Қазақстан Республикасының кейбір облыстық және оларға теңестірілген соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау мен қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 2001 жылғы 9 ақпан N 552
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Конституциялық заңының 31-бабының 5-тармағына, 34-бабының 1-тармағының 1), 5), 6), 7) тармақшаларына, 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Айсин Тілектес          Астана қалалық сотының
Сейпіұлы                төрағасы
Әлімбеков Мұсабек       Алматы қалалық сотының
Тұрсынбекұлы            төрағасы
Момбеков Нұрлан         Павлодар облыстық сотының
Нұрғалиұлы              төрағасы
болып тағайындалсын.
2. Мыналар:
Астана қалалық соты бойынша:
Астана қалалық             Райымбаев Сансызбек Ілиясұлы
сотының төрағасы           басқа қызметке сайлануына
байланысты;
Алматы қалалық соты бойынша:
Алматы қалалық             Байбатыров Серік Қатенұлы
сотының төрағасы           басқа қызметке тағайындалуына
байланысты;
судьялар                   Құрықбаев Әділ Жамасбайұлы
Ноздрин Валерий Владимирович
басқа қызметке сайлануына
байланысты;
Алматы облыстық соты бойынша:
судьялар                   Байрамова Наталья Юрьевна
Қазақстан Республикасының
азаматтығынан шығуына
байланысты;
Таймерденов Мейрамбек Таймерденұлы
басқа қызметке тағайындалуына
байланысты;
Ақтөбе облыстық соты бойынша:
судья                      Чернышева Татьяна Николаевна
өз тілегі бойынша;
Жамбыл облыстық соты бойынша:
Жамбыл облыстық            Әлімбеков Мұсабек Тұрғынбекұлы
сотының төрағасы           басқа қызметке тағайындалуына
байланысты;
Батыс Қазақстан облыстық соты бойынша:
судьялар                   Боранбаев Есенбай Нұрлыбайұлы
басқа қызметке тағайындалуына
байланысты;
Сидоровнин Александр Александрович
Қазақстан Республикасының
азаматтығынан шығуына
байланысты;
Павлодар облыстық соты бойынша:
Павлодар облыстық          Айсин Тілектес Сейпіұлы
сотының төрағасы           басқа қызметке тағайындалуына
байланысты;
судья                      Потанин Валерий Николаевич
өз тілегі бойынша;
Солтүстік Қазақстан облыстық соты бойынша:
судья                      Бондаренко Татьяна Васильевна
өз тілегі бойынша;
Қостанай облыстық соты бойынша:
судьялар                   Ваганюк Наталья Николаевна
өз тілегі бойынша;
Салий Вячеслав Васильевич
өз тілегі бойынша;
Оңтүстік Қазақстан облыстық соты бойынша:
судьялар                   Ештай Ақжан Жайлауханұлы
басқа қызметке тағайындалуына
байланысты;
Ким Семен Хон-Гвонович
қайтыс болуына байланысты;
Әскерлердің Әскери соты бойынша:
Әскерлердің Әскери         Төлеуханов Айтмұхамбет Айтқазыұлы
сотының төрағасы           басқа қызметке тағайындалуына
байланысты
атқарып жүрген қызметінен босатылсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей некоторых областных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 9 февраля 2001 года N 552
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 Конституции Республики
Казахстан, пунктом 5 статьи 31, подпунктами 1), 5), 6), 7) пункта 1,
подпунктом 2) пункта 4 статьи 34 Конституционного закона Республики
Казахстан
Z000132_
"О судебной системе и статусе судей Республики
Казахстан" постановляю:
1. Назначить:
председателем суда
города Астаны                 Айсина Тлектеса Сейпиевича;
председателем Алматинского
городского суда               Алимбекова Мусабека Тургынбековича;
председателем Павлодарского
областного суда               Момбекова Нурлана Нургалиевича.
2. Освободить от занимаемых должностей:
по суду города Астаны:
председателя суда
города Астаны                 Раимбаева Сансызбека Ильясовича
в связи с избранием на другую должность;
по Алматинскому городскому суду:
председателя
Алматинского
городского суда               Байбатырова Серика Катеновича
в связи с назначением на другую должность;
судей                         Куркбаева Адиля Жамбасбаевича
Ноздрина Валерия Владимировича
в связи с избранием их на другую должность;
по Алматинскому областному суду:
судей                         Байрамову Наталью Юрьевну
в связи с утратой гражданства
Республики Казахстан;
Таймерденова Мейрамбека Таймерденовича
в связи с назначением на другую должность;
по Актюбинскому областному суду:
судью                         Чернышеву Татьяну Николаевну
по собственному желанию;
по Жамбылскому областному суду:
председателя
Жамбылского
областного
суда                           Алимбекова Мусабека Тургынбековича
в связи с назначением на другую должность;
по Западно-Казахстанскому областному суду:
судей                          Боранбаева Есенбая Нурлыбаевича
в связи с назначением на другую должность;
Сидоровнина Александра Александровича
в связи с утратой гражданства
Республики Казахстан;
по Павлодарскому областному суду
председателя
Палодарского
областного
суда                            Айсина Тлектеса Сейпиевича
в связи с назначением на другую должность;
судью                           Потанина Валерия Николаевича
по собственному желанию;
по Северо-Казахстанскому областному суду:
судью                           Бондаренко Татьяну Васильевну
по собственному желанию;
по Костанайскому областному суду:
судей                           Ваганюк Наталью Николаевну
по собственному желанию;
Салий Вячеслава Васильевича
по собственному желанию;
по Южно-Казахстанскому областному суду:
судей                           Ештая Акжана Жайлаухановича
в связи с назначением на другую должность;
Ким Семена Хон-Гвоновича
в связи со смертью;
по Военному суду войск:
председателя
Военного суда войск             Толеуханова Айтмухамета Айтказиновича
в связи с назначением на другую должность.

3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Польский В.Ф.)