"Менеджментті және бизнестік білім беруді дамыту: әлемдік тенденциялар және Қазақстанның мүмкіндіктері" атты халықаралық конференцияны өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 1999 жылғы 13 сәуір N 47-ө
Алматы қаласында 1999 жылдың 27 мамырынан бастап "Менеджментті
және бизнестік білім беруді дамыту: әлемдік тенденциялар және
Қазақстанның мүмкіндіктері" атты халықаралық конференцияның өткізілуін
қамтамасыз ету мақсатында:
1. Конференцияның ұйымдастыру комитеті мына құрамда құрылсын:
Әлихан              - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Мұхамедияұлы          қызмет істері жөніндегі агенттігінің төрағасы
Байменов              (келісім бойынша), төраға
Асылбек Базарбайұлы - Халықаралық Бизнес академиясының
Қожахметов            президенті, төрағаның орынбасары
Анатолий Сергеевич  - Қазақстан Республикасы
Пепенин               Премьер-Министрінің Кеңсесі Ұйымдастыру,
бақылау және қауіпсіздік бөлімі меңгерушісінің
орынбасары
Базар Қабдошұлы     - Қазақстан Республикасының Ғылым және
Дәмитов               жоғары білім министрлігі Жоғары білім
департаментінің директоры
Марс Фазылұлы       - Қазақстан Өнеркәсіпшілері және кәсіпкерлері
Үркімбаев             одағының президенті (келісім бойынша)
Кәмил Байұзақұлы    - Халықаралық Бизнес академиясының
Ермекбаев             вице-президенті, конференцияның үйлестірушісі
Фархад Шаймұратұлы  - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Қуанғанов             қызмет істері жөніндегі агенттігінің
Мемлекеттік қызмет жүйесіндегі кадрлармен
жұмыс жөніндегі департаменті директорының
орынбасары, конференцияның үйлестірушісі
2. Халықаралық конференцияның бағдарламасы бекітілсін (қоса беріліп
отыр).
3. Орталық атқарушы органдардың басшылары, облыстардың және
Астана мен Алматы қалаларының әкімдері ұйымдастыру комитетіне
халықаралық конференцияны өткізуде жәрдем көрсетсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
1999 жылғы 13 сәуірдегі
N 47-ө өкімімен
бекітілген
"Менеджментті және бизнестік білім беруді дамыту:
әлемдік тенденциялар және Қазақстанның мүмкіндіктері"
атты халықаралық конференция
1999 жылғы 27-28 мамыр
Конференцияның бағдарламасы
9.00 - 9.30       Конференцияға қатысушыларды тіркеу
9.30 - 9.45       Конференцияның ашылуы
Н.Ө. Балғымбаев - Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
9.45 - 10.10      Жалпы отырыс
Бизнестік білім беруде шекара жоқ: ахуалы және
әлемдік тенденциялар
Бернадет Конратс - Менеджментті дамыту жөніндегі
дүниежүзілік ұйымның вице-президенті, Менеджментті
дамыту Еуропалық Қорының бас директоры (Бельгия)
10.10 - 10.35     Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметінде
менеджментті дамытудың кейбір мәселелері
Ә.М.Байменов - Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің
төрағасы

О проведении международной конференции "Развитие менеджмента и бизнес-образования: мировые тенденции и казахстанские возможности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 апреля 1999 года № 47-р
В целях обеспечения проведения в г. Алматы с 27 мая 1999 года
международной конференции "Развитие менеджмента и бизнес-образования:
мировые тенденции и казахстанские возможности":
1. Образовать организационный комитет конференции в составе:
Байменов                 - Председатель Агентства Республики
Алихан Мухамедьевич        Казахстан по делам государственной службы
(по согласованию), председатель
Кожахметов               - президент Международной академии бизнеса,
Асылбек Базарбаевич        заместитель председателя
Пепенин                  - заместитель заведующего Отделом организации,
Анатолий Сергеевич         контроля и безопасности Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Дамитов                  - Директор Департамента высшего образования
Базар Кабдошевич           Министерства науки и высшего образования
Республики Казахстан
Уркумбаев                - президент Союза промышленников и
Марс Фазылович             предпринимателей Казахстана
(по согласованию)
Ермекбаев                - вице-президент Международной академии
Камиль Байузакович         бизнеса, координатор конференции
Куанганов                - заместитель Директора Департамента по
Фархад Шаймуратович        работе с кадрами в системе государственной
службы Агентства Республики Казахстан по
делам государственной службы, координатор
конференции
2. Утвердить программу международной конференции (прилагается).
3. Руководителям центральных исполнительных органов, акимам
областей и городов Астаны и Алматы оказать содействие организационному
комитету в проведении международной конференции.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждена
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 апреля 1999 года № 47-р
Международная конференция "Развитие менеджмента и
бизнес-образования: мировые тенденции и казахстанские возможности"
27-28 мая 1999 г.
Программа конференции
9.00 - 9.30    Регистрация участников конференции
9.30 - 9.45    Открытие конференции
Балгимбаев Н.У. - Премьер-Министр Республики Казахстан
9.45 - 10.10   Пленарное заседание
Бизнес - образование без границ: состояние и мировые
тенденции
Бернадет Конратс - вице-Президент Всемирной
организации по развитию менеджмента, Генеральный
директор Европейского Фонда развития менеджмента
(Бельгия)
10.10 - 10.35  Некоторые вопросы развития менеджмента в
государственной службе Республики Казахстан
Байменов А.М. - Председатель Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы

10.35 - 11.00     Бизнестік білім беру: Қазақстандағы мүмкіндіктері
және дамытуға қажеттілік
А.Б. Қожахметов - Халықаралық Бизнес
академиясының президенті, Менеджментті дамыту
Орталық Азия Қорының президенті
11.00 - 11.30     Кофе - брейк
11.30 - 11.50     Білім беру және инновациялық саясат
В.С Школьник - Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
11.50 - 12.10     Азияда бизнестік білім беру дамуының негізгі
тенденциялары
М.С.С.Әл-Намаки - Master of Business Administration дәрежесін
тағайындайтын институттардың халықаралық
ассоциациясының президенті, Маастрихт менеджмент
мектебінің директоры (Голландия)
12.10 - 12.30     Білім беру мен бизнестің байланысы: Еуропа
21-ғасырда
Ливио Пешиа - Еуропалық Оқыту Қорының
вице-президенті (Италия)
12.30 - 14.00     Түскі тамаққа үзіліс
14.00 - 16.00     Секциялар бойынша жұмыс
1 секция          Мемлекеттік қызметте менеджментті дамыту
Төраға - Ә.М.Байменов Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі
агенттігінің төрағасы (келісім бойынша)
Баяндамашылар:
Е.К. Ертісбаев - Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Стратегиялық зерттеулер
институтының директоры
Дуффнер Генрих - ТАСИС-тің Қазақстан
Республикасындағы мемлекеттік қызметті
реформалау жөніндегі жобасының жетекшісі
А.Кутанов - Қырғыз Республикасы Президентінің
жанындағы Басқару академиясының президент-
ректоры
Павлодар әкімшілігі (мемқызмет департаменті)
2 секция          Іскерлік секторында менеджментті дамыту
Төраға - А.Б. Қожақметов - Халықаралық Бизнес
академиясының президенті, Менеджментті дамыту
Орталығы Азия Қорының президенті (CAMAN)
Баяндамашылар:
М.Ф.Үркімбаев - Қазақстан Өнеркәсіпшілері және
кәсіпкерлері одағының президенті
Питер Лентц - Адам ресурстары жөніндегі директор,
Алматы темекі компаниясы
Б.Қ. Дәмитов - Қазақстан Республикасының Ғылым
және жоғары білім министрлігі Жоғары білім
департаментінің директоры
Ө.К.Қарасаев - "Қазақтелеком" ААҚ-ның
вице-президенті
3 секция          Бизнестік білім беруді дамыту стратегиясы - бизнестің
сұранымына жауап
Төрайым - Р.М.Мұстафина, Алматы менеджмент
мектебінің бас директоры
Баяндамашылар:
С.Мордовин - Санкт-Петербург Халықаралық
менеджмент институты
Н.Тәлкенов - McGill университетінің
Қазақстандағы өкілі
Г. Дәукеев - Энергетика және байланыс
институтының директоры
Х.Лутфуллаев - Ташкент мемлекеттік
экономикалық университеті ректорының
міндетін атқарушы, Мамандандырылған жоғары
бизнес мектебінің директоры
16.00 - 16.30     Кофе - брейк
16.30 - 17.30     Panel discussion "Білім беру - менеджмент -
экономика"
Модератор - А.Т.Қонысбаев - ҚазМҰУ-дың
докторанты
Қатысушылар:
Ә.М. Байменов - Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің
төрағасы
С.Мордовин - Санкт-Петербург Халықаралық
менеджмент институтының ректоры
А.Б.Қожахметов - Халықаралық Бизнес
академиясының президенті
М.С.С.Әл-Намаки - Master of Business Administration
дәрежесін тағайындайтын институттардың халықаралық
ассоциациясының президенті, Маастрихт менеджмент
мектебінің директоры (Голландия)
Бернадет Конратс - Менеджментті дамыту жөніндегі
дүниежүзілік ұйымның вице-президенті,
Менеджментті дамыту Еуропалық Қорының бас
директоры

10.35 - 11.00  Бизнес-образование: возможности н потребности развития
в Казахстане
Кожахметов А.Б. - Президент Международной академии
бизнеса, Президент Центрально-Азиатского Фонда развития
менеджмента
11.00-11.30    Кофе-брейк
11.30 - 11.50  Образование и инновационная политика
Школьник В.С. - Министр науки и высшего образования
Республики Казахстан
11.50- 12.10   Основные тенденции развития бизнес-образования в
Азии М.С.С. Эль-Намаки - Президент Международной
ассоциации институтов, присваивающих степень
Master of Business Аdмinistrаtiоn, Директор
Маастрихтской школы менеджмента (Голландия)
12.10 - 12.30  Связь образования и бизнеса: Европа в 21 веке
Ливио Пешиа - Вице-президент Европейского Фонда
обучения (Италия)
12.30-14.00    Перерыв на обед
14.00 - 16.00  Работа по секциям
Секция 1       Развитие менеджмента в государственной службе
Председатель - Байменов А.М. (по согласованию) -
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам
государственной службы
Докладчики:
Ертысбаев Е.К. - директор Института стратегических
исследований при Президенте Республики Казахстан
Дуффнер Генрих - Руководитель проекта ТАСИС по
реформированию государственной службы в Республике
Казахстан
Кутанов А. - Президент-ректор Академии Управления при
Президенте Кыргызской Республики Павлодарский акимат
(департамент госслужбы)
Секция 2       Развитие менеджмента в деловом секторе
Председатель - Кожахметов А.Б. - Президент
Международной академии бизнеса, Президент Центрально-
Азиатского Фонда развития менеджмента (САМАN)
Докладчики:
Уркумбаев М.Ф. - президент Союза промышленников и
предпринимателей Казахстана
Питер Лентц - директор по человеческим ресурсам,
Алматинская табачная компания
Дамитов Б.К. - Директор Департамента высшего
образования Министерства науки и высшего образования
Республики Казахстан Карасаев У.К. - вице-президент
ОАО "Казахтелеком"
Секция 3       Стратегия развития бизнес-образования как ответ на
запросы бизнеса Председатель - Мустафина Р.М. -
генеральный директор Алматинской школы менеджмента
Докладчики:
Мордовин С, Санкт-Петербургский Международный институт
менеджмента
Талькенов Н. - представитель университета McGill в
Казахстане
Даукеев Г. -ректор института энергетики и связи
Лутфуллаев Х. - и.о. ректора Ташкентского
государственного экономического университета, директор
Специализированной высшей школы бизнеса
16.00-16.30    Кофе-брейк
16.30- 17.30   Panel discussion "Образование - менеджмент - экономика"
Модератор - Конысбаев А.Т. - докторант КазГНУ
Участники:
Байменов А.М. - Председатель Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы
Мордовин С - ректор Санкт-Петербургского международного
института менеджмента
Кожахметов А.Б. - Президент Международной академии
бизнеса
Эль-Намаки М.С.С. - Президент Международной ассоциации
институтов, присваивающих степень Master of Business
Аdмinistrаtiоn, Директор Маастрихтской школы
менеджмента (Голландия)
Бернадет Конратс - вице-Президент Всемирной организации
по развитию менеджмента, Генеральный директор
Европейского Фонда развития менеджмента

17.45             Конференцияның жабылуы, фуршет
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

17.45          Закрытие конференции, фуршет
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)