Кейбір аудандық (қалалық) және соларға теңестірілген соттардың төрағаларын және судьяларын қызметтерге тағайындау және қызметтерінен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 17 наурыз N 362
Қазақстан Республикасы Конституциясының
K951000_
82-бабының
3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы соттар және судьялардың
мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы
20  желтоқсандағы N 2694
U952694_
конституциялық заң күші бар Жарлығының
44-бабының 3-тармағына, 47-бабының 1-тармағының 1), 8) және 10)
тармақшаларына, 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Аудандық және Балқаш қалалық соттарының төрағалары
қызметтеріне:
Алматы қаласы бойынша:
Жетісу
аудандық сотына              Айтжанов Ерлан Жұмаханұлы
Ақмола облысы бойынша:
Щучье                        Ахметов Мақсұтхан Сәлімұлы
аудандық сотына              осы соттың судьясы қызметінен босатыла
отырып
Қарағанды облысы бойынша:
Балқаш                       Әріпов Ерден Рауанұлы
қалалық сотына               Жезқазған қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Аудандық (қалалық) және соларға теңестірілген соттардың
судьялары қызметтеріне:
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы                       Әлібеков Бақытжан Нұрмұхаметұлы
аудандық сотына              Алматы қаласы Жетісу аудандық сотының
төрағасы қызметінен босатыла отырып
Әуезов
аудандық сотына              Нұрбеков Айдын Маратұлы;
Астана қаласы бойынша:
Алматы
аудандық сотына              Сарманова Әлия Бижанқызы
Ақмола облысы бойынша:
Степногор
қалалық сотына               Дәуітов Ескендір Есімұлы
Ақтөбе облысы бойынша:
Қарғалы                      Бақытжанова Амангүл
аудандық сотына              Арыстанбайқызы
Алматы облысы бойынша:
Жамбыл
аудандық сотына              Әбілова Анар Ақылдосқызы
Атырау облысы бойынша:
Атырау
қалалық сотына               Салихова Анаргүл Уахитқызы
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Глубокое
аудандық сотына              Қайырбеков Нұрлан Мұратұлы
Үржар
аудандық сотына              Алдиев Ахметкәрім Базарбекұлы
Семей гарнизоны
әскери сотына                Сабатаев Самат Мұратбекұлы
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз
қалалық сотына               Қайманова Уәлиға
Қарағанды облысы бойынша:
Теміртау
қалалық сотына               Шәймерденов Мейрам Жарылғапұлы
Қостанай облысы бойынша:
Арқалық
қалалық сотына               Төлеубаев Мұратбек Таймағанбетұлы
Қамысты
аудандық сотына              Жәнібекова Айзада Марданқызы
Қарабалық
аудандық сотына              Нұрқасымов Бұғыбай Әбілманапұлы
Маңғыстау облысы бойынша:
Бейнеу
аудандық сотына              Шапақ Клара Сайлауқызы
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар
қалалық сотына               Наурызбаев Ескендір Зұлпыхарұлы
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Созақ
аудандық сотына              Құдайбергенов Батырхан Қожахметұлы
Шымкент гарнизоны
әскери сотына                Тоқсанбаев Аянбек Бекежанұлы
тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей некоторых районных (городских) и приравненных к ним судов
Указ Президента Республики Казахстан от 17 марта 2000 г. № 362
В соответствии с пунктом 3 статьи 82
K951000_
Конституции
Республики Казахстан, пунктом 3 статьи 44 и подпунктами 1), 8) и 10)
пункта 1, подпунктом 3) пункта 2 статьи 47 Указа Президента Республики
Казахстан, имеющего силу конституционного закона, от 20 декабря
1995 года № 2694
U952694_
"О судах и статусе судей в Республике Казахстан"
постановляю:
1. Назначить на должности председателей районных и Балхашского
городского судов:
по г. Алматы:
Жетысуского
районного суда       Айтжанова Ерлана Жумахановича
по Акмолинской области:
Щучинского
районного суда       Ахметова Максутхана Салимовича,
освободив от должности судьи этого суда
по Карагандинской области:
Балхашского
городского суда      Арипова Ердена Рауановича,
освободив от должности судьи
Жезказганского городского суда.
2. Назначить на должности судей районных (городских) и приравненных к
ним судов:
по г. Алматы:
Алмалинского
районного суда        Алибекова Бакытжана Нурмухаметовича,
освободив от должности председателя
Жетысуского районного суда г. Алматы
Ауэзовского
районного суда        Нурбекова Айдына Маратовича
по г. Астане:
Алматинского
районного суда        Сарманову Алию Бижановну
по Акмолинской области:
Степногорского
городского суда       Даутова Искандера Есымовича
по Актюбинской области:
Каргалинского
районного суда        Бакытжанову Амангул Арыстанбаевну
по Алматинской области:
Жамбылского
районного суда        Абилову Анар Акылдосовну
по Атырауской области:
Атырауского
городского суда       Салихову Анаргуль Уахиткызы
по Восточно-Казахстанской области:
Глубоковского
районного суда        Каирбекова Нурлана Муратовича
Урджарского
районного суда        Алдиева Ахметкарима Базарбековича
военного суда
Семипалатинского
гарнизона             Сабатаева Самата Муратбековича
по Жамбылской области:
Таразского
городского суда       Кайманову Уалигу
по Карагандинской области:
Темиртауского
городского суда       Шаймерденова Мейрама Жарылгаповича
по Костанайской области:
Аркалыкского
городского суда       Тулеубаева Муратбека Таймаганбетовича
Камыстинского
районного суда        Жанибекову Айзаду Мардановну
Карабалыкского
районного суда        Нуркасымова Бугыбая Абылманаповича
по Мангистауской области:
Бейнеуского
районного суда        Шапах Клару Сайлаукызы
по Павлодарской области:
Павлодарского
городского суда       Наврузбаева Ескендера Зулпкаровича
по Южно-Казахстанской области:
Сузакского
районного суда        Кудайбергенова Батырхана Кожахметовича
военного суда
Шымкентского
гарнизона             Токсанбаева Аянбека Бекежановича.

3. Мыналар:
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық              Постанюк Владимир Дмитриевич
сотының судьясы              өз қалауы бойынша
Ақмола облысы бойынша:
Еңбекшілдер аудандық         Жақтаев Әміржан Темірханұлы
сотының төрағасы             өз қалауы бойынша
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Күршім аудандық              Әйкенов Айыпқан Әйкенұлы
сотының судьясы              қайтыс болуына байланысты
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал қалалық                 Сүлейменов Марат Еркінұлы
сотының судьясы              өз қалауы бойынша
Қарағанды облысы бойынша:
Балқаш қалалық               Қожабаев Өмірсерік Сағындықұлы
сотының төрағасы             Ақмола облыстық сотының төрағасы
болып тағайындалуына байланысты
Павлодар облысы бойынша:
Май аудандық                 Тортаева Зәбира Ахалбекқызы
сотының судьясы              өз қалауы бойынша
Павлодар қалалық             Әбнәсіров Серік Қазбекұлы
сотының судьялары            Павлодар облыстық соты қылмыстық
істер жөніндегі сот алқасының
төрағасы болып тағайындалуына
байланысты;
Торопов Владимир Владимирович
өз қалауы бойынша
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Есіл аудандық                Кондратов Виктор Павлович
сотының судьясы              өз қалауы бойынша
Петропавл қалалық            Арғымбаева Айтгүл Садуақасқызы
сотының судьясы              өз қалауы бойынша орнынан
түсуіне байланысты
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Бәйдібек аудандық            Таханов Марат Өмірқұлұлы
сотының судьясы              өз қалауы бойынша
қызметтерінен босатылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Қасымбеков Б.А.

3. Освободить от занимаемых должностей:
по г. Астане:
судьи Алматинского
районного суда         Постанюка Владимира Дмитриевича
по собственному желанию
по Акмолинской области:
председателя
Енбекшильдерского
районного суда         Жактаева Амиржана Темирхановича
по собственному желанию
по Восточно-Казахстанской области:
судьи Курчумского
районного суда         Айкенова Айыпкана Айкеновича
в связи со смертью
по Западно-Казахстанской области:
судьи Уральского
городского суда        Сулейменова Марата Еркиновича
по собственному желанию
по Карагандинской области:
председателя
Балшахского
городского суда         Кожабаева Омирсерика Сагиндыковича
в связи с назначением председателя
Акмолинского областного суда
по Павлодарской области:
судьи Майского
районного суда          Тортаеву Завиру Ахалбековну
по собственному желанию
судей Павлодарского
городского суда         Абнасирова Серика Казбековича
в связи с назначением председателем
судебной коллегии по уголовным делам
Павлодарского областного суда
Торопова Владимира Владимировича
по собственному желанию
по Северо-Казахстанской области:
судьи Есильского
районного суда          Кондратова Виктора Павловича
по собственному желанию
судьи Петропавловского
городского суда          Аргимбаеву Айтгуль Садвакасовну
в связи с уходом в отставку
по собственному желанию
по Южно-Казахстанской области:
судьи Байдибекского
районного суда            Таханова Марата Омиркулулы
по собственному желанию.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан