Қазақстан Республикасының облыстық және оларға теңестірілген соттарының алқа төрағасы мен судьяларын қызметке тағайындау, сондай-ақ Алматы қалалық сотының судьясы мен аудандық және оларға теңестірілген соттарының судьяларын қызметтен босату туралы.
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2002 жылғы 9 қазан N 960
Қазақстан Республикасы Конституциясының K951000_ 82-бабының
2-тармағына, "Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының
мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 25 желтоқсандағы
Z000132_
Конституциялық заңының 31-бабының 2, 5-тармақтарына, 34-бабының
1-тармағы 1), 4), 6), 7) тармақшаларына, 2-тармағына, 4-тармағының 2)
тармақшасына сәйкес қаулы етемін:
1. Әміров Досжан Сарманқұлұлы, Қарағанды облысы Теміртау қалалық
сотының төрағасы қызметінен босатылып, Солтүстік Қазақстан облыстық
сотының қылмыстық істер жөніндегі алқасының төрағасы болып тағайындалсын.
2. Судья қызметіне:
Ақмола                  Сейтімова Венера Хамитқызы
облыстық сотына         Қарағанды облысы Жезқазған қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Ақтөбе                  Сисенова Нұрия Оралжанқызы
облыстық сотына         Ақтөбе облысы Алға аудандық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Алматы                  Лим Игорь Павлович
облыстық сотына         Алматы облысы Сарқант аудандық
сотының төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Сейітов Зұлпыхар Батырханұлы
Алматы қаласы мамандандырылған
ауданаралық экономикалық сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Тазабеков Жанат Алдабергенұлы
Алматы гарнизоны әскери сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Жамбыл                  Рамазанова Ләззат Мейрамқызы
облыстық сотына         Тараз қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қарағанды               Кузнецова Надежда Николаевна
облыстық сотына         Қарағанды облысы Абай аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Нықамбаева Дәмежан Қарабайқызы
Қарағанды қаласы Қазыбек би аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Қостанай                Сәлмұхаметов Қылышбай Желқабайұлы
облыстық сотына         Қостанай облысы Рудный қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Қызылорда               Әнуарбеков Аманкелді
облыстық сотына         Қызылорда қаласы N 2 сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қалымбет Бақытжан Мүсілімбекұлы;
Имандосов Мырзамұрат
Қызылорда қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Өміржанов Тілектес Өміржанұлы
Қызылорда облысы Байқоңыр қалалық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Тасыбаева Серіккүл Сапиоллақызы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Маңғыстау               Ахмедова Қалия Шафиғоллақызы
облыстық сотына         Маңғыстау облысы Қарақия аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Ізмағанбетов Нұрлыбай Жұмағалиұлы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық
сотының судьясы қызметінен босатыла
отырып;
Ниязбаева Айсұлу Мұсақызы
Ақтау қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Тимохина Оксана Васильевна
Ақтау қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Оңтүстік Қазақстан      Дзюлиев Серік Әликешұлы
облыстық сотына         Шымкент гарнизоны әскери сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Ежебеков Сүлеймен Анарбекұлы
Жамбыл облысы Тараз қаласы
N 2 сотының судьясы қызметінен
босатыла отырып;
Сейітжаппаров Жәнібек Әлібекұлы
Шымкент гарнизоны әскери сотының
судьясы қызметінен босатыла отырып;
Солтүстік Қазақстан     Кашенов Сүлеймен Ысқақұлы
облыстық сотына         Петропавл қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Мергенова Гүлнар Жақсылыққызы
Петропавл қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Шығыс Қазақстан         Омар Талғат Әбілмәшұлы
облыстық сотына         Шығыс Қазақстан облысы Ұлан аудандық
сотының төрағасы қызметінен босатыла
отырып;
Тілеубергенев Марат Бірашұлы;
Астана                  Әбдіғалиева Гүлнар Аманжолқызы;
қаласының сотына
Базарбаев Сырлыбай
Алматы қаласы Бостандық ауданы
N 2 аудандық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Байменова Қарлығаш
Қарағанды облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Жұмабаева Жанат Садуақасқызы
Алматы облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Мұқанова Гүлшара Ахметқызы
Алматы қалалық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Нұғманов Тілеухан Мұқатайұлы
Алматы облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Алматы                  Досмұхамбетова Раушан Бәкірқызы
қалалық сотына          Алматы облыстық сотының судьясы
қызметінен босатыла отырып;
Қазақстан Республикасы  Қалдығұлов Максим Сағынғалиұлы
Әскерлерінің әскери     Ақтау гарнизоны әскери сотының
сотына                  судьясы қызметінен босатыла отырып
тағайындалсын.

О назначении на должности председателя коллегии и судей областных и приравненных к ним судов, а также освобождении от должностей судьи Алматинского городского суда и судей районных и приравненных к ним судов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 9 октября 2002 года N 960
В соответствии с пунктом 2 статьи 82 K951000_ Конституции Республики Казахстан, пунктами 2, 5 статьи 31, подпунктами 1), 4), 6), 7) пункта 1, пунктом 2, подпунктом 2) пункта 4 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года Z000132_ "О судебной системе
и статусе судей Республики Казахстан" постановляю:
1. Назначить Амирова Досжана Сарманкуловича председателем коллегии по
уголовным делам Северо-Казахстанского областного суда, освободив от
должности председателя Темиртауского городского суда Карагандинской
области.
2. Назначить на должность судьи:
Акмолинского                     Сейтимову Венеру Хамитовну
областного суда                  с освобождением от должности судьи
Жезказганского городского суда
Карагандинской области
Актюбинского                     Сисенову Нурию Уралжановну
областного суда                  с освобождением от должности судьи
Алгинского районного суда
Актюбинской области;
Алматинского                     Лима Игоря Павловича
областного суда                  с освобождением от должности
председателя Саркандского районного
суда Алматинской области;
Сеитова Зулпыхара Батырхановича
с освобождением от должности судьи
специализированного межрайонного
экономического суда города Алматы;
Тазабекова Жаната Алдабергеновича
с освобождением от должности судьи
военного суда Алматинского гарнизона;
Восточно-Казахстанского          Омара Талгата Абилмашулы
областного суда                  с освобождением от должности
председателя Уланского районного
суда Восточно-Казахстанской области;
Тлеубергенева Марата Брашевича;
Жамбылского                      Рамазанову Лаззат Мейрамовну
областного суда                  с освобождением от должности судьи
Таразского городского суда;
Карагандинского                  Кузнецову Надежду Николаевну
областного суда                  с освобождением от должности судьи
Абайского районного суда
Карагандинской области;
Никамбаеву Дамежан Карабаевну
с освобождением от должности судьи
Казыбекбийского районного суда
города Караганды;
Костанайского Сальмухаметова Клышпая Желкабаевича
областного суда с освобождением от должности судьи
Рудненского городского суда
Костанайской области;
Кызылординского                  Ануарбекова Амангельды
областного суда                  с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Кызылорды;
Калымбета Бахытжана Муслимбекулы;
Имандосова Мырзамурата
с освобождением от должности судьи
Кызылординского городского суда;
Умиржанова Тлектеса Умиржановича
с освобождением от должности судьи
Байконырского городского суда
Кызылординской области;
Тасыбаеву Сериккуль Сапиуллаевну
с освобождением от должности судьи
Шиелийского районного суда
Кызылординской области;
Мангистауского Ахмедову Калию Шафигуловну
областного суда с освобождением от должности судьи
Каракиянского районного суда
Мангистауской области;
Измаганбетова Нурлыбая Жумагалиевича
с освобождением от должности судьи
Каракиянского районного суда
Мангистауской области;
Ниязбаеву Айслу Мусиевну
с освобождением от должности судьи
Актауского городского суда;
Тимохину Оксану Васильевну
с освобождением от должности судьи
Актауского городского суда;
Северо-Казахстанского            Кашенова Сулеймена Искаковича
областного суда                  с освобождением от должности судьи
Петропавловского городского суда;
Мергенову Гульнару Жаксылыковну
с освобождением от должности судьи
Петропавловского городского суда;
Южно-Казахстанского              Дзюлиева Серика Аликешовича
областного суда                  с освобождением от должности судьи
военного суда Шымкентского гарнизона;
Ежебекова Сулеймена Анарбековича
с освобождением от должности судьи
суда N 2 города Тараза Жамбылской
области;
Сейтжапбарова Жанибека Алибековича
с освобождением от должности судьи
военного суда Шымкентского гарнизона;
суда города Астаны Абдигалиеву Гульнару Аманжоловну;
Базарбаева Сырлыбая
с освобождением от должности судьи
районного суда N 2 Бостандыкского
района города Алматы;
Байменову Карлыгаш
с освобождением от должности судьи
Карагандинского областного суда;
Жумабаеву Жанат Садвакасовну
с освобождением от должности судьи
Алматинского областного суда;
Муканову Гульшару Ахметовну
с освобождением от должности судьи
Алматинского городского суда;
Нугуманова Тулеухана Мукатаевича
с освобождением от должности судьи
Акмолинского областного суда;
Алматинского                     Досумхамбетову Раушан Бакировну
городского суда                  с освобождением от должности судьи
Алматинского областного суда;
Военного суда войск              Калдыгулова Максима Сагингалиевича
Республики Казахстан             с освобождением от должности судьи
военного суда Актауского гарнизона.

3. Атқаратын қызметінен:
Ақмола облысы бойынша:
Аршалы аудандық         Панкрац Александр Францевич
сотының судьясы         өз тілегі бойынша;
Атбасар аудандық        Сармаңызова Қазына Тәжібайқызы
сотының судьясы         судьяға қойылатын талаптарды
орындамағаны үшін;
Атырау облысы бойынша:
Атырау қалалық          Аянов Төлепқали Оразбекұлы
сотының судьялары       соттың айыптау үкімі заңды күшіне
енуіне байланысты;
Мұқатанов Талғат Базарбайұлы
өз тілегі бойынша;
Қарағанды облысы бойынша:
Сәтбаев қалалық         Сейітқұлова Райхан Сейітқұлқызы
сотының судьясы         қайтыс болуына байланысты;
Қостанай облысы бойынша:
Рудный қалалық          Скориненко Ирина Ивановна
сотының судьясы         өз тілегі бойынша;
Павлодар облысы бойынша:
Екібастұз қалалық       Мусин Қайрат Қамариденұлы
сотының судьясы         орнынан түсуіне байланысты;
Павлодар қалалық        Жәмшитова Рабиға Уахитқызы
сотының судьясы         өз тілегі бойынша;
Павлодар аудандық       Күлбаева Үмітжамал Жүндібайқызы
сотының судьясы         өз тілегі бойынша;
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша:
Мағжан Жұмабаев         Тойынбеков Жанат Тәңірбергенұлы
аудандық сотының        өз тілегі бойынша;
судьясы
Алматы қаласы бойынша:
қалалық                 Тұрымов Асхат Уақапұлы
соттың судьясы          басқа жұмысқа ауысуына байланысты;
Алматы гарнизоны        Хибатов Сағындық Әділұлы
әскери сотының          орнынан түсуіне байланысты
судьясы
босатылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.

3. Освободить от занимаемой должности:
по Акмолинской области:
судью                            Панкраца Александра Францевича
Аршалынского                     по собственному желанию;
районного суда
судью                            Сарманизову Казну Тажибаевну
Атбасарского                     за невыполнение требований,
районного суда                   предъявляемых к судье;
по Атырауской области:
судей                            Аянова Тулепкали Оразбековича
Атырауского                      в связи с вступлением в законную силу
городского суда                  обвинительного приговора суда;
Мухатанова Талгата Базарбаевича
по собственному желанию;
по Карагандинской области:
судью                            Сейткулову Райхан Сейткуловну
Сатпаевского                     в связи со смертью;
городского суда
по Костанайской области:
судью                            Скориненко Ирину Ивановну
Рудненского                      по собственному желанию;
городского суда
по Павлодарской области:
судью                            Мусина Кайрата Камариденовича
Экибастузского                   в связи с уходом в отставку;
городского суда
судью                            Жамшитову Рабигу Уахитовну
Павлодарского                    по собственному желанию;
городского суда
судью                            Кульбаеву Умытжамал Жундибаевну
Павлодарского                    по собственному желанию;
районного суда
по Северо-Казахстанской области:
судью суда района                Тойынбекова Жаната Танирбергеновича
Магжана Жумабаева                по собственному желанию;
по городу Алматы:
судью                            Трумова Асхата Уагаповича
городского суда                  в связи с переходом на другую работу;
судью                            Хибатова Сагындыка Адиловича
военного суда                    в связи с уходом в отставку.
Алматинского гарнизона
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Мартина Н.А.)