Қазақстан Республикасының кейбір облыстық және оларға теңестірілген соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау мен қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2002 жылғы 18 ақпан N 807
Қазақстан Республикасы Конституциясының
K951000_
82-бабының
2-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының
мәртебесі туралы"
Z000132_
Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының
31-бабының 5-тармағына, 34-бабының 1-тармағының 1), 7) тармақшаларына,
4-тармағының 2) тармақшасына, 5-тармағына сәйкес қаулы етемін:
1. Мына қызметтерге:
Атырау облыстық             Бекназаров Бектас Әбдіханұлы
сотының төрағасы
Жамбыл облыстық             Иовов Эдуард Александрович
сотының төрағасы            Жамбыл облыстық сотының азаматтық
істер жөніндегі алқа төрағасы
қызметінен босатыла отырып;
Батыс Қазақстан             Шынаев Нұрғожа Қыдырханұлы
облыстық сотының            Маңғыстау облыстық сотының төрағасы
төрағасы                    қызметінен босатыла отырып;
Қызылорда облыстық          Есжанов
сотының төрағасы            Мұхтар Есіркепұлы
Маңғыстау облыстық          Смағұлов Мұхтар Керімқұлұлы
сотының төрағасы            Алматы қалалық сотының
шаруашылық істер жөніндегі алқа
төрағасы қызметінен босатыла отырып;
Қазақстан Республикасы      Тасмағамбетов Сағитжан Досымұлы
Әскерлерінің әскери
сотының төрағасы
тағайындалсын.
2. Мыналар атқаратын қызметінен босатылсын:
Астана қалалық              Абдуллин Мейрам Ғалымұлы
сотының судьясы             судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Атырау облыстық             Қамназаров Марклен Мұхтарұлы
сотының төрағасы            өкілеттік мерзімінің аяқталуына
байланысты осы соттың судьясы болып
қалдырыла отырып;
Жамбыл облыстық             Мәдеев Болат Омашұлы
сотының судьясы             судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Батыс Қазақстан             Рысқалиев Амангелді Рысқалиұлы
облыстық сотының            өкілеттік мерзімінің аяқталуына
төрағасы                    байланысты осы соттың судьясы болып
қалдырыла отырып;
Қостанай облыстық           Студенкина Татьяна Александровна
сотының судьясы             өз тілегі бойынша.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.
Орынбекова Д.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей некоторых областных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 18 февраля 2002 года № 807.
В соответствии с пунктом 2 статьи 82
K951000_
Конституции Республики
Казахстан, пунктом 5 статьи 31, подпунктами 1), 7) пункта 1, подпунктом 2)
пункта 4, пунктом 5 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан
Z000132_
"О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"
постановляю:
1. Назначить на должности:
председателя Атырауского         Бекназарова Бектаса Абдыхановича;
областного суда
председателя Жамбылского         Иовова Эдуарда Александровича
областного суда                  с освобождением от должности председателя
коллегии по гражданским делам Жамбылского
областного суда;
председателя                     Чиняева Нурходжу Хыдырхановича с
Западно-Казахстанского           освобождением от должности
областного суда                  председателя Мангистауского областного
суда;
председателя Кызылординского     Есжанова Мухтара Есиркеповича;
областного суда
председателя Мангистауского      Смагулова Мухтара Керимкуловича
областного суда                  с освобождением от должности председателя
коллегии по хозяйственным делам
Алматинского городского суда;
председателя Военного суда       Тасмагамбетова Сагитжана Досумовича.
войск Республики Казахстан
2. Освободить от занимаемых должностей:
судью города Астаны              Абдуллина Мейрама Галымовича за
невыполнение требований, предъявляемых к
судье;
председателя Атырауского         Камназарова Марклена Мухтаровича
областного суда                  в связи с истечением срока полномочий с
оставлением судьей этого же суда;
судью Жамбылского областного     Мадеева Болата Омашевича за
суда                             невыполнение требований, предъявляемых к
судье;
председателя                     Рыскалиева Амангельды Рыскалиевича
Западно-Казахстанского           в связи с истечением срока полномочий
областного суда                  с оставлением судьей этого же суда;
судью Костанайского              Студеникину Татьяну Александровну
областного суда                  по собственному желанию.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалист: Умбетова А.М.,
Абрамова Т.М.)