Оңтүстік Қазақстан облыстық соты сот алқасының төрағасын және Қазақстан Республикасының облыстық соттары мен оларға теңестірілген соттардың судьяларын қызметке тағайындау мен қызметтен босату және аудандық, қалалық соттардың судьяларын қызметінен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 3 шілде N 415
Қазақстан Республикасы Конституциясының
K951000_
82-бабының 2,
3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы соттар мен судьялардың
мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы
20 желтоқсандағы Конституциялық заң күші бар N 2694
U952694_
Жарлығының
44-бабының 2-тармағына, 47-бабының 1-тармағының 1), 4), 6), 8), 10)
тармақшаларына, 2-тармағының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес қаулы етемін:
1. Ештай Ақжан Жайлауханұлы       Оңтүстік Қазақстан облыстық
сотының қылмыстық істер жөніндегі
сот алқасының төрағасы болып
тағайындалсын.
2. Мыналар:
Бегалиев Бақытбек Әділханұлы      Алматы қалалық сотына
Мамырбаев Рахымбек
Нұрмұхамбетұлы                    Астана қалалық сотына
Исамберлиева Гүлмира Ғазизқызы    Атырау облыстық сотына
Ешматов Құрамыс Сапарұлы          Батыс Қазақстан облыстық сотына
Ыбраев Өміртай Жаңбырбайұлы;
Омарбекова Мәдениет Жақанқызы     Қарағанды облыстық сотына
Қалымбетов Шоқан Уәлиханұлы;
Шапахова Тоғжан Сайлауқызы        Маңғыстау облыстық сотына
Имантаева Роза Мұхамедиярқызы;
Тиштыбаев Бердіғұл
Жармұхамбетұлы                    Павлодар облыстық сотына
Сақтағанов Болатбек Ғалымжанұлы;
Тәңірбердиев Бауыржан Тілеуханұлы Солтүстік Қазақстан облыстық
сотына
судьялар болып тағайындалсын.
3. Мыналар:
Алматы қалалық соты бойынша:
судья                           Айтжанов Ерлан Жұмаханұлы
Алматы қаласы Жетісу аудандық
сотының төрағасы болып
тағайындалуына байланысты;
Ақтөбе облыстық соты бойынша:
судьялар                              Губич Евгения Григорьевна
өз қалауы бойынша;
Штыкова Любовь Михайловна
өз қалауы бойынша;
Ақмола облыстық соты бойынша:
судья                                Чернявский Николай Григорьевич
қайтыс болуына байланысты;
Батыс Қазақстан облыстық соты бойынша:
судья                                Сарманова Әлия Бижанқызы
Астана қаласы Алматы аудандық
сотының судьясы болып
тағайындалуына байланысты;
Қарағанды облыстық соты бойынша:
судьялар                             Едельбекова Ахлима Баяшқызы
судьяға қойылатын талаптарды
орындамауына байланысты;
Абземилова Зайтуна Равхатовна
Қазақстан Республикасының
азаматтығынан айырылған ретте;
Қостанай облыстық соты бойынша:
судья                                Майер Альфрид Реймунтович
өз қалауы бойынша;
Сахаутдинова Ғалия Тимериянқызы
өз қалауы бойынша;
Солтүстік Қазақстан облыстық соты бойынша:
судья                                Беспятова Любовь Петровна
өз қалауы бойынша;
Оңтүстік Қазақстан облыстық соты бойынша:
қылмыстық істер
жөніндегі сот
алқасының төрағасы                   Алауханов Есберген Оразұлы
басқа мемлекеттік органдағы
қызметке тағайындалуына байланысты
атқарып жүрген қызметінен босатылсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателя судебной коллегии Южно-Казахстанского областного суда и судей областных и приравненных к ним судов и освобождении от должностей судей районных и городских судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 3 июля 2000 года N 415
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 82
K951000_
Конституции
Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 44, подпунктами 1), 4), 6), 8), 10)
пункта 1 и подпунктами 2) и 3) пункта 2 статьи 47 Указа Президента
Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, от 20 декабря
1995 года N 2694
U952694_
"О судах и статусе судей в Республике Казахстан"
постановляю:
1. Назначить
председателем судебной коллегии
по уголовным делам
Южно-Казахстанского
областного суда                      Ештая Акжана Жайлауханулы.
2. Назначить судьями:
Алматинского
городского суда                      Бегалиева Бахытбека Адильхановича
суда
города Астаны                        Мамырбаева Рахимбека Нурмухаметовича
Атырауского
областного суда                      Исамберлиеву Гулмиру Газизкызы
Западно-Казахстанского
областного суда                      Ешматова Курамыса Сапаровича
Карагандинского
областного суда                      Ибраева Умиртая Жанбырбаевича;
Омарбекову Мадениет Жакановну
Мангистауского
областного суда                      Калимбетова Шохана Уалихановича;
Шапахову Тогжан Сайлауовну
Павлодарского
областного суда                      Имантаеву Розу Мухамедьяровну;
Тиштыбаева Бердыгула Жармухамбетовича
Северо-Казахстанского
областного суда                      Сактаганова Болатбека Галимжановича;
Танирбердиева Бауыржана Тилеухановича.
3. Освободить от занимаемых должностей:
по Алматинскому городскому суду:
судьи                                Айтжанова Ерлана Жумахановича
в связи с назначением председателем
Жетысуского районного суда города
Алматы
по Актюбинскому областному суду:
судей                                Губич Евгению Григорьевну
по собственному желанию;
Штыкову Любовь Михайловну
по собственному желанию
по Акмолинскому областному суду:
судьи                                Чернявского Николая Григорьевича
в связи со смертью
по Западно-Казахстанскому областному суду:
судьи Сарманову Алию Бижановну
в связи с назначением судьей
Алматинского районного суда
города Астаны
по Карагандинскому областному суду:
судей                                Едельбекову Ахлиму Баяшовну
в связи с невыполнением требований,
предъявляемых к судье;
Абземилову Зайтуну Равхатовну
в связи с утратой гражданства
по Костанайскому областному суду:
судей                                Майер Альфрида Реймунтовича
по собственному желанию;
Сахаутдинову Галию Тимерьяновну
по собственному желанию
по Северо-Казахстанскому областному суду:
судьи                                Беспятову Любовь Петровну
по собственному желанию
по Южно-Казахстанскому областному суду:
председателя судебной
коллегии по уголовным
делам                                Алауханова Есбергена Оразулы
в связи с назначением на должность в
другой государственный орган.

4. Мыналар:
Атырау облысы Мақат
аудандық сотының судьясы         Исамберлиева Гүлмира Ғазизқызы
Атырау облыстық сотының судьясы
болып тағайындалуына байланысты;
Қарағанды облысы
Балқаш қалалық сотының судьясы   Ыбраев Өміртай Жаңбырбайұлы
Қарағанды облыстық сотының судьясы
болып тағайындалуына байланысты;
Қарағанды қаласы
Совет аудандық сотының судьясы   Омарбекова Мәдениет Жақанқызы
Қарағанды облыстық сотының судьясы
болып тағайындалуына байланысты;
Маңғыстау облысы Ақтау
қалалық сотының судьясы          Шапахова Тоғжан Сайлауқызы
Маңғыстау облыстық сотының судьясы
болып тағайындалуына байланысты;
Павлодар облысы
Павлодар қалалық сотының
судьялары                        Имантаева Роза Мұхамедиярқызы,
Тиыштыбаев Бердіғұл Жармұхамбетұлы
Павлодар облыстық сотының судьялары
болып тағайындалуына байланысты;
Солтүстік Қазақстан
облысы Петропавловск
қалалық сотының судьясы          Сақтағанов Болатбек Ғалымжанұлы
Солтүстік Қазақстан облыстық сотының
судьясы болып тағайындалуына
байланысты
атқарып жүрген қызметінен босатылсын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Икебаева А.Ж.
Багарова Ж.А.

4. Освободить от занимаемых должностей:
судьи Макатского районного
суда Атырауской области              Исамберлиеву Гулмиру Газизкызы
в связи с назначением судьей
Атырауского областного суда
судьи Балхашского городского
суда Карагандинской области          Ибраева Умиртая Жанбырбаевича
в связи с назначением судьей
Карагандинского областного суда
судьи Советского районного
суда города Караганды                Омарбекову Мадениет Жакановну
в связи с назначением судей
Карагандинского областного суда
судьи Актауского городского
суда Мангистауской области           Шапахову Тогжан Сайлауовну
в связи с назначением судьей
Мангистауского областного суда
судей Павлодарского городского
суда Павлодарской области            Имантаеву Розу Мухамедьяровну,
Тиштыбаева Бердыгула
Жармухамбетовича
в связи с назначением судьями
Павлодарского областного суда
судьи Петропавловского
городского суда Северо-
Казахстанской области                Сактаганова Болатбека Галимжановича
в связи с назначением судьей
Северо-Казахстанского областного суда.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)