Мүдделі тараптар өкілдерінің "Аджип Қарашығанақ Б.В." және "Бритиш Газ эксплорейшн энд Продакшн Лимитед" компанияларының филиалдарынан бюджеттік міндеттемелерді өндіріп алу мәселесі бойынша бірыңғай пікірін пысықтау жөніндегі арнаулы комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 24 наурыз N 37-ө
1998 жылғы тамызда "Аджип Қарашығанақ Б.В." және "Бритиш Газ
эксплорейшн энд Продакшн Лимитед" компанияларының филиалдарын салықтық
тексерудің нәтижесінде пайда болған келіспеушіліктерді қарау мақсатында:
1. Мына құрамда ведомствоаралық комиссия құрылсын:
Кәкімжанов Зейнолла       - Қазақстан Республикасының
Халидоллаұлы                Мемлекеттік кіріс министрі,
Комиссияның төрағасы
Сәйденов Әнуар            - Қазақстан Республикасы
Ғалимоллаұлы                Инвестициялар жөніндегі
агенттігінің төрағасы, Комиссия
төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелері:
Ертілесова Жанат          - Қазақстан Республикасының
Жұрғалиқызы                 Қаржы бірінші вице-министрі
Досаев Ерболат            - Қазақстан Республикасының
Асқарбекұлы                 Энергетика, индустрия және
сауда вице-министрі
Уәйісов Мерей             - Қазақстан Республикасының
Құрманұлы                   Әділет вице-министрі
Қаппаров Нұрлан           - "Қазақойл" ұлттық мұнайгаз
Жамбылұлы                   компаниясының президенті
2. Комиссия 1999 жылдың 25 сәуіріне дейін мерзімде:
- компаниялардың уәкілетті өкілдерімен аталған мәселе бойынша
көзқарастарды және пайда болған келіспеушіліктерді шешудің жолдарын
айқындау үшін келіссөздер жүргізсін;
- келісім-шарттардың терминдері мен редакцияларының мәндерін айқындау
жөнінде келісілген көзқарастарға келсін;
- қажет болған жағдайда жер қойнауын пайдалануға арналған келісім
шарттарға мүмкін болатын өзгерістер енгізуді айқындасын;
- жүргізілген салықтық тексерулердің нәтижелері бойынша бюджеттік
міндеттемелер жөнінде келісілген ұсыныстар енгізсін.
3. 1999 жылдың 1 мамырына Қазақстан Республикасының Үкіметіне жасалған
жұмыс туралы ақпарат ұсынсын.
Премьер-Министр
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О создании специальной комиссии по выработке единого мнения представителей заинтересованных сторон по вопросу взыскания бюджетных обязательств с филиалов компаний "Аджип Карачаганак Б.В." и "Бритиш Газ эксплорейшн энд Продакшн Лимитед"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 марта 1999 года № 37-р
В целях рассмотрения возникших разногласий по результатам налоговой проверки филиалов компаний "Аджип Карачаганак Б.В." и "Бритиш Газ Эксплорейшн энд Продакшн Лимитед" в августе 1998 года:
1. Создать межведомственную комиссию в следующем составе:
Какимжанов Зейнулла Халидоллович - Министр государственных доходов Республики Казахстан, Председатель комиссии;
Сайденов Анвар Галимуллаевич - Председатель Агентства Республики Казахстан по инвестициям - заместитель Председателя комиссии;
Члены комиссии:
Ертлесова Жаннат Джургалиевна - первый вице-Министр финансов Республики Казахстан;
Досаев Ерболат Аскарбекович - вице-Министр энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
Ваисов Мерей Курманович - вице-Министр юстиции Республики Казахстан;
Каппаров Нурлан Джамбулович - президент Национальной нефтегазовой компании "Казахойл".
2. Комиссии в срок до 25 апреля 1999 года:
- провести переговоры с уполномоченными представителями компаний для
определения позиций по данному вопросу и путей по решению возникших
разногласий;
- прийти к согласованной позиции по определению значений терминов и
редакции контрактов;
- при необходимости определиться с возможным внесением изменений в
контракты на недропользование;
- внести согласованные предложения по бюджетным обязательствам по
результатам проведенной налоговой проверки.
3. Информацию о проделанной работе представить в Правительство
Республики Казахстан к 1 маю 1999 года.
Премьер-Министр
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)