Қазақстан Республикасының облыстық және оларға теңестірілген соттарының кейбір алқа төрағалары мен судьяларын, сонымен қатар аудандық және оларға теңестірілген соттарының кейбір судьяларын қызметке тағайындау және қызметтен босату туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2002 жылғы 3 шілде N 903.
Қазақстан Республикасы Конституциясының
K951000_
82-бабының 2,
3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының
мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы
Z000132_
Конституциялық заңының 31-бабының 3, 5-тармақтарына, 34-бабының
1-тармағы 1), 5), 7) тармақшаларына, 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес
қаулы етемін:
1. Мыналар:
Есбергенов Ұлан            Алматы қалалық сотының судьясы
Сағынышұлы                 қызметінен босатыла отырып, Астана
қаласы сотының азаматтық істер
жөніндегі сот алқасының төрағасы;
Төкеев Қайрат              Шығыс Қазақстан облысы Зырянов
Жахангерұлы                аудандық сотының судьясы
қызметтеріне тағайындалсын.
2. Атқаратын қызметінен:
Батыс Қазақстан облысы бойынша:
облыстық соттың            Сергиенко Сергей Викторович
судьясы                    Қазақстан Республикасының
азаматтығынан айырылуына
байланысты;
Қостанай облысы бойынша:
Рудный қалалық             Бережная Светлана Порфирьевна
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Қызылорда облысы бойынша:
Қазалы аудандық            Жылгелдиев Төребек Жылгелдіұлы
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
облыстық соттың            Смолин Анатолий Сергеевич
қылмыстық істер            басқа қызметке сайлануына
жөніндегі сот              байланысты;
алқасының төрағасы
Петропавл қалалық          Тазиева Жамиля Султановна
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Тайынша аудандық           Серғазин Марат Мағжанұлы
сотының судьясы            өз тілегі бойынша;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша:
облыстық соттың            Малахов Валерий Викторович
судьясы                    басқа жұмысқа ауысуына байланысты
босатылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Омарбекова А.Т.

О назначении на должности и осовобождении от должностей некоторых председателей коллегий и судей областных и приравненных к ним судов, а также назначении и освобождении от должностей некоторых судей районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 3 июля 2002 года N 903
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 82
K951000_
Конституции
Республики Казахстан, пунктами 3, 5 статьи 31, подпунктами 1), 5), 7)
пункта 1, подпунктом 2) пункта 4 статьи 34 Конституционного закона
Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года
Z000132_
"О судебной системе
и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Назначить на должности:
председателя коллегии                Есбергенова Улана Сагынышовича
по гражданским делам                 с освобождением от должности судьи
суда города Астаны                   Алматинского городского суда;
судьи Зыряновского районного         Тукеева Кайрата Жахангеровича
суда Восточно-Казахстанской
области
2. Освободить от занимаемых должностей:
по Восточно-Казахстанской области:
судью областного суда                Малахова Валерия Викторовича
в связи с переходом на другую работу;
по Западно-Казахстанской области:
судью областного суда                Сергиенко Сергея Викторовича
в связи с утратой гражданства
Республики Казахстан;
по Костанайской области:
судью Рудненского                    Бережную Светлану Порфирьевну
городского суда                      по собственному желанию;
по Кызылординской области:
судью Казалинского                   Жылгелдиева Торебека Жылгелдиулы
районного суда                       по собственному желанию;
по Северо-Казахстанской области:
председателя судебной                Смолина Анатолия Сергеевича
коллегии по уголовным                в связи с избранием на другую
делам областного суда                должность;
судью Петропавловского               Тазиеву Жамилю Султановну
городского суда                      по собственному желанию;
судью Тайыншинского                  Сергазина Марата Магжановича
районного суда                       по собственному желанию;
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)