Ақтөбе, Алматы және Батыс Қазақстан облыстарының жекелеген әкімшілік-аумақтық бірліктерінің атауларын қайта атау және транскрипцияларын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 10 наурыз N 356
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы"
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы
Z934200_
Заңының
9-бабына сәйкес қаулы етемін:
1. Мыналар:
1) Алматы облысының Талдықорған ауданы - Ескелді ауданы;
2) Батыс Қазақстан облысының Орда ауданы - Бөкей ордасы ауданы болып
қайта аталсын.
2. Мына атаулардың орыс тіліндегі транскрипциясы:
1) Ақтөбе облысындағы Челкарский район - Шалкарский район;
2) Ақтөбе облысындағы город Челкар - город Шалкар;
3) Батыс Қазақстан облысындағы Джаныбекский район - Жанибекский район
деп өзгертілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Қасымбеков Б.А.

О переименовании и изменении транскрипций названий отдельных административно-территориальных единиц Актюбинской, Алматинской и Западно-Казахстанской областей
Указ Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 356
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 8 декабря
1993 года
Z934200_
"Об административно-территориальном устройстве
Республики Казахстан" постановляю:
1. Переименовать:
1) Талдыкорганский район Алматинской области в Ескельдинский район;
2) Урдинский район Западно-Казахстанской области в Бокейординский
район.
2. Изменить транскрипцию названий на русском языке:
1) Челкарского района Актюбинской области на Шалкарский район;
2) города Челкар Актюбинской области на город Шалкар;
3) Джаныбекского района Западно-Казахстанской области на Жанибекский
район.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан