Қазақстан Республикасының кейбір облыстық, аудандық және оларға теңестірілген соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 2001 жылғы 9 шілде N 652
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Конституциялық заңның 31-бабының 6-тармағына, 34-бабының 1-тармағының 1), 5), 6), 7) тармақшаларына, 2-тармағына, 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Аудандық және оларға теңестірілген соттардың төрағалары қызметіне:
Алматы қаласы бойынша:
Алматы қаласының           Қыдырбаев Қуанышбай,
мамандандырылған           Алматы облыстық сотының
ауданаралық                шаруашылық істер жөніндегі
экономикалық               сот алқасының төрағасы
сотына                     қызметінен босатыла отырып;
Ақтөбе облысы бойынша:
Мәртөк                     Қошқарбаев Дәулет Алдиярұлы,
аудандық сотына            осы соттың судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Ақмола облысы бойынша:
Еңбекшілдер                Түсіпбаев Иманбек Жақсыбайұлы,
аудандық сотына            осы соттың судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Қорғалжын                  Байділдин Жанкелді Итжанұлы,
аудандық сотына            осы облыстың Аршалы аудандық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Алматы облысы бойынша:
Балқаш                     Сахариев Белгібай Балғабекұлы,
аудандық сотына            осы облыстың Қапшағай қалалық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Текелі                     Мырзабеков Есмахан Ормаханұлы,
қалалық сотына             осы облыстың Жамбыл аудандық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Аягөз                      Әмеділова Күлшат Мұсақажықызы,
аудандық сотына            осы облыстың Үржар аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Бесқарағай                 Шымыров Ермек Тілеубекұлы,
аудандық сотына            осы облыстың Аягөз аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Глубокое                   Қамбалиев Ерікжан Қалымбекұлы,
аудандық сотына            осы облыстың Лениногор қалалық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Жарма                      Турабаев Рахымқұл Ахметжанұлы,
аудандық сотына            осы облыстың Көкпекті аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Зайсан                     Мұсаев Құнанбай Әбиболаұлы,
аудандық сотына            осы облыстың Лениногор қалалық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Көкпекті                   Керімбаев Мұратбек Қабдоллаұлы,
аудандық сотына            осы облыстың Бесқарағай
аудандық сотының төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Курчатов                   Әзмағамбетова Сәбира Үркімбайқызы,
қалалық сотына             осы соттың судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Үржар                      Құл-Мұхаммед Мұратғали Абрарұлы;
аудандық сотына
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Орал                       Жұмағұлов Асылбек Файзрахманұлы,
қалалық сотына             Қызылорда облыстық сотының
судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарағанды қаласының        Сақалов Болат Заядаұлы,
мамандандырылған           Қызылорда облыстық сотының
ауданаралық                төрағасы қызметінен
экономикалық               босатыла отырып;
сотына
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Айыртау                    Рүстемов Сұңғат Рүстемұлы,
аудандық сотына            осы облыстың Ақжар аудандық
сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып
тағайындалсын.
2. Атқаратын қызметінен:
Алматы қалалық соты бойынша:
судья                      Сұлтанов Асхат Мақсұтұлы
басқа жұмысқа ауысуына
байланысты;
Ақмола облыстық соты бойынша:
судья                      Бегин Идаят Ахметұлы
қайтыс болуына байланысты;
Қазақстан Республикасының
Әскерлерінің әскери соты бойынша:
судья                      Жұмаділов Асылбек Антайұлы
басқа жұмысқа ауысуына
байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
Бостандық аудандық         Естекова Мәлика Омарғазықызы
сотының Алатау сот         қайтыс болуына байланысты;
учаскесінің судьясы
Астана қаласы бойынша:
Алматы аудандық            Масгутов Марат Рафкатович
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Ақмола облысы бойынша:
Жақсы аудандық             Файзолла Марат Уәзірұлы
сотының төрағасы           осы соттың судьясы
қызметінде қалдырылсын;
Степногор қалалық          Свинцицкая Валентина Владимировна
сотының судьялары          Қазақстан Республикасының
азаматтығынан айырылуына
байланысты;
Сермягина Оксана Ильинична
өз тілегі бойынша;
Алматы облысы бойынша:
Талдықорған қалалық        Әкежанов Шәкизада Сардарұлы
сотының судьясы            судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Жарма аудандық             Жүнісбеков Асқарбек Жүнісбекұлы
сотының төрағасы           басқа жұмысқа ауысуына
байланысты;
Глубокое аудандық          Добрынин Олег Анатольевич
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Семей қалалық              Елапов Юрий Владимирович
сотының судьялары          өз тілегі бойынша;
Любичанская Галина Викторовна
өз тілегі бойынша;
Әміренов Мағдат Нұраұлы
басқа жұмысқа ауысуына
байланысты;
Шемонаиха аудандық         Блинова Елена Михайловна
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Өскемен қалалық            Финютина Наталья Владимировна
сотының судьясы            Қазақстан Республикасының
азаматтығынан айырылуына
байланысты;
Жамбыл облысы бойынша:
Жамбыл аудандық            Сейітов Жанат Молдақасымұлы
сотының судьясы            басқа жұмысқа ауысуына
байланысты;
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
Бөкей ордасы аудандық      Қалдыбаев Серік Ыбырайымұлы
сотының төрағасы           орнынан түсуіне байланысты;
Қарағанды облысы бойынша:
Қарқаралы аудандық         Борханов Мақсұт Айтбайұлы
сотының төрағасы           қайтыс болуына байланысты;
Осакаров аудандық          Дәуітов Болат Ахметжанұлы
сотының                    қайтыс болуына байланысты;
Молодежный сот
учаскесінің
аға судьясы
Теміртау қалалық           Мужановский Валерий Генрихович
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Қостанай облысы бойынша:
Арқалық қалалық            Василькив Светлана Валерьевна
сотының судьялары          Қазақстан Республикасының
азаматтығынан айырылуына
байланысты;
Шахаманұлы Бәйеке
қайтыс болуына байланысты;
Қостанай қалалық           Крук Любовь Петровна
сотының судьясы            Қазақстан Республикасының
азаматтығынан айырылуына
байланысты;
Қостанай гарнизоны         Чепурных Алексей Александрович
әскери сотының             Қазақстан Республикасының
судьясы                    азаматтығынан айырылуына
байланысты;
Маңғыстау облысы бойынша:
Ақтау қалалық              Әленов Марат Әмірединұлы
сотының судьялары          өз тілегі бойынша;
Сарқұлов Найман Шайхыұлы
өз тілегі бойынша;
Павлодар облысы бойынша:
Екібастұз қалалық          Короташ Фаина Зиганшевна
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Қызылжар аудандық          Ильина Евдокия Тимофеевна
сотының судьясы            қайтыс болуына байланысты;
Петропавл қалалық          Новикова Татьяна Ивановна
сотының судьясы            қайтыс болуына байланысты;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Сарыағаш                   Бөртібаев Әшірбай Орысбайұлы
аудандық сотының           қайтыс болуына байланысты
судьясы
босатылсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей некоторых областных, районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 9 июля 2001 года N 652
В соответствии с пунктом 3 статьи 82
K951000_
Конституции Республики
Казахстан, пунктом 6 статьи 31, подпунктами 1), 5), 6), 7) пункта 1,
пунктом 2, подпунктом 2) пункта 4 статьи 34 Конституционного закона
Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года
Z000132_
"О судебной системе
и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности председателей районных и приравненных к ним
судов:
по городу Алматы:
специализированного                Кыдырбаева Куанышбая,
межрайонного                       освободив от должности
экономического суда                председателя судебной коллегии
города Алматы                      по хозяйственным делам
Алматинского областного суда;
по Актюбинской области:
Мартукского                        Кушкарбаева Даулета Алдияровича,
районного суда                     освободив от должности судьи
этого же суда;
по Акмолинской области:
Енбекшильдерского                  Тусупбаева Иманбека Жаксыбаевича,
районного суда                     освободив от должности судьи
этого же суда;
Коргалжынского                     Байдильдина Жанкельды Итжановича,
районного суда                     освободив от должности судьи
Аршалынского районного суда
этой же области;
по Алматинской области:
Балхашского                        Сахариева Бельгибая Балгабековича,
районного суда                     освободив от должности судьи
Капшагайского городского суда
этой же области;
Текелийского                       Мырзабекова Есмахана Ормахановича,
городского суда                    освободив от должности судьи
Жамбылского районного суда
этой же области;
по Восточно-Казахстанской области:
Аягузского                         Амодилову Кульшат Мусагажиевну,
районного суда                     освободив от должности председателя
Урджарского районного суда этой же
области;
Бескарагайского                    Шымырова Ермека Тлеубековича,
районного суда                     освободив от должности председателя
Аягузского районного суда этой же
области;
Глубоковского                      Камбалиева Ерикжана Калымбековича,
районного суда                     освободив от должности председателя
Лениногорского городского суда этой же
области;
Жарминского                        Турабаева Рахымкула Ахметжановича,
районного суда                     освободив от должности председателя
Кокпектинского районного суда этой же
области;
Зайсанского                        Мусаева Кунанбая Абибулаевича,
районного суда                     освободив от должности судьи
Лениногорского городского суда этой
же области;
Кокпектинского                     Керимбаева Муратбека Кабдуллиновича,
районного суда                     освободив от должности председателя
Бескарагайского районного суда этой же
области;
Курчатовского                      Азмаганбетову Сабиру Уркунбаевну,
городского суда                    освободив от должности судьи этого
же суда;
Урджарского                        Кул-Мухаммеда Муратгали Абрарулы;
районного суда
по Западно-Казахстанской области:
Уральского                         Жумагулова Асылбека Файзрахмановича,
городского суда                    освободив от должности судьи
Кызылординского областного суда;
по Карагандинской области:
специализированного                Сакалова Болата Заядаевича,
межрайонного                       освободив от должности председателя
экономического суда                Кызылординского областного суда;
города Караганды
по Северо-Казахстанской области:
Айыртауского                       Рустемова Сунгата Рустемовича,
районного суда                     освободив от должности председателя
Акжарского районного суда этой же
области.
Освободить от занимаемых должностей:
по Алматинскому городскому суду:
судью                              Султанова Асхата Максутовича
в связи с переходом на другую работу;
по Акмолинскому областному суду:
судью                              Бегина Идаята Ахметовича
в связи со смертью;
по Военному суду войск Республики Казахстан:
судью                              Жумадилова Асылбека Антайовича
в связи с переходом на другую работу;
по городу Алматы:
судью                              Естекову Малику Умаргазиевну
Алатауского                        в связи со смертью;
судебного участка
Бостандыкского
районного суда
по городу Астане:
судью                              Масгутова Марата Рафкатовича
Алматинского                       по собственному желанию;
районного суда
по Акмолинской области:
председателя                       Файзоллу Марата Уазировича,
Жаксынского                        оставив судьей этого же суда;
районного суда
судей                              Свинцицкую Валентину Владимировну
Степногорского                     в связи с утратой гражданства
городского                         Республики Казахстан;
суда
Сермягину Оксану Ильиничну
по собственному желанию;
по Алматинской области:
судью                              Акижанова Шакизаду Сардаровича
Талдыкорганского                   за невыполнение требований,
городского суда                    предъявляемых к судье;
по Восточно-Казахстанской области:
председателя                       Жунусбекова Аскарбека Жунусбекулы
Жарминского                        в связи с переходом на другую работу;
районного суда
судью                              Добрынина Олега Анатольевича
Глубоковского                      по собственному желанию;
районного суда
судей Елапова Юрия Владимировича Семипалатинского по собственному желанию; городского суда
Любичанскую Галину Викторовну
по собственному желанию;
Амренова Магдата Нуриевича
в связи с переходом на другую работу;
судью                              Блинову Елену Михайловну
Шемонаихинского                    по собственному желанию;
районного суда
судью                              Финютину Наталью Владимировну
Усть-Каменогорского                в связи с утратой гражданства
городского суда                    Республики Казахстан;
по Жамбылской области:
судью                              Сеитова Жаната Молдахасымовича
Жамбылского                        в связи с переходом на другую работу;
районного суда
по Западно-Казахстанской области:
председателя                       Калдыбаева Серика Ибрагимовича
Бокейординского                    в связи с уходом в отставку;
районного суда
по Карагандинской области:
председателя                       Борханова Максута Айтбаевича
Каркаралинского                    в связи со смертью;
районного суда
старшего судью                     Даутова Болата Ахметжановича
Молодежного                        в связи со смертью;
судебного участка
Оскаровского
районного суда
судью                              Мужановского Валерия Генриховича
Темиртауского                      по собственному желанию;
городского суда
по Костанайской области:
судей                              Василькив Светлану Валерьевну
Аркалыкского                       в связи с утратой гражданства
городского                         Республики Казахстан;
суда
Шахаманулы Байеке
в связи со смертью;
судью                              Крук Любовь Петровну
Костанайского                      в связи с утратой гражданства
городского суда                    Республики Казахстан;
судью                              Чепурных Алексея Александровича
военного суда                      в связи с утратой гражданства
Костанайского гарнизона            Республики Казахстан;
по Мангистауской области:
судей                              Аленова Марата Амрадиновича
Актауского                         по собственному желанию;
городского суда
Саркулова Наймана Шайхиевича
по собственному желанию;
по Павлодарской области:
судью                              Короташ Фаину Зиганшевну
Экибастузского                     по собственному желанию;
городского суда
по Северо-Казахстанской области:
судью                              Ильину Евдокию Тимофеевну
Кызылжарского                      в связи со смертью;
районного суда
судью                              Новикову Татьяну Ивановну
Петропавловского                   в связи со смертью;
городского суда
по Южно-Казахстанской области:
судью                              Буртебаева Аширбая Урисбаевича
Сарыагашского                      в связи со смертью.
районного суда

3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)