Қазақстан Республикасының кейбір облыстық, аудандық және оларға теңестірілген соттарының төрағалары мен судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы. 2002 жылғы 29 наурыз N 830
Қазақстан Республикасы Конституциясының 82-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Конституциялық заңының 31-бабының 3-тармағына, 34-бабының 1-тармағының 1), 4), 7) тармақшаларына, 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Аудандық және оларға теңестірілген соттардың судьялары қызметіне:
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы                      Ішпекбаева Қайша Тұрғамбекқызы
аудандық сотына             Алматы облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Әуезов                      Мылтықбаев Елемес
аудандық сотына             Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам
аудандық сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Бостандық                   Адам Ернар;
аудандық сотына
Бостандық ауданы            Жұмағалиева Людмила Мұратқызы
N 2 аудандық сотына         Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Жетісу                      Төлегенов Бақытжан Алмаханұлы;
аудандық сотына
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе                      Жанғалиева Гүлнар Дәулетиярқызы
қаласының сотына            осы облыстың Алға аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қосымбетов Сапарғали Таңатарұлы;
Алматы облысы бойынша:
Алакөл                      Валимова Гүлнар Мәметжанқызы
аудандық сотына             осы облыстың Кербұлақ ауданының
N 2 аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Жамбыл облысы бойынша:
Тараз қаласының             Жүнісбекова Айман Әшірбайқызы
N 2 сотына                  осы облыстың Талас аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Қарағанды облысы бойынша:
Абай                        Боранқұлов Ерсайын
аудандық сотына             осы облыстың Осакаров ауданының
N 2 аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Миханова Гүлнар Серікқызы;
Қарағанды қаласы            Маркович Валентина Дмитриевна
Қазыбек би                  осы облыстың Абай ауданының
аудандық сотына             N 2 аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қарағанды қаласы            Шапель Сергей Евгеньевич
Қазыбек би ауданы           осы облыстың Қарағанды қаласы
N 2 аудандық сотына         Октябрь ауданының N 2 аудандық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Қарағанды қаласы            Жылыбаева Қалипа Сансызбайқызы
Октябрь аудандық            осы облыстың Жезқазған қалалық
сотына                      сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Шет ауданы                  Мүтәліпов Хайролла Сәбитұлы;
N 2 аудандық сотына
Павлодар облысы бойынша:
Павлодар                    Бертыбаева Светлана Тілеуғабылқызы
қалалық сотына              осы облыстың Ақсу қалалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Павлодар қаласының          Рахымбергенова Ұлжан Қайыржанқызы;
N 2 сотына
Тоқтарова Баян Жұмабекқызы;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мақтаарал                   Ердешбаев Мәдибек Жолдасбекұлы
аудандық сотына             Қызылорда облысы Жаңақорған
аудандық сотының төрағасы қызметінен
босатыла отырып;
Қарабаев Ержан Өсерханұлы;
Сарыағаш                    Бектаев Ғани Әбдікәрімұлы;
аудандық сотына
Шымкент                     Тұрғынбаев Сәкен Ынтықбайұлы;
қаласының N 3 сотына
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
Қатонқарағай ауданы         Қалмырзаев Мұрат Мәуленұлы;
N 2 аудандық сотына
Семей                       Балғожина Гүлмира Ибрагимқызы
қалалық сотына              осы облыстың Жарма аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жүнісова Флюра Хайроллақызы
осы облыстың Бородулиха аудандық
сотының төрайымы қызметінен
босатыла отырып;
Рахметова Гүлжанат Рахметқызы
осы облыстың Бородулиха аудандық
сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Секенов Айдар Секенұлы;
Семей қаласының             Жүнісбекова Ғалия Түсіпқызы;
N 2 сотына
Қалымова Қарлығаш Қабидоллақызы
осы облыстың Жарма ауданының
N 2 аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып тағайындалсын.

О назначении на должности и освобождении от должностей председателей и судей некоторых областных, районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 830
В соответствии с пунктом 3 статьи 82
K951000_
Конституции Республики
Казахстан, пунктом 3 статьи 31, подпунктами 1), 4), 7) пункта 1,
подпунктом 2) пункта 4 статьи 34 Конституционного закона Республики
Казахстан от 25 декабря 2000 года
Z000132_
"О судебной системе и статусе
судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности судей районных и приравненных к ним судов:
по городу Алматы:
Алмалинского                Ишпекпаеву Кайшу Тургамбековну
районного суда              с освобождением от должности судьи
Алматинского областного суда;
Ауэзовского                 Мылтыкбаева Елемеса
районного суда              с освобождением от должности судьи
Сайрамского районного суда
Южно-Казахстанской области;
Бостандыкского              Адама Ернара;
районного суда
районного суда N 2          Джумагалиеву Людмилу Муратовну
Бостандыкского района       с освобождением от должности судьи
Уральского городского суда
Западно-Казахстанской области;
Жетысуского                 Тулегенова Бахытжана Алмахановича;
районного суда
по Актюбинском области:
суда города Актобе          Жангалиеву Гулнар Даулетьяровну
с освобождением от должности судьи
Алгинского районного суда этой же области;
Косумбетова Сапаргали Танатаровича;
по Алматинской области:
Алакольского                Валимову Гульнару Маметжановну
районного суда              с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Кербулакского
района этой же области;
по Восточно-Казахстанской области:
районного суда N 2          Халмурзаева Мурата Мауленовича;
Катон-Карагайского района
Семипалатинского            Балгожину Гульмиру Ибрагимовну
городского суда             с освобождением от должности судьи
Жарминского районного суда этой же
области;
Жунусову Флюру Хайрулловну
с освобождением от должности председателя
Бородулихинского районного суда этой же
области;
Рахметову Гульжанат Рахметовну
с освобождением от должности судьи
Бородулихинского районного суда этой
же области;
Секенова Айдара Секеновича;
суда N 2 города Жунуспекову Галию Тусуповну;
Семипалатинска
Калымову Карлыгаш Кабидоллаевну
с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Жарминского района
этой же области;
по Жамбылской области:
суда N 2                    Джунусбекову Айман Аширбаевну
города Тараза               с освобождением от должности судьи
Таласского районного суда этой же области;
по Карагандинской области:
Абайского                   Боранкулова Ерсайна
районного суда              с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Осакаровского района
этой же области;
Миханову Гульнару Сериковну;
Казыбекбийского             Маркович Валентину Дмитриевну
районного суда              с освобождением от должности судьи
города Караганды            районного суда N 2 Абайского района
этой же области;
районного суда N 2          Шапеля Сергея Евгеньевича
Казыбекбийского района      с освобождением от должности судьи
города Караганды            районного суда N 2 Октябрьского района
города Караганды этой же области;
Октябрьского районного      Жылыбаеву Калипу Сансызбаевну
суда города Караганды       с освобождением от должности судьи
Жезказганского городского суда
этой же области;
районного суда N 2          Муталляпова Хайруллу Сабитовича;
Шетского района
по Павлодарской области:
Павлодарского               Бертыбаеву Светлану Тлеугобыловну
городского суда             с освобождением от должности судьи
Аксуского городского суда этой же области
суда N 2 города             Рахимбергенову Улжан Каиржановну;
города Павлодара
Токтарову Баян Жумабековну;
по Южно-Казахстанской области:
Мактааральского             Ердешбаева Мадибека Жолдасбековича
районного суда              с освобождением от должности председателя
Жанакорганского районного суда
Кызылординской области;
Карабаева Ержана Усерхан улы;
Сарыагашского               Бектаева Гани Абдикаримовича;
районного суда
суда N 3                    Тургунбаева Сакена Интыкбаевича.
города Шымкента

2. Атқаратын қызметінен:
Астана қаласы бойынша:
Астана қаласының            Мамырбаев Рақымбек Нұрмұхаметұлы
сотының судьясы             басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Алматы қаласы бойынша:
Алмалы аудандық             Оспанов Алтынбек Жетпісбайұлы
сотының судьясы             өз тілегі бойынша;
Ақмола облысы бойынша:
Егіндікөл аудандық          Бургегулов Дүйсенбек
сотының төрағасы            орнынан түсуіне байланысты;
Степногор                   Мұсабеков Сейіт Мұқиденұлы
қалалық сотының             судьяға қойылатын талаптарды
судьясы                     орындамағаны үшін;
Ақтөбе облысы бойынша:
Ақтөбе қаласының            Мұратқанов Скендір
сотының судьялары           орнынан түсуіне байланысты;
Набатов Болат
өз тілегі бойынша;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мағжан Жұмабаев             Қожағапаров Дипломбек Сәлімжанұлы
аудандық сотының            айыптау үкімінің заңды күшіне енуіне
судьясы                     байланысты
босатылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. Освободить от занимаемых должностей:
по городу Астане:
судью                       Мамырбаева Рахимбека Нурмухаметовича
суда города Астаны          в связи с переходом на другую работу;
по городу Алматы:
судью                       Оспанова Алтынбека Жетпысбаевича
Алмалинского                по собственному желанию;
районного суда
по Акмолинской области:
председателя                Бургегулова Дуйсенбека
Егиндыкольского             в связи с уходом в отставку;
районного суда
судью                       Мусабекова Сейита Мукиденулы
Степногорского              за невыполнение требований,
городского суда             предъявляемых к судье;
по Актюбинской области:
судей суда                  Муратканова Скендира
города Актобе               в связи с уходом в отставку;
Набатова Болата
по собственному желанию;
по Северо-Казахстанской области:
судью                       Кожагапарова Дипломбека Салимжановича
суда района                 в связи с вступлением в законную силу
Магжана Жумабаева           обвинительного приговора.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Абрамова Т.М.)