғы 17 маусымдағы
N 114 өкiмiмен
бекiтiлген
"Қазатомөнеркәсiп" ҰАК кәсiпорнын қаржылық сауықтыру
жөнiндегi ұсынылып отырған ұйымдастыру шаралары
___________________________________________________________________
Шаралар                |       Мақсаты
___________________________________________________________________
1                 |                2
___________________________________________________________________
"Үлбi металлургия зауыты" АҚ қайта|Кәсiпорынды қаржылық сауықтыру
ұйымдастыру                       |
___________________________________________________________________
"ТВЭЛ" АҚ-мен бiрге               |Ядролық материалдар мен отынды
"Қазатомөнеркәсiп" ҰАК бiрлескен  |әлемдiк рынокта сатуды ұлғайтудың
кәсiпорнын құру                   |және пайдалылығының бiрыңғай
|стратегиясын әзiрлеу және iске
|асыру.
|Отындық таблеткаларды өндiрудiң
|технологиялық процесiн ғылыми
|және тәжiрибелiк-конструкторлық
|қамтамасыз ету
___________________________________________________________________
Бөлiнген мүлiктердiң базасында    |Әлемдiк рынокта сатылатын
"Тантал", "Бериллий", "Атомсервис"|бериллий және тантал өнiмдерiнiң
акционерлiк қоғамдарын құру       |рентабельдi өндiрiстерiн құру
|"Қорғаныс өнеркәсiбiн
|конверсиялау туралы" Заңға
|сәйкес iске қосылмаған
|бериллий өндiрiлетiн қуаттарды
|консервациялау Тантал өндiрудi
|шикiзатпен қамтамасыз ету
|мәселелерiн шешу үшiн инвестор
|тарту
___________________________________________________________________
"УМЗ-ны" қайта құрылымдауға       |Әлеуметтiк салалар объектiлерiн
байланысты әлеуметтiк мәселелердi |жергiлiктi мемлекеттiк басқару
шешу                              |органдарының балансына беру.
|Босаған қызметкерлердi жұмыспен
|қамтамасыз ету
___________________________________________________________________
"Қазатомөнеркәсiп" ҰАК-ның "УМЗ"  |Атом өнеркәсiбiн дамыту үшiн
уран және бериллий өнiмдерiнiң    |ақша қаражатын шоғырландыру
қоймалық қорын сатып алуы         |
___________________________________________________________________
Оңтүстiк Қазақстан аймағы
___________________________________________________________________
Дала кен басқармасында (КБ)       |Қазақстан Республикасының
(жылына 800 тоннаға дейiн), N 6 КБ|экспорттық әлеуетiн нығайту
(жылына 650 тоннаға дейiн),       |
Орталық КБ (жылына 600 тоннаға    |
дейiн) уран өндiрудi ұлғайту үшiн |
кредиттер тарту                   |
___________________________________________________________________
"Қазатомөнеркәсiп" ҰАК-на Иiркөл  |Қазақстан Республикасының
(Қызылорда облысы) және Заречное  |экспорттық әлеуетiн нығайту
(Оңтүстiк Қазақстан облысы) кен   |
орындарында уран өндiруге         |
лицензия беру                     |
___________________________________________________________________
Оңтүстiк Қазақстан облысындағы    |Қазақстан Республикасының
Iңқай және Мойынқұм кен орындары  |экспорттық әлеуетiн нығайту
шегiнде барлау жүргiзуi және уран |
өндiруi үшiн келiсiм-шарт жасай   |
отырып "Қазатомөнеркәсiп" ҰАК-ның |
лицензиясын алып,"Iңқай" бiрлескен|
кәсiпорны (БК) мен "Катко" БК-ның |
атына қайта ресiмдеу              |
___________________________________________________________________
Солтүстiк Қазақстан аймағы
___________________________________________________________________
"Қазатоөнеркәсiп" ҰАК-ның         |Кәсiпорындарды қаржылық
белгiленген тәртiппен "Целинный"  |сауықтыру
кен-химия комбинаты" АҚ мен       |
"Қазақалтын" АҚ мүлiк кешенiн     |
сатып алуы                        |
___________________________________________________________________
Солтүстiк Қазақстан және Ақмола   |"ЦГХК" ашық үлгiдегi акционерлiк
облыстарындағы Семiзбай (уран,    |қоғамын сауықтыру және
өндiрiлетiн), Үзбой және Степок   |тұрақтандыру, Қазақстан
(алтын, барланатын - өндiрiлетiн),|Республикасының экспорттық
Дубравское (аппатиттер,           |әлеуетiн нығайту
барланатын-өндiрiлетiн) кен       |
орындарында кендi пайдалануы      |
үшiн "Қазатомөнеркәсiп" ҰАК-на    |
лицензия беру                     |
___________________________________________________________________
Бестөбе, Ақсу, Кварцитовые горки  |"ЦГХК" ашық үлгiдегi
кен орындарында алтын өндiруге    |акционерлiк қоғамының экономикасын
берiлген лицензияны "Қазақалтын"  |сауықтыру, және тұрақтандыру,
АҚ-нан алып, "Қазатомөнеркәсiп"   |Қазақстан Республикасының
ҰАК-ның атына қайта ресiмдеу      |экспорттық әлеуетiн нығайту
және оларда алтын өндiрудi жылына |

Об утверждении организационных мероприятий в целях реализации протокольного решения заседания Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1998 г. N 9 по дальнейшему развитию атомной промышленности Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 июня 1998 г. N 114-р
В целях реализации протокольного решения Заседания Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1998 г. N 9 по дальнейшему развитию атомной промышленности Республики Казахстан:
1. Утвердить прилагаемые Организационные мероприятия по финансовому оздоровлению предприятий НАК "Казатомпром".
2. Министерствам, государственным комитетам, иным центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан обеспечить своевременное исполнение указанных мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр
Утверждены
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 июня 1998 г. N 114-р
Организационные мероприятия по финансовому
оздоровлению предприятий НАК "Казатомпром"
--------------------------------------------------------------------
Мероприятия      !     Цель       !Ответственные !Сроки
!                !за исполнение !исполнения
--------------------------------------------------------------------
1           !       2        !      3       !    4
--------------------------------------------------------------------
Реорганизация АО          Финансовое      Департамент      1998 г.
"Ульбинский               оздоровление    государственного
металлургический завод"   предприятия     имущества и
приватизации
Министерства
финансов
--------------------------------------------------------------------
Создание совместного      Разработка и    Департамент      июль
предприятия НАК           реализация      государственного 1998 г.
"Казатомпром" с АО        единой          имущества и
"ТВЭЛ"                    стратегии       приватизации
расширения      Министерства
и прибыльности  финансов,
продаж на       Министерство
мировом рынке   энергетики,
ядерных         индустрии и
материалов и    торговли,
топлива.        НАК "Казатомпром"
Научно и опытно-
конструкторское
обеспечение
технологических
процессов
производства
топливных
таблеток
--------------------------------------------------------------------
Создание на базе          Создание        Департамент      1998 г.
выделенного имущества     рентабельных    государственного
акционерных обществ       производств     имущества и
"Тантал", "Бериллий",     бериллиевой и   приватизации
"Атомсервис"              танталовой      Министерства
продукции,      финансов,
реализуемой на  НАК "Казатомпром"
мировом рынке.
Консервация
незадействованных
мощностей
бериллиевого
производства в
соответствии с
Законом "О
конверсии оборонной
промышленности".
Привлечение
инвестора для
решения вопросов
сырьевого
обеспечения
танталового производства
--------------------------------------------------------------------
Решение социальных        Передача объектов  Акимат Восточно- 1998 г.
вопросов, связанных       социальной сферы   Казахстанской
с реструктуризацией "УМЗ" на баланс местных  области,
органов            НАК "Казатомпром"
государственного
управления.
Обеспечение
занятости
высвобождающихся
работников.
--------------------------------------------------------------------
Приобретение НАК          Концентрация    Департамент      июль
"Казатомпром"             финансовых      государственного 1998 г.
складских запасов         средств         имущества и
урановой и бериллиевой    для развития    приватизации
продукции "УМЗ"           атомной         Министерства
промышленности  финансов
--------------------------------------------------------------------
Южно-Казахстанский регион
Привлечение кредитов для    Укрепление    НАК              август
увеличения добычи урана     экспортного   "Казатомпром"    1998 г.
в Степном РУ (до 800т/год), потенциала
РУ N 6 (до 650 т/год),      Республики
Центральном РУ (до 600 т/   Казахстан
год)
--------------------------------------------------------------------
Выдача лицензии НАК         Укрепление    Государственный  сентябрь
"Казатомпром" на добычу     экспортного   комитет по       1998 г.
урана на месторождениях     потенциала    инвестициям,
Ирколь (Кызылординская      Республики    НАК
область) и Заречное         Казахстан     "Казатомпром"
(Южно-Казахстанская область)
--------------------------------------------------------------------
Переоформить лицензии с НАК  Укрепление   Государственный  август
"Казатомпром" на СПК "Инкай" экспортного  комитет по       1998 г.
и СП "Катко", с последующим  потенциала   инвестициям,
заключением контрактов на    Республики   НАК
разведку и добычу урана в    Казахстан    "Казатомпром"
пределах месторождений
Инкай и Моинкум в Южно-
Казахстанской области
--------------------------------------------------------------------
Северо-Казахстанский регион
Приобретение НАК             Финансовое   Агентство по     июль
"Казатомпром" в              оздоровление реорганизации    1998 г.
установленном порядке        предприятий  и ликвидации
имущественного комплекса                  предприятий
АО "Целинный горно-                       Министерства
химический комбинат" и                    финансов,
АО "Казахалтын"                           НАК "Казатомпром"
--------------------------------------------------------------------
Выдача лицензии НАК        Оздоровление   Государственный  сентябрь
"Казатомпром"              и стабилизация комитет по       1998 г.
на недропользование, на    экономики АООТ инвестициям,
месторождения в            "ЦГХК",        НАК "Казатомпром"
Северо-Казахстанской и     укрепление
Акмолинской областях:      экспортного
Семизбай (уран,            потенциала
добычная), Узбой и         Республики
Степок (золото,            Казахстан
разведочно-добычные),
Дубравское (апатиты,
разведочно-добычная)
--------------------------------------------------------------------
Переоформить лицензии на   Оздоровление   Государственный  1998-
добычу по месторождениям   и стабилизация комитет по       2000 гг.
золота Бестюбе, Аксу,      экономики АООТ инвестициям,
Кварцитовые горки с АО     "ЦГХК",        НАК "Казатомпром"
"Казахалтын" на НАК        укрепление
"Казатомпром" и довести    экспортного
на них добычу золота до    потенциала