Қазақстан Республикасының кейбір облыстық соттары мен оларға теңестірілген соттарының судьяларын және сот алқасы төрағаларын қызметтерге тағайындау мен қызметтерінен босату және кейбір аудандық (қалалық) соттарының судьяларын, аға судьялары мен төрағаларын қызметтерінен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 23 ақпан N 346
Қазақстан Республикасы Конституциясының
K951000_
82-бабының
2, 3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы соттар мен судьялардың
мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 20
желтоқсандағы N 2694
U952694_
конституциялық заң күші бар Жарлығының
44-бабының 2-тармағына, 47-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына,
2-тармағының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес қаулы етемін:
1. Мыналар:
Ыбыраев Рысқали Құрманбекұлы         Алматы облыстық соты
қылмыстық істер жөніндегі
сот алқасының төрағасы болып
Рамазанов Анарбек Қожахметұлы        Шығыс Қазақстан облыстық соты
азаматтық істер жөніндегі сот
алқасының төрағасы болып
Боранбаев Есенбай Нұрлыбайұлы        Батыс Қазақстан облыстық соты
қылмыстық істер жөніндегі сот
алқасының төрағасы болып
Баймағамбетова Раушан Нұртайқызы     Солтүстік Қазақстан облыстық
соты шаруашылық істер жөніндегі
сот алқасының төрайымы болып
тағайындалсын.
2. Мыналар:
Қасымов Темірхан Балтаұлы            Ақмола облыстық сотына
Тумабеков Дүйсен Әбдірахманұлы       Жамбыл облыстық сотына
Молдахметова Тыныштық Әмірқызы       Қарағанды облыстық сотына
Сәтмағамбетов Самат Қажымұқанұлы     Қостанай облыстық сотына
Қалдарова Ақмарал Бейсенқызы         Оңтүстік Қазақстан
облыстық сотына
Рычков Владимир Васильевич           Қазақстан Республикасы
әскерлерінің Әскери сотына
судьялар болып
тағайындалсын.
3. Мыналар:
Ақмола облыстық сотының:
судьясы                    Рыспекова Гүлнәр Оразқызы
осы соттың азаматтық істер жөніндегі
алқасының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Алматы облыстық сотының:
қылмыстық істер
жөніндегі сот
алқасының төрағасы         Бекназаров Бектас Әбдіханұлы
мемлекеттік органдағы басқа қызметке
тағайындалуына байланысты
судьясы                    Молдабаев Сарқытбек Сарсембайұлы
Алматы қаласы Алмалы аудандық сотының
төрағасы болып тағайындалуына байланысты
Атырау облыстық сотының:
судьясы                    Нұрышев Қамбар Жұмабайұлы
осы соттың қылмыстық істер жөніндегі
алқасының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты
Батыс Қазақстан облыстық сотының:
қылмыстық істер
жөніндегі сот алқасының
төрағасы                   Аланов Жақсылық Рзабекұлы
мемлекеттік органдағы басқа қызметке
тағайындалуына байланысты
қызметтерінен босатылсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей судей и председателей судебных коллегий некоторых областных и приравненных к ним судов и освобождении судей, старших судей и председателей некоторых районных (городских) судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 23 февраля 2000 г. № 346
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 82
K951000_
Конституции
Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 44, подпунктом 8) пункта 1 и
подпунктами 2) и 3) пункта 2 статьи 47 Указа Президента Республики
Казахстан, имеющего силу конституционного закона, от 20 декабря
1995 года № 2694
U952694_
"О судах и статусе судей в Республике Казахстан"
постановляю:
1. Назначить:
председателем судебной коллегии
по уголовным делам Алматинского
областного суда                      Ибраева Рыскали Курманбековича
председателем судебной коллегии
по гражданским делам Восточно-
Казахстанского областного суда       Рамазанова Анарбека Кожахметовича
председателем судебной коллегии
по уголовным делам Западно-
Казахстанского областного суда        Боранбаева Есенбая Нурлыбаевича
председателем судебной коллегии
по хозяйственным делам Северо-
Казахстанского областного суда        Баймагамбетову Раушан Нуртаевну.
2. Назначить судьями:
Акмолинского
областного суда          Касымова Темирхана Балтаевича
Жамбылского
областного суда          Тумабекова Дуйсена Абдурахмановича
Карагандинского
областного суда          Молдахметову Тыныштык Амировну
Костанайского
областного суда          Сатмагамбетова Самата Кажмухановича
Южно-Казахстанского
областного суда          Калдарову Акмарал Бейсеновну
Военного Суда войск
Республики Казахстан     Рычкова Владимира Васильевича.
3. Освободить от занимаемых должностей:
по Акмолинскому областному суду:
судью                      Рыспекову Гульнару Оразовну
в связи с назначением председателем
судебной коллегии по гражданским делам
этого же суда
по Алматинскому областному суду:
председателя судебной
коллегии по уголовным
делам                      Бекназарова Бектаса Абдыхановича
в связи с назначением на другую должность
в государственный орган
судью                      Молдабаева Саркытбека Сарсембаевича
в связи с назначением председателем
Алмалинского районного суда города Алматы
по Атыраускому областному суду:
судью                      Нурышева Камбара Жумабаевича
в связи с назначением председателем
судебной коллегии по уголовным делам
этого же суда
по Западно-Казахстанскому областному суду:
председателя судебной
коллегии по уголовным
делам                      Аланова Жаксылыка Рзабековича
в связи с назначением на другую
должность в государственный орган.

4. Аудандық (қалалық) соттардың төрағасы, аға судьясы және судьясы
қызметтерінен:
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қалалық сотының
судьясы                    Тумабеков Дүйсен Әбдірахманұлы
Жамбыл облыстық сотына судья болып
тағайындалуына байланысты
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласы Совет
аудандық сотының судьясы   Молдахметова Тыныштық Әмірқызы
Қарағанды облыстық сотына судья болып
тағайындалуына байланысты
Қостанай облысы бойынша:
Алтынсарин аудандық
сотының төрағасы           Сәтмағамбетов Самат Қажымұқанұлы
Қостанай облыстық сотына судья болып
тағайындалуына байланысты
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Тайынша аудандық соты
Келлеров сот учаскесінің
аға судьясы                Қасымов Темірхан Балтаұлы
Ақмола облыстық сотына судья
болып тағайындалуына байланысты
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Шымкент қалалық
сотының судьясы            Қалдарова Ақмарал Бейсенқызы
Оңтүстік Қазақстан облыстық
сотына судья болып
тағайындалуына байланысты
босатылсын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Қасымбеков Б.А.

4. Освободить от должностей председателя, старшего судьи и судей
районных (городских) судов:
по Жамбылской области:
судью Таразского
городского суда             Тумабекова Дуйсена Абдурахмановича
в связи с назначением судьей
Жамбылского областного суда
по Карагандинской области:
судью Советского
районного суда
города Караганды            Молдахметову Тыныштык Амировну
в связи с назначением судьей
Карагандинского областного суда
по Костанайской области:
председателя
Алтынсаринского
районного суда              Сатмагамбетова Самата Кажмухановича
в связи с назначением судьей
Костанайского областного суда
по Северо-Казахстанской области:
старшего судью
Келлеровского судебного
участка Тайыншинского
районного суда              Касымова Темирхана Балтаевича
в связи с назначением судьей
Акмолинского областного суда
по Южно-Казахстанской области:
судью Шымкентского
городского суда             Калдарову Акмарал Бейсеновну
в связи с назначением судьей
Южно-Казахстанского областного суда.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан