Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2001 жылғы 15 қазан N 702. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2008 жылғы 21 қарашадағы N 696 Жарлығымен.
Ескерту. Жарлықтың күші жойылды - ҚР Президентінің 2008 жылғы 21 қарашадағы N 696 Жарлығымен.
Республикалық баспасөзде
мазмұны жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 20) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы конституциялық заңының 36-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" 2001 жылғы 28 мамырдағы Қазақстан Республикасы заңының 3-бабына сәйкес қаулы етемін:
1. Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі мына құрамда құрылсын:
Рогов Игорь                 - Қазақстан Республикасы
Иванович                      Конституциялық Кеңесінің
Төрағасы - төраға
Омаров Алтай                - Қазақстан Республикасы Президенті
Сәттібайұлы                   Әкімшілігінің Құқық қорғау және
сот жүйелері мәселелері бөлімінің
сектор меңгерушісі - Қазақстан
Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің
хатшысы
Мүшелері:
Рогов Игорь Иванович        - Қазақстан Республикасы
Конституциялық Кеңесінің төрағасы
Мәми Қайрат                 - Қазақстан Республикасы
Әбдіразақұлы                  Жоғарғы Сотының Төрағасы
Түсіпбеков Рашид            - Қазақстан Республикасының Бас
Төлеутайұлы                   прокуроры
Тоқболатов Ибраһим          - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Тілеуұлы                      Сотының судьясы
Арқарова Жаңылсын           - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі
Баянқызы                      аудандық сотының төрайымы
Әміров Иран                 - Қазақстан Республикасы Парламенті
Әмірұлы                       Сенатының депутаты
Балиева Зағипа              - Қазақстан Республикасы Әділет
Яхияқызы                      министрі
Бәйішев Жолымбет            - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Нұрахметұлы                   Сотының судьясы
Имашев Берік                - Қазақстан Республикасы Президенті
Мәжитұлы                      Әкімшілігі Басшысының орынбасары
Көбеев Еркін                - Қарағанды мемлекеттік
Қинаятұлы                     университетінің ректоры
Нәрікбаев Мақсұт            - Қазақ гуманитарлық-заң
Сұлтанұлы                     университетінің ректоры
Асқаров                     - Астана қалалық сотының азаматтық
Бақытжан Бекзатханұлы         істер жөніндегі алқасының
төрағасы
Байқадамов                  - Қазақстан Республикасындағы Адам
Болат Кенжекешұлы             құқықтары жөніндегі уәкіл
Меркель                     - Қазақстан Республикасы Парламенті
Иоган Давидович               Сенатының депутаты
Момбеков                    - Алматы қалалық сотының төрағасы,
Нұрлан Нұрғалиұлы             Қазақстан Республикасы Судьялар
одағының төрағасы
Нұрбеков                    - Алматы қалалық сотының азаматтық
Марат                         істер жөніндегі алқасының
төрағасы
Ордабаев                    - Қостанай облысы Қостанай қалалық
Бақытқазы Смағұлұлы           сотының төрағасы
Түгел                       - Қазақстан Республикасы Адвокаттар
Әнуар Құрманбайұлы            одағының президенті
Тоқболатов                  - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Ибраһим Тілеуұлы              Сотының судьясы
Халықов                     - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Қалимолла Халықұлы            университеті сот билігі және
қылмыстық іс жүргізу кафедрасының
меңгерушісі
Ескерту. Құрамға өзгертулер енгізілді - Қазақстан Республикасы
Президентінің 2002.03.21. N 826 , 2002.12.29. N 1010 , 2003.04.12. N 1069 , 2004.03.10. N 1302 , 2005.11.30. N 1679 , 2006.04.12. N 88 , 2006.05.06. N 113 жарлықтарымен.

О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 15 октября 2001 года N 702. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 21 ноября 2008 года N 696.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 21.11.2008 N 696 .
Подлежит опубликованию
в республиканской печати
в изложении
В соответствии с подпунктом 20) статьи 44  K951000_   Конституции Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 36 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 г.  Z000132_   "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан", статьей 3 Закона Республики Казахстан от 28 мая 2001 г.  Z010203_   "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" постановляю:
1. Образовать Высший Судебный Совет Республики Казахстан в следующем составе:
Председатель -
Рогов Игорь          - Председатель Конституционного Совета
Иванович               Республики Казахстан
Члены:
Нарикбаев Максут     - ректор Казахского гуманитарно-
Султанович             юридического университета
Мами Кайрат          - Председатель Верховного Суда
Абдразакович           Республики Казахстан
Тусупбеков Рашид     - Генеральный прокурор Республики
Тулеутаевич            Казахстан
Нарикбаев Максут     - ректор Казахской
Султанович             государственной юридической
академии
Токболатов Ибрагим   - судья Верховного Суда
Тлеуович               Республики Казахстан
Амиров Иран          - депутат Сената Парламента
Амировича              Республики Казахстан
Архарова Жанылсын    - председатель Бурлинского районного
Баяновна               суда Западно-Казахстанской области
Балиева Загипа       - Министр юстиции
Яхяновна               Республики Казахстан
Баишев Жолымбет      - судья Верховного Суда
Нурахметович           Республики Казахстан
Имашев Берик         - заместитель Руководителя
Мажитович              Администрации Президента
Республики Казахстан
Кубеев Еркин         - ректор Карагандинского
Кинаятович             государственного университета
Аскаров Бахытжан     - председатель коллегии по гражданским
Бекзатханович          делам суда города Астаны
Байкадамов Болат     - Уполномоченный по правам человека в
Кенжекешевич           Республике Казахстан
Меркель Иоган        - депутат Сената Парламента
Давидовича             Республики Казахстан
Момбеков Нурлан      - председатель Алматинского городского
Нургалиевич            суда, председатель Союза судей
Республики Казахстан
Нурбеков Марат       - председатель коллегии по гражданским
делам Алматинского городского суда
Ордабаев Бакытказы   - председатель Костанайского городского
Смагулович             суда Костанайской области
Тугел Ануар          - президент Союза адвокатов
Курманбайулы           Республики Казахстан
Токболатов Ибрагим   - судья Верховного Суда
Тлеуович               Республики Казахстан
Халиков Калимулла    - заведующий кафедрой судебной власти и
Халикович              уголовного процесса Казахского
национального университета имени
аль-Фараби
Секретарь -
Омаров Алтай         - заведующий сектором Отдела по вопросам
Саттыбаевич            правоохранительной и судебной систем
Администрации Президента
Республики Казахстан
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - Указом Президента РК от 21 марта 2002 г. N 826    ; от 29 декабря 2002 г. N 1010 ; от 12 апреля 2003 г. N 1069 ; от 10 марта 2004 г. N 1302 ; от 30 ноября 2005 года N 1679 ; от 12.04.2006 N 88 ; от 6 мая 2006 года N 113 .

2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2894 Жарлығы (Қазақстан Республикасы ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 12, 85-құжат; N 48, 463-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесін құру туралы" 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2894 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 26 наурыздағы N 3891 Жарлығы ;
3) "Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2894 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 24 қыркүйектегі N 216 Жарлығы.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. Признать утратившими силу:
1) Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года № 2894 U962894_ "Об образовании Высшего Судебного Совета Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 12, ст. 85; № 48, ст. 463);
2) Указ Президента Республики Казахстан от 26 марта 1998 года № 3891 U983891_ "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года № 2894 "Об образовании Высшего Судебного Совета Республики Казахстан";
3) Указ Президента Республики Казахстан от 24 сентября 1999 года N 216  U990216_   "О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года № 2894".
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан